Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

paegaska
19. júl 2008

sorrelia, dobre 😀
hillary, aj male dite je nekdy chytrejsi

Holky, je to pravda ze na SK chteji zrusit y ?
Schvalne se divam, moc ho nepouzivate, ale trosku jo.
caja - to je ta jeho soucasna, schvalne pisu soucasna, protoze u neho je to asi stejne otazka casu jak s nim kdo vydrzi

sorrelia
19. júl 2008

pegaska
to y uz rusia asi 7 rokov 😅 ... ale nasi jazykovedci sa cinia aj nak... napr vedeli ste ze Sova nema male sovičky ale sôvätá ??? 😀 😀 😀 tak ako kobyly maju žriebätá - logicke nie ?? 😀 😀

Hillary
ano decka su to !!! nezodpovedne male decka a este k tomu pokritecke a lakomeeeee 😠 ... ale co kaslat ich...
Som dnes kukala na Matka aky je nadherny, ked sa na mna smeje. Juuuj zozrala by som ho. On sa na mne normalne rehoce celou posou. Chyti ma za nos, posticuje (z toho ma bohovsku radost 😀 ) - no a oni toto nikdy nezaziju... Su chudobni ludia... Ja sa citim jak v siedmom nebi ked na nme zahaja.. Ked si este zo 3 krat krasne zivne a polozi si na mna hlavicku a hajuska. No nadhera 😵

hillary23
19. júl 2008

paegaska

no to on ma uz snubenicu ale ja neviem ze co..bo on si hlada akoze ked ma svoju babu tak on si ese hlada kurvy vies..ale ja to mam uz v p...a ta neriesim je mi je jedno ale ona dopadne zle..vcera som snim volalla a je tam snou..v grecku su tam sa zsnubili..ach joj ona je moc naivna a slepaa..ale nech sa zoberu ich zivot ale happy nebude.bo on jej verny nebude!!

sorrelia

no sak jasne ale ja ti poviem ze s tym sudom ja urobim bodku..co mam snim.bo to su tahanice nekonecneeeee
ktore ja ale ukoncim..sice neviem jako ale nechcem bo viem ze on to ma v prdeli vies..vsetko..ale ja verim a viem to ze on sa ozve o par rokov...tak to bude..

maca793
19. júl 2008

ahojte môžem sa pridať? som vlastne slobodná mamina Karolínky a rozvedená mamina dvojičiek

sorrelia
20. júl 2008

hillary
no tak to verim 😒 ... musi to byt neskutocna otrava - ked to takto zbytocne natahuje ... uz aby si mala po tom a mohla zit svoj zivot s malickou a bez neho (ked to tak evidentne chce) ... aspon budete mat pokoj od takeho chudaka... budem drzat palceky !!! 😵

Ahoj Maca !!! Vitaj 🙂 😉 samozrejme,ze sa mozes pridat !!!

paegaska
20. júl 2008

hillary
strasne rada bych se pridala k sorrelii, ze budes mit pokoj az skonci soudy, ale nevim jak na sk, ale u nas v cr neskutecne dlouho trvaji tyto soudy a zakony jsou primo silene, staci aby otec platil treba jen stovku jednou za tri mesice a plni si vyzivovaci povinnost dle svych moznosti, bez ohledu na to kolik ma stanoveno vyzivne, pak nemuzes dat trestni oznameni, ale pouze exekuci na ucet, plat nebo majetek - pokud je podnikatel tak i toto se da obejit.
Mam s tim uz take svoje zkusennosti na prvni dite, jen o zvyseni vyzivneho jsem se soudila skoro 4 roky a pak jsem to exekucne vymahala, prevedl podnikani na svoji pritelkyni a daql se u ni zamestnat - platovy vymer 800 Kc mesicne - pravne nenapadnutelne.
taky drzim palce

