Slovenská hudobná skupina, ktorá má pekné texty piesni

flavia1
13. dec 2023

Chcela by som Vás poprosiť, či poznáte nejakú slovenskú hudobnú skupinu, ktorá spieva piesne s peknými textami, napr, o živote..nič rockové... Viem, že sú aj málo známe skupiny alebo speváci, ale nieviem sa k nim dostať.
Ďakujem.

marse
13. dec 2023

Sám Sebou, Instinct

madeincssr
13. dec 2023

Musí byť slovenská a súčasná? Ak nie, tak napr. Nerez.

aliziana
13. dec 2023

@flavia1 mne sa páčia texty od Komajoty, ale veru neviem, či majú aj nejaké nové pesničky

misinka0611
13. dec 2023

Iconito. Odporúčam pesničku Korene.

trgypadl
13. dec 2023

Noc a den

elenka.k
13. dec 2023

@flavia1 No Name , Robo Opatovský - ale to je spevák

sejbipi
13. dec 2023

Dlhá Doba

sasa1310
13. dec 2023

Nocadeň

martinmmartin
13. dec 2023

Lojzo

janai1
13. dec 2023

@flavia1 sam sebou

yoxinka
13. dec 2023

Ja si nemôžem pomôcť, ale pekné texty už boli dávno napísané. Staré albumy Riša Mullera s textami Jara Filipa sú vynikajúce! Inak, Mullerova tvorba je veľmi slušná aj v súčasnosti. Milan Lasica písal fantastické texty, za všetky spomeniem pieseň Prosperita, ktorú naspieval Peter Lipa. Neviem, či ste sa niekedy započúvali do textov Horkýže Slíže. Ja tento štýl hudbx moc nemusím, ale oni majú fantastické texty a chce to veľkú dávku nadhľadu, keď človek takto píše. Mne sa rátali aj niektoré texty Barbory Piešovej.

maja22
13. dec 2023

Ja rada pocuvam Simu Magusinovu (Martausovu). Prvy raz som ju zaregistrovala pred rokmi pri piesni Normalny zivot 🙂 A potom to uz islo 🙂

yoxinka
13. dec 2023

@maja22
Normálny život je veľmi pekná pesnička. Mne sa páči aj Čaro obyčajných vecí. Avšak mnohé jej pesničky sú ako cez kopirák. Furt to isté dookola, až to lezie na nervy.

zuzanka.zuzu
13. dec 2023

Elán 😀

yoxinka
13. dec 2023

@zuzanka.zuzu
Myslíš napríklad toto: “Usmievavá modrobiela, podobá sa na anjela, vždy keď na ňu rukou myslím, nestačia mi dávať kyslík.” 🤦‍♀️

zuzanka.zuzu
13. dec 2023

@yoxinka napríklad 😀 nie všetky sme puritanky 😉 a nie všetky máme doma mužov ktorí si nehonia 🙈

yoxinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoxinka
13. dec 2023

@zuzanka.zuzu
Nemusíš byť puritánka, stačí, že si tá sestrička 😉.

zuzanka.zuzu
13. dec 2023

@yoxinka tak to je pravda, že ja sestrička nie som ale v podstate mi je jedno kto a či si na mne niekto robí dobre, aj tak sa to nikdy nedozviem, to sú len myšlienky 🙂 a bohvie či si niekto nepredstavuje ako do mňa ďobe sekacikom na ľad 😀 ak to nie sú prasaci čo tie sestričky ťapkaju po zadku, tak je to snáď ok

rusalinka
13. dec 2023

@yoxinka juj... prečo??? teraz si to musím spievať 😀

yoxinka
13. dec 2023

@rusalinka
🤣🤣🤣

janinque
13. dec 2023

Korben Dallas
Bad Karma Boy
Billy Barman

petronelag
13. dec 2023

@yoxinka Sima Magušinová má prevažne nábožensky ladené texty, ale aj také sú vhodné, aj v Česku sa páčia, nahrala aj duet s českým spevákom.
Aspoň tými textami tlmočí náboženské pravdy zrozumiteľným spôsobom k tejto dobe.

yoxinka
13. dec 2023

@petronelag
Áno, ja viem. A myslím, že mnohé jej texty ľudia nechápu alebo si neuvedomujú, o čom spieva. Dokonca jedna z jej najznámejších piesní, Nenahraditeľná, je v podstate chválová modlitba. Je to pieseň o Bohu. Väčšina ľudí si myslí, že je to o vzťahu muža a ženy, mnohí si to nechávajú kvôli tomu hrať na svadbách. Pre mňa osobne to však nič nemení na tom, že pre mňa je jej tvorba veľmi monotónna a nedokážem ju počúvať viac ako jednu pieseň 😉.

maja22
13. dec 2023

@yoxinka Aj ja Simu pocuvam na striedacku s inymi, paci sa mi teraz Peter Janku a celkovo mam rada chvaly 🙂

ivangeline
13. dec 2023

Sima Martausova. Jana Zubajova. ;D Dominika Gurbalova. :P

bloger
13. dec 2023

Miriam Klimentová tá má nádherné pesničky. Ale je ich daleko viac.

merrysa
13. dec 2023

Nocaden je top kvalita

yoxinka
13. dec 2023

@maja22
Chvály mám radšej v angličtine. Veľmi veľa slovenskej gospelovej tvorby sú preklady anglických pesničiek, takže keď už, tak počúvam tie anglické.

maja22
13. dec 2023

@yoxinka moja anglictina skoncila na strednej skole, po 20-tich rokoch nerozumiem skoro nic 😃 Takze ja uprednostnujem nas jazyk 🙂Aj ked viem, ze casto ide o preklady.