Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
16. mar 2009

Lulu

ja som mala maminu pri porode 🙂 😉
hmm vidis, ja som take nezazila ani raz... bio otec Matka videl jediny krat, ked sme prisli z porodnice... vtedy ho drzal na rukach a Matko celu tu dobu plakal, ako tur... asi vedel kto to je 😀 ... pri inych ludoch sa nikdy takto nerozplakal... mala som vyslovene pocit, ze sa v jeho pritomnosti citi velmi zle...
aby nie, podla mna si ho Matko pamatal z bruska....
neboj ako pise terezka, su maminy ktore chodia same, a je ich tiez dost 🙂

lulana79
16. mar 2009

A ako je to potom s otcovstvom? Predpokladam, ze bez toho, ze by otec sam potvrdil, ze to babo je jeho, ho tam nezapisu, ze? Uz len pri predstave, ze ta kolonka zostane prazdna, sa mi tisnu slzy do oci ☹ Viem, ze nejake meno napisane ciernym na bielom nezabezpeci, ze babatko bude mat oboch rodicov a ze bude vsetko v poriadku, napriek tomu chcem, aby ta kolonka prazdna nebola.

Drzal ho na rukach a nic to s nim nerobilo? Netuzil po tom, aby ho smel drzat opat? A ked plakal tak, ako pises, tak netuzil po tom, aby sa to zmenilo? Aby, ked uz si ho bude brat na ruky nabuduce, tak uz maly neplakal?
Ja toto nechapem ☹ V zivote nikdy to nepochopim ☹ Ako sa da len tak zbavit zodpovednosti... A este k tomu, ked ide o zodpovednost za cloveka, ktory je na mne zavisly. Otec mojho babatka spravi vsetko mozne pre druhych, bude sa tak strasne snazit, ale pre mna a nas... ☹

sorrelia
16. mar 2009

Lulu

drzal ho na rukach, a ked to nevedl vyriesit, podal mi ho so slovami "rob s nim nieco, nech neplace"....
a odvtedy sa ozval len parkrat smskami... s tym, ze mi vynadal so p.... a k.... a stetiek a pod...
peniaze mi povedal neposle ani nahodou, lebo dostavam matersku a on moju "nenazranu a lenivu hubu" zivit nebude...
hmmm, ani ja to nechapem, a uz sa ani nesnazim 😀 ... nic sa tym pre mna nezmeni...
ja nie som jeho matka, aby som ho ucila zodpovednosti 😝 ... ked ho to nenaucila jeho maaati, ja to robit nebudem 😎 ...
hm, koniec koncov Matko ma teraz 1000 krat lepsieho otca, a bude ho mat aj v rodnom liste 😀 ....
ja som aj rada, ze som ho v nemocnici na prijme ako otca neuviedla... robil by nam iba zbytocne problemy...

lulana79
16. mar 2009

☹ ale to je hrozne len citat a nie to este prezit si to ☹ Na druhej strane, mozno prave vtedy by som dokazala prestat milovat a prestala na neho mysliet, keby mi povedal nieco skarede... Lenze to zas on nikdy neurobi.

Ale je krasne, ze si nasla muza, ktory ti teraz vsetko vynahradza a pomaha ti, ked je este babatko male... Neviem, nemyslim si, ze pri mne bude muz, pokial bude malicke male. Budem len doma, kde by som k nemu prisla?

sorrelia
16. mar 2009

Lulana

a ja ???
ja som tiez k muzovi prisla uplnou nahodou 😀 , teda ak veris na nahody...
ja som vzdy verila, ze nebudeme sami a niekto sa najde 🙂 😉

