Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zsuzsu
19. máj 2009

Diky LAri. 😉

ludik
19. máj 2009

Ahojte kocky 🙂

Lari - no pekne ze si sa ozvala ako sa mate?takze ta caka 2 sekcia?ako sa citis?Christianko chodi do skolky?ozaj a meno bude len Danielko?alebo bude mat aj middle name?

Soska - to je super ze ste mali super party,skoda ze sme nemohly dojst,ja som makala a mali sme tak busy 😒 myslela som na vas,Viki by sa aspon vysantila,chudatko moje fakt ako Lara pise to pocasie je na nervy 😠 my sme sli v nedelu do zoo,ale fukalo a prsalo,tak sme pochodili s dazdnikmi,aspon nieco ine 😀 Viki by bola najradesj vonku aj cely den a takto pri tomto pocasi len chodi k dveram a oknu a ukazuje ze tam chce ist ☹ hadam sa to v najblizsich dnoch zlepsi.A pridala si aj nejake fotky?idem pozriet 🙂 Ozaj a co Zuzka uz nechodi na konika 😕 ?

Zsuzsu - no 35 a stara 😕 Uplna pohodicka na dalsie dieta, moja sefka ma 40 a je tehu 1.7.ma termin a vies ako si to uziva to tehotenstvo.A chcela by si este jedno?Vidis ako sa ti to s pracou rozbehlo 😉 Inac teraz je vraj velmi velky problem najst si nejaku pracu 😒

Lovi - ako sa mate?Co porabas cele dni?Ozaj a kde presne v Ke byvate?my sme kupili byt na jazere minuly rok a po narodeni malej sa vraciame na SK. 😉

Katka - ja sa uz tesim ze pridas nove fotky 😉 A ako sa ma Adelka?Co mate nove?inac este k tym cumlikom,my sme ho Viki vzali asi pred 3 mesiacmi,presne si nepamatam.Ona ho mala stale len na noc a hlavne zaspavanie,1 noc bola zla plakala asi hodinku,ja som lezala s nou na posteli,ale potom zaspala a este sa par x prebudila,ale dalsia a dalsia noc v pohode a tusim na 4 noc si ani nespomenula.A teraz je to super,som rada ze sme jej ho vzali lebo teraz je uz zasa mudrejsia a viac si uvedomuje 😉 🙂

Bybi - ako sa mate?co v praci?Chystate sa niekam na dovolenku?

Baby ja by som tak niekam sla k moru,teplucko,slniecko fajne papanicko.... 😅 😅 😅

lara1znk
19. máj 2009

ludik, aj ja a hned ale v tomto stave uz by som si ani tu horucavu asi velmi neuzila 😎

a vy sa ako mate? vidim ze uz aj meno mate vybrate
a navrat na Sk este plati? dokedy budes robit? este vladzes?

soska
19. máj 2009

zsuzsu, co ja viem, my nie sme priamo z londyna, ale ked si das do google accommodation in london, tak urcite to vypluje vela moznosti...a kedze my byvame blizkio tak nikdy sme tam nemuseli hladat ubytko...nejake ine tipy nemam 😒
35 nie je az tak vela na deticky 🙂

klari, diki 🙂 , neviem,ci su to koliky, alebo je on proste taketo babenko...lubime ho aj tak moc 😀
ke 😀 byze mate childmiderku, podla mna to nebude ine...nas marco este aj teraz vymysla. dnes som ho zobrala do novej toddler group, tak som ho tam musela dotiahnut, lebo nechcel ist, si myslel, ze ho tam necham ako v skolke 😖 ...no treba len trpezlivost 😔

ludik
19. máj 2009

Lari - No my sa mame fajn,zatial este vladzem, v praci koncim 16.7. - to bude moj posledny den a mam este dovolenku a kedze nikam nepojdeme tak som poprosila sefku nech mi da kazdy tyzden jeden den,takze do mojho odchodu by som mala pracovat len 4 dni v tyzdni.Navrat plati uz aj balim a ideme uz aj poslat nejake veci na SK 🙂
No tu dovcu by som si ani ja neuzila,ale ja sa uz strasne tesim na buduci rok 😉 😵 zatial len snivam 😎 😎 😎
A tu sekciu budes mat kvoli placente?lebo mna caka 3 scan v 32 tyzdni ci sa mi dvihla alebo nie,tak som zvadava,ale mala mi uz dava riadne kopance 😀

lara1znk
19. máj 2009

soni, citala som o tom dnes dost ci childminder alebo nursery ale po vsetkych tych nazoroch som si vytvorila vlastny a v tomto veku sa mi zda definitivne lepsia skolka, mozno pre take mensie babatka ale teraz prave kvoli tomu co ta skolka prinasa sme ho tam dali, tak len este vydrzat aj my aj on 😅

