Sledujete seriál Panelák? Ako sa vám páči?
Ahoj,
sledujete Panelák? Páči sa vám.....?
Stručné zhrnutie
- Panelák vysiela TV JOJ a celé epizódy sú dostupné v archíve TV JOJ na http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html a na oficiálnej stránke seriálu http://panelak.joj.sk/.
- Vysielací čas seriálu bol v diskusii uvedený ako presunutý z približne 21:15 na večerný blok okolo 20:00–20:10, čo viedlo divákov k používaniu archívu, nahrávaniu a reprízam.
- V diskusii diváci kritizovali častú prezentáciu alkoholu, poukázali na explicitnú scénu znásilnenia postavy Angie a zmieňovali, že podľa príspevkov plánujú 193 častí; sledovanosť odporúčali kontrolovať na www.medialne.sk a medialne.etrend.sk.
Q: Kde si môžem pozrieť vynechané časti Paneláku?
A: Panelák je dostupný v archíve TV JOJ na http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html a na http://panelak.joj.sk/; diskutujúci uvádzali, že pre prehrávanie treba stiahnuť „ten ich prehrávač“ JOJ.
Q: Kedy seriál Panelák vysiela a prečo sa menil čas?
A: V diskusii užívatelia uvádzali presun z pôvodného neskoršieho času okolo 21:15 na čas 20:00–20:10 a spomínali, že niektoré epizódy začali aj o 20:20, čo spôsobilo, že diváci prestali stíhať pri pôvodnom režime.
Q: Kde nájdem údaje o sledovanosti a ratingu Paneláku?
A: Diskutujúci odporúčali sledovať ratingy na www.medialne.sk a konkrétne na medialne.etrend.sk (sekcie s grafmi a tabuľkami sledovanosti), vrátane odkazov na grafy relácie.
Q: Ako obísť problémy so zvukom alebo reklamou pri pozeraní archívu?
A: V diskusii odporúčali v archíve JOJ použiť ikonu na stíšenie reklamy v pravom hornom rohu alebo nahrávať epizódy na video ako alternatívu, ak stream v archíve „buchá“ kvôli reklame.
Q: Koľko epizód Paneláku plánujú?
A: V diskusii sa objavila informácia „plánujú 193 častí“.
Q: Kto hrá Agátu a spomínali v diskusii jej odchod alebo výmenu herečky?
A: Postavu Agáty v diskusii pomenúvali ako hranú Viki Rakovou; v diskusii sa tiež spomínalo, že by Agáta mohla skončiť a že náhradou by mohla byť Karin Hajdu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Panelák je pre mnohých divákov „oddychovkou“ na večerné pozeranie a viacerí diváci chválili postavy Emil a Janka ako najsympatickejšie.
- Epizódy sú dostupné v archíve TV JOJ a na oficiálnej stránke seriálu, pričom niektorí diváci odporúčajú stiahnuť JOJ prehrávač alebo nahrávať na video.
Sporné názory
- Niektorí diváci považujú Panelák za zábavnú realistickú sériu / iní ho považujú za primitívny alebo infantilný seriál.
- Niektorí diváci kritizujú herectvo Agáty (Viki Raková) a vítajú jej údajné odstránenie / iní si na ňu postupne zvykli a nechcú jej odchod.
- Niektorí považujú presun vysielacieho času na 20:00 za v poriadku, iní upozorňujú, že skôr nasadené násilné alebo explicitné scény (napr. znásilnenie postavy Angie) nie sú vhodné pre detských divákov večer.
Otvorené otázky
- Bude postava Agáty (Viki Raková) opúšťať seriál trvalo a kto ju nahradí v hlavnej línii?
- Ako sa vyrieši zápletka s „američanom“ a sestričkou Michaelou v ordinácii Bajzu?
- Budú Panelák vysielať cez letné prázdniny alebo bude v tom čase prestávka / náhradný program?
- Ako JOJ a tvorcovia reagujú na kritiku častej prezentácie alkoholu a explicitných scén v skoršom vysielacom čase?
