Skúsenosti s hlúpymi ľuďmi

diana999
7. feb 2022

Mi tak napadlo na pobavenie v týchto neskorých hodinách.. Že či a aké máte skúsenosti s hlúpymi ľuďmi. Čo najhlupejsie ste počuli alebo videli niekoho urobiť a vtedy ste si povedali že, sprostejsi človek už nie je
😁😁🙊😀

mamina0078
7. feb 2022

Podľa mňa neexistuje hlúpy človek. Každý je nadaný alebo múdry v niečom inom pretože keby bol vo všetkom múdry tak to by hraničilo alebo rovnalo s dokonalosti, ktorá neexistuje. Každý niekedy povedal niečo hlúpe ale to neznamená, že je hlúpy len nie je dokonalý a ide mu niečo iné. A odsúdiť/nazvať človeka hlupákom len kvôli tomu, že povedal blbosť je na zamyslenie nie nad ním ale sebou...

sissy27
7. feb 2022

@diana999 Hm, neviem či téma o hlupákoch je úplne na pobavenie, skôr na zaplakanie, lebo žiaľ majú volebné právo a možnosť rozhodnúť o našej budúcnosti… a myslím, že v kategórii Hlupák tisícročia suverénne vedie istý Igor M. z Trnavy…len naozaj to nie je vtipné.

janne318
7. feb 2022

@mamina0078 neviem, či je úplne fajn si ľudí idealizovať, ale ok - nikomu tým neublížiš. Hodnota IQ má istú vypovedaciu hodnotu a pre niečo tá stupnica existuje.

diana999
autor
7. feb 2022

@janne318 ano..👍
@mamina0078 a o takýto koment a ešte prvý som naozaj nestala.. Na hlúpych ľuďoch sa dá pobaviť a práve z tejto stránky som si chcela vypočuť skúsenosti

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
8. feb 2022

@janne318
poznám veľa " hlupákov" s nadpriemerným IQ.

janne318
8. feb 2022

@mondolina byť hlúpy a hlúpo sa správať sú dve rozdielne veci.

gleep1
8. feb 2022

Inteligencia- IQ- to s čím sa narodíš
Múdrosť- to čo ti dajú knihy
Rozum- to čo ti dá život

Keď sa tu chceme baviť o hlupakoch, najskôr si musíme zadefinovať tieto pojmy. Moja mama je napríklad nižšie IQ (stále v rámci priemeru) ale brala si k srdcu životne skúsenosti a je veľmi rozumná. Môj otec vysoké IQ, prečítaných milión kníh, z toho plynúca nadradenosť a neomylnosť, nikdy sa z chýb nepoučil lebo on nikdy chybu podľa neho nespravil a považujem ho za veľmi nerozumného človeka.
Takze nie je hlupák ako hlupak.

Mna raz na výške zarazila spolužiačka keď povedala že keď zmieša opaľovací krém SPF20 a 30 tak bude mat 50. Chápala by som u bežného človeka, ale vysokoškolák? Zastavil sa mi vtedy rozum.
Tu na koniku sa mi zastavil rozum keď žena bola prekvapená že keď si sadne na vahu a ma nohy na zemi tak jej váha ukazuje menšie číslo.
Moja mama nevedela pochopít zelenú vlnu na samaforoch a ako je možné že človek ma stále zelenú. Mala som vtedy asi 6-7 rokov keď jej to otec vysvetľoval a nechápala som ako tomu nemôže rozumieť.

No, nič extra vtipne v ponuke bohužiaľ nemám, nepamätám si, vytesnujem take veci radšej z hlavy, radšej sa sústredím na to kde bol kto inšpiratívny a čo si môžem od neho zobrať.
Samozrejme mám takú skusensot že som videla na prvý pohľad mentálne veľmi zaostalého vhadzovať mincu do otvoru a nevedel ju otočiť aby tam pasovala tak som mu pomohla keď som sa chcela dostať na rad, ale to beriem už ma takej úrovni ako je fyzické postihnutie a smiať sa na tom mi príde ako smiať sa ze niekto nemá nohu. Pokojne sa tu smejme na hlúpostiach čo spravili bezni ľudia, prosím nesmejte sa tu ale na tom co spravili naozaj postihnutí ľudia.

miadi
8. feb 2022

Stretla som vselijake formy ludskej hluposti od nazorov po činy. Tiez to nejak nedrzim v pamati. Selektujem. Ale za Seba najvacsiu hlupost co som raz urobila mozem povedat 🤣sice sme mali od malicka mikrovlnku Ja som ju nikdy nepouzivala mam radsej studene., aj doma ked tak muz si nieco ohrieval Ja nie Maximalne nieco prenho obcas . Raz davno som si chcela urobit Jacket potato 🥔 ale som bola dost hladna a trva to dlho, spomenula som si ze kamoska v anglicku ho najprv dala na par minut do mikrovlnky a az potom ho piekla a ze bolo tak rychlejsie.. a strcila som zemiak tak ako bol v aluminiovej folii na 3minuty. Aj ked som videla 200x vo filmoch co veci ktore nepatria do mikrovlnky urobia. McGiver bomba 😆zhorela nam mikrovlnka. 🥲Nastastie mm reagoval uplne v klude 😍a za take veci ho milujem . Clovek by sa mal vediet najprv zasmiat na svojej hluposti a potom moze aj na druhych. Minule sme sli s kanoskami na sushi 🍣 a moja prva veta casnicke bola “ Can l get corona please ? “ 😂

solemami
8. feb 2022

@miadi to si nechcem ani predstavit, ako ti to tam buchalo 😂

777januska777
8. feb 2022

@diana999 osobne si myslím, ze človek co sa smeje na druhých, kvôli hlúposti je sám hlupák alebo zakomplexovany človek. Lebo rozumný človek dokáže pochopiť rozdielnosť druhých. Toto mi príde veľmi smutná a urážlivé téma, kde sa snažíš nájsť niekoho kto urobil niečo co ty neurobíš, aby si si pripadala múdrejšia.