dnes bolo celkom dobre, az na to ze nechcel nic papat a ked som prisla tak ostatne deti pekne papali a on chuda uz spinkal na podlozke, taky bol unaveny, on strasne skoro vstava a doma chodi spat tak o 11.30, no a skolka ho unavi este viac tak neviem ako toto budeme riesit, rada by som aby nieco aj zjedol ked uz tolko cvakame + by som si oddychla od varenia tie 2 dni

soni, tak snad to prejde a uz si to budes len uzivat?
a marco to ako cele berie? vyzera byt velky pohodak, ved on bol taky on narodenia, ze? 😉

ludka, tak to je vyborne ze len 4 dni do tyzdna, to si aj oddychnes a porobis co ti treba, aj s viki stravis viac casu
a kedy by ste chceli odist naspat?

ja budem c section teraz len kvoli riziku ze by som skoncila s emergency c section kvoli tomu ze je tam kratka doba medzi prvou a terajsim porodom, inak niektori mi radili aj skusit si to prirodzene comu sa inak nebranim ale poznam prilis vela zien ktore nakoniec prezili aj kontrakcie aj sekciu tak idem teda na sekciu,
ta planovana sa aj lepsie hoji tak to lahsie cele + nasi pridu ku Christiankovi tak vieme kedy co naplanovat

bybi
autor
20. máj 2009

Caute kocky, ja len na chvilku 🙂

Ludka ideme na dovcu za 2 tyzdne, ideme na 10 dni do egypta, uz sa strasne tesim, potrebujem oddych ako sol 🙂

Zuzka dnes isla na SK, tak prajem peknu dovolenku...

V sobotu bolo u Sonky strasne super, musime nieco organizovat castejsie 🙂

lara1znk
20. máj 2009

bybi, to uz o 2 tyzdne idete? ja mam akurat o 2 tyzdne appt v nemocke s consultantom a ideme booknut c section

bludicka1
20. máj 2009

bybi a kde su fotecky!!!! veru treba zorganizovat, ja som tak veeeelmi chcela ist.
Aj som sa vam snazila poslat sms no asi vem nepresli... boli sme na konci sveta 😖 ale bolo veselo 😀

Juuuj ja uz sa taaak tesim ze buduci rok pojdeme ties na dovcu. Musime este dohodnut kde a kedy ale buduci rok uz urcite ideme. Teda pokial nebudem tehu 😅

lari tak teda dalsia C.s, budeme drzat palceky nech vsetko dobre prebehne ako pri prvej.... ozaj a pride aj mamina pomoct ako pri Christiankovi

Ludka uz sme sa davno neviedeli dobehni ak sa ti da, ci daj vediet a prideme my 😉

zuzu moja kolegyna ties mala prve baby v 40 a druhe v 42, takze stara nie si ani len z daleka 😀

jajaalf
20. máj 2009

ahojte
bybi tak prijemnu dovolenku.. 😉 my zatial mame dovolenku doma ved mame more za rohom 😀

zsuzsi ze stara 35 rokov? 🤐

zsuzsu
20. máj 2009

Jaj, baby ste zlaté. Hned sa citim ako 20 rocna / niekedy aj menej/.
Len na to babo myslim cim dal vic 😀 😀a aj veštkyna, co o nej na forume pišu, mi napisala, že do pol roka vidi kartu dietatka 😀 Clovek nikdy nevie.
A naozaj kde su fotky z oslavy? Bybi, Soni?

bybi
autor
20. máj 2009

no uz za 2 tyzdne... Ideme vo stvrtok 4.6. 🙂

Uz ledva cakam, tak velmi uz potrebujem nic nerobit, len vegetit. Bude to sice pri Zarke taky aktivny oddych, ale na to sa tiez tesim 🙂 Je mi len luto, ze nemame kameru, ze by sme zobrali. Chceli sme aj kupit, ale je nam teraz luto ked potrebujeme kazdu korunu do domu ☹ A nemam ani od koho pozicat ☹ Ale tak mame fotak, tak aspon nieco...

dani, fotky su na FB, tu je link :http://www.facebook.com/album.php?aid=2020426&id=15396...

