Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
19. júl 2008

ozaj este som vam chcela vychvalit film MAMA MIA!!!! 😀 bola som na tom v utorok a zabudla som vam povedat, ze urcite na to chodte!!!
je to take super! a cela som zase naladena na dovolenku, a poriadne leto!!! (nie ako tu) a plavky, more a FUN! 😀 Je to fakt perfis!
A take sexi 😅

ludik
19. júl 2008

Ahojte kocky 🙂

Tak my sa opat hlasime z UK,dovolenka bola suprovska,v Chorvatsku bolo uzasne,pocasie nam vyslo,more bolo uzasne teple,proste parada.Na SK sme sa zdrzali len tyzden,boli to same vybavovacky,auto v servise.....Viki zvladla cestu uplne uzasne,aj napriek tomu ze jej idu zubky jeden po druhom,tak to zvladla perfektne a nema zatial ani teplotky ani hnacky.Potom popridavam aj nove fotky

Takze uz je po stretku ☹ no skoda,ze sme ho prepasli,ale hadam sa naplanuje este jedno,idem popozerat fotky zo stretka 🙂
Ja uz 25.7.nastupujem do prace,nakoniec na full time a Rado bude s Viki cely den a pracovat bude poobede 🙂 Viki sa zobudila tak bezim zatim pa 😉

zuzula
19. júl 2008

ludik ahoj 🙂 tak sa zda ze ste sa mali paradne, neviem si predstavit ako ste prezili taku cestu, ale hlavne ze to mate za sebou. a tesim sa na fotos 🙂
tak dalsia pracujuca mamicka, drzim palce nech to ide ako po masle 🙂 takze skolku vobec nepotrebujete ked sa takto pri Viki vystriedate? super aspon usetrite 😉

soni no som rada ze pises o tej Mamma Mia, aj ja to chcem vidiet. 🙂 zajtra ideme s Petom na rande uz sa tesim...takyto babysitting je super 😵 skoda ze tu Katka nebyva stale...teda nie priamo u nas ale niekde pobliz by mohla 😅
a k mliecku - neviem presne kolko y mali mat denne, okolo 500ml tusim, v tom je uz aj syr, jogurty atd...takze 1 flaska denne urcite staci.
Adam ma 7oz sunaru vecer, 5oz nadranom, na ranajky mliecko vo Weetabixe...takze 400ml urcite plus kazdy den najmenej 1 Babybel a 1 jogurt...

ja som prave napiekla 2 plechy buchiet tak sa moji papkaci napapali a vyrazili do soft play centra...ja si oddychnem a idem poupratovat 🙂

pekny vikend kocky.

lara1znk
19. júl 2008

ahojte kocky,

zuzi diky za ten recept, skusim ho zajtra, snad bude mojim chlapom chutit, chystam sa urobit aj mrkvove muffinky tak ked sa vydaria potom dam recept.
aha, takze katka zatial len tak skuma co to vsetko obnasa.
to je super mat niekoho na babysit, mne to tiez tak chyba, tak si to rande uzite.

my ideme na film Mamma Mia na buduci tyzden, velmi sa na to tesim, tiez som pocula same dobre odozvy

ludik, vitaj spat, tak vyzera to ze ste mali super vydarenu dovcu, tesim sa na fotky.
takze ides do prace full time, ale je to fajn ze sa moze o malu zatial starat manzel, to fakt hodne usetrite.

ono tie ceny skolok asi zavisia aj od toho co vsetko doda skolka. tie drahsie uz asi zabezpecuju vsetko, ale z ase mne to takto aj vyhovuje, lebo kazda mamina pouziva ine plienky takze podla mna to ma svoju logiku a to iste aj s mlieckom. kazde dieta je zyvknute na ine takze si kazdy donesie co im vyhovuje

my sme dnes boli na vylete vo vinici, kupili sme si nejake anglicke vinko, najprv ho samozrejme poochutnavali 😝 kym nam maly spinkal
potom sme boli na ihrisku a krmit kacicky

na veceru mame cinu takze konecne oddych od varenia

ako super ze vam deticky uz tak krasne sami papaju, nasho maleho to uz tiez chyta, stale mi berie lyzicku aj misku a chce sa krmit sam, teda skor hrat sa s tym ale asi takto nejako to zacina,
ja som vsak hrozna lebo ja sa tak desim toho bordelu 🤐

pekny vecer a pekny zvysok vikendu 🙂

lara1znk
19. júl 2008

soska, este som zabudla k mliecku, ja by som postupne chcela prestat s flasami a prejst na beaker, s mlieckom pokracovat ale bez flias, no neviem kedy sa mi toto podari.
vy uz sa zacali niektora oducat od flase?