miadi
8. feb 2022

@solemami nebuchalo len horelo 😒

vikus17489
8. feb 2022

To by sme tu boli velmi dlho, podla mna sa clovek stretne aspon kazdy jeden den s niekym o kom si pomysli, ze rozum nechal doma.

jaga18
8. feb 2022

@diana999 žiaľ mám, no ani jedna nie je vtipná. Je to skôr veľmi smutné a pre okolie veľké trápenie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
8. feb 2022

@diana999 mozem povedat za seba, ze ked som bola nova v praci, mala som z toho este stres a vybavila som klienta, isla som s nim na chodbu a ako som ho doviedla k dveram kancelarie, ze ideme von, tak som najprv na tie (vlastne) dvere zaklopala a potom som ich zacala odomykat. asi sa uz na to nemohol pozerat a povedal: ved nie je zamknute...😀
mozno by si niekto pomyslel, ze musim byt riadne hlupa, ale verim, ze to bol normalny prirodzeny clovek a skor mu to prislo vtipne.
a ty autorka, co hlupe si zazila?

ivkazba
8. feb 2022

Tak napríklad tento tvoj príspevok. Ako aj iné tvoje príspevky. Áno, hlúpi ľudia existujú, ale smejú sa na nich len hlupáci. Tí, čo to máme v hlave v poriadku, sa takýmto veciam nesmejeme.

dskjhfdlkdjhl
8. feb 2022

@diana999 mne pride hlupy Tvoj komentar, ktory si napisala uzivatelke @mamina0078

babababka
8. feb 2022

Mám rada hlúpych Ľudí.Aj vďaka nim je náš svet rôznorodý,rôznofarebný a znesiteľnejší.

mamina0078
8. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl a? Žily mi to netrhá, ja si uvedomujem, že vo veľa oblastiach som hlúpa takže to, že niekomu to príde hlúpe ma ani nedokáže uraziť ani naštvať.. jednoducho nič.

mamina0078
8. feb 2022

@janne318 ako idealizujem ľudí? Však ma ani nepoznáš a z pár riadkov vieš určiť či idealizujem alebo nie?
@diana999 ja sa na hlúpich nebavím, keď niekto v mojej prítomnosti pocie blbosť tak jedným uchom dnu, druhým von to ide pre mňa by bolo ponižujúce sa na niekom baviť a robiť si srandu ale tak všetci sme nejakí...

dskjhfdlkdjhl
8. feb 2022

@mamina0078 dobre si si precitala moj prispevok?

zun
8. feb 2022

Kecy v kleci, každý sa niekedy správa hlupo, neuvedomuje si to... mna najviac ma série ten človek ktorého vidím v zrkadle

zdenkatv3
8. feb 2022

Nik nie je dokonaly a kazdemu sa podla mna podari posobit alebo zareagovat hlupo bez toho, aby si to proste nejak uvedomil

mamina0078
8. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl "Mi tak napadlo na pobavenie v týchto neskorých hodinách.. Že či a aké máte skúsenosti s hlúpymi ľuďmi. Čo najhlupejsie ste počuli alebo videli niekoho urobiť a vtedy ste si povedali že, sprostejsi človek už nie je
😁😁🙊😀" najmä toto "...a vtedy ste si povedali že, sprostejsi človek už nie je"

777januska777
8. feb 2022

@mamina0078 užívatelka @dskjhfdlkdjhl sa ta zastala a autorke napísala, že ti odpísala blbosť 🙂

janage
8. feb 2022

@diana999 milá autorka vrelo Ti odporúčam knihu klasickú alebo audio nižšie uvedenú. Možno si to myslela dobre ale vyznelo to úplne povýšenecky. Hlúpo a bez empatie.

sissy27
8. feb 2022

@diana999 najhlúpejšie je smiať sa hendikepovaným ľuďom... a tam pre mňa patria aj takí mentálne jednoduchší. Oni za to nemôžu, proste nie každý dostane do vienka rovnakú mentálnu výbavu. Tak ako by som sa nesmiala niekomu, kto nemá nohu, ruku alebo má silné dioptrie, tak sa nebudem smiať ani niekomu, kto to nemá v hlave úplne v poriadku. Horšie je, ak sa niekto narodí celkom v pohode, ale tak nejak z neho vyrastie pinda s potrebou vysmievať sa z iných...
Ak niekto urobí hlúposť typu zalejem si kávu studenou vodou a kvety polejem vriacou, tak na tom sa samozrejme zasmiať dá, ale nerobí to z človeka hlupáka.

acrobaleno
8. feb 2022

@mamina0078 nechcem sa hádať, ale sú vyslovene tupí ľudia a nemyslím to tak, že majú nejakú oblasť v ktorej vynikajú alebo že niekedy niečo hlúpe povedali. Ale to je intelektom a v niektorých prípadoch aj povahou. Na túto problematiku by sa dalo pozerať vo viacerých rovniciach. 😂

mike_bassett
8. feb 2022

Keď sme sa s kolegami nedávno bavili o domoch, jeden taký jednoduchší sa chcel pochváliť, nuž takto zapotil :
"My máme babku pri Trnave, má dom s veľkým pozemkom....", následne smutným hlasom dodal: "... no ale ona je ešte taká čiperná, ešte zo desať rokov môže žiť....", aby opäť normálnym hlasom zaklincoval: ".... musíme k nej častejšie chodiť, aby ten dom naozaj bol raz náš."