Pojd mezi nas Maca793 🙂

Myslim na plastu at vse dopadne super

danielkapo
20. júl 2008

Ahojte, aky ste mali vikend? MY v pohodke teraz sme prisli z prechadzky...normalne konecne sme nesli domov s krikom:D a stretla som byvalu kamosku tiez s kociarikom, taktiez je slob.mamina tak fajne aspon budem mat s kym chodit kocikovat...Ja som bola v piatok na sude, mi prislo predvolanie...ohladne urcenia otcovstva v podstate len formalita tak som potvrdila ze nechcem otca udavat, momentalne vobec nemam chut riesit a natahovat sa ... ja prezijem aj bez toho vyzivneho a ked bude mala vacsia tak jej to nejako vysvetlim...ach jaj...viem, ze to bude tazke ale ktovie co dovtedy...takze tak..som mala trosku blby pocit tam ist, ze co sa bude diat a tak ale strasne zlata pani tam bola, tak som mala normalne dobry pocit z toho🙂

sorrelia

ja tiez zboznujem ked drobec na mne zaspinka..a este tak zvykne ocko pootvorit akoze kontroluje ci je este bna mamine...a niekedy sa este tak z polosna usmejka...no nic viac nepotrebujem fakt...taketo veci si treba uzivat a nie mysliet na somariny 😉 tie nestoja za to...

hillary

verim, ze ta to tak trosku stve...ale snaz sa nad to povzniest, pozri sa an tu svoju krasnu okatu princeznu a sama vies kto z vas dvoch ma viac.....

krasny vecer prajem vsetkym

sorrelia
20. júl 2008

danielkapo

Mna sa pytali este v nemocnici na otca... ale ja som povedala, ze tata nie je dolezity, a ci je nutne udavat jeho meno... No a oni, ze nie... Odvtedy ani matrikarka a ani nikti otca Mateja neriesil... Proste nema ho tam a ani to nechcem - ved co keby si po 5tich rokoch zmysle, ze "mam syna"... Zacal by platit daku almuznu a potom by mal na drobecka narok... Uhuu tak to teda nieeee ani za svet - by som sa bala, ze by ho odvliekol za hranice (on je na take veci riadny idiot - bol by toho schopny)... nie nie toto mi nestoji za tu almuznu, nervy pri dotahovani sa na sude a v konecnom by utrpelo urcite aj moje aj tak dost skusane zdravie...

Ohladom Matka a jeho otca som to vyriesila tak, ze malemu sa od malinka bude hovorit, ze ma bio- tatu. Aj foto sa mu ukaze. Povie sa mu co mu tata dal a co mu nedal a mal dat... Samozrejme ho nemienim tahat do skriepok co sme mali my medzi sebou. Maly nech si spravi svoj nazor. Chcem aby vedel jak vyzera, kto to je - aby som exovi nedala sancu obratit syna proti mne...

Aby raz nedosiel : Aha vies kto som ? Keby maly nevedel, mohol by ma obvinit, ze som mu cely zivot klamala. Ale takto mu povie : Ano viem. Mama o tebe rozpravala. Si moj otec. To ho urco polozi, lebo mienim drobca ucit tomu, ze jeden slepy "vystrel" este z nikoho otca nespravil. Otec nie je ten co sa rozmnozuje ako zvieratko a ide dalej - ale otec je ten co sa stara a zaujima.

Aaaaach zas som toho popisala 😅

hillary23
20. júl 2008

sorrelia a paegaska

ja vam poviem toto ..ze byvam s rodimi ktory mi vobec necchcu pomoct finance.a co sa tyka otho sudu sa mi to doho zamotali ajo ni bo ze to je neskutocne stale aby sa on odvolaval a ja cakala vies..oni s tym chcu daco robit.a ked ich naseriem vies co budee..akoze mam princeznu hej ale to nie je vsetko bo doma mam pekloo!!!!same vycitky, kontorle, len doma sedim nikde nemozem, a s malou som 48hodin v kuse bez toho aby som si sama oddychla a taky zivot mam mat??neche sa mi zit v takom zivotee p..onm!!!teraz exovi posielaju opat vyzvu aby sa vyjadril aon sa zas bude odvolavat..a furt dookola ale dakedy to musi skoncit a vies paegaska..on sa o nu vobec nezaujima neplati bo sme od sebe daleko 450km!!!a neznesiem aby ma nasi stale a som bola pod kontrolou prisnou rodicmi mojimi ze co davam jest a kam idem..bavilo byvas takto zit?? mne sa jebe s prepacenim zivot uz dva a pol roka!!nedari sa mi nic!!

sorrelia
20. júl 2008

hillary
neviem aka si povaha - no nieco by si s tym mala robit - lebo evidentne to dlhsie nevydrzis a niekto si to odniesie ( v tomto pripade ty). Nikto by takto nechcel zit. Neviem aki su tvoji rodicia, kolko maju rokov, a ako ste zili pred tym, a aky mate vztah teraz. Ale treba komunikovat. to je jedine co sa mne osvedcilo. Zrejme ta tvoji rodicia maju problem vnimat ako dospelu. Kladu si vinu za to ako si "skoncila" - sma s dcerkou. A odnasas si to ty. Ale tedeto cesta nevedie. Trapite sa vsetci.
Nechcem rozdavat rozumy ale ked sa sama budes trapit tym co bolo - tyk ta budu ludia lutovat a snazit sa ta chranit, byt to je stala kontrola aku ti robia rodicia. Musis zacat od seba a potom komunikovat.

