Skenujú stravné lístky v Lidli?

estelle10
9. nov 2022

Ahojte, bola som v Tescu, kde po naskenovaní stravného lístka, niektoré lístky zobralo a niektoré nie. Boli od rovnakej spoločnosti. Skenujú stravné lístky v Lidli? Alebo len nahodia ako platba poukážkou?

klarissa25
9. nov 2022

A prečo ta to zaujíma? Ty chceš pouzitymi lístkami platiť v lidli ?

ziarifka
9. nov 2022

@estelle10 v lidli neberú tzv nápojový lístok. Vyzerá úplne rovnako ako stravný lístok. Nebude problém v tom?

lienka.7
9. nov 2022

@estelle10 ano, prechádzajú nimi cez skener. Robia to tak všade. Asi presne kvoli tomu na co sa teraz pýtaš. Cize 1 lístkom nezaplatis 2x.

klarissa25
9. nov 2022

@lienka.7 áno? Lebo v lidli pracujem a stravne lístky neskenujeme 😉

klarissa25
9. nov 2022

@ziarifka ale ona platila v tescu

lienka.7
9. nov 2022

@klarissa25 po každý krát ked platim lístkami, pokladnicka s nimi prejde cez kasu - skener ako ked skenuje tovar. Detto v Terne, ci kauflande tak robia.

klarissa25
9. nov 2022

@lienka.7 tak neviem kde v lidli nakupujes...

marse
9. nov 2022

mne všade skenuju gastrače, a dokonca ked ich je viac a už neuznaju tak vratia a musim doplatiť , ( ked tam je drogeristický tovar) alebo sa pýtaju aku mám hodnotu a podla toho im vyhodí kolko možem dať. ale vždy a všade skenuju

mk1111111111
9. nov 2022

Nezobrali konkretne listky? Alebo listky na celu sumu nakupu? V lidli mozno neskenuju samostatne, ale pocet moznych na pouzitie zada kasa, teda len platba za potraviny. Ak nevzalo konkretne, tak mohli byt poskodene

klarissa25
9. nov 2022

Baby vy citate len nadpis ci aj celú otázku? 😅😅🤷‍♀️🤦‍♀️

simca06022011
9. nov 2022

Neviem o tom ze by bol centralny register ciarovych kodov listkov a tam sa evidovala kto kde v akom obchode s nim platil dostupnu pre supermarkety... ak to teda nie je jeden a ten isty obchod. Ak je, tak sa hlboko ospravedlnujem za svoju neznalost :D
Aj povedali preco sa tie listky neberu?
neviem ci skenuju alebo neskenuju akutalne, lebo osobne uz stravne listky nemam a nechcem, ale fakt je ten, ze nemaju dovod nezobrat listok. Mne napr. posledne tesco neuznalo kupony ktore POSIELAJU za body, co som nechapala :D pre mna je to mierne usmevne, ze neberie kod=nevezmeme. PRECO? Je to cenina, platidlo, nie je to zdrap papiera. Ak by bol celkovo problem s prijatim listkov (ich casti) vo viacerych prevadzkach, asi by som normalne oslovila vydavatela stravnych listkov, ze nejaky problem nastal...

estelle10
autor
9. nov 2022

@klarissa25 použitý lístok, je asi taký ktorý odovzdáš a viac ho nemáš...

estelle10
autor
9. nov 2022

nákup bol iba potraviny, podala mi 2 lístky naspäť, že jej ich neberie, keď som jej dala dalsie zobralo ich, ale tieto nie, určite som nimi nikde neplatila, lebo však ich odovzdáš v obchode... jedine mi napadlo, či ich nemohli oskenovať minule a podať mi späť, inak neviem, a čo sa týka sintry tak tá lístky iba zrátala, opečiatkovala a nič neskenovala, len neberú ich už. up slovensko

maranco
9. nov 2022

@estelle10 už je možnosť namiesto stravných lístkov, brať od zamestnávateľa peniaze
výhoda je že ich berú všade, neprepadnú ti neminuté na konci roka a kde nimi zaplatíš tak obchod/reštaurácia dostane celú sumu, nemusia z nich platiť odvody "lístkovej firme".
Potom nebudeš musieť riešiť kde ako berú/neberú lístky a oberať o príjem obchod/reštauráciu.

estelle10
autor
9. nov 2022

@maranco tieto lístky mam už skoro rok, len som ich neriešila, jasne, že keď bola možnosť som prešla na príspevok.