Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
4. jún 2008

zuzi, diki za odpovede, musim sa popytat. Aj u nich je jedna hlavne a potom musim vyzistit, ze ako sa to strieda, ci je tam aj system, alebo ako sa podari, lebo to sa mi nepozdava....
kuknem vase fotos😉

ludik, podobne, ako zuzka pise, aj Marco chodi 3krat tyzdenne (7-17.00). Platime £49 na den, nema ti to kto preplacat, take nic tu neexistuje, je to drahe ako slak, tak aj preto stale zdoraznujem aj drahemu, ze ma pravo sa ich pytat milion otazok a ocakavat kvalitny sevice. Lebo ak nebudem spokojna, tak budem hladat inde.... 😔

soska
4. jún 2008

zuzi, nadherne fotky!!! 😵

ahoj eki, ako sa mavas?

ekira
4. jún 2008

ahoj soni
no na to ze mam uz skoro 2 tyzdne svalovicu som v pohode 😀 dali sme sa na bembikton tak cez vikendy aj na obed a aj vecer hrame tak po hodke a naposledy sme si dali zo susedovcami duel....no ale som fakt znicena asi dneska vytiahnem svihadlo ak sa mi bude chcie t 😀 😕
inak som sa zasmiala ako si pisala ze si zaspala doma nad robotou...mne sa to stalo tiez kedysi,ked som robila na pumpe v jednom bare .mala som nocnu a nebolo vobec roboty tak som sadla za stol a spravila kaficko a baaach...zalomila ako drevo...zobudili ma az partia nasich pocernych spoluobcanov a to si mala vidiet...ja som nevedela kde som co chcu ako sa zapina stroj na presso..... 😀 a otlacena po celej lavej strane.....hihi

soska
4. jún 2008

😀 😀 eki, no tiez dobra prihoda!
Super, ze hrate badminton! A ja cem! 🙂

To som Vam este nepovedala, co som vyparatila dnes! Tak Marco mal taku vselijaku noc, ze som bola ako mechom bachnuta, ked som ho chodila cicikat a niekde pocas noci som sa rozhodla, ze ho prebalim. Tak som aj spravila, alebo som si to aspon myslela 😅 . No a ked uz som bola v robote, drahy mi vola, ze hadaj co? Parve sme sa obaja s Marcom kupali, lebo sa pokakal uplne vsade, kedze som mu ja zabudla dat plienku!!!! 😀 😔
Mal take hrubsie pyzamko, ze to ani nebolo vidiet, ze nema plienku. 😔 No to sa mi v zivote nestalo, ja som asi snivala, ked som ho akoze prebalovala 😀

zuzula
4. jún 2008

jezis Soni, cikam od smiechu 😀 😀 😀 ale ved asi vsetky dobre pozname tie nocne haluze ked nevieme ci sme uz kojili alebo nie a ci mame dieta pri sebe alebo v postielke... 😅

eki, nemohla by si na chvilu poslat maleho Youriho aby zaucil Adamka ako sa ma spavat??? 😅 lebo krpec prefikany v skolke spi aj 1.5-2 hodky v kuse ale doma ani nahodou...dnes aj s teplotou spal 20 minut a potom 40 minut a teraz sa ho snazim presvedcit ze sa bude lepsie citit ked sa vyspi ale podla neho je vyliezanie na gauc a schovavanie sa pod vankuse je lepsia medicinka 😅

ekira
4. jún 2008

ahoj zuzi no poslem youriho 😝 ale on je take kludne chlapca teda aspon ked je u mna aj ked ho prebalujem a zacne sa otacat tak poviem iba e e a uz aj lezi na chrbatiku ja len dufam ze bude aj zajtra tak buvat ,bo rano idem na 3 hod upratovat tak by mi to dobre padlo ,taky relaxik
a je snim sranda pustim radio a uz zacne tancovat vtedy je na zjedenie 😵
tak zuzi asi mu to staci taky mini spanok.to vies take 1 rocne sa neda az tak uplne presvedcit aby si lazkalo do postielky neboj budu casy ked ti bude iba lezat a nebudes ho moct dostat von z postele 😀 😀 😀 😀

bybi
autor
5. jún 2008

Dobre ranko 🙂

Konecne mame aj my pekne pocasie takto hned z rana 🙂

Eki, aj mne ho posli, nech nauci Zarku poriadne spinkat, ona tak maximalne pol hodky pospi 😅