monky1
16. mar 2009

lulana,
ja som sice v celkom inej situacii - mam manzela a krasne dievcatko, ale neda mi nenapisat ti to. Mozno ta to povzbudi. Mam kamosku, ktora je slobodna mamicka. Bolo to dievca plne zivota, elanu, energie....az raz ....prestala sa mi ozyvat, prestali sme sa stretavat...prestala chodit do prace, zacala marodovat...ked mi sem-tam zodvihla telefon, hovorila, ze je slaba, unavena, chora, ze lekari nevedia, co jej je, ze sa jej stale toci hlava... Opytala som sa jej, ci nie je tehotna, odpovedala - nie. Zacala som si o nu robit aj starosti, ze co moze byt pricinou jej problemov. V praci uz kolovali reci, ze asi ma smrtelnu chorobu...a co ja viem co vsetko.
Nevidali sme sa casto, lebo od svadby uz byvam v inom meste. Myslela som si, ze je pretazena z prace.....ale...raz sme jej s Hankou (moje dievcatko) zazvonili pri dverech, ona otvorila a......zistila som, ze je tehotna. Hanbila sa, bola cela zufala, co jej aj verim, lebo vedela, ze svadba nebude a ze bude na dietatko sama. Tak nestastnu tehulku som este nevidela. Snazila som sa ju povzbudit - marne. Aj som jej pravidelne volavala..... Hovorila mi, ze aj ked na chvilu zabudne, ze je tehu, staci ked prejde okolo zrkadla a pozrie na brucho, je tam, kde bola.
A cas plynul a prisiel den porodu. Od tohto dna je z nej INA ZENA. Opat stastna, usmievava a skvela mamina. Ma krasneho zdraveho syna, ktoreho by nevymenila za nic na svete. Teraz dokonca nastupila do prace - malicky mal rok a vtedy sa onho stara babka.
A co bio otec? Neviem o tom vela, snad len to, ze ked sa stretavali, asi sa jej nepriznal, ze je zenaty.

TAK HLAVU HORE. NEMYSLI NA TO, CO BOLO, ALE TES SA NA TO, CO TA CAKA. TES SA NA BABATKO, AJ KED TO MOZNO SPOCIATKU BUDE TAZKE, ALE UVIDIS, ZE BUDES HO LUBIT AKO NIKOHO A ONO ZASE BUDE LUBIT A POTREBOVAT TEBA. DRZIM PALCE! 😉

lulana79
16. mar 2009

Verim na nahody, ano...
Si asi vacsi optimista ako ja... Ja mam v hlave stale len taku tu frazu, co sa dost casto pouziva: "kto uz by chcel zenu s dietatom"... Aj ked sa potom "utesujem" tym, ze sa staci pozriet do sveta soubiznisu, kolko je tam zien, co vychovavaju deti same, resp. si nasli druheho muza, ked uz jedno dieta mali... Ale neviem, ci je to postacujuca utecha... Ja zas nie som ziadna znama celebrita.

terezka044
16. mar 2009

sorrelia, to je fakt blb 😖 ja som len rada, ze to takto s vami dopadlo. je to super. a maly bude citit otcovsku lasku 🙂 🙂

terezka044
16. mar 2009

super a napisala som dlhu spravu ktoru neodoslalo 🙄

no v skratke: lulana na to nemusis byt celebrita, aby si to dokazala. su to obycajni ludia ako my, ovela vacsi obdiv si zasluzia rodicia, ktori maju postihnute deti, matky, ktore pre svoje chore deti obetovali vsetko... a my mozeme byt len radi za zdravie nasich deti, za lasku - lebo si ani neuvedomujeme, ake nesktucone stastie clovek ma.

jozino24
16. mar 2009

ahojte.. ako sa tu dnes mate??? lepsie povedane aky ste mali vikend??? ja som bol mimo teraz...hihi

terezka044
16. mar 2009

jozi a kde si bol? 🙂

ja sa mam dost na nic pravdupovediac. a co ty ?

jozino24
16. mar 2009

a myslis ze ja sa mam ako... vsetko je nanic.. nic nevychadz tak ako by malo a ked uz aj jedna vec vyjde tak dalsie 3 sa pokazia... proste des a hruza

terezka044
16. mar 2009

nj hlavne pozitivnu a optimisticku naladu 😀
prave som si okychala monitor 😀 😀

sa tesim na jar, alergie sa u mna prejavia v plnom prude a budem zas umierat jak kazdy rok 😵 hura 😝 😝

jozino24
16. mar 2009

ja mam alergiu tak akurat na stav mojho uctu v banke... hihi... a co vakciny a tak nic???

terezka044
16. mar 2009

no vakciny teraz nemozem 😉 tak som zvedava ake to bude...
samozrejme kazdy rok chodim, pomaha to, ale teraz neviem co mam cakat 😕

jozino24
16. mar 2009

sice hej pravda je ze teraz nemozes... hihi.. nejako mi nedoslo.. tak budes musiet vydrzat...