Poviem to na priklade. Mna tiez nasi istym sposobom sekirovali. Vsetko robili za mna. Prali, vesali, pradlo, upratovali, kontrolovali ci je maly napapany, ci nieco nepotrebuje. Mysleli to dobre ale ja som pomaly cvokla. Mne z toho neustaleho kontaktu s nim a nikym inym doslova prepinalo. Oni si mylseli, ze ja sama to nemam sancu zvladnut. Lenze - raz som povedala dost ! Ja si vsetko viem aj sama spravit !
Maleho som naviazala do satky a porobila som co bolo treba. Teraz odisli na tri dni a mama bola ako na ihlach, lebo kto sa postara o psa ked ja mam Matka. po troch dnoch dosli. Pes absolvoval 3 ci 4 prechadzky do dna. Z toho aspon 2 z nich hodinove. upratane bolo v celom byte. Matko mal veci ciste poskladane oprate. Ja som stihla presadit bylinky. Pokazit postielku 😀 😝 ! Poumyvat riady. No proste mamina cumela. Bola uplne vedla. Staci si verit. A treba zacat od seba a snazit sa komunikovat. Viac poradit neviem.

hillary23
20. júl 2008

sorrelia

no pockaj zasee..ja si robim vsetko sama a zvladam to vies!! perem si sama,zehlim pracem im barak a tak..aj ked je mala moja zla aj vtedy porobim poriadok!!!mna nik nelutuje to uz preslo ze ma vsetci lutovali ze jak som skoncila vies..a nenavidim exa z celej duse bo je to obyc.chudak aj s tou jeho ...ale ma sere ze oni su happy a ja som sice ale nie tak ako som si to predstavovala..byt stastnou..vies coo?ja nicoho nelutujem s tym dementom..ja som si vela veci uvedomila a toje hlavne..ze teraz len tak neskocit ludom bo sa len klame a vyuziva.zvazit ich slova co hovoria a povedat si svoj nazor a takako to vidim!!bo aj ti co su nam kamarati nas mozu oklamat!!a ese raz pisem ze si vsetko robim sama a to bolo aj predtym tak...len mi vari ajedlo nic inee..moja mala uzbude mat 14mes.tak ju vozim v kocari a uz pomaly aj sama ide..heh

zuzana1710
20. júl 2008

ahojte..tak ja si myslim,ze nikto uz vacsiu smolu nemoze mat ako ja...isla som sa dat vypisat na matersku.ale kedze ma donutila sefka dat vypoved este v 3 mesiaci tehu,tak som poberala podporu a uistovala ma,ze matresku dostanem 100% ako plat...tak som teda bola kludna a teraz,ked som sla k dr,tak mi dala papier na matresku a ja som s tym sla na urad a tam mi povedali,ze kde som bola doteraz,ze ved preslo 15 dni od poslednej socialky a uz nemam narok kvoli tym zmeskanym 15 dnom..ja som nechapala..nikoto mi nic nepovedal,ze treba sa ist hned dat zahlasit ako skonci podpora na matersku..bolo mi tvrdene nieco ine..tak dobre..isla som za dr,nech mi zmeni termin nastupu na matersku(co mi poradil uradnik,vraj je to bezna vec)..no ale dr bola maximalne neochotna a nic mi nezmemila..ze je to moj problem,ale skor to je za to,ze so asi cudzinka..nuz tak to uz nezistim..tak nech sa ma dobre pani doktorka...no a po druhe isla som sa pytat ci teda nejaku socialku do porodu dostanem a vraj nemam narok na NIC.nerozumiem..tak z coho mam zit este skoro 2 mesiace??nikto mi na to odpoved nedal..po tretie,isla som sa pytat na prvorodicske,ze ako to tu funguje a cim mam narok aspon na to..tak mi vraveli,ze ano,ale s tym,ze pred porodom tu musim zit oficialne 2 roky a viete kedy ja mam tie 2 roky???28.septembra 2008.a termin porodu 14.septembra 2008,takze 2 tyzdne mi budu chybat do tych 2 rokov a vraj na uradoch to neakceptuju...ani jeden den ich nezaujima...musim tu byt presne 2 roky a viac...tak to ma naramne potesilo..a este k tomu aj otec dietata zdrhol a cert vie kam..vypnute telefony,ziadny kontakt...no tak som bez veskerej financnej podpory sama v espani s bruchom...velmi sa z toho tesim a neviem ci nepojdem skor na psychosku ako na porodnicu...a ked som sa spytala ci mam aspon po porode na nieco narok,tak ma ubezpecoval,ze mam narok na rodicovsky prispevok...ale ja uz neverim ani tomu...som sa v ten den psych.zrutila ako som sa tieto informacie dozvedela,ale na druhy den som si povedala,ze aj tak uz nic nevyriesim a treba len bojovat..neviem ako zvladnem tie 2 mesiace bez prachov,ale hadam na ulicu ma nevyhodia... ☹ a este sa tesim na vybavovacky a behacky po celom spanielsku,ked budem vybavovat pre malu doklady a prevoz na sk...musim ist asi na 5 miest(uradov) a kazdy je v inom meste vo vdialenosti od 60km do 1000km.tak mam co robit aj s babatkom bez kocika...myslim,ze uz ma asi v tomto hajzlovskom zivote nic neprekvapi a vsetko zacinam brat sportovo..bolo mi to sudene,tak sa musim popasovat a stale si vravim,ze su aj horsie pripady..hlevne je nech sem zdrave... 🙂