Lufi, az teraz som si vsimla, ze som neodpisala, muzik je uz povyseny, uz robi tu novu robotu, resp. zauca sa, ale hovoril ze uz sa orientuje 😅 😀 Ale ked sa prestahuje firma, aj tak bude uplne novy system, tak sa bude ucit zase, ale to sa vsetci budu ucit na novo 🙂

Ja uz dnes a zajtra musim dobalit posledne veci a asi uz od soboty budeme bez netu na asi 2 tyzdne, tak vela nevypisujte, nech nemam potom vela citania 😅 😉 😀

ninuska
5. jún 2008

cavesko babule
tak sofia je uz zaockovana.....aj ju vazili a to sa chcem spytat ona ma len 7880g ☹ nie je to malo ??? co jej mam dat papat aby pribrala meria 75cm ....inak vsetko ok vraj je to v pohode ale ja neviem zas tak to nepovedala bolo tam take ze "no" je trochu mensia a chudsia 😒 tak ja neviem

vcera som bola aj u porodnika ktoreho mi odporucili videla som miminko 3d a bolo takeeeeee krasne vsetko je v poriadku a urobia mi ten planovany cisarak asi tyzden aj pol pred terminom v prahe

tak to su nase novinky

bybi
autor
5. jún 2008

Ninuska, ja ked som mala rok, vazila som 7kg a som v poriadku 🙂

Ja bola bola vcera vazit Zarku a ma 8.62kg, uz je strasne tazka aj na ruky. Ale zatial ideme podla grafu 🙂

lufia
5. jún 2008

ahojky

ninus neboj Sofinka je v poriadku 🙂 nas Christian ma nieco cez 9 kil neviem presne ale asi 9,3 a tiez my kazdy povie ,ze je chudsi ale ved nema byt ani po kom tucny 😅 a je to nas maly aktivista on nesdei ani pri jedle za co sa nanho hnevam 😠 ale co uz ....
takze sa netrap podla foto vidim ze ty si ako sparatko tak snad necakas ze Sofi bude mat 10kg 😀

a super ,ze to tak dobre dopadlo s tym dr. 😵 drzim palceky
takze uz viete na 100%ze to bude kocka?

bybi takze muzik sa len uci a uci 😀 ale je super ze mal moznost ist vyssie 😵

soska 😀 😀 😀 som sa takto dobre zasmiala

ninuska
5. jún 2008

lufi
bybi velmi ste ma potesili ja tu mam uz hlavu v smutku ...no sofia je tiez taky pobehaj neposedi ani chvilku ale zase ja som bola tlstejsia ako mimino ale hlavne ze ju nic netrapi teda ja na nej nic nepozorujem podla coho by som mohla povedat ze nie je v poriadku

no nevieme este co to bude este to bolo malinke len 10 cm 14-15 tt ....ale vieme ze je zdrave teda ze sa vyvija v pohode - ale hlavne doktor bol velmi prijemny takze som rada ze sa nemusim obavat porodu

soska
5. jún 2008

ahojte!

ninus, super!cp sa tyka noveho porodnika, aj 3d, urcite sa tesikujete! 😵
A neboj, hlavne, ze je Fifinka zdrava!!! 😀 moze byt aj chudsia, sak aj ty si taka utla, nie?

baby, no vcera som prisla domov, trochu som musela upratovat po tych mojich chlapoch- den bezo mna a uz to vidno 😀 ale muzik sa snazil,a j nakupil, ale povedal, ze to bolo drina😉)) Tak aspon si vyskusal porioadne cely den😉
a pocujte, tu plienku, co som akoze ja zabudla dat, tak som nasla v pyzamku!!! Takze to len drahy podal nespravnu infosku, ono ta plienka musela spadnut, alebo si ju marco stiahol a vykakosil sa vsade. 😀 Inac ma teda poriadne hnacky, vcera kakal asi 8krat!!! No poomooooc! 😝 😀 ale som zistila, ze asi aj tu teplotku, aj toto ma zo zubku, ide mu stolicka😢 Alebo ocny? aj dole su ocne? nie, ze...