Christianko ma sunar rano a vecer po 210 ml + na cerealie ma plnotucne mliecko a k tomu jogurty, syry co popapa cez den.

bybi
autor
19. júl 2008

Lari, ale u nas v skolke sa ma pytali ake plienky a mliecko pouzivame a take aj nakupili, kym zacala. Takze pouzivaju presne to same co ma aj doma a na co je zvyknuta. Ja tiez nosim do skolky aj veci na prezlecenie. Oni maju aj laundry servis v cene, ze by som to tam mohla nechat a oni mi to operu. Ale aj tak co tyzden periem, tak som povedala ze netreba. Ak bude toho vela, potom im to tam necham 😀

My sme boli dnes na nakupoch. Ako chodi \Zarka do skolky, strasne vela veci potrebuje, tak sme jej boli este nejake oblecko dokupit, mojmu kosele a nohavice do prace, ja som si saty kupila, tak celkom fajne 😵 😵 😵

Aj my sme chceli ist na Mamma Mia, len nemame kde dat Zarku 😒 Skoda ze niektora z vas nebyva blizsie 😅
Lufi hej, to je segra 😉

Ludka vitaj spat, super ze ste sa mali super. My tento rok nepojdeme uz nikde, iba na Sk a potom az dalsi niekde k moru, lebo uz nebudem mat dovolenku 😅 Vsetko si miniem asi teraz na SK 😅

bybi
autor
19. júl 2008

Zuzi ja v praci super, som naozaj spokojna. Ako som mala z toho vsetkeho zly pocit, ked som tam bola uplne prvy krat, tak teraz si to neviem vynachvalit. robota ma bavi, zatial je toho malo, moju robotu mam za jeden a pol dna hotovu. Ale nestazujem sa 🙂

Zarka uz v skolke skoro neplace, iba asi pol minutky ked odcahdzam. V piatok ked som po nu prisla, sa sama hrala a vychavavatelky im spievali. Uz ani nemam take nervy z toho, vidim na nej, ze je tam skojna. Aj tam pekne spinka, dokonca cim dalej tym viac. Ani doma tolko nespinkavala. Takze sme obe spokojne. A ja som aj rada, ze som spat v praci. 🙂 Teraz mi to vyhovuje tak ako to je 🙂

bybi
autor
20. júl 2008

caute kocky 🙂

Vy ste dnes asi vsetky niekde von. Ja dnes sedim doma, drahy je v praci. Nejdeme dnes nikam, mne je od rana zle. V noci ma bolelo brucho, rano som 2 krat zvracala a este som dnes ani nic nejedla. Iba par piskot a cierny caj. Chcela som zehlit, mam toho straaasne vela, ale asi to budem musiet odlozit.

Aspon ze zarka je dobrucka, sama sa hrajka. Ako dobre, lebo ja nemam na nic energiu. Este ze aj po schodoch uz vie lozit, ked ju treba prebalit, hore vybehne sama a dole ju uz nejako znesiem 😅

K nam zajtra pride health visitor. Dufam ze prinesie aj vahu, lebo som Zarku uz davno nevazila a teraz uz ani nebudem mat kde, ked vsetky baby clinic su doobeda 😒

ludik
20. júl 2008

Ahojte babenky 🙂

Tak ja som uz pridala nove fotky,mozte popozerat 😉

Bybi - uz ti je lepsie?a K vam este chodi health visitor?

My od rana varime a este perieme,lebo pocasie je onicom,rano je krasne a o hodinku bezim pozbierat pradlo,lebo prsi,ideme na prechadzku pa pa

lovacka
20. júl 2008

zuzi aj ja cem cokies 😉 dikes

lara1znk
20. júl 2008

ahojte kocky,
tak uz mame po vikende zase. Tak rychlo to ubehlo.

bybi, aha takze nakupia vsetko ako im maminy nakazu, to je celkom fajn teda, aj laundry servis, tak to u nas som sa zatial s takou skolkou nestretla ale zase aj ceny mame primeranejsie takze sa nestazujem.

