Slobodné mamičky, ako ste si našli bývanie?

9. júl 2020

Baby ja len vyrevat sa tu potrebujem a možno sa opýtať ako ste si našli bývanie slobodne matky? Finančne dobre na tom čiže ste boli zabezpečené ale nikto mi nechce dať do prenájmu byt lebo mám dieťa🙈🙈 ja rozumiem že je to aj pre nich riziko že im môže niečo zničiť ale ja mám kludné dieťa doteraz nič neznicila nieje s ňou žiadny problém sme naozaj slušná dvojčlenná rodinka
Tak ja už nechápem kam ma ísť bývať slobodná žena s deckom? Keď každý hneď ma predsudky ?
Takto mi “padlo” už 5 bytov... a nemám čas čakať nejako dlho kým sa nájde niekto komu by to dieťa nevadilo

ivkazba
9. júl 2020

Myslím, že väčšina nechce prenajať byť žene/rodine s dieťaťom nie preto, že dieťa niečo zničí, ale preto, že ak nájomník prestane platiť, majiteľ nemôže dieťa vyhodiť na ulicu. V každom prípade, ja poznám X ľudí, ktorí prenajímajú byty aj ženám/rodinám s deťmi. Takže nevešaj hlavu, nedeptaj sa, negatívne myšlienky ti neprinesú nič pozitívne.

autor
9. júl 2020

@ivkazba tak nie každý je taký nezodpovedný že neplatí...

majkeel
9. júl 2020

Asi tak. Kazdy sa boji, ze po par mesiacoch prestanes platit, odmietnes sa potom odstahovat, ale majitel musi dalej platit kazdy mesiac energie, hypo,... Ovela jednoduchsie je prenajom slobodnym pracujucim. Studenti (robia bordel a su bez pravidelneho prijmu), slobodne matky a rodiny socialne pripady su zial rizikovi najomcovia.

ukulela
9. júl 2020

Skús ponúknuť napríklad najomne tri mesiace dopredu, aj zmluvu napríklad nech ti dajú len na pol roka aby videli že si zodpovedná a potom predlzili, ...

juliet86
9. júl 2020

presne. nie kvoli zniceniu ale preto ze zo zakona ma.majitel povinnost kedze mas dieta poskytnut ti nahradne ubytovanie..

autor
9. júl 2020

@majkeel ale ja niesom žiadny sociálny prípad... len to im darmo budem vysvetľovať

autor
9. júl 2020

@ukulela no to je dobrý nápad ale aj tak mi vždy hneď rázne povedia že dieťa nie ako keby to bol nejaký mor alebo rakovina... a viac sa somnou ani nebavia

ukulela
9. júl 2020

A opýtaj sa na mestskom úrade na mestské nájomné byty. Ako slobodns matka by si mohla mať prednosť

autor
9. júl 2020

@juliet86 preto vravim že zničenie lebo jeden pán mi prízvukoval že on ma nové moderne zariadenie a nepotrebuje to mat hneď zničené som si pomyslela reku ale moje dieťa nieje nejaké neposlušné šťeňa čo si brúsi zuby na gauči

autor
9. júl 2020

@ukulela mestské byty sú ale staršie a nie podľa môjho v kusu...

nika82
9. júl 2020

ide o vkus alebo oto aby si si mala s dietatom kde zlozit hlavu

ivkazba
9. júl 2020

A premýšľala si nad hypotékou? Namiesto prenájmu platiť za vlastné. Výška hypo je často cca rovnaká ako prenájom.

autor
9. júl 2020

@nika82 áno ide mi aj o vkus nebudem bývať v nejakom starom byte

autor
9. júl 2020

@ivkazba nie lebo by mi ju nedali

autor
9. júl 2020

@ivkazba s hypo je to teraz dosť zložité čo som počula

nika82
9. júl 2020

tak vela stastia

autor
9. júl 2020

@nika82 vďaka 🍀

ivkazba
9. júl 2020

Hypo sa poskytujú tak isto ako predtým, to sú len bludy, že teraz je to ťažšie a keď tak, tak pre živnostníkov, ktorých teraz banky vnímajú rizikovejšie. Ak máš dostatočný príjem a nemáš negatívne záznamy v úverovom registri, nie je dôvod nedostať hypotéku.

autor
9. júl 2020

@ivkazba ešte necelý rok budem na rodičovskej ale príjem mám svoj
Aj tak by som to radšej riešila prenájmom ako hypotékou lebo treba aj 20% zaplatiť zo svojho

nika82
9. júl 2020

tych 20% si mozes riesitt aj pozickou

ivkazba
9. júl 2020

Skús si aj ty dať inzerát na bazoš, že hľadáš prenájom. Tak sa ti ozve ten, kto nebude mať problém s dieťaťom.

autor
9. júl 2020

@ivkazba Dám, ďakujem

ivkazba
9. júl 2020

Alebo sú na FB aj mestké skupiny ohľadom prenájmov, daj si dopyt aj tam.

autor
9. júl 2020

@ivkazba tam už mám

lienocka2808
9. júl 2020

@ivkazba ano, kazdy nie je taky, ze neplati, avsak prenajimatelia to o tebe nevedia, ze si slusna a platit budes. A naozaj ked maju neplatici dieta, je velky problem ho dostat z bytu aj ked neplatia.

autor
9. júl 2020

@lienocka2808 asi to malo patriť mne... ja viem preto vravím že asi darmo im budem niečo vysvetľovať

ukulela
9. júl 2020

@lienocka2808 a neriesi to najom na dobu urcitu? my sme mali zmluvu vzdy na rok. nikdy na neurcito ...

lienocka2808
9. júl 2020

@ukulela ano riesi sa na dobu urcitu. Avsak aj podla obcianskeho zakonnika, ktory riesi najomne zmluvy, je problem dostat z bytu najomcu aj po skonceni doby najmu ak ma dieta. Proste je zo problem. Co mne je velmi luto, pretoze naozaj poctive mamicky s dietatom maju obmedzene moznosti.

lienocka2808
9. júl 2020

Ano, mas to tazke, verim, je to nefer voci normalnym zenam, ale verim, ze si nieco predsa len najdes. 🙂

ivkazba
9. júl 2020

@ukulela nie, nerieši to ani nájom na dobu určitú ani krátkodobý nájom. Vždy ak sa nájomník odmieta vysťahovať s dieťaťom, je problém, aj keby skončila dohodnutá doba nájmu. A žiaľ, pre pár špekulantov na to doplácajú aj tí normálni.