Skúsenosť s Gardenseedsmarket

annia99
15. aug 2022

Poprosím Vás objednával niekto z gardenseedsmarket? Ake rastlinky prišli? Chcem ruže objednať ale neviem nájsť spoľahlivú recenziu a zasa vyhodiť peniaze nechcem. Ďakujem

viestta
15. aug 2022

@annia99 to je ta Poľska stránka? Ak áno, tak objednávala som na jar, prišlo všetko v absolútnom poriadku, dôkladne zabalene, životaschopné. Aj sadenice v kvetináčoch, aj hľuzy a cibule a aj semena

annia99
autor
16. aug 2022

@viestta áno ta Poľska. Vahala som s ruzami. Ale skúsim teda. Ďakujem

kami_74
31. mar 2023

Ja som objednával až teraz, ale úplná spokojnosť a celkom rýchle doručenie, dobre zabalené - odporúčam

annia99
autor
20. apr 2023

Ja pridam reakciu, objednávala som ruze za 0,9 prišlo to všetko krásne zabalené, pekne rozrastrne. Uplna spokojnosť. Tuším som kusok cakala asi 2 týždne lebo bola sezóna kopec objednávok. Ale krásne kúsky, tu by chceli za to aj 15 -20 eur. Odporúčam, nebojte sa

len_nig
19. feb 2024

Baby prosím vás, chystám sa odtiaľ tiež objednať, sú to všetko iba semená čo majú v ponuke alebo objednávali ste aj sadenice? Majú dosť blbý preklad a niekde píšu aj aj, neviem sa z toho vysomarit

viestta
19. feb 2024

@len_nig podla sezony maju aj sadenice, aj cibule. Teraz uz maju jarne cibuloviny a hluzy, neskor budu mat aj trvalky. Brala som odtial asi 40 trvaliek, dosli v krabici, pekne zabalene a zivotaschopne

len_nig
19. feb 2024

@viestta ďakujem tak skúsim 😊 dá sa predobjednať už aj trvalky

kacenocka2
19. feb 2024

@len_nig budete objednávať?🙂

len_nig
20. feb 2024

@kacenocka2 už som 😊

len_nig
21. feb 2024

@viestta prosím ťa, platila si vopred na ten PL IBAN? Lebo ja som si zadala dobierku a každý deň mi posielajú mail, že čakajú na úhradu

viestta
21. feb 2024

@len_nig ja som rovno zaplatila kartou.

len_nig
29. feb 2024

@viestta
@annia99 baby to aj Vám prišli len korene v sáčkoch s trochou hliny?, ja som z toho dosť v šoku a neviem dokedy to mám v takomto štádiu vysadiť 🥺

viestta
29. feb 2024

@len_nig nieco doslo v kvetinacoch, nieco malo len "korene v sacku". Vsak to je uplne bezne. Ostrihaj suche korene a vysad to, mozes aj hned teraz. Alebo ak sa bojis, vysad tie korene do sadbovacov a ked budu dostatocne silne vysadis ich na zahon.

len_nig
29. feb 2024

@viestta práveže som to nechcela úplne že hneď sadiť ale najskôr tak o týždeň, ale to mi zrejme v tých sáčkoch neprežije či? Ja som z toho fakt prekvapená, doteraz mi prišlo všetko v kvetináčoch a to že toho objednávam fakt hodne

viestta
29. feb 2024

@len_nig ked to vydrzalo celu zimu v sklade, tak to tyzden vydrzi. Daj to na balkon alebo niekde kde nie je teplo a vydrzi to este dlho. Ja mam laliove cibule presne v takom prevedeni ako pises v chladnicke od novembra, pretoze to uz bolo neskoro sadit a pekne spinkaju a pockaju este par tyzdnov kym ich vysadim.

len_nig
29. feb 2024

@viestta super to je dobrá správa 😊 si ma potešila

annia99
autor
29. feb 2024

@len_nig aj mne niečo len tak a niečo v kvetináčoch. Hoci sama uprednostňujem len sacok, lebo vážne všade kopec plastu a aj tak ho vyhadzujem. A necuduj sa. Je február rastliny ešte nie sú v plnej sile. Je logické, že môžu vypadať uplne inak ako si čakala.

len_nig
29. feb 2024

@annia99 dik za poučenie 😂

simonaaa1
1. mar 2024

a kto ste objednávali semienka, vyrástli? Mne bežne kúpené v obchode nejdú, tak chcem skúsiť tieto. A rozmýšľam aj pár ďalších kúpiť

viestta
1. mar 2024

@simonaaa1 kupovala som odtial len biele uhorky, tie vzchadaju v pohode.
Ale mne vzchadzaju semena vo vseobecnosti bez problemov, akurat mrkva niekedy nevzide, ale to je moja chyba, neviem ju udrzat dostatocne vlhku cely cas kym vyrasi. Ked ti nevzchadzaju semena robis niekde chybu. Hlboko vysejes, zaschnu naklicene, su velmi mokre, sejes do studenej pody...