My sme dnes boli v parku na prechadzku, inak cely den mame take divne pocko, raz prsi, raz neprsi.
Mrkvove muffinky sa mi podarili, malemu velmi chutili, ja som ich tiez pojedla viac nez dost.Akurat ze neviem nikdy odhadnut kolko dat cesta do kosickov, takze minule mi vytiekli, teraz boli trosku nizke. 😀
No mam sa co ucit este.

bybi, a nemas nejaku kamosku s kym si vyrazis do kina? ja idem s kamoskami, mojho muza ten film aj tak moc nezaujima.

idem kuknut ludkine fotky

lara1znk
20. júl 2008

ludka, krasne fotky, mali ste sa ozaj paradne 🙂

bybi
autor
21. júl 2008

Lri ja mam vsetky kamosky v Sevenoaks. tu nikoho nepoznam. Ved tu byvame len mesiac. 😒

lari, my platime za skolku na tyzden 150. Takze je to celkom v pohode. Keby bola len par-time, tak je to 43 na den, ale ked je cely tyzden, tak to vychadza ne 30 denne 🙂

Ja som uz dnes ok, len ma dost hlava boli. Ale to asi z toho, ze som vcera nic nejedla 😒

Ludka, health visitor bola preto, ze sme sa prestahovali do novej arei, tak aby mi povedala, co a ako, kedy a kde su baby clinic a podobne 🙂

lara1znk
21. júl 2008

ahoj bybka,
no to sa stale oplati skolka full time a u nas to tak funguje ze cena je potom nizsia, tak to mate celkom v pohode teda
snad si coskoro najdes aj nove kamosky, len teraz to mas asi tazsie ked si v praci FT, nemas asi moc casu na play group a nic podobne ale mozno v skolke nejake maminy alebo v praci

my dnes mame busy den, ja som prala, zehlila, upratovala od rana, cez vikend som toho vela nestihla, radsej si niekam vyrazime aj s daddym, treba si ho uzit lebo cez tyzden ho vela nevidime

maly mi strajkuje, nedajboze spat cely den, tak teraz este dospava, to som teda zvedava aka bude noc

tento tyzden ma byt krasny horuci tak sa velmi tesim, k onecne leto aj tu v UK

soska
21. júl 2008

ahojte kocky!

Ludka vitaj spat. Pozrela som fotky, Vikinka je mala paradnica, taka podarena😉 Vyzeralo to na super dovolenku.

Ano Lari, ma byt pekne? my akurat planujeme, ze tento vikend, ked nas ocino konecne nerobi, by sme mohli ist stanovat. len to ozaj zalezi vsetko od pocasia. My sme chodievali do Wales, ale to su az 4 hodiny cesty ( s Marcom to uz je ine), mozno pojdeme niekam blizsie, na juh k moru alebo tak. Bolo by super, keby fakt bolo horuco! 🙂

Nas Marco bol dneska vecer cudny, taky nesvoj, ale v skolke mi povedali, ze bol very happy. tak asi bol len velmi unaveny, lebo zase spal len 30min.
A viete co? Co ma jendu stolicku, tak som mu na nu kukla a ma tam taku ciernu bodku v strede 😨 tak som sa zdesila, co to je, snad to bude len nejaky kusok jedla- mozno z polievky, co sme mali, d ala som do nej parsley...no ale potom mi uz nedovolil sa pozriet 😖 snad by nemal nieco so zubkom, ved len teraz mu rastie????

zuzula
21. júl 2008

Ahojte dievcence 🙂 My mame za sebou tiez krasny vikendik, vcerajsok sme stravili pri mori v Bognor Regis, krasne plaze s kamienkami takze Adamko sa vyhral dosytosti a my sme sa mohli vyvalovat na deke a lizat nanuky 😵 Aj ja sa tesim ze ma byt krasny tyzden tak dufam ze to vyjde a trosku ponosime aj letne veci 😉

Lari prosim ta pekne to ako vies zehlit a upratovat ked mas maleho doma? 😅 Christian je teda zlate dieta ze ta necha. Ja tak maximalne umyjem riady pokial mi chvilku sedi na linke a pospratuvam kym chvilu spi a ostatne dobieham az vecer. cez vikendy sa mi nechce to tiez radsej niekam vypadneme a travime quality time ako rodinka.
Napis please recept na muffiny, ja robievam len blueberry mkvove som este nejedla ale znie to dobre 🙂

Bybi tak si mala aj ty nejaky bug, no my sme si to prezili pred tyzdnom. hned sa mi odnechcelo otehotniet a zazit znovu tehotenske nevolnosti 😅 Som rada ze uz si v poriadku 🙂

Soni tak to je asi ozaj len kusocek jedla, predsa nemoze mat kaz v nvom zubku nie? poriadne vydrhnite a bude cisty uvidis 😉

soska
21. júl 2008

zuzi, no dufam, normalne ma to naplasilo😢

hirondelle
22. júl 2008

Dobre ranko 🙂
len vas chcem narychlo pozdravit zo SK.Prisli sme vo stvrtok,zatial pocasie nebolo nic moc 😒 ,ale vraj ma byt nasledujuce dni pekne 🙂
Nestihla som precitat co ste popisali,dufam,ze sa mate dobre a deticky tiez.