sorrelia
21. júl 2008

Hillary

Zlatusik to bol len priklad. Ja viem, ze si sikula a robis si vsetko samucka. Myslela som to tak, ze chovanie tvojich rodicov je akasi ochrana aj ked sa ti to nezda. A mozno su nestastni z toho ako to cele je a tu negativnu energiu posuvaju na teba a ty sa tym trapis. Je to ako zacarovany kruh. Niekto tomu musi urobit prietrz. AKo tak citam tvoji rodicia to isto nebudu, bo si neuvedomuju ako ta trapia. Vies mna mali rodicia za neschopnu a preto tak so mnou jednali. Tak som musela zakrocit a aby videli, ze to ich spravanie nie je na mieste. Mozno by to pomohlo aj v tvojom pripade. Keby videli, ze ich spravanie nie je na mieste. Keby videli, ze nepotrebujes ich neustalu kontrolu. Nebud z nich zufala, podrazdena a ani znavena, lebo to ich povzbudzuje k takemu spravaniu. Bud krasna, silna, vyrovnana a usmievava. Vdacna a laskava a uvidis ako sa to otoci voci tvojim rodicom.

A aj ked sa ti bude zdat, ze budem hnusna (no nemyslim to zle) - neni ti to vsetko tak volne s tvojim exom - lebo ho nenavidis a pokial sa mu budes v myslienkach vracat bude ta to coraz viac trapit. Vlastna skusenost. Milacik nepozeraj ako sa ma ON ci ONA. Nepozeraj na to ako sa maju ostatni. Pozeraj sa na seba a na svoju dcerusku. Kazda myslienka ktora je venovana inde ta okrada o silu a cas.

Nechcem rozumovat bo naozaj neviem ako zijete a ako to cele prezivas. Budem ti drzat palceky - nech sa to aspon s tvojimi rodicmi nejako utrasie. Cmug Cica posielam ti jedno veeelke objatie !!!

sorrelia
21. júl 2008

zuzka
pocuj, ked je to tak ako pises nebolo by predsa len lepsejsie prist rodit na Slovensko ?
Skus poprosit maminu nech sa ide popytat ci nahodou nemas narok na rodicovsky prispevok aj tu u nas na Slovensku (mam doje, ze ano). Na prvorodicsky prispevok mas urco narok aj na SVK. A do septembra sa ma vraj zvysit na 35tis (aspon co sledujem)...
Myslim, ze by aj bolo lepsie keby ti potom mal kto pomoct s vybavovackami. Mala by si menej stresu. Rodiny by ti urcite pomohla. No neviem rozhodnut sa musis ty. Tak drzim palceky nech to zvladnete obe

