Skúšali ste dať perie do práčky?

mowinka1
24. sep 2012

ahojte, idem sa Vás opýtať, je tu niekto kto skúšal prať nejaký vankúš alebo podobnú vec z peria v práčke? aký bol výsledok?

sissy27
24. sep 2012

páperovú bundu.. prežila v pohode... odporúča sa dať do pračky k tomu dve tenisové loptičky, už ani neviem prečo, ale prala som s aj bez loptičiek a efekt bol rovnaký... akurát keď som bundu vytiahla, tak vyzerala taká "zgrcnutá" ale po vyschnutí bola ok 🙂

graceful9
24. sep 2012

@mowinka1 ahoj, ja som prala aj perinku klasickú pre malú, čo bola po mne a aj vankúše a v pohode. akurát, keď sušíš tak treba popretriasať občas perie 🙂

gretka2
24. sep 2012

Prala osm vankus, opral sa v pohode, ale susil sa vyse tyzdna v lete, a kazsy den som ho musela niekolko krat natriasata roztaovat tie guce peria vo vnutri. Treba dat pozor, ci je dobre vankus sity na bokoch a samozrejme po prani vycistit filter na pracke. No co uz, ked treba porat, tak treba.... mala mi ho ogrckala, tak ina cesta nebola. Ale uz mame vankuse s dutym vlaknom 🙂

erikasadek
24. sep 2012

@mowinka.... roky periem nase periny kazdy druhy tyzdne v pracke, ako aj vankus alebo zimnu vetrovku.... prat nie je problem ale vysusist pretoze treba susuit perie rychlo u mna je aj sussicka tazke hned do susicky a vsetko vyjde krasne nadychane.. kdezto len tak na vzduchu vyschnut je to dlhe a uz nie je ten nadychany efekt peria tolko moja skusenost....

este jedn apoznamka vzdy periem s praskom na vlnu... vtedy je zarucene dobry vysledok... 😉

albireo
24. sep 2012

periem vankuse aj periny. Na 60C.Nie je to nic komplikovane, staci pracka s dost velkym objemom, praci prostriedok na vlnu-podla odporucania viac. vyrobcov staci ca 1/3 mnozstva. Ako pise erikasadek, problem moze byt susenie. Vzdy susim v susicke, na prislusnom programe, do bubna pridavam 2 lopticky s vystupkami,aby sa pradlo susilo rovnomerne.

norwayka
24. sep 2012

Ja som skusala niekolkokrat. Susila aj vonku, aj v susicke, ale ja som mala pocit, ze tie vankuse potom uz smrdeli. Zasadne uz to nekupujem, ani neperiem a vsetko som povyhadzovala.