terezka044
16. mar 2009

v pohode 🙂 no nejako to budem musiet prezit, este aj skolu - nechcu mi povolit individualne, som z toho na nervy ☹

jozino24
16. mar 2009

takze budes musiet prerusit co???

terezka044
16. mar 2009

nie prerusovat urcite nebudem

jozino24
16. mar 2009

a ako to chces spravit??? ked ti nedovolia individualku tak ako si to rpedstavujes???

terezka044
16. mar 2009

no dovolia, ale nie hned, tak musim este vydrzat 😔 je to za rohom...bohuzial za tym blizsim na mna caka mrtvica 😀

jozino24
16. mar 2009

aha...a ja som myslel podla toho co si pisala ze ti vobec nedovolia....

angua27
16. mar 2009

ahojte,

lulu, neboj niekto sa raz objaví, možno teraz, možno za rok, možno za päť. a príde v úplne nečakanej chvíli. 😉 a v dnešnej dobe je slobodných mamín, že by si tomu neverila. už sa na to ľuďia nepozerajú, že ahá, tak tá má dieťa a je sama, to je divné. začína to byť taký normálny jav a spoločnosť to začína akceptovať.

inak, ja som rada, že môj syn má v rodnom liste svojho tata. ten ho strašne miluje, modré z neba by mu zniesol a často sa aj vídajú. 😎 ex je našťastie v tomto úplne iný ako ostatný biootcovia o ktorých tu píšete.

sorrelia
16. mar 2009

terezka

hmm, blb ?
tak to sa neodvazim povedat... resp. ja na neho nenadavam, lebo je sucastou mojho synceka, ci uz sa mi to teraz paci, alebo nie...
nejako nechovam k nemu nenavist a ani pohrdanie... vyrovnala som sa s tym, odpustila som mu, a prajem mu krasny zivot... viem, ze aj ja mam svoj podiel viny na rozpade vztahu, a hlavne na jeho zaciatku, lebo som si ho ja vybrala...
moja chyba bola, ze som ho nechcela spoznat a mala som na nose ruzove okuliare a idealizovala som si ho... keby nie toho, je velmi pravdepodobne, ze by sme sa dokopy nedali... takze tak 😀

Lulu
vies co, aj mna sem tam napadla taka myslienka... ale raz, ked som mala uz Matka nasi pozeali postu pre teba... a tam bol jeden muz, ktory chcel podakovat svojej zene, za to aka je skvela... ked sa s nim Brichtova rozpravala, vypadlo z neho, ze je od zeny mladsi o 5 rokov a ze ma osvojenych jej 7 deti 😀
som si povedala, ked si najde zena so 7 detmi muza, tak ja si ho najdem tiez aj keby co bolo 😀

Lulu ja si myslim, ze nahody neexistuju, a ze nas zivot je o tom ako sme sa ho rozhodli zit a o nasom pristupe k nemu... kto je zufaly, ma aj zufaly zivot, a kto chce byt stastnym a je stastnym tak to jeho zivot odzrkadluje...
napr. skus take nieco lahke, ked vstanes pozri sa do zrkadla a povedz si, lubim tu fesi tehulku, som taka krasna a ziarim ako slniecko a dnes budem mat kraaasny dnik 😀
pomaha to 😉

danielkapo
17. mar 2009

Ahojte 😵

monky ahoj 😝

nuz ja len tolko....preco si zena v dnesnej dobe mysli, ze bez muza nebude stastna???? Urcite, aj ja dufam, ze raz sa najde niekto kto bude lubit mna aj moje dievcatko a koho budeme lubit aj my, ale predsa fungujeme aj bez neho a sme stastne 🙂 A jasne, ze aj pre dietatko je lepsie mat oboch rodicov, ale zas je lepsie mat toho rodica jedneho a spokojneho a vyrovnaneho, nez ich mat dvoch, ktori po sebe v kuse kricia a nie su spolu stastni....maloco v zivote vychadza presne tak, akoby sme chceli....ja som vdacna Bohu, ze mam nadherne a zdrave dievcatko a rodinu, ze mame kde byvat a kazdy den mam dovod usmievat sa a tesit....viem si to predstavit aj krajsie, ale zas aj omnoho horsie....a kedze zijem presne TERAZ, tak sa tesim z toho co mam...