zuzana1710
21. júl 2008

sorrelia,no na sk by som musela platit aj za porod..a nemam narok na nic..uz to mam zistene a cestovat mi uz zakazali...do lietadla by ma nepustili,bo som uz v 8 mesiaci a na aute neodporucaju taku dlhu trasu..tak som tu ako vezen a musim sa s tym popasovat..keby toto vsetko viem,tak uz v aprili by som bola na sk,ale vies,ked ti niekto tvrdi,ze vseetko dostanem a ty sa na neho spoliehas,tak som bola v tom,ze asi to aj tak bude,kedze ta dotycna osoba ma velku uctovnicku firmu,kde robi pre ine firmy papiere a podobne..tak never im??ale uz som si povedala,ze tu v esp.sa neda verit absolutne nikomu..tak sa spolieham uz len sama na seba a pevne verim,ze vsetko odbre dopadne.. 😉 a dakujem..si zlata..ked budem na sk a vsetko zmaknem,tak budem na seba neskutocne hrda...a potom vam s usmevom napisem ako som to vsetko zvladla.. 🙂 prajem pekny dnik.. 😉

plasta
21. júl 2008

ahojte babelky...
dakujeme za podporu... vcera sme boli za dedom... uz normalne chodi, nemusi lezat... take sme boli rady... mala v piatok fest za nim plakala a taka bola cela nesvoja a vcera, ked ho uvidela, tak normalne bolo vidno, akoby do nej niekto vlial energiu.... v stredu sa maju doktori rozhodnut, ze co budu robit dalej, tak dufam, ze to bude ok....

zuzi...
wow, tak to by som asi nezvladala... aky vie byt zivot kruty... fest ti budem drzat palecky....

maca
tak vitaj

sorrelia
21. júl 2008

Plasta
no supeeer 😵 dedulo je sikovny !!! juuj tesim sa, ze sa trosku polepsilo !!!

Zuzka
juj no nic ine ti neostava len bojovat - ale ty si silna zvladnes to !!!

giguska11
21. júl 2008

zuzana 1710 : Ahoj, uffff.......... hmmm..... kde bol Tvoj "drahy" keď sa rozum rozdával????? neboj sa všetko zle je na niečo dobré.... čakajú ťa už len samé pozitíva života..... bábo ti to všetko vráti, lásku, obetu.... drž sa 🙂 🙂 🙂

paegaska
21. júl 2008

Zuzanko :
Bojuj, bojuj a zvitez 🙂
Je smutne bojovat s uredniky ve vlastni zemi, v cizi a sama je to o mnoho horsi.
Musis vydrzet, kvuli sobe i kvuli malicke.

plasta
to jsem rada. Otce urcite ted poradne vysetri a dnes se da leky hodne upravit.

hillary
vydrz, bude lip, myslim, ze to nejtezsi mas za sebou. Ted uz to bude jen lepsi.Mala bude vetsi a ty jsi tak mlada, vsechno mas pred sebou.
Hlavne zkus nejak uvolnovat napeti, kdyby aj treba sportem - ja ho celkem nesnasim, ale vyzkousela jsem si, ze kdyz se hodne zpotim a uvolnim endorfiny, je mi fakt lip.
A ty mas psy, tak treba s nimi.

sorrelia
ver tomu, ze nasi exova lituji uz ted 😎

sorrelia
21. júl 2008

pegaska
uz nemam na ociach ruzove okuliara, avtiez viem, ze ludska blbost je hlbsia ako najhlsia studna...
takze ci lutuju alebo nie neriesim... inak podla toho co zistujem su tyto chlapi natolko velki alibisti, ze sa dvaju do ulohy obete a v podsatate my sme tie svine co im zivot znicili...

snazim sa exa neriesit.. neriesit to ci bude ci nebude lutovat a ci vobec lutuje - je to jeho vec on s tym bude zit cely zivot... proste je mi to uz volne a tento stav by som si rada udrzala co najdlhsie - ak to na mna pride - veru musim zo seba tu zlu energiu dosatat prec - no potom je zas pohodka... 😉

zuzana1710
21. júl 2008

babenky,dakujem vaaam velmi pekne za povzbudenie..velmi to pomaha... 😉 aj vy sa drzte s drobcami...