simonaaa1
1. mar 2024

@viestta my máme ťažkú pôdu, tak možno aj tým. To sucho môže byť tiež. Tento rok chcem skúsiť spraviť plantičky a tie potom presadiť. Len čo, keď tie letá sú také, že ani tagetes -smradľavky mi skapali, aj keď som ich polievala a dala tak, aby boli čiastočne tienené. Ďakujem za odpoveď

viestta
1. mar 2024

@simonaaa1 ked mate tazku podu, treba do nej pridavat organicku hmotu. Kompost, ale velmi pomaha aj vyuzivanie zeleneho hnojenia. Na prazdne hriadky vysievat vzdy ked tam nic nerastie. Na jar, na jesen. Ja mam na buducom paradajkovom a tekvicovom zahobe uz vysiate, to tam porastie kym nepojdu priesady vonku. Na jesen akonahle je hriadka prazdna vysievam, porom este po prerylovani. Okrem toho medzi priesadami mulcujem pokosenu travu, obohati to podu o humus a aj zabranuje vyparovaniu vody.
Mrkvu som sa naucila zasypavat kokosovym vlaknom premiesanym s hlinou zo zahrady, to sa az tak nezbije pri polievani a aj drzi vlahu. Odkedy toto robim, tak aspon nejaka mrkva vzide.
Ale doplnit do ilovitej zeme dostatok organickej zlozky je robota na roky. A nikdy neskonci.

simonaaa1
2. mar 2024

@viestta ďakujem za radu, tam už sme roky pridávali kompost, popol, hnoj spod oviec-takže aj so slamou. Ono je to boj už asi 30 rokov, takže bojujeme stále. Kedysidávno tam bola navozená aj zemina od Senca, takže vysoko úrodná. Nezasievam nič po, problém je, kto by to porýloval, Inak cez leto pestujeme hlavne paradajky, pár tekvíc, uhoriek a už pár rokov neopokávame, len pokosíme, keď je tam už príliš vysoká vrstva. Len problém je s vodou, keď cez leto nezaprší, ešte sme aj v zrážkovom tieni, takže na okolí prší, ešte aj na druhom konci dediny a u nás pár kvapiek. A v kvetoch je problém, že je tam kopu trvaliek, takže kopať nie. Tak cez zimu dostali trochu hnoju, ešte pri sadení nových pridávam kompost. Len v lete je to tvrdé tak, že sa jama kope rýľom, s motykou nie je šanca a ešte sa robia hlboké praskliny. No a fakt neviem, ako zúrodniť časť s trvalkami, cibuľkami... Jedine asi postupne na vrch pridávať kompost.

viestta
2. mar 2024

@simonaaa1 pridavaj kompost a koru. Ono to casom zotleje a bude drzat aj vodu

simonaaa1
22. mar 2024

Ešte sa raz spýtam, neobjednával niekto teraz? Ja som objednala, zaplatila a doteraz nič. Keď chcem pozrieť stav objednávky, tak tam nič nie je, iba predsezóna-platené. 6.3. ju zaevidovali, po 8.3.mali spracúvať objednávky a už sa mi to zdá dlho. Asi majú toho veľa, ale už sa bojím o peniaze 😕

len_nig
23. mar 2024

@simonaaa1 ja som objednávala znova pár dní dozadu a už to je odoslané, ja dávam ale na dobierku tak určite ti to príde neboj 😊

viestta
23. mar 2024

@simonaaa1 ja ked som objednavala, tak to trvalo asi 2 mesiace kym doslo, ale doslo. Ale mozes im napisat, ze c sa deje

simonaaa1
23. mar 2024

@viestta ďakujem, no 2 mes. sú mi už na .... keď tam mám semienka atď. A ako im napísať, slovensky a cez ten formulár?

simonaaa1
23. mar 2024

@len_nig tak to je nespravodlivý prístup, keď uprednostnia dobierku. Hlavne že píšu, že podľa poradia objednávok. No čo, skúsim im napísať, kde to "vázne" 🙂

len_nig
23. mar 2024

@simonaaa1 tak to môže byť aj tým že moje veci mali skladom, tvoje nemuseli mať 😊 ale normálne im napíš odpoveďou na objednávkový mail a isto ti odpíšu