No rano bolo krasne, teraz sa mraci, ale chceme ist poobede do mesta😉

zuzula
5. jún 2008

ahojte, my stale horuckujeme ☹ v noci sme mali az 39.5 a davali sme zabaly, podarilo sa to zrazit ale veru prijemne to nebolo, sice adamko si potom pochrumkal par piskot, vypil mliecko a chcel sa hrat akoby nebolo 3 hodiny rano a on chorucky 🙂 takze stale odniekial berie tu energiu a ja sa len divim ako vladze v teplotkach behat... 😅 Peto s nim je dnes doma, boli aj u GP a vraj mame prist doniest zajtra moc, inak dychanie je ciste tak snad je to len virus...

soni ako Marco? mas pravdu aj hnacky mozu byt zo zubkov, ved to celkovo oslabuje imunitu hlavne tieto zadne zuby vraj, tak sa mame na co tesit kym ich vsetkych 20 bude vonku!!

Ninus super ze je babatenko zdravucke a dobre sa mu dari!!! 😵 A keby bola Sofi velmi pod vahou urcite by ti Dr. povedala takze si nerob starosti, asi ma dobry metabolizmus ked papa a nepribera...co ja by som za to dala... 😀

nas Adam ma 9.7kg a 80cm, na SK sme boli na poradni tak mam cerstve udaje 😉

no Bybi to bude poriadny obstak 2tt bez netu, cooooo? 😀 A mozno ta potesim, mne v 10 mesiacoch Adam zacal spavat sam od seba hodinku namiesto dovtedajsich 30-40 minut... 🙂 aj taka mala zmena ma potesila predsa za hodku uz clovek aj nieco stihne...

soni veru aj ja vacsinou pridem do pekneho bordelu ked su chlapci sami doma 😅 ja som vcera pri malom oprala a vyvesila 2 pracky, upiekla musaku na veceru a poupratovala kuchynu a peto len nechapal ako som to pri krpcovi stihala...nuz sme supermaminy 😵

soska
5. jún 2008

zuzi, jejda, to je teda poriadna horucka! chudatko Adamko a aj vy, urcite ste boli vystraseni, co? 😨
dufam, ze sa Vam to nezopakuje a z mocu nenajdu nic zle 😔

mas pravdu, chlapi si niekedy neuvedomuju, co doma maju, az kym si nasu rolu nevyskusaju na vlastnej kozi 😉

My sme boli v meste a Marco mi nechcel spat v kociku, teraz asi prepasol svoj cas a hore v postielke buchoce a strajkuje, tak ho idem skusit este spaifikovat 🙂 Inac uz teploty nema, vcera bol dokonca aj na tom ockovani 😔

ninuska
5. jún 2008

no weru zuzzi to su horucky ....sofinka nastastie zatial nemala ani neviem co by som robila my sme jej tusim este ani teplotu nemerali tak si necham poradit potom ... 🙄

jajaalf
5. jún 2008

ahojte
tak sa hlasim zase na skok 🙂
trosku som si vas precitala tie prihodi soska 😀 😀 😀
nam tu dnes leje ako z krhle a to je teda leto 😠 😠 😠
inac sa mame dobre sestricka sa stara o kika ide jej to super,lepsie ako z maminu tu neposlucha 😀 😀

katka tak ste pekne doleteli uz si doma 😵 😵 este muzik chyba

soska
6. jún 2008

Caute kocenky!

Tak ako sa mate?
Zuzi, ako Adamko? Uz lepsie? Pridete zajtra na Slovacika?

My sme dnes spali relativne dobr, len raz sa Marco zobudil o 4 a v poslednej dobe takto ho nic ine neuspi len mliecko ☹ No a potom vstal o 5.45, to z toho, ako si navyka na skolku tak skoro rano vstavat, tak asi nasim spaniam do 7.30 uz odzvonilo 😒

Rano bolo krasne, ale zase sa chmuri 😕 My chceme ist poobede na spievanie😉

ludik
6. jún 2008

Ahojte kocky 🙂

Ja som bola s Viki na baby clinic minuly tyzden a vazi 8,5,kg a meria 72cm,tiez ideme podla krivky 🙂