hillary23
21. júl 2008

sorrelia

ahoj kocka🙂)) dakujem za povzbudenie, potesila si maa.heh..no tak ti poviem ja som nomralnej povahy som clovek ktory naletel a sa sklamal velmi a som dobra dusa..a co sa tyka nasich hej ne len ja trpim ale mam aj bratov ktory chcu od nich cim dalej ist byvat...bo viem zeby cvooklii.ja nejsom sama na tom tak vies ale najviac na to doplacam ako sa ku mne spravaju.bo tu byvam a bratia malokedy ale idem na dovcu ta sa tesim ze vypadnem z domu idem ku kamkee..s malou.moja mala sa dnes mala tak vselijako bo je tu moc ludi je u nas rodina..bolo dnes parada a tvoj maly jak?vies ja som silna baba to naj mam za sebou a ktovie co mam pred sebou..hej viem ze som mlada baba su aj mladsie ako jaa...s mojimi rodicmi sa neda kecat neraz som im povedaala ze to je mojzivot a bla a oni e nee bo ked tu byvas neni nic tvoj zivot!!ja nepotrebujem ziadnu ochranu nads ebou.som dospela ja som uz zivotu aj poorozumela o com je vies.som si veci uvedomila ale dokonala ja nejsom a nechcem byt!!! a co sa ese raztyka toho debila ja nepozeram ale ma to sere vies bo je to nefer..bo to vyzera len tak ze mi mame dojebany zivot a oni ty chrapuni si uzivaju a to sa ti z da feer?mne niee..musia byt aj oni dajak potrestany len mojemu exovi ten trest zatial sa vyhyba..

paegaska

ja som silna neboj a to ze som mlada hej som ale su aj mladsie mamky ako jaa..a inak ako sa maaas🙂

sorrelia
22. júl 2008

hillary

Skusim to inak : niekto vidi pohar poloplny a niekto poloprazdy - aj ked obaja pozeraju na ten isty pohar...
Zivot budes mat taky ako sa k nemu postavis. Ja som si donedavna (a este aj teraz ma niekedy prepadne taky pocit) trapila tym, ze on je free a ja ma zavazok na cely zivot. No to je velmi zly uhol pohladu. Uz sa snazim neriesit co ON, ci je to spravodlive, alebo nie... My sme im otcov vybrali takze tak. No stalo sa. Zivot ide dalej. Nemozme stat a spoza plota pozerat ako sa maju ostatni. To nejde. Niekto sa bude mat vzdy lepsie ako ty. To nezmenis. Aj ked sa budes jedovat, alebo sa ti do bude zdat nespravodlive.

A k tvojim rodicom. Skus byt na nich nechutne mila. Vsetko co povies povedz krasne a z usmevom. Povedz mame, ze ju lubis a, ze je krasna. Prid k ocinovi a povedz, ze si ho velmi vazis za to ako vam s malickou pomaha. A, ze si rada, ze prave on bude tym muzskym elementom v jej zivote, ked jej bio tato ju neriesi. Uvidis, ze toto od teba cakat nebudu. Urcite ich to prekvapi. . Takymto spravanim urobis okolo seba stenu cez ktoru jednoducho neprejde negativna energia. Toz tak ako jedname s ludmi tak oni jednaju s nami. Ja som si to uvedomila nedavno

buchova
22. júl 2008

ahojte..

hillary23
aj ja byvam doma takze uplne chapem tvoju situaciu..u nas to tiez nieje bohviečo a to este mala nieje ani narodena..
minule som robila pizzu a trochu mi zhorela lebo som na nu nedavala pozor a ootec mi hovori ze moje decko bude musiet byt pod stalou kontrolov lebo ze by som ho otravila..a podobne dristy..vies jak mi to bolo strasne luto?otec nieje zly ale ked mu sibne tak to stoji zato..nieje mi doma zle ale niekedy mam toho a hlavne vsetkych plne zuby a najradsej by som niekde zmyzla..ale nic ine mi nezostava.vzdy si spomeniem na to ze ludia su na tom omnoho horsie ako ja a zivot ide dalej.uz sa nebudem trapit ze ako vsetko bude alebo ako to dopadne ked ssa mala narodi/vyzivne a tak) budem zit tak aby som bola stastna a mala tiez lebo vsetko zalkezi len od nas ako si tento zivot zariadime..tak naco si ho kazit trapenim???...... 😉

buchova
22. júl 2008

baby,
chcem sa spytat ked chcem byt na materskej tych 37tyzdnov /tak tusim moze byt slob.matka doma)tak čo mam okolo toho robit?alebo este nic?az ked sa narodi dieta?dakujem..lebo som z toho debil 😎

