Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

vilkakatka
14. apr 2009

Jeeeeej ... aj my sa pripajame ku gratulacii, a zelame Oliverkovi vela zdravicka a maminke vela sil 😉
Ako sa len tesimeeeeeee 😵

jajaalf
14. apr 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujem soske 😵 😵 dufam,ze sa skoro ozves a nam popises co a ako..a hlavne fotecky 😉 tusim si spominala ze tvoji otchadzaju dneska vecer tak to nakoniec aj styhli 😅
baby ja som vcera dorobila a dnes sme sli do centra len tak na prechadzku a hovorim si mozno svokrovci pojdu kupit listok na vlak a bolo tak sli a zajtra odchadzaju jupiiiiiiiiiiiiiiii 😀
vcera ma tak nahnevali.stary uci maleho hladkat licko ako ze sprav moj pohladka licko a potom druhy krat uz streli facku tak som bola z toho plne mimo..nahnevalo ma to strasne ved on nevie ze je to hra nema ani 2 roky a uz nas tu bude fackovat?a vsetci sa tomu smiali..tak som sa radsej zobrala ulozila maleho spat a sla aj ja..no povedzte vy nato nieco 😔

ludik
14. apr 2009

Ahojky 🙂

Jaji - no to je teda hra 😕 ja by som mu asi povedala, ze sa mi to nepaci a ze to moze robit ostatnym detom v skolke a co potom nech ho take hry neuci.Niekedy treba starym rodicom ukazat a povedat co sa nam paci a co nie.Je jednoduche povedat to svojim rodicom, takze malo by to byt jednoduche povedat aj svokrovocom 😉 no nie? No ale uz si kupili listky tak to do zajtra vydrz.Ozaj a videl to tvoj drahy?alebo si mu to vravela?co na to povedal?

My sme boli vcera konence po dllllllhej dobe spolu vsetci ako rodina.Rano sme vyrazili do vodneho sveta, bolo suprovo, Vikinke skakala spodna pera a zo zaciatku sa aj bala,bolo tam kopec deti a tie tam santili a vystrajali,niekedy trebalo davat velky pozor.No potom sa uz rozkukala a clapotala nozkami a taaa-ak sa tesila,nechcela ani odist plakala a bol horor ju prezliect, ale to aj preto, lebo uz bola unavena a mala spinkat.Poobede sme este vyrazili na prechadzku do mesta k fontane (potom pridam fotky )zasli sme na cinu na veceru.Mne velmi nechutilo no drahy si pochvaloval.No a po prichode domov sme si oddychli a vecer som este vyprazala ciernohorske rezne.Bol to suprovy den a Viki vecer odkvecla v priebehu niekolkych minut.

Lufia - dakujeme ako sa mate?a kde su vsetky tvoje fotky? 😕 Co porabas na slovensku?Maly uz chodi do skolky? Citala som ako nocnikujete,je to super blahozelam.Nasa Viki uz tiez kaka do nocnika,ked zacne poprdkavat tak sa jej opytame ci ide kakat a ona si uz sama prinesie nocnik a vykaka sa a potom uteka na WCko a otvara priklop.Je zlatucka.No a s cikanim este nic.Ja som dnes akurat volala v Kosiciach do jednej skolky, ci by Viki nemohla od septembra - oktobra nastupit,ked sa vratime, no maju plno a vravela,ze ani nemohli vziat vsetky deticky,ale vypytala si nase udaje a Vikine meno a datum narodenia a mozno ju nakoniec vezmu,tak sa veeelmi tesim.

Vikakatka - To uz si v 18 tyzdni?pridaj nejake fotecky,co mate nove?ako sa citis?Co Adelka?
🙂

zofa
14. apr 2009

Soni gratulujem k Oliverkovi. Prajem vela zdravia a hlavne vela mliecka 😉

beusa
14. apr 2009

aj my gratulujeme soske ku chlapcekovi a zelame obom vela zdravicka...drzkajte sa!!! 😀

bludicka1
14. apr 2009

soni sledujes ako to tu vsetci pozorovali a pravidelne sem chodili len kvoli tebe :D

ktoze nam je teraz na rade? Zeby Lari/Liska a potom Ludka..... katka.... juuuuuj tolko babatiek!!! 😵 😵 😵 budeme musiet dat znova stretko!!!

zsuzsu
14. apr 2009

Ahojky.

