Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
25. júl 2008

Ludka to je mi luto, ze ti tak zle vysiel prvy den 😒

Zarka chodi do skolky a ja som maximalne spokojna. Ake som mala z tho nervy, teraz si to neviem vynachvalit 😵

Inak som bola u GP a dostala som antibiotika. A doktor sa ma pytal, ze odkial som, tak som povedala a ze oni maju au-pairku zo SK. Tak mi dal cislo k nim domov, nech zavolam 🙂 Ale nejdem volat, ved aj tak ideme v utorok prec 🙂 Ale sranda 🙂

Zarka place, tak idem...

lara1znk
25. júl 2008

ludka, tak to mi je luto ze ste mali obidve taky zly den, neboj sa vikinka si rychlo zvykne na tatinka, je to urcite aj dobre ze spolu stravia viac casu, mne je niekedy tak luto ze moji chlapi nemozu byt spolu viac
a v praci uvidis ako to pojde, mozno to bol len prvy den, predsa len je to velka zmena a za to rok sa urcite aj tam nieco zmenilo tak ked si nezvyknes a nebudes spokojna, urcite sa pozri po niecom inom,
ved ste blizko centra, tam je jobov habadej 😉

zuzi, neboj, nic netajim, ved som ti hovorila na stretku ze na babo este nemyslime, casu je dost
najskor tak okolo vianoc sa tym zacneme zaoberat, ja sa nikam neponahlam
aj ked druhe kolo sa tu uz rozbehlo 😀 , my si este pockame

lara1znk
25. júl 2008

bybka, tak to je super, budes mat kamosku aj babysiterku v jednom 😀

bybi
autor
25. júl 2008

Zarka uz spinka 🙂

Este som vam chcela napisat, ze Zarka zacla tak smiesne lozit. Uz nie po kolenach, ale tak zlato zdvihne ritku a ide po styroch. Ako taka mala opicka 😀 Strasne je podarena 😵

Lari, no sranda. Veronika sa vola 🙂 Uvidim, mozno sa jej ozvem...

lara1znk
25. júl 2008

urcite sa jej ozvi, dobre ti padne mat tam blizko kamosku, este k tomu aj slovenku

inak nas christian robi presne to iste, on sa snazi postavit aj bez drzania ale este mu to nejde tak potom z toho vznikne taka nejaka smiesna poza, fakt ako taka opica 😀

baby, ja o tyzden v pondelok by som mala ist do prace, stale neviem co z toho bude, bojim bojim

ninuska
25. júl 2008

no vidim ze maminy su este horeeee 😀

ja len tak na skok manzel este opeka zo susedmi a ja som bola medzi tym ulozit nasu neposednicu a upratat som teraz skoncila fuuuu...inak sa nam vycasilo vypek strasny bol a vraj ma byt cely tyzden no a potom vraj uz nic moc ☹

zuzi tieto jasle stola 6 000ck ci kc ??? 😅 ani neviem na mesiac ak tam bude chodit len 3 krat v tyzdni neviem musime zistit mam ale strach ze uz to bude plne su tu len jedny sukromne a statne nevezmu mimino kym je zena na materskej takze neviem mozno je o to velky zaujem

baby idem spat zajtra nas caka zase teply den chceme ist do ceskeho raja alebo do prahy uvidime podla nalady caveskooooo

zuzula
25. júl 2008

lari ako to myslis ze by si mala ist...ja uz som myslela ze si to definitivne zabalila ked si pisala ze si zrusila skolku a este par mesiacov chces byt s malym doma...
kazdopadne dufam ze to vsetko dopadne k tvojej spokonosti 🙂

bybi to je dobre ze mas v zalohe nejaku slovenku...potencionalnu kamosku 🙂 Zarka musi byt zlata ked tak lozi,aj Adam mal chvilku taku fazu ale za chvilku uz bude Zarka len behat 😅