giguska11
22. júl 2008

AHOJTE, dnes nás bol pozrieť "otecko" že mu záleži na tom, aby ho malá poznala a za pár mesiacov (malá ma 16 mesiacov) si ju chce brávať domov, bol strašne milý (nechápala som)..... Sakra čo to ???? dlho nič a teraz toto??? nechápem

hillary23
22. júl 2008

sorrelia
cau sa ti snivaa?nie nikdy sa k nim nebudem tak spravat haha..to nejde coosiii...preco ja ked moji bratias a tak nechovaju a nebudem nikdyy!!! u nas ottak nebolo a anikdy nebude mi niesme na to vedeny tak nas tak neviedli rodicia ku komunikacii navzajom vies!!!to sa uz neda zmenit a dnes inak fajne len na jednom chate mi zas jedna pica abo neviem kto sa skryva za nickom robi peklo ale mam ju v pici!!dnes som bola v mesze poplatit vsetko si a v sobotu idem prec z domu na tyzden..a potom od 3.-6 mimo mesta sa tesiim heh..

buchova

no tak konecne ma dakto chapee..vies moj otec tiez ked mu ale fakt prepne je kokot vies..s prepacenim...na mna tiez hadzu spinu a urazky a take ze moja mala nevie jest pricom vie.,.ale co uz.ja si ho nevsimam a idem dalej vzdy si poviem vetu ze kaslem na teba a idem prec.buchnem dverami a mam pokoj..ako taky..svoje sukromie tu nemam bo sa neda.zit nemozem podl aseba bo sa neda , ja mam svoj ciel vybavit si s tym debilo sudy a potom ked budem robit sin ajdem svoj byt vlastne zazemie a tam budeme mat pokoj..asi tak.moj ciel

buchova
22. júl 2008

hillary23
uplne ta chapem..mne o je dakedy moc luto ze sa takto sprava ale co uz..ja viem ze ho trapi ze som zostala sama ze co bude dalej ale nechapem prečo sa tak sprava..ved by mal pomoct a ako otec by mal dat pomocnu ruku..a vies čo ma serie najviac?ze nirčo mi povie a vzapeti sa sprava ako kebvy sa nic nestalo.vtedy ma slak trafa..s txm sukromim ani nehovor.neviem si to este predstavit co bude ked sa mala narodi..
cicka,hodme jeden velky usmev a bude dobre..ved este nas toho tak vela caka........... 😉 🤐

sorrelia
22. júl 2008

hillary
vsetko sa da, len clovek musi ozaj chciet 😉 ... ked sa budes chciet v zivote trapit, budes sa trapit a nikto na svete to nezmeni... ak sa rozhodnes byt stastna, budes stastna 🙂 .....
ale ty vies sama ako ti je najlepsie a ja ti nemozem zasahovat do zivota... verim, ze sa rozhodnes sama a najspravnejsie ako vies...

buchova
tak tak - mas pravdu aky zivot si spravime, taky ho budeme zit 🙂 😉

a k tym otcom - ja som bola raz chora, velmi chora a potrebovala som odbornu pomoc. Lenze mojmu otcovi to nebolo po chuti. Doslova sa hanbil, ze musim ist k takemu lekarovi a myslienku, ze by ma zavreli na kliniku rezolutne odmietal. V tedy som to brala tak, ze jemu viac zalezi na mienke cudzich ludi ako na mne a mojom zdravi. No nie je to tak. Len nechcel aby si na mna ludia ukazovali prstom. A bral to ako jeho a nie moje zlyhanie. Strasne si vycital a kladol si za vinu, ze som chora....

hillary
dievca ja tachapem ... ty si myslis, ze moj vztah s rodicmi bol vzdy takyto ??? kdeze... s ocom sme sa vecne hadali... on vrieskal ako tur, nadaval, hadzal o zem stolicky - obcas lietal aj iny kus nabytku cez byt ked mal nervy... mama mi nadavala, ze ak otec umrie bude to moja vina a pod.
Brat ma pred nasimi ohovaral. Oni mi potom tie nezmysli na oci vyhadzovali a ja som bola najvacsia spina doma... cicus, presne viem ake to je !!!
ale krikom a hadkami sa nic nezmeni... a ak chces nieco zmenit musis zacat od seba... ak nie tak nie - to je hold len a len na tebe 😉

alexandra
22. júl 2008

sorrelia vobec Ta nepoznam, ale velmi sa mi paci, co pises, takze prajem vela vela sily a nech vsetko, co urobis, sa Ti stonasobne vrati! 🙂