Ninuska - to je skvele,ze je malinke v poriadku 😵 Vsetky deticky su ine,podla mna je Sofinka v pohode s tou vahou,ked pekne papka a rovnomerne pribera nemyslim,zeby to bolo malo 🙂 poslednu dobu je strasne vela mojich znamych tehu az ma to zacina chytat 😀 🙂

Zuzi - no to ci vam tu skolku preplacaju som myslela,ze mam kamosky,ktore davaju deti do skolky,platia,ale dostavaju nejakych 80% z ceny spat od statu.Ja sama tomu nechapem,preto som sa vas pytala,ja som bola vcera v tax ofice a volala som ohladom mojho tax creditu a ze uz nemam ziadny prijem...no a nic som dokopy nevybavila.Dokonca mi vraveli,ze ak budem pracovat len na part time,mozem poziadat o working tax credit a budu mi doplacat do 40 hod prace,tak mi vcera povedali,ze ak zacnem opat pracovat tak mozem zlozit aplikaciu.Ale vsetko tak dlho trva,tie procesy... ☹ neviem
Je to hrozne,ze sa musim vratit do prace,dat Viki do skolky a vlastne vsetko co zarobim dam na tu skolku ☹ 😠

Inac k Tym horuckam - pred nasim odchodom na SK 2 mesiace spatne,mala Viki asi tyzden hrozne horucky tiez 39,5 a boli sme dokonca 2x na pohotovost,ja v strese a oni pohodicka,ze to je len nejaky virus.Takto s horuckami som s nou dokonca letela,ale na 2 den po prichode jej horucky presli 🙂 drzime palceky,nech uz tie horucky Adamkovi prejdu 😵

Soska - a ako je na tom Marco?u nas je to presne ako u vas,drahy bol vcera doma tak si rano vzal viki a ja som si este pospala a ked som dosla o pol 10 dole tak sa pekne hrali,ale okrem toho Rado este ani neranajkoval a jeho odpoved bola a kedy som mal?ked som bol s viki? 😀 😀 😀 pekne ja ked som doma tak stiham navarit,poupratovat,pozehlit,hrat sa s viki a chudacik nestiha ani ranajky 😀
Aj ja som sa pekne pobavila na tej plienke 😀 😀 😀

zuzula
6. jún 2008

ahojte kocky 🙂 nastastie teplotky dnes nemame este v noci bolo 38.7 dali sme nurofen ale odvtedy nic, klop klop 🙂 rano som Adamceka nechala behat bez plienky lebo som potrebovala vzorku mocu pre GP a on ako naschval 2 hodky necikal a ked sa mu konecne uracilo tak samozrejme som nestihla nastavit kelimok tak som potom pekne pracne striekackou zbierala moc zo zeme 😀 este ze sa nevycikal na koberec 😅
je strasne tazke ho ulozit teraz ked sa nemoze vonku vybehat a vybit energiu vcera este o 9 vecer strasil...proste duracelky v zadku, behal po byte... my s Petom dead po neprespatej noci a krpec srsal energiou... 😅

Ludik ved to je dobre ze mala Viki len nejaky virus, tie teploty su vlastne dobre lebo telicko bojuje s infekciou takze ak nie su ine priznaky len teplota a soplik tak by to malo po par dnoch prejst - dufam ze aj my sme z najhorsieho vonku 😉
Soni zajtra by som chcela prist keby nie dam rano vediet. tesim sa 😵

Inak Ludik ja som velmi spokojna teraz s pracou na part time a skolkou, obavala som sa toho ale je to fajn tak mozno aj ty budes milo prekvapena 😉 zaciatky su take vselijake kym si vsetci zvyknete ale po par dnoch to zacne fungovat 🙂
hmm to som aj ja citala ze ti mozu preplatit az 80% nakladom na skolku ale to len pri velmi nizkych platoch...my si tiez podavame teraz rozne ziadosti ale co nakoniec dostaneme to netusim...a dokonca nam znizili aj Child tax credit lebo po 1. roku uz asi dieta nepotrebuje tolko peniazkov 😒 aspon ze su tie Childcare vouchers to trosku pomoze...no a rodic. prispevok na SK 🙂

bybi
autor
6. jún 2008

Cauko kocky

Viki, ja som akurat dnes bola za pesronal adviser v jobcentre a pytala som sa, na co mam vlastne narok. Kedze uz som nezamestanana. Zistila som ze na nic, takze zacinam uvazovat, ze si najdem pracu na part-time, alebo aj full-time, este uvidim. Vyhoda je, ze moj konci o 3-tej, tak by Zarku potom zobral zo skolky. No a tych 80% childcare ti preplatia, ked si lone parent. Takze je to presne tak, ze co zarobis das na skolku 😠