Spomenuté značky a firmy
TV JOJ, panelak.joj.sk, televizia.joj.sk, www.panelak.sk, www.medialne.sk, medialne.etrend.sk, Markíza, TV Prima, Spektrum, Discavery, Let´s dance2, bulvar.atlas.sk, casopismamina.sk
Spomenuté produkty a metódy
archív TV JOJ, JOJ prehrávač („ten ich prehrávač“), nahrávanie na video, stiahnutie prehrávača, sekcia „Epizody“ / „Synopsa“, sledovanosť (rating), 193 častí, scéna znásilnenia (znásilnenie)
Miesta a osoby
Agáta, Viki Raková, Iva Švehlová, Karin Hajdu, Emil, Janka, Kordiak, Karol, Angie, Imro, Jakub Švehla, Bajza, Blicharovci, Michaela, Milos (američan), Henrieta Mičkovicová, Alexandra Bartu, Ester, Nemecko, Amerika
Keby si scénaristi všetko takto pekne rozobrali ako my 🙂 , nenarobili by toľko kiksov.
Škoda, že dnes nejde panelák, som veľmi zvedavá ako sa Ivana rozhodla.
Tiež ma zarazilo to odkial má Lubka peniaze na vyplatenie totých hrncov. Teda ja pracujem ale ja by som z vačku nevytiahla ani 30€ nieto 300€. Keď má tolko pri sebe nech platí keď je sprostá. A neviem si predstaviť, žeby ku mne vtrhla takto letela by jak handra. Ale tam je to všetko na hlavu postavené nič z reality. Manželstvo Masláka s Dominikou jedna sranda, gambaňa a Milan tragédia. Toto je už utopia a nie seriál..........
Pondelok 30.01(Pokazená spiatočka) Dušan priviedol z detského domova na skúšku polročného Sebastiána. Stane sa novým prírastkom rodiny Jančovcov? Jej členovia už nakupujú výbavičku aj detskú postieľku, ale čaká ich ešte súboj so sociálnou pracovníčkou. Pokazená spiatočka v Karolovom aute spôsobí Fedorovi a Maslákovi veľkú hanbu pred obchodnými partnermi. Fedor zrejme bude musieť vypadnúť z Bratislavy a ujsť čo najďalej. - pre svoju vlastnú bezpečnosť... Viktória je nová šéfka Makana. Maslák sa baví, Noro a Karol sú zúfalí. Viktória začína úradovať, chlapci makajú. Janka pristihne Emila, ako aj napriek prísnemu zákazu kutral po byte - a objavil jej utajovaný darček. Dominika ide na ďaleký východ, Imro vymýšľa sviatok, Angie uvažuje o svadbe, Monča potrebuje auto na rozvoz tovaru a Terezka si zraní ruku. Michal sa s Ivanou a deťmi znova chystajú na hory. Čo na to Betka? Utorok 31.01(Sebastian) Pani Janka nájde opustené dieťa! Dušanovi však jedno chýba. Kde je Sebastián? Jana zháňa u Ivany plienky. Jančovci čakajú na rozhodnutie úradov, či si budú môcť ponechať malého Sebastiána.
Len čo Dominika odišla do Číny, už ju Maslák podvádza s Nataly.
Páni profesori Blichár a Bartelt chcú ísť cez víkend chytať ryby, ale pani Janke sa to nepáči. Keď sa dvaja páni v rokoch vyberú loviť ryby "na dierky" v ľade jazierka, to predsa neveští nič dobré.
Milan s Maslákom sa bavia na Fedorovi, ktorý pre škandál s pokazenou spiatočkou na Karolovom aute musí odísť z Bratislavy - pre vlastnú bezpečnosť. Bude dílerka Monča predávať hrnce aj doma na východe?
Viktória, nová šéfka Makana, je bývalá učiteľka a svojich zamestnancov Nora a Karola známkuje ako žiakov na gymnáziu. Maslák sa baví.
Nevyspytateľný ruský mafián Jurij spozná Viktóriu. Bude to pre ňu nebezpečné?