Babulky chcem sa Vas spytat,ktora z Vas pouziva Aptamil? Zda sa mi,ze Zuzka,mozno uz nepouzivas,ale ak si pouzivala,nevies mi,prosim Ta poradit ci je Aptamil ekvivalentny Sk mliecku Nutrilon? Zatial mam este,ale ak sa mi zminie.
Mam este jednu otazocku,ci stale prevarate drobcom vodicku ci uz nie?

Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
22. júl 2008

hiro ahoj, ano nutrilon je ekvivalent aptamilu, my to pouzivame a na SK potom kupujem to
ja prevaram na mliecko a inak cez den uz pije normalne z vodovodu

uzite si dovolenku na SK 🙂

recept napisem vecer, dnes mame busy den tak sa idem chystat

a s tym upratovanim, to musim vystihnut spravny cas, najlepsie je rano, on ked sa zobudi, napapa, on ma taku hodinku sam pre seba, hra sa s ohradke, rozprava si, cita si knizky a vtedy mozem nieco porobit,
poobede uz sa mu treba venovat a poriadne ale aj tak som rada, nestazujem si

soska, to urcite nebude kaz, len to vycistite
my mame hrozny problem s cistenim zubkov, ani za nic ma nenecha a ked mu dam kefku do ruky ze nech si cisti sam a ja si cistim tiez, nech opakuje co robim, tak svoju odhodi a uz sa natahuje po mojej 😀

soska, tak to je odvaha ist stanovat s marcom, klobuk dole

ja dufam ze my pojdeme aspon na jeden den niekam k moru tuto sobotu, aj ked to bude asi hrozne busy vsade, najma tie zapchy ale snad prehovorim muza

pekny den kocky

lara1znk
22. júl 2008

Mrkvove muffinky:

2 vajicka, 100g hnedeho cukru, 5 PL slnecnicoveho oleja, 150 g nastruhanej mrkvy, 100 g self raising flour, 1/2 PL mletej skorice, 100 g rozneho suseneho ovocia (nakrajane marhule, hrozienka, ...)

Nahrejeme ruru na 190 stupnov/ gas 5. Pripravime si formicky na muffiny alebo tie papierove neviem ako ich nazvat. V miske vymiesame vajicka s cukrom, potom pridame olej. Pridame zvysne ingrediencie a poriadne vymiesame.
Cesto vkladame lyzickou do formiciek a pecieme v prehriatej rure 15-20 min do zlatista.

lara1znk
22. júl 2008

este ked mozem poradit tak toho suseneho ovocia by som dala menej alebo uplne vynechala,
bolo tam toho dost vela

lovacka
22. júl 2008

lari a nemas recept aj na tie zuzkine kolaciky?

soska
22. júl 2008

lovi, preposla som ti ip od zuzky😉

soska
22. júl 2008

dnes tu tusim nikoho nieto....

Marcovi uz zmizol ten cierny flak zo zubku, tak to bolo asi len jedlo, sa mi ulavilo;)

lara1znk
22. júl 2008

ahojte,
vazne to tu nejako stagnuje, no co uz pracujuce maminy to nie je len tak, ani si neviem predstavit zatial ake to je chodit do prace a stihat vsetko aj doma, normalne vas obdivujem baby ale coskoro sa k vam zaradim aj ja

uz ratam dni kedy mi pride vyplata na ucet, cely som na dovolenke este z minuleho roka takze aspon nieco 😝

soska, super ze to uz zmizlo, iste ti hned odlahlo
nemate nejaky tip/radu ako na mojho drobca s umyvanim zubkov? vasi mali v pohode si umyvali od zaciatku?
my sme s tym nemali problem ale posledny mesiac, uz je to riadne dlho je to hroza

my sme d nes maly celkom fajn vylet do lichfieldu, take krasne mestecko blizko nas, je tam katedrala aj park tak sme mali vybornu prechadzku, aj sme si oddychli na deke v parku a deti sa aj pohojdali a pohrali na ihrisku,
dokonca som zacala aj s nakupovanim vianocnych darcekov

dnes mame BBQ s muzom, tesim tesim 😝
a predtym alebo potom este musim stihnut fitko

bybi
autor
22. júl 2008

Caute kocky 🙂

Lari, skus mu cistit pred zrkadlom, nech vidi co robis. neviem ci to pomoze, ja som neskusala, ale health visitor mi tak radila.

