Slovensko povolilo potratovú tabletku

lutziy
10. jan 2013

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/255461-sl...

Co si o tom myslite? <ne sa to velmi nepozdava 😖

skeptik
26. jan 2013

Tato tabletka je vynikajuca vec. Do toho preco a naco niekto nieco uziva vas nic nie je.
Mifepriston je nielenze na lekarsky predpis, ale uziva sa v bezprostrednej pritomnosti lekara, ktory ho pacientke vyda a ta ho musi pred nim prehltnut, takze nie, ze si dojde preto do lekarne.

Je to vynikajuci liek pre zeny, ktore maju napriklad zamlknuty potrat v skorom stadiu a v 99% sa tymto vyhnu kyretazi. Jedna sa totiz o to, ze telo este nespozorovalo, ze embryo sa nevyvija dalej a preto nespustilo samocistenie. Tabletka toto vyriesi jednoducho tym, ze tento signal doda - zastavi vstrebavanie progesteronu a tym spusti krvacanie, tak ako menzes.
Vzhladom na to, ze embryonalne tkanivo a najma placenta je invazivne, niekedy to nestaci na to, aby odislo uplne vsetko, respektive to trva dlhsie. Aby sa tomuto predislo, tak niekolko hodin po mifepristone zena uzije malinku davku misoprostolu a telo zvysky tehotenstva vypudi.
Tato kombinacia vacsinou staci, niekedy treba aj tak kyretaz, ale to je minimum pripadov.
Bolestive je to asi tak ako krce pri silnejsom menzese pripadne ako uplny zaciatok porodu.

Podla mojho nazoru je to lepsie riesenie missed abortu, pretoze zena to viac preziva, respektive ma viac dojem, ze sa toho zbavuje telo samo, oproti kyretazi, ked ma skor pocit, ze jej "to zobrali". Ale dolezite je, aby sa kazda mohla rozhodnut a mat moznosti, preto schvalenie tejto tabletky vitam!

Takze starame sa o seba v prvom rade hlavne ked nevieme o com tocime, a do inych nerypeme, ok?

janinah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
19. feb 2013

minule som sa o tom bavila s jednou gynekologickou a nepredpoklada nejaky velky boom , ze by to zeny privitali viac nez kyretaz. na tu tabletku musi byt jednak spolupracujuca zena, disciplinovana....nehovoriac o tom, ze ak vam lekar povie, ze mozete kludne potratit do zachodu, mozete nadmerne krvacat a nemusi sa maternica vycistit uplne sama, tak si myslim ze viacere zeny radsej zvolia kyretaz, kde to maju rychlo a relativne na istotu.

leniciatko
6. mar 2013

ženy, čo tu spomínate Boha? on tú tabletku nevymyslel. kto chce si ju kúpi a kto nie. neviem čo stále riešite ... je to na každej žene. a zasa si nemyslite, že objavili túto tbl až teraz. ona tu bola ešte v čase po revolúciii 😉
a na predpis nie je preto,lebo je postkoitálna- to zn. že sa má užiť hneď po styku, max. do dvoch hodín po ňom.

A to, že snažilky sa snažilkujú, to ozaj tbl neovplyvní.
ten kto je za potrat, je aj za tbl.

Toť moj názor.

janinah
6. mar 2013

táto tabletka a jej použitie má určité pravidlá...v tomto našom kocúrkove sa však všetko dá obísť,vybaviť,poriešiť 😒