Klari preco budes mat dalsiu c section? Zase nieco s placentou?

lara1znk
20. máj 2009

hej zsuzsu, tak sup sup do toho, maj lasky cas, idealne obdobie a este aj dcerky odobrili, nemate na co cakat 😅

bybus, ved na fotak mozete aj natacat videa, tak aspon zopar takych speci momentov si natocte,
to si viem predstavit ten aktivny oddych, pozname, uz to nie su dovolenky ako volakedy ale aj tak je dobre vy padnut z domu niekam inam

ta sekcia kvoli tomu ze je taky maly casovy odstup od tej prvej, vacsinou aj druhe tehu potom konci sekciou, je to bezpecnejsie, ale jeden nikdy nevi tak uvidime este

a jajka, ty uz nedraaaazdi s tym morom, my tu sice more mame, teda nie hned blizko ale dalo by sa vyrazit na vyletik, len na co nam je take more 😅

bybi a ty coze si sa sem vratila? zvedavci sa uz upokojili? 😉

bludicka1
21. máj 2009

bybi aj my ideme 4.6. prec z UK, ale ideme len do Svedska na lod oslavit narodeniny a ine vyrocia.... 😀 som zvedava ako to s detmi dopadne, ale ideme len na 5dni, tak snad to bude fajn.
daky za ten link, fotecky su super!!!! 😵 😵

lari tesime sa na vas, ak sa vam dnes podari prist 😉

lara1znk
21. máj 2009

danus, podarilo 😉

bybi
autor
21. máj 2009

Lari ja viem, ved aj budeme. Len som myslela, ze keby sme mali, tak by sme natacali hned odzaciatku, uz cestou na letisko a tak. Ale nevadi.

Na mna nieco lezie, trosku ma pobolieva hrdlo. Som rada, ze je zajtra piatok a dlhy vikend pred nami 🙂

lovacka
21. máj 2009

ahojte babule
veru lara uz sa nam to riadne krati.a ty si budes musiet vybrat nejaky pekny datum aj ked sa mi celkom pozdava 2.7 kedze maleho mate 3.7 🙂
ja mam za sebou dalsi bolestivy vykon ☹ vyberali mi krvnu zrazeninu s hemoroidom tak mam 1cm steh na konecniku a nenormalne to boli 😢 teraz len dufam ze sa to stihne do porodu zahojit 😔
bybi a ako sa ma zuzka?preco sem uz nechodi?

bybi
autor
21. máj 2009

Lovi Zuzka s manzelikom kupili pred 2 mesiacmi domcek a maju teraz velmi vela roboty. Stale nieco prerabaju, v praci ma strasne vela roboty tak tam nema na net cas, tak asi sa sem nema ani kedy dostat. Ale sme vseky aj na facebooku, tak obcas tam nakukne 🙂

To mi je inak luto, ze sa takto trapis cele tehu. Dufam, ze sa ti to do porodu zahoji 😉

bybi
autor
21. máj 2009

lovi a mne by sa pacil datum 23.6. 😉 🙂

bludicka1
21. máj 2009

klari to tehulkovanie ti sekne, si zlatunka tehulka! 😵 😵 a Christianko s tym jeho carovnym usmevom... na spapanie!!!

ja som mala termin s dankom na 25.6.7 ale nechcelo sa mu ist von, a mne sa ten termin tak veeelmi pacil.... jake by to bolo super, vybrat si datum narodenia dietatka 🙂

lovi prajeme aby tie tie posledne tyzdne uz bezproblemovo a hlavne rychlo presli!!

vilkakatka
22. máj 2009

Ahojte babulky 😉

Tak sa aj my hlasime so super vysledkami ... mame vsetko v poriadku, no a budeme mat ..... ved kuknite pri fotocke ... tak sa veeeelmi tesime. 😉 Zacina boj o meno naseho pampusika ... hihihi 😀
Sice sme nechceli vediet pohlavie, ale napisali nam to do vysledkov z amniocentezy ... aj ked som ich ziadala, nech to nepisu... 😖 ... nevadi, aj tak sa tesiiiime 😵

Nejak ste sa rozkecali ... a ako citam, tak vsetky cestujete ... vsetkym dovolenkujucim zelame krasnu dovolenku ... my tento rok len na malte na stavbe 😀

Lovi, tak na teba sa to vali ... urcite budes mat porod ako med ... ved si si uz pocas tehu toho tolko prezila 😲

Idem okuknut fotecky 🙂

bludicka1
22. máj 2009

super katuska velmi sa s vami tesime!!!
meno??? mne sa paci Damian, ale ties mi to manzel neodsuhlasil, vela stastia pri vybere 😉

bybi
autor
22. máj 2009

Jej Kati, tak budete mat parik??? No super 🙂 A som rada ze vysledky su dobre a babo bude zdravucke 🙂

lovacka
22. máj 2009

Kati tak sa tesim ze vsetko je v poriadku a aj Filipko je krasne meno 😵 😀
no a to dufam ze porod bude bleskovka 😀

ludik
22. máj 2009

Ahojte 🙂

katuska - pripajam sa ku gratulaciam,hrozne sa s vami tesim,je to uzasna sprava 😵 😵 😵 No a to ze buedete mat chlapceka 😵 super Filipko by vam sadol k Adelke 😉 No a uz pridaj nejake fotecky 😉 chodis aj plavat ako v prvom tehu?

