Skúsenosť s graaffreinet@hotmail.com

zuz555ka
8. apr 2014

Ahojte vsetci.mam na vas taku otazku,ci niektora nemate skusenosti s niekym kto ma mail graaffreinet@hotmail.com???pretoze mam na inzeratoch nabytok a prisla mi sprava z tohto mailu ze videl inzerat na bazar.sk,ci je este aktualny.pravopis bol taky zvlastny,poprehadzovany slovosled,niekedy som ani nepochopila co ten dotycny chce napisat.napisala som ze platba az pri prebrati tovaru,no on mi na to napisal aby som si vytvorila paypal ucet,ze to je bezpecne (vobec to nepoznam) a on mi posle peniaze za nabytok popredu.len ja som reagovala ze nepoznam co je paypal tak nech mi posle peniaze a moj ucet lebo zo spravy som vycitala ze potrebuje mat doklad o zrealizovani platby.tak mi teraz prisla sprava ze nech teda poslem NAZOV UCTU,CISLO,KOD BANKY A NEJAKY SWIFT IBAN.co ani neviem co to je.ja som mu ale samozrejme napisala len cislo uctu a ze mu viac informacii o ucte neposkytnem.a ked som si dala do googlu vyhladat ten nazov alebo meno tak mi naslo len hotely pod tym nazvom v juznej afrike...taksom chcela vediet ci mi niekto nevie dat viac informacii.dakujem

sissy27
8. apr 2014

@zuz555ka daj si do googlu "nigerijské listy" alebo "nigerijské podvody" a budeš vedieť na čom si...

zuz555ka
autor
8. apr 2014

@sissy27
Dakujem za pomoc

hornaulica
9. apr 2014

ahoj aj mne dosiel od neho email... Takze ja k tomu poviem asi tolko paypall je naozaj dost vyuzivany v anglicku resp, v zahranici... Je s nim spojene jedno riziko a to povedzme kupujuci povie, ze tovar nedostal atd a potom paypall mu refunduje peniaze s tym, ze od teba peniaze stiahne... Takze by to mohol byt dost velky problem vsetko vyjasnovat a snazit sa preukazat, ze to on je ten co klame... Osobne by som dal od neho ruky prec... Potom ti povie, ze si objedna kuriera, ktory tovar vyzdvihne... Su to spekulanti, ktori si to len prekladaju v Google translate, aj preto ide o taku kvalitu...

hornaulica
9. apr 2014

@zuz555ka

daj si velmi velky pozor a neposielaj svoje udaje len tak hocikomu, tvoje udaje mozu byt zneuzite... Pozri si moj príspevok dole...

zuz555ka
autor
9. apr 2014

@hornaulica dakujem

dievcatko2011
10. apr 2014

Aj mne dnes reagoval na nabytok.

Na web stranke, kde som dala inzerat je upozornenie:
Nenalette podvodnikom, ak Vas kontaktuje zaujemca v cudzom jazyku alebo lamanou slovencinou, ziada od Vas peniaze vopred, ci zalozenie PayPal uctu alebo Vam dokonca ponuka vyssiu cenu ako ste uviedli. Pravdepodobne ide o podvodne konanie fiktivneho kupujuceho, v ktorom sa od Vas snazi vylakat peniaze.

dievcatko2011
10. apr 2014

NIKDY NEPOSKYTUJ BANKOVE UDAJE, KED NEVIES PRESNE O KOHO ALEBO CO IDE.

mirka_jurko
10. apr 2014

Zuzka mne tiež dnes prišli maily z tejto adresy, že či mám ešte svoj tovar na predaj, a mala som tam viac inzerátov na nábytok (kt. sa nachádza každý inde),a prišla mi rovnaká reakcia na všetky,takže mám pocit,že on to posiela na všetky inzeráty,čiže to určite nebude nič normálne,ale len skúša či nenarazí asi na niekoho hlúpeho ..