Miška Bajzová sa chváli svojím vysvedčením. Milan má pre Angie prekvapko.
Kým Angie s Mirkou v bare riešia, či Zlatko je gej, ten sa medzitým zvíta so svojím starým dobrým známym z vysokej školy - fešákom hádzanárom Jedľou. Streda 01.02(Je Zlatko Gay) Kým Mirka s Denisou klebetia o Zlatkovej orientácii, barman im predstaví svojho kamaráta z vysokej školy, fešáka hádzanára Jedľu a pozve ho do svojho bytu. Pred rybačkou na zamrznutom jazierku Emil dostal od Bartelta sekerku na ľad. Pani Janke sa nepáči, že dvaja páni v rokoch idú loviť ryby "na dierky". Veď už len ten názov neveští nič dobré... Milan kúpil svadobnú cestu na lodi, lenže Angie nemôže na loď ani len vstúpiť. Michal si zmýli deň odchodu na lyžovačku a má problém aj so psom. Kam dajú Harryho? Malá Miška žiarli na Dušana, že má malého Sebastiána. Maslák vyplaší Fedora, že musí odísť z Bratislavy, ale Monča chce zostať, keď kšefty idú. Dušan s Patrikom kúpu Sebastiána. Malý Gargamel dá Jančovcom poriadne zabrať. Sonička má iné starosti, musí sa venovať práci a odchádza z bytu. Jana sa chystá štrikovať svetrík. Paťo a Zuzka si rozumejú aj bez sexu. Egon má pre Alicu kamaráta. Dušan sa zbavuje príbuzných z východu. Doktor Matúš pozve Kláriku na večeru. Vysvitne, že viacero žien chce od neho dieťa. Ale doktor Matúš nechce byť otcom! Stvrtok 02.02(Agent Provokater) Karol naletí agentovi finančnej polície a predá mu firemné víno bez DPH a účtenky. Keď Maslák skypuje s milovanou manželkou Dominikou, ktorá je v ďalekej Číne, jeho milenka Nataly mu predvádza dráždivý striptíz tesne za kamerou na monitore. Sexi potvora testuje, či sa nevernému manželovi podarí udržať zrak na monitore, alebo sa priamo pred manželkou prezradí pohľadom očí na jej vnady. Soňa nevníma Sebastiána ako svojho syna. Stále ho vidí ako cudzie dieťa z domova, ktoré má vlastnú matku. V bare Imro organizuje oslavu pre nového obyvateľa paneláka.
Egon v zajtrajsom Top Star http://panelak.joj.sk/panelak-novinky/nebezpecn...
sa smejem na tom,Milanko aky mafian a nedosiahol to,aby mu Monca vratila prachy 😀 😀 😀 mal tam poslat Maslaka
http://panelak.joj.sk/panelak-novinky/maslak-op... V dnesnom diely(Cina) Ivana prichádza za Michalom, aby mu oznámila svoje rozhodnutie. Sama však nie je úplne presvedčená, ako ísť ďalej. Laura má horúčku a Angie je z toho v strese. Nevie si pomôcť a nikto jej nedvíha telefón. Doktor Matúš posunul Dominike ponuku ísť pracovne do Číny. Dominika je zmätená. Ponuku by rada prijala, ale ešte sa musí o tom poradiť s Marcelom. Marcel má ale iný problém. Podľa informácii, ktoré dostal, ide po ňom finančná polícia. Ivana sa definitívne rozhodla. Michal je z jej rozhodnutia skôr prekvapený, čakal iné vysvetlenie. Jakub opraví kameru pred panelákom. Pani Janka chcela kvôli kamere naištalovať čo najsilnejšie svetlo, no teraz spolu s Emilom zisťuju, ze to svetlo je naozaj akosi priveľmi silné...
@mamartinka No to bude dnes paradička, hlavne s Angie, ktora bude v strese, lebo Laura bude mat horucku... Asi Lukaska nikdy nemala choreho 😉
@lenka3007 mne sa dnes Emilko bude pacit.Uz aj na Kordiaka doslo. 😀 😀 Bude za Angie chodbu umyvat.