Soni, aj aj garatulujeeeeeeeeeem, tiež prajem obom vela zdravicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

liska
15. apr 2009

no, myslim,ze ja som na rade 😉 vcera sme mali kontrolu,tak som bola cely den vysmiata,lebo malicky je konecne v spravnej pozicii, takze uz len cakat na porod 😵 bude to asi taky drobcek ako Christianko, ma 1800g, ale aspon sa mi bude lahko tlacit 😎 a dokonca aj lekar mi zlozil komplimenty,ake krasne hladke a male brusko mam a ako mi tehu prospieva, kazdu tehulku taka vec nepochybne velmi potesi a naplni sebavedomim 😵

jaja, nuz, juhotaliani su takito vtipkari, ja to poznam 😠 moj svokor ma tiez tendencie ucit maleho blbosti, nastastie sa vidame zriedka, kedze su daleko a okrem toho musim povedat,ze sa predo mnou dost kroti, pretoze ma respekt, ja si totiz viem otvorit usta 😀

janka07
15. apr 2009

ahojte.....potrebovala by som radu....mam 18 mesacneho syna, nikdy predtym sme nemali ziadne alergie, ekzemy.....uz papa skoro vsetko....pred mesiacom sme sa prestahovali z UK na Island.....presli sme aj na kravske mlieko, ktore tu deticky piju od 6 mesiaca do 2 rokov....je tu aj ina voda, hlavne ta tepla....posledne dni sledujem ze maly sa vyhadzal...najprv na ruckach, vyzera to ako ekzem, je to trosku zacervenane a suche....a dnes som si vsimla, ze to ma aj okolo krku a na hrudi.....nepapal nic nezvycajne ani nic nove.....jeho to nesvrbi, nema ani teplotu....akurat mu idu ocne zubky.....FAKT neviem z coho to moze byt, lebo sme s tym nikdy nemali problem....NEVIETE MI PORADIT????

soska
15. apr 2009

ahojte kocky!

Dakujeme krasne za vsetky Vase gratulacie, ste strasne zlate, tak dobre sa to cita 😵 a este krajsie je sa pochvalit, ze uz mame na svete nasho Oliverka 🙂 . Sme naozaj velmi stastni 😵 😵 😵

Malinky je podarenucky, uz by len cucal prsko, aj ked tam samozrejme stale este nie je mliecko 😉 Tak aspon viem, ze ked pride mliecko, kojenie by nemalo byt problem, tak som rada. 🙂

Porod bol, ked to mam zosumarizovat uprimne 😀 , strasny! Ale asi len pre mna, lebo ked sa v reale na to pozriem, ze o 4 sme prisli do nemocky a o 5.44 uz bol maly na svete, netrpela som tak dlho 😉 ...Chcela som epidural hned, lenze anasteziolog bol na operacke (klasika, alebo vyhovorka, ze ano?) a potom, ked uz bol k dispozicii, tak sa to uz nestihalo, moje kontrakcie sa zmenili na jednu velikaaansku obrovsku jednu kontrakciu a vlastne porod uz bol na spadnutie. To som bola uz v stadiu, ze som si myslela, keby ze mam pusku, tak ich tam vsetkych vystrielam, alebo zbijem, kricala som o dusu, no proste taku intenzitu bolesti som samozrejme v zivote nezazila a nieto este dokazala si kedy predstavit...to som si myslela, ze pri marcovi to bolo uz to najhorsie co kedy bolo, no myllila som sa 🙂
Ani midwife sme si moc nesadli uz hned od zaciatku, kvoli tomu dohovaraniu o epi, no ale co uz...
No maloktory porod je lahky a vy ste si uz tiez svoje prezili, tak som vam to napisala strucne, ale pravdivo 😔