terezka044
17. mar 2009

sorrelia to fakt bolo v poste pre teba? dobreee 😀
a je fajn ze na neho nenadavas, ja som nadavala, trvalo mi asi mesiac kym som sa s tym uplne vyrovnala a teraz je to omnoho lepsie, lebo sa snazi, a vidim na nom, ze mu na nas zalezi. dokedy, to neviem, ale zatial je to fajn.
🙂

ja akurat vecer mavam take chvile ked placem, premyslam o vsetkych svojich snoch, buducnosti.. a pritom aj tak viem, ze sa rano zobudim, ten spanok mi da energiu a dobru naladu a hned je mi lepsie - som rada, ze sme zdravi, ze mam tak uzasnych rodicov aj blizkych, ktori su pri mne, ze mame kde byvat, co jest, ze nas nic zavaznejsie ako toto netrapi, lebo su ludia, ktori maju ovela tazsi osud - a tiez to nevzdali.
a ked mi je najhorsie tak si vzdy spomeniem na vsetko toto a poviem si, ze nech bude moj zivot akykolvek, vzdy sa ho budem snazit prezit co najlepsie, byt stastna, pomahat druhym, hoci to aj bude boliet.. a taktiez robit vsetko pre to, aby som si tie svoje sny raz splnila 🙂

angua27
17. mar 2009

babuľky, pekne ste to napísali. presne tak treba uvažovať, ísť dopredu a ďakovať za to čo máme.
terezka, ja som mala vždy veľa snov a plánov. ale bola som pohodlná, aby som sa do nich pustila. a veľakrát mi to aj bolo ľúto, lebo prišla príležitosť, ja som ju nevyužila a zrazu bola fuč. teraz, keď som sama, tak som sa nakopla, nemôžem byť predsa pohodlná, čakať, že niekto všetko urobí za mňa a že ja budem zrazu krásna, inteligentná a bohatá. to prvé som, to druhé tiež - dúfam a na tom treťom pracujem. a svoje sny som si pracovne nazvala plány na najbližšiu pätročnicu a idem si tvrdo za nimi. veľa ľudí sa mi smeje, ale väčšinou, keď im to vysvetlím, tak ma podporia. je to presne tak, ako to tu bolo napísané, ak chceme byť šťastné, tak budeme. 🙂

lulana79
17. mar 2009

Monky dakujem za tvoj prispevok, za podporu.
No ano, asi tak nejako sa citim aj ja. Tiez by som sa najradsej zavrela doma a nikde sa neukazovala. Ale pri pohlade do zrkadla na rastuce brusko mi do placu nie je, to zas nie. Tesim sa z neho. Ale tiez som to napr. mojej najlepsej kamaratke doteraz nepovedala to, ze sa otec babatka opat raz zdvyhol a odisiel. Predtym sme sa stretavali kazdy tyzden, pondelky byvali nase, ale odvtedy som ju nevidela a neviem, kedy sa budem vediet stretnut.
Prajem si, aby to babatko uz bolo tu a so mnou to spravilo presne to, co s tvojou kamaratkou...

adina22
17. mar 2009

lulu ver ze to dietatko ti zmeni zivot 🙂 a urcite len k lepsiemu.Vid priklad dnes...si predstavte ze moja Natalia mi balila chlapov 😀 Cakala som v drogerke kym vybavia zakaznikov a ju som mala v kociku tak trosku mimo.A cakali tam okrem ineho aj taki traja chalani /nejaki dealeri/no a kym som ja nakupovala predavacka sa mi cez plece skeri na niekoho,otocim sa a moja Natalia z kocika take grimasky hadzala na tych chlanov,usmievala sa na nich zmurkala a ti z nej mali sou.A ked som odchadzala,tak sa sli pretrhnut ktory mi dvere otvori a zdravili ma s usmevom na tvari.No tak sa mi zlepsila nalada. 😀 😀 Ja sa ani snazit nemusim,Natalia to robi za mna 😉

laura29
17. mar 2009

Prosim vas, muzu praktiky dotaz?
zajimalo by me, jake mate na dite a matku zhruba mesicni naklady bez bydleni. Tzn. jidlo, leky, obleceni, plinky atd.? Delam si nejaky propocty a moc nejsem schopna odhadnout, s cim se da vyjit mesicne (bez bydleni).
Diky.