Ahojte kocky, ja panelak sledujem dva roky,teraz skor uz zo zotrvacnosti,nezda sa Vam,ze to ide dolu vodou...takto zije clovek v panelakoch na slovensku? suhlasim ,ze v kazdom sa najde nejaka pani Janka,co o vsetkom vie a strka nos kam nemusi,ale inak je to uz za vlasy pritiahnute....mafiani byvaju v cinziaku, Angie sa nevie postarat riadne ani o jedno dieta, na vsetko niekoho potrebuje..lebo ona zaraba na domacnost...
kazdy,ked ma nejaky problem v manzelstve tak to riesi neverou 😝 ,sa cudujem,ze tento serial nesponzoruje Durex 😀 ,
vsetci kupuju len rozky a Milan obcas Ramu 😅
chapem,ze scenar musi byt zaujimavy,ale kopec detailov nedotiahnutych do konca,postavy zo dna na den zmiznu ako Mia... no aspon je o com pisat 😉
Zevraj Gambana bude dnes v strese....chacha. Ta je v strese stale a zo vsetkeho. 😅 Vsetko jej robi problemy. Je leniva ako vos. Kym nemala Milana, obskakovala ju mama, teraz ma Milana, tak chudak robi za nu vsetko. A pritom ona do obeda nic nema, nie? Ved do baru chodi iba po obede. A Milan? Rano uteka na nakupy, lebo by nemali co jest, potom maka s Lukasom do skoly, uteka pre neho zo skolky,proste robi vsetko ....a ako vidim, asi aj schody zacne umyvat namiesto tej lenivej zenskej. 😖 Ved ta krizom slamu neprelozi, co robi? Aha pardon, chuda zlate, zaraba na domacnost. Hviezda. Rada by som videla, ci by vyzili z jej zarobku naozaj. Keby nemala Milana, scipne hladom . Sice asi nie, je dost vychcana nato,aby stale mala niekoho pri sebe, co ju bude obskakovat a financovat. 😉 Ved ked nebolo odrazu Milanka, hodila sa na krk Maslakovi, pijavica jedna. Najlepsia hlaska bola od nej, ked ho ziadala , aby jej kupil byt. Skoro som skolabovala. 😨
Inak baby, ja musim schovat ovladace dnes, lebo ako som videla v ukažke, ked Gambana slahne tu tasku pred Riu, tak asi budem hadzat nieco do televizora... Z toho Milana naozaj ostal trtko, on sa jej stara o Lukasa a ona ma nervy z jeho dcery.. A aka bola zlaty a mila, ked sa to dozvedela, ze Milan ma dceru, taka bola pritulna... jaaaj, este že je to len serial, lebo v skutocnosti by ju uz niekto asi zbil....
bože nech tam už to bábo netrápia ved mi srdce trhá ako plačká čo za mater to dovolí !!!!!!!!!
veru, pravdu mate s gambanou. ja som dnes isla do kolein, ked Lukaskovi na Riu povedala, ze "ona jej strazila decko, kym sa teta opalovala v solarku" 😀 😀 😀 ved ona svojho syna ani nevidi a ide nieco rozpravat na druhych, co od maleho odisla do roboty hadam po 4 mesiacoch, brzda 😠
boha teraz kukám panelák a tá Angie sa správa ako keby nemala malého Lukáša :/ a nevedela čo s deckom po očkovaní
mne by bolo aj tak podozrive,keby ze sa vratim k mm a on sa zrazu zacne spravat uplne inak,ako doteraz

@anelehka ale podla zakona ma pravo to ta luba vratit do tusim 7 dni. je to proste podomovy predaj a hotovo. sa cudujem, ze im to milan neobuchal o hlavu, taky velky panko co vie ako s kym vybabrat... a este ked to bolo pod natlakom.
a ze stazovat sa na vrestiace decko? no ved nech sa ide niekam stazovat 😀 😀 😀 by s nim vymietli podlahu ako so spinavou handrou 😉