Mam to za sebou, som strasne rada a Oliverko je zdravucky a krasnucky a to je najhlavnejsie... 😵

Fotky snad tiez coskoro pridam, cmuk

soska
15. apr 2009

Este som chcela povedat, ze marco je zatial s bracekom fajn, klop klop, ziadna ziarlivost, snad ho to nechyti...pekne bozkava maleho, aj ked niekedy vyera, ze je z toho trosku zmeteny- zlatino nase 😵

uz som hodila aj par fotiek, ideme spinuskt, papa

bludicka1
15. apr 2009

juuuj soni je mi luto, ze to bolo tento krat take hrozne ☹
ty si mala pri Marcovi Epi?? Ja pri Dankovi ano, no pri Elliotovi to vsetko islo tak rychlo, ze uz nestihali a ta hrozitanska bolest bola len tych 30min ked som ho tlacila von..... na kotrakcie som si uz ako tak zvykla. Naozaj je mi to velmi luto, ze to bolo take hrozne, ale bolest snad bude coskoro zabudnuta. Hlavne ked mas Oliverka v naruci 😵
Soni samo ze by cuckal, ved to colostrum je velmi dolezite 😉 tak nech len cucka a ked pride mliecko bude radosti 🙂

Tesime sa na fotecky a napis aky bol krasavec velky a co rodicia, stihli ho este?

Liska tak cakame uz na tvoju ratolest? Meno este stale nemate??? Tusim tu budeme vacsina mamicky s 2 chlapami..... Ludka, zuzu,zofi..... 2 kocky...... ze by este Katka prekvapila chlapcom 😉

zsuzsu
15. apr 2009

Jaj Soni, maly je tak krasnyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a ako sa podoba na Marca. 😵

soska
16. apr 2009

bludi, diki, je 2 dni po porode a uz zabudam😉 takze ok 🙂 ...len som sa tu vyrozpravala

zsuzsu, aj Tebe dakujem 😵

este som zabudla povedat, ze Oli ma tmave vlasky (neviem, ci je to na fotkach vidiet😉, tak sa smejeme, ze je po postarovi 😀 ...ale ked ma ciapocku, tak sa velmi podoba na Marca 🙂

bludicka1
16. apr 2009

juuuuuuuuuuuuuuuj nadhrene fotecky!!! 😵 😵 😵 😵 jak sa velmi podobaju vsetci 3 chlapi 😉 Ste krasna family!!

a ako reaguje Marco??

jajaalf
16. apr 2009

ahojte babulky soni tak taky porod ale podla mna to neni az take zle ved sa skoro narodil moc si netrpela 😉 idem kuknut foto
teraz mam trosku volno maly v jaslach doma klud stary odisli 😀

jajaalf
16. apr 2009

ludik co sa tyka tej blbej hry tak bol tam aj muz a sa smial s nimi...ja som taka ze nepoviem nic drzim to v sebe a potom muzovy hovorim ale aj tak zbytocne lebo on im nepovie nic povie ze ja vidim vsetko zle.........vsak ked tu bola mamina s nimi tiez si nevsimala az ked som ju ja upozornovala tak aj ona uz potom videla..a to cely den mu hovorili kde je mama?tato? v robote a kiki?s starymi rodicmi dokola to iste..musela ho aj hlava s nich bolet
😖
soni malinky je krasnucky 😵

bybi
autor
16. apr 2009

Ahojte kocky 🙂

Soni je mi luto toho porodu ☹

Ale aspon ste uz pokope vsetci styria a Oliverko je zdravy a krasny. A naozaj sa veeelmi podoba na Marca. Pozrela som fotecky a tak mi az luto zostalo, som si spomenula na prve dni so Zarkou. A teraz uz je taka velka... Uz aj ja zacinam mat pocit, ze chcem druhe, ale este sa treba riadit hlavou a trosku sa zabezpecit, kupit domcek a potom 🙂

Mne dneska zdvihli plat, nie sice ovela, len o 10%, chcela som viac. Ale kedze nezdvihaju u nas vobec nikomu a vraj pri mne spravili vynimku, lebo vraj o mna nechcu prist, tak som rada aj z mala... Snad ked sa ta kriza pominie, tak nam daju viac 🙂

