Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
2. aug 2007

androna a teraz ti vystaci iba mlieko pri kojeni? kedy sa zacina prikrmovat?

androna
autor
2. aug 2007

prikrmy zacinaju od 5mes.normalne do 6mes okrem materskeho mlieka mimi nic nepotrebuje.je to lacne rychle prakticke a vzdy zahriate na spravnu teplotu.takze kojit kojit kojit.
a papat musis aby ti vsetko nevypadalo.ja som totiz nepribrala ani 1kg naviac takze rezervy ziadne.

betka007
2. aug 2007

ikuska vdaka za radu 🙂 , uz som kludnejsia, viem, ze v porodnici ma urcite poucia , ze co a ako s kojenim, ale predsa, vies.. take otazky mi behaju po hlave,ze.... ja by som najradsej kojila , ak mi to pojde a conajdlhsie 🙂

androna
autor
2. aug 2007

kojenie neni narocne.to fakt nie.nic nemusite sterilizovat netreba flasky netreba vyberat vhodne umele mlieko.tie 2 mesiace a potom to uz je ovela lepsie.a potom nemusi vsade manzel s tebou.vezmes ho sama.proste sa urcite terminy musia posunut.

androna
autor
2. aug 2007

betka dost zalezi na porodnici ci ti poradia ale hlavne sa v tej porodnici pytaj na vsetko.oni to sami od seba nerobia.
Ikus my uz mame 7,6kg.co Sebik uz je velky chlap?

ikuska26
2. aug 2007

fiha, tak tolko sme maly posledne u doktorky, ale uz mame urcite aspon 8kg,...no tak to si teda konkuruju :D

androna
autor
2. aug 2007

tak to sa uz musime stretnut co?
to sa nam zacnu spolu hrat co?
pisnem ti potom do IP az budem mat termin na tu rehabilitaciu.ale asi si 1x vezmem so sebou muza.
tak idem vencit psa a nasho prcka
tak papaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ikuska26
2. aug 2007

ok, ja tiez idem von, tak sa na vas tesim, inak som si prave kukla fotky, tak teda dany je riadny cvalik :D krasny...pappa

susik77
2. aug 2007

andrea: ono si asi mimi povie, ci mu ta mast bude vadit, al. nie 😉
na strankach vyrobcu som tiez nasla, ze sa nemusi umyvat: http://www.bepanthen.cz/bepanthen/use/bradavky.asp

tak uvidime...ja nie som moc masochista, tak ak to nebude mimco vyzadovat, tak budem natierat... 😎

androna
autor
2. aug 2007

zuzka asi si ma zle pochopila ja tiez nie som masochista ale ono to boli ci mazes ci nie.mna boleli bradavky pretoze si zvykali na sanie nie pretoze by som ich mala nejak poranene.a bepanthen som nikdy neriesila

musko
2. aug 2007

susik, my sme tiež nikdy nič nepotrebovali - na bradavky, ale kamoška nedá dopustiť na homeopatickú Cicadermu 😉

ikuska26
2. aug 2007

ahojte, tak mna bradavky boleli lebo som tam mala prasklinky a na to mi naozaj pomohol ten purelan , ktory sa mimochodom nemusi umyvat a cicadermu mam tiez a je vhodna aj pre miminka ked sa poskriabu napr nechtikom, co sa zo zaciatku stava veeelmi casto, kedze sa istu dobu nemozu hned ostrihat... ale vedzte aj to ze kazda z nas je ina a pre kazdu je ine riesenie, tak to budete musiet zistit ako to vyhovuje vam, typy mate, tak vela stastia...

ja som si natierala po kojeni a ono sa to vstrebalo do dalsieho.... ak bude mat mimi koliku tak budete mat ine problemy.. mam vybornu knizku o spani, mozem ju poslat mejlikom, mne velmi pomohla, Sebik zaspava sam! skoda ze som ju nemala od zaciatku, a preto by som vam rada takto pomohla,...mam tehotnu aj sestru a tak jej chcem poradit, co by som napr. ja zmenila ako som robila a tak... citim taku nejaku povinnost, ci co... dobru noc 😉