Zuzi, super ze vam horucky uz presli 🙂 A inak som dnes robila musaku a je supeeer 😵 😵 😵 Dakujem za receprik 😉

Zuzi, inak som sa chcela este spytat, mozes poberat rodic. prispevok na SK aj ked tu pracujes? Mne uz ho tiez schvalili, cakam teraz, kedy mi ho vyplatia. Kolkoteho sa to doma vyplaca? Neviete?

ludik
6. jún 2008

Kocky a co je to za rodicovsky prispevok?a nehodili by ste mi recept na tu musaku?dik 😵

bludicka1
6. jún 2008

ahojte kocky ja znova len na skok, no nikoho tu asi neni, tak si vas aspon trosku precitam
vsetkym choruckym babatkam skore uzdravenie.
ninuska gratulujeme k tehu.....!!! este sa niekomu podarilo otehotniet? mali sme tu nejake snazilky.

babenky obdivujem vas ako si najdete cas aj na PC. Ja som z prace unavena a som rada ked si drahym trosku spolu posedime a potom letim do postele a behom sekundy spim 😅

bludicka1
6. jún 2008

nastastie my zatial do skolky nechodime. Hoci od septembra asi zacne chodit raz do tyzdna, aby sa zacal otukavat s detmi....

bludicka1
6. jún 2008

ozaj babenky kedy bude to stretko, rada by som prisla!!
my ideme od 1.7. do 14.7 na SVK no potom sme uz ako tak free 🙂 tv nedelu este robim ale sobotky by som uz mohla mat volne. Dajte prosim vediet, nech si ked tak vybavim volno z prace.

lovacka
6. jún 2008

jej ahojte babule
ja sa vam idem len postazovat
dnes som rozbila auto.bybus prosim ta ako ste postupovali s insurance.my mame slovneske auto ale vinnik bol ten druhy.tak neviem ci mam posielat info aj na slovensko alebo ze ci sa to vyriesi len jeho poistkou.kokso neni to az take zle ako bolo vase ale 2000 libier je odhad zatial a ktovie co to este bude.cely zadok treba menit aj kufor vsetko 😔

bybi
autor
7. jún 2008

Dobre ranko 🙂

Jej Lovi, to mi je luto. Vidis, ja som tiez burala v juny, len prveho 😅 Poslala som ti IP 😉

Tak my uz dnes stahujeme vsetko do noveho, takze tu chvilku nebudem. 8.30 ideme pre dodavku a zaciname. Tak sa mi nechce 😔 Uz nech je to za nami 🙂

zahranicie
7. jún 2008

ahojte kocky 🙂 dnes sme boli so Soskou a Marcom na Slovaciku a bolo supi ako vzdy 😉 foto su v spolocnom albume...Soni hod aj ty ak mas nejake dobre ...

Bludi ahoj, dobre vediet ze zijes 🙂 na Mk si musis najst cez tyzden ked nie si v praci 😅
ja praveze mam v praci viac casu ako doma kolkokrat 😀

Bybi prijemne stahovanie a coskoro sa nam ozvi!

zahranicie
7. jún 2008

ups zabudla som sa odhlasit...to pisala zuzula 😅

lufia
7. jún 2008

Ahojky

Zoe prajeme k nadhernemu 1 rociku vsetko len to najlespie 😵 vela zdravicka,stasticka a lasoscky 😵 😵
a Christian posiela aj sladku pusinku 🙂
mimi dufam,ze ste si uzili krasny dnik a tesim sa na fotky 🙂

zuzi a ja sa cudujem ze kto sa to so soskou stretava 😀 idek kuk foto

lufia
7. jún 2008

uz som kuk aj foto 🙂 chlapci su zlatucky 🙂 urcite vam bolo fajn 😵