A este mam jednu novinku, sme sa s drahym rozpravali a buduci rok v lete budeme mat asi svadbu... Zatial predbezne 17.7.2010, ale este nemame nic booknute ani vybavene, tak ak by nic volne nebolo, asi to posunieme 🙂 Teraz nas zamestnavaju trosku ine veci, tak ked to bude za nami, zacneme riesit svadbu 🙂

soska
16. apr 2009

wow, bybi, super novinky- aj v praci aj doma 😵
gratulujem k zvyseniu platu! a svadba o vyse rok a ty sa bojis, ze uz nebude nic volne? 😨 to snad nie, ci to tak rychlo vsetko buknu? no ale aj tak je to super! 😵 😀

aj mne sa vsetko premietalo v nemocke, ked sa narodil Marco a ake to bolo teraz a tiez som z toho zostala velmi rozcitlivena, ze aky je uz teraz velky a uz nikdy taky malinky nebude a tie nadherne chvile nevratime ☹ ...aj ked je tu kooopec dalsich a nadhernejsich, predsa to narodenie prveho dietatka vo mne zostane navzdy tak hlboko zakorenene 😔 ....Aj s Olievrkom sme to velmi prezivali, ale kedze uz clovek vie, o com to je, aj ked je to stale velmi carovne, uz o nie je uplne nove 😉

mne uz ide mliecko, teraz som si musela aj trochu odsat, lebo doobeda Oli pil ako najaty, to este nebolo mliecko a teraz zaspinkal a uz ma to straaasne bolelo...tak som rada 🙂

bybi
autor
16. apr 2009

Soni nie ze sa bojim, ale my chceme niekde v kastieli a chceli by sme tam mat obrad, svadbu ako zabavu a rovno aj ubytovanie... No a kedze som sa este nevydavala, neviem ako dlho dopredu je to vybookovane 🙂

nevyhoda je, ze my sme od seba daleko a hladame taky kompromis, aby co najviac hosti mohlo ist domov, nech nas ubytko nestoji strasne vela... Ja teraz hladam na nete, nasla som krasny kastiel v Topolciankach, no ale aby som zaplatila 2 noci vsetkym, to by bolo moc drahe 🙂 Izby treba vypratat o 10-tej rano a kto bude tak skoro vstavat, ked do rana bude zabava... tak hladam dalej... uz som aj saty pozerala, nie ze by som mala este cas 😅 😀

ludik
16. apr 2009

Ahojky 🙂

Soni - este raz z celeho srdca blahozelam 😵 je mi luto ako to prebiehalo, ale zivo si spominam na moj porod, ja som nemala ziadne kontrakcie,len jenu velku a bolest vkuse.Nedalo sa to vydrzat ani predychat.S tou epiduralkou by ma nastvali 😠 ,ty si mala epidural pri Marcovi?No a uz zacinam rozmyslat nad mojim druhym porodom, hadam nebude taky zly ako prvy a podstatne kratsi.
Oliverko je zlatucky cely Marco fakt.Tak sa rychle zotavujte.Ja som akurat tak vcera pozerala na Viki ked sa cabrala vo vanicke a rozmyslala, ake je to krasne vsetky tie chvile prezite s nou a ze niekedy zabudame zit pritomnostou a ani sa nenazdame a deti budu velke a pojdeme im na stuzkovu. 😀

Danka - vsetko naj k meninkam 😵 😵 😵

Bybi - no to su fakt super novinky,blahozelam A kedy idete kupovat domcek?

bludicka1
16. apr 2009

bybus ties sa pridavam ku gratulacii..... super ze sa vam takto dari 😉
s tym bookovanim.... mas asi pravdu, ze treba cim skor ak chces nieco extra special! Hlavne v lete je vsetko busy. Ja som bookovala 4mesiace dopredu a vseeeetko bolo busy, takze aby nebol stres a panika booknite to hned.
Inak si odvazna spytat sa o zvysenie platu, ja by som to nemohla, ja som taka babovka ked sa jedna o taketo veci 😅