betka007
3. aug 2007

Ahojte baby, ta čo sa nikto nehlási? Ja som práve prišla z poradne. Dr. ma trošku potešila, pýtala sa ma ako sa mám, tak som jej hovorila o svojích nočných bolestiach, hovorila mi, že to sú poslíčky a že bez nich by to nešlo 😉 . No, pozrela na záznam z CTG a vravela niečo o akceleráciach bábätka a furt študovala dajaké tabuľky, že už sme v nich 🙂. Na maternicu hovorila,že nie vždy ukazuje činnosť na CTG... Že to už musím sama vycítiť, ako pracuje. Potom ma vaginálne vyšetrila. Čípok mäkký,zkrátený, pripravené na pôrod, ale že dnes to určite nebude. No tak mi dala ešte termín na ďalší piatok 10.08. - to už by som bola 40+2tt, ale potom si to rozmyslela a povedala, že ma chce vidieť radšej skôr, že prídem v nedeľu na monitor. Takže v nedeľu idem doobeda na monitor do Podolí. To som zvedavá, že čo sa to bude diať 😀 . Dúfam, že sa to nezakríkne a že to pôjde ako po másle 😉

susik77
3. aug 2007

betka: gratulujem 😉 ozaj, neviete co je s Kate a s biancou?

kajacz
3. aug 2007

ahojte, už som myslela, že sa tu rodí 😲 ja tiež nič...
betka- je to na dobrej ceste 😉

betka007
3. aug 2007

susik : ahojky , vďaka. Tiež som si všimla, že sa tu nejako neukazuju.. Tak žeby Katka rodila? V noci pršalo a možno to na ňu prišlo 😉

betka007
3. aug 2007

kajacz : myslíš? ja dúfam. snaď nebudem prenášať 😝

susik77
3. aug 2007

betka: tiez ma to napadlo 😉 Tak to budete mat skor za sebou 😉 ja som si uz vymyslela moj novy fiktivny termin-20.8. 😝 To, keby sa Veronika sama nerozhodla vykuknut na svet, tak mi to budu vyvolavat 😎

betka007
3. aug 2007

susik : takže ty už máš termín na vyvolanie,ak by si dovtedy spontánne neporodila?

lullka30
3. aug 2007

Čau baby, vidím, že stále čakáte a čakáte... 🙂
Keby som nemala naplánované císaře, tak by som určite prenášala, takto som mala termín 13.6.a Natál sa narodila 11.6.

susik77
3. aug 2007

betka: nie, len som sa informovala, za kolko dni vyvolavaju, ak spontanne neporodim: tak, ze ked bude vsetko ok, mimi aj ja, tak za 12-14 dni po termine 😎 Horsie, ze ako sa mi blizi termin, tak mi zacina lepit, ci je mala v poriadku 😎

androna
autor
3. aug 2007

ahoj baby
tak my idem do pondelka na chalupku tak dufam ze niektora dovtedy porodite.mala by som balit ale nejak sa mi nechce.

betka007
3. aug 2007

susik : aha, no ja si myslim, že to na teba už čoskoro príde. Malé sa možno dohodli, že sa narodia rovanko a budeme na jedne j izbe 😀 😀 😀

betka007
3. aug 2007

ja si idem lahnut, rano som skoro vstavala a teraz som zase unavena.. napišem asi v nedelu, lebo dnes ideme k rodicom. prajem krasny vikend všetkym a rodeniu zdar 🙂

susik77
3. aug 2007

betka: tak to by boo super, ale nejak sa necitim na porod 😎
aspon dalsi volny vikend... 😎
tiez zelam pekny vikend 🙂

musko
3. aug 2007

baby, pekný víkend - užite si to s bruškom a manželom - už nikdy to také nebude - všeto bude hore nohami 😀 😵

musko
3. aug 2007

Tak babenky! Zittka to už má za sebou - majú mimi - pozerala som album! Tak už to snáď začalo a rozrodíte sa aj Vy! 😉

flow111
4. aug 2007

ahojte poradte mi co si mam zobrat do porodnice...ake doklady a papiere, lebo neviem a stale rozmyslam co musim este zohnat... 😒

susik77
4. aug 2007

flow: hlavne tehot. preukaz, obcianku, al. pas, al. potvrd. o trvalom al. prechodnom pobyte-podla toho, co mas...
potom karticku o zdravot. poisteni, sobasny list, ak nie ste zobrati, tak tvoj rodny list a potvrd. o priznani otcovstva

flow111
4. aug 2007

to potvrdenie o priznani otcovstva zozeniem na nejakom urade?? musi byt overeny aj podpis?