dievcatko2011
10. apr 2014

@zuz555ka, @mirka_jurko aj mne dnes poslal mail s textom...Mate este svoj tovar?...prave s nim komunikujem mailom,..teraz ma ziada o zalozenie PayPal uctu...a viac s nim riesit nejdem...len sa mi potvrdzuje, ze je to hajzlik.

fao
10. apr 2014

aj mne dnes reagoval na inzerat co mam..... evidentne sa snazi len ziskat informacie o uctoch alebo obtiahnut ludi o peniaze cez paypal.... pisal som si s nim a evidentne je to s prepacenim "odrb"....

ninjo
10. apr 2014

Aj ja som dostal taky email.
Aj som si vytvoril ucet na paypal 😉 (vymysleny)
Aj som mu poslal adresu.
A mi prislo akoze z paypalu ze peniaze mam na ucte a ze mu mam poslat 130EUR cez western union naspat.
Teraz som ho ziadal ze prepravne poplatky su nizke tak nech posle este 59EUR.
Ale zatial neodpovedal 😀
Inak ten email akoze z paypalu je v skutocnosti z adresy davids.sadem@gmail.com alebo paytransferdept@accountant.com aj ked to vyzera ze to poslal paypal.

hornaulica
11. apr 2014

zuzka este jedna vec dnes ma kontaktovala jedna osoba jej meno je Michaela Garcia... chcela zlavu, druhy mail bol uz v anglictine, ze to chce pre dceru do usa, nech jej poslel svoje cislo uctu... Rozmyslajme logicky preco by si niekto kupoval kocik zo Slovenska, kde len doprava trva niekolko tyzdnou, platis tam mozno aj 80 eur za dopravu plus platis clo... To nedava vyznam... Musíme si davaj pozor, tito ludia nemaju ciste umysly a este mi to poslala den potom ako som povedal, ze paypallom nezaplatim...

hornaulica
15. apr 2014

@ninjo

takze to zhrnme dostal si teda od neho nejake peniaze??... vies na paypal musis vzdy viazat cislo uctu, kde svoje cislo uctu verifikujes s tym ze si z tvojho uctu stiahnu a potom ti aj zoberu, pokial viem paypal ma autorizaciu s tym, ze suhlasis s ich podmienkami ti stiahnut peniaze z uctu... A potom ich musis vymahat... Musime sledovat podobne aktivity a hovorit si o nich, lebo to nie je sranda, pouzivaju svinske praktiky...

zuska_bluzka
15. apr 2014

neviem čo riešite... klasický nigerijský podvod... btw to, že niekomu poskytneš svoje číslo účtu a iban (úplne bežné) pre dotyčného (čo sa týka podvodného konania) nič neznamená, len na základe týchto údajov ťa nemá ako pripraviť o peniaze. nepanikárte ženy

ninjo
16. apr 2014

@hornaulica
Takto
Ked si vytvoris paypal ucet nemusis na neho nic viazat.
Teraz to uz neplati to platilo volakedy.
Vsetky udaje tam mozes pouzit ake chces, chcu sice telefon ale dal som hocijaky.
Cize ti paypal nemoze nic stiahnut.
Poslal som mu moj email(konto s vymyslenymi udajmi).
On nato vytvoril email, ktory je poslany z paypalu je sice z gmailu ale ty vidis odosielatela paypal.
Cize veris tomu ze to poslal paypal. A ked si to ceknes na paypale ci tam prisli peniaze, tak ich tam nevidis.
On to odovodnuje tak, ze su zadrziavane paypalom a budu odblokovane az ked dostane cez western union 130e v mojom pripade. Vtedy vyziada odblokovanie a ja ich uvidim.

Paypal s tym nic nema. Ani ti nic nemoze strhnut. Lebo nemaju tvoj ucet. Ten email od paypalu je podvrh.
Som mu pisal naspat kedy si pride pre tie skrine a zase si melie v skomolenej slovencine svoje. Aby som mu poslal 130e cez western union atd.

hornaulica
16. apr 2014

strasne...

a co sa tyka ip adresy to asi tiez vedia nejako zakamuflovat predpokladam, ze ich neodhalia... Takze moj feeling bol uplne spravny...