Ludka dakujem.... ved ja som ani sama nevedela, uz take nieco 10rokov neoslavujem 😀

soni super ze uz mas mliecko, ako rychlo! super! To bude Oli ties riadna buchticka ked mu bude chutit ako Marcovi.
Ozaj je od Marca vacsi?? Nas Ejko je od Danka o dost mensi, a to sa vravi ze 2 deti su vacsie.

ludik
17. apr 2009

Ahojte kocky 🙂

My ideme do autoservisu, drahy vravel ze nieco nieje v poriadku s autom tak dufam, ze to nebude nic vazne a kedze nas v septembri caka dlha cesta na SK potrebujeme mat bezpecne auto.Vonku je otras ☹ mrhli a je kosa.Uz som sa dohodla s manazerkou kedy odidem na maternity.Od 17.7 budem cerpat 3 tyzdne dovolenku a hned potom 7.8. mi nabehne maternity.Tak to hadam do toho 17.7. vydrzim.Moja manazerka odchadza mesiac predomnou termin ma 1.7.

Soska -tak ako sa mate?Co drobci?Ozaj a Marco ako vyrastol nejak ho vytiahlo 🙂

bybi
autor
17. apr 2009

Dakujeme...

no zatial este nikto nevie, svokrovci pridu za tyzden a pol, tak to bude ako prekvapko... Pridu aj stari rodicia, tak im povieme spolu. A rovno sa s nimi chceme aj poradit o nejakom mieste tam pri nich. Okolo mna sme uz posreli, teraz pozrieme pri MT a potom sa rozhodneme 🙂

Ozvem sa neskor, som v praci... zatial papa 🙂

bybi
autor
17. apr 2009

caute kocky, tak ja som uz doma. Cakam na draheho a pojdeme na nakup a potom po Zarku.

Pocasie je dnes uplne strasne, od rana prsi. Dufam ze aspon cez vikend bude pekne, aby sme mohli niekde ist 🙂

bludicka1
17. apr 2009

veru bybi to pocasie je take o nicom, ale u nas sa aspon teraz vycasilo, a aj slniecko vykuklo, tak utekam s chlapcami do parku

ludka snad to s tym autom nebude nic vazne.... nech vas to vela nestoji 😉

soni maco je naozaj riadny chlapec, ziadne babo. Teda na fotkach uz vyzera riadne vysoky.... 😀
Ja sa tak tesim, ked dame stretko ako sa ti nasi chlapci zahraju (teda dufam ze sa nebudu bit 😅 ) Uz to bude ine ako to prve stretko, hoci aj to bolo suprove!!!

lovacka
17. apr 2009

ahojte babulky
tak ja sa ozyvam z nemocnice ☹ mali sme kontrakcie a tak nas nechali v nemocnici a stale nam tvrdne brusko a tak takze sa mame tak vselijako ☹ ale tak musime nejako vydrzat pre toho nasho krpceka ved uz nemame vela aj ked poviem vam uz mam 6tt uz mame odlezanych a do konca je este dost aspon 6tt tu asi budeme ale nevadi zvladneme to
najhorsie je ze nemame net v nemocke len teraz kamoske doniesol manzel do zajtra tak abstak trosku skludnujem 😅
jaj aby som nezabudla soska gratulujeme a tisko zavidime 😵 😵

ludik
17. apr 2009

Lovacka - tak to je mi luto,drzte sa 😵 A ty si teraz na SK?Nech vam to rychlo zbehne a maly je bez problemov na svete 😉

lovacka
17. apr 2009

dakujeme ludik
ano sme na sk a som aj rada lebo poviem vam keby som mala v Uk stravit tolko tt v nemocke tak neviem neviem
je to strasne narocne kedze potrebujem prat veci kedy tedy aj nejaku normalnu stravu zjest a manzel ma co robit zlaticko moje aj perie aj zehli aj vari no proste poklad to je

kackabrcka
17. apr 2009

ahojte kocky je tu nejaka z vas z nemecka ? pekny vikendik 😉