Bybi - vam len tisko zavidim 😔 naozaj 😉 a moj ani nevravim aka bola jeho reakcia ze kam idete,Egypt je jeho sen,no buduci rok sa nam hadam podari ist, hlavne len nech sme zdravi 😵 😵 😵

Lovi - to ma mrzi,este aj to ☹ No tak uz len par tyzdnov vydrzat a Filipko je medzi nami 😉

Ja som bola vcera u midwife,brali mi opat krv,vsetky testy su v poriadku,mala rastie 🙂 uz ju aj riadne citim a pekne ma kope 😀 o 3 tyzdne mam 3 scan, uvidime ako sme na tom s placentou.Vikinka nam rastie ako z vody,len sa tak casami zamyslam ako to zbehlo,kde je cely ten cas,ved ochvilku bude mat 2 rocky ktore ubehli neuveritelne rychlo a budeme mat dalsieho drobceka.....niekedy si nestiham vychutnavat vsetky tieto nadherne chvile naplno 😔 Ale je to kraaaaaaaasne

Danka mi sme vcera prisli neskoro zo servisu a este sme sli na nakup a nemala som ti ako odzvonit spat,Radko utekal do prace,ako ste sa mali/Porobili ste aj nejake fotecky?

bludicka1
22. máj 2009

ludka fotecky sme nestihli, ale poklabosili sme o vseeeeetkom moznom 😉 bolo super...... kedy ides uz na matersku, nech sa nam da castejsie stretnut
pokusim sa buduci tyzden ist ku klare, tak by si sa mohla pridat 🙂
a musime zorganizovat nejake stretko tu v Birkaci pre vsetky kocky a babatka, ked sa nam ani jednej nepodarilo prist k Sonke.

Kocky ten moj syn sa ma snazi zmorit, vstava rano o 4am.... ja neviem co s nim robit 😒
cez den by spal aj 2 hodiny a vobec sa mi ho nedari zobudit a v noci ide do postele o 8pm a zaspi tak okolo 9pm a hned o 4am sme hore a uz nezaspi ☹
babenky radte...

soska
22. máj 2009

cauko kocky!

bludi, ja som za stretko!!! tak povdzte kedy, lebo koncom juna az do konca jula asi budeme busy, ideme do Irska a na slovensko.

no ja som si myslela, ze to mame zle, ze sa Marco budi o 6 😨 tiez mi to dava dost zabrat, lebo s Olim by sa dalo este velakrat spat aj dlhsie...no on je pravidelne takto hore...no ale aspon to neni o 4...fakt neviem, co poradit, lebo ja som rozmyslala uz tiez nad tym...neskusis vynechat denny spanok? asi to bude zabijak, lebo tie 2 hodky denne pomozu na trochu rekonvalescencie, ze ano? 😉 ine ma nic nenapada....

kati, aj ja sa tesim, ze ste ok a je to super, ze budete mat dievcatko a chlapceka 😵 😵 😵

ludi, ani nehovor, cas tak leeti, a teraz pri druhom este rychlejsie, nechapem, ze Oliverko uz ma 5 tyzdnov 😨
a tiez si niekedy poviem, ze lietam ako splasena a nestiham si to ani poriadne uzivat...ale som stastna, to je hlavne, nie?

soska
22. máj 2009

klari, tak aj vy chcete Phil&teds kocik? ja ho tiez mam- cerveny a musim povedat, ze som nadmieru spokojna, odporucam! 🙂

bludicka1
22. máj 2009

soni ved prave to, Elliotko my spi od 8pm do 6.30 ale Danko by ho zobudil ak k nemu nejdeme, volal by nas.... no dnes som Danka zobudila po 45min... uvidime ci to pomoze....
pekny vikend kocky xx

diamand
23. máj 2009

ahojte dievcata,

ako sa mate? my fajne, konecne je half term, zajtra sa chystame do Legolandu kedze ma byt krasne pocasie.

Aj nasa Charly sa budi dost skoro niekedy aj o 5.30, ale na stastie mame Natka, ten ju zoberie pusti tv a spolu pozeraju, niekedy ju to bavi kym sa nezobudime a niekedy ju to rychlo omrzi a zobudi aj nas skoro.

Ako pozeram za chvilku sa to tu opat rozbehne s rodenim - tak drzim vsetkym palceky.

Katka - chvalabohu je vsetko ok a vy budete mat parik, som zvedava co budeme mat my

bybi - zavidim dovolenku, mozno ze sa vychystame niekam aj my, ale chceme ist aj na sk, kedze potom sa uz najskor do velkej noci nikam nedostaneme

vidim ze sa bavite o phil & teds, ja vobec neviem co mam spravit, mala mi uz v kociary nechce skoro vobec sediet radsej chodi peso, tak ja asi kupim len buggy board

Pekny slnecny vikend vam prajem