Mima, do kedy si na SK? Ja idem o tyzden a od stredy vecera budem v MT, mozno by som ta este stihla 😉

hirondelle
22. júl 2008

kocky,ja som chcela aj napisat,ale mi to neodoslalo 😒 ,mozno nasim hapruje pc 😖
teraz,ked cez den nemusim varit,prekladat,upratovat by som mala cas na net,tak sa mi neda,pretoze Zoe spi v tej istej izbe ako pc a tento nasich velmi vrci,skusala som ju pri nom uspat,ale akosi nie a nie 😒 ,tak som to vypla a potom som nemala odvahu ho pustat,aby sa nezobudila.Bola som rada,ze spi 😝

Lari,my sme nemali problem s umyvanim zubkov,ale tak ako vy,tiez sa posledny mesiac trapime.Uz mame asi 13-14 zubkov a dalsie na ceste.Bybi,vyskusam pred zrkadlom ako to Ty radis.

Bybka,ostavame az mesiac.Budem rada,ked sa stretneme.Urcite chcem prist na to stretnutie 2.8.Dufam,ze pride aj Lucka s Christiankom a Katka s Adelkou 🙂
Vo stvrtok mi pride sestra,ktoru som nevidela strasne dlho,tak budeme busy,ale ak sa nieco zmeni,tak sa rada stretnem s Tebou a Zarkou este pred stretnutim 🙂

Soska,to by Marco este tak skoro nemal kaz,ved urcite papa iba zdrave veci 🙂

bybi
autor
22. júl 2008

Mima ja budem v MT len 4 dni, ale urcite sa stretneme aj s katkou a Luckou v sobotu, tak som strasne rada, ze sa pridate aj vy so Zoe 😉 Napisem ti v IP viac 😉

zuzula
22. júl 2008

cafte kocky 🙂 konecne leto, pravda? 😵 😵 ja sa vytesujem ako mala. zajtra uz planujeme picnic treba vyuzit taketo krasne pocasie.

lari mas pravdu je to zaberacka stihat aj pracu aj domacnost, preto je part time uplne super. 🙂
to nemyslis vazne s tymi vianocnymi darcekmi 😀 😀 😀 ty si super organizovana. a dakujem za receptik 🙂

so zubkami sme mali aj my problem som to aj pisala pred par tyzdnami, ze z nicoho nic zacal Adamcek revat pri umyvani, myslim ze to bolo aj tym ked mu liezli stolicky, kupili sme potom novu pastu, novu kefku a pomohlo aj to ked som mu povedala ze nech si umyva sam a ja som mu chytila rucku a rychlo posuchala stolicky. lebo tie predne si aj sam umyje ked si zuzle kefku len na tych stolickach uz sa usadzuje jedlo tak tie treba cistit poriadnejsie. a teraz mame dni ked je v pohode a dni ked pri tom vymysl...zalezi asi na nalade 😅

hiro ahoj 🙂 ako pise Lara, je to Nutrac, a my vodicku uz neprevarame tak od roka, davame mu prefiltrovanu z Britax konvice ako aj my pijeme. uzite si prazdniny!

my ideme buducu stredu a uz sa moc tesime na oddych 😵

lara1znk
22. júl 2008

baby, nedrazdite ma vsetky s vasou cestou na SK! 😀 ja by som tiez tak isla ale nastastie pridu nasi, no dufam ze pocko nam vydrzi a ze si tu ich navstevu poriadne uzijeme a naplanujeme kopec vyletov a days out

tak ja skusim to umyvanie pred zrkadlom, no Christian mi nieze reve, ako tebe Adamko, zuzi, ale on jednoducho nepripusti kefku blizko k nemu, hned ju odstrkuje, no ved som pisala hore ako vystraja
a veru uz papa hocico tak tam musi mat poriadny sklad ale co narobim 😒

a s tymi darcekmi, no veru musim zacat uz teraz, lebo potom ked pojdem do prace tak volne dni urcite nebudem chciet travit po obchodoch, teda ja by som mohla nakupovat non stop od pondelka do nedele ale christian to neznasa tak sa nechcem potom stresovat,
a navyse guy ma velku rodinu takze mam co robit a vidame sa s nimi malo takze uz len vymysliet co im kupime je zaberak

pekny vecer kocky

m oj muz uspava maleho tak ja dufam ze sa dopracujeme k tomu BBQ lebo vcera to trvalo 2 hodiny

zuzi, este teba som sa chcela uz davno opytat, ze ako skoncili DH, ja som nevidela poslednu cast a stale som taka zvedava 😀