lovacka
25. júl 2008

ahojte
tak sme sa prave vratili s manzelikom z Mama mia a tak ako s anetesil bol nakoniec aj spokojny.neocakaval od toho vela ale nakoniec aj povedal ze sa mu to pacilo 🙂

lara1znk
25. júl 2008

mne konecne prisiel muzik domov, hura hura tak sa mu idem venovat

zuzi, to je na dlhe rozpravanie, stale neviem co sa deje, napisala som ten list to head of HR ale stale som nedostala odpoved, poziadala som teda o odstupne kedze ziadne vyhovujuce miesto mi nenasli
tak uvidime co odpisu, kazdopadne skolka je zrusena a ja do prace nepojdem, nieco uz vymyslim
za to ako sa zachovali nemozu cakat nic ine

vidim ze mamma mia frci vo velkom, baby vas by mali platit za tu reklamu 😀

dobru

bybi
autor
26. júl 2008

Dobre ranko 🙂

My mame za sebou katastrofalnu noc. Neviem co sa dialo, ale Zarka zaspala nieco pred edesiatok, okolo 23.30 bola hore prvy krat, potom 2 hodinky sa budila kazdu chvilku a potom sa zobudila uplne a ako keby bol den, vysmiata po nas lozila (mali sme ju uz u nas v posteli) a nie a nie zaspat. Sme sa pri nej s mojim striedali a obaja sme sa ju snazili uspat. Nakoniec som to asi o 3.30 vzdala a isla s nou k nej do izby, nech sa hra. A hadajte kedy zaspala. 5.30 🙄 Aj to len na 30 min, tak sme ju zase zobrali k nam do postele, zase este zaspala na 30 min a koniec.

Moj ju potom zobral, ze nech spim, ked som chora. Ale ona stale plakala dole a ja som nemohla spat. Tak som isla za nimi. Teraz spi Jarik aj Zarka pred chvilkou zaspala a ja nemozem spat. Ale povysavala som zatial dole, umyla dlazky, hore az neskor, ked sa zobudia. Uz mam tusim aj oprate, lebo nepocujem pracku, tak to idem povesat 😉

Pekny den vsetkym 😉

ninuska
26. júl 2008

cavesko babule

tak zapotene a unavene a ufucane z brusiskom ktore ma dneska trapi sa ozyvam praha sa nekonala lebo bolo strasne teplo a mne trpli nohy a tocila sa mi hlava takze sme len bufetili a tak......

fiiiiha bybi tak to ste mali zaujimavu noc to ste romfli aj nas strasnych spacov nespacov odbornikov na nocne budenie .....mozno jej bolo teplo alebo no urcite to bolo len tuto noc 😉 ....mozno sa jej snivalo o jaslickach ktovie ake vseliake zazitky tam ma nam sa sofia v posledne noci smeje zo spanku .....ved bodaj by sa aj nie ked maminka sa tlaci na kraji postele a ona sa rozvaluje vsakze 😠

zuzula
27. júl 2008

ahojte babulky, dufam ze ste mali vsetky krasny horuci letny vikend tak ako my 😵 😵 konecne poriadne leto, pravda??
My sme boli vcera v lesoparku so zvieratkami, joj to sa Adamkovi strasne pacilo, hlavne sliepky a kohuty ho zaujali 😀 A dnes sme boli na picnicu v Henley takze dalsi krasny dnik. a uz len dva dni v praci a mame 2-tyzdnovu dovcu! 😵 len keby nas mal kto pobalit!!!

Bybus dufam ze sa uz citis lepsie a aj Zarka pekne spinka a Ninuska teba dufam ze uz brusko neotravuje, hoci to v tychto teplach musi byt fuska.
pekny vecer kocky! 😵

bybi
autor
27. júl 2008

Caute kocky 🙂

My sme mali tiez krasny vikend. mali sme tu svagrovcov a grilovali sme aj vcera aj dnes 😵 Zarka by uz stale behala, len sa este potrebuje drzat, aj ked len za jednu rucku. Tak s nou beham cele dni. Moja sanca schudnut 😅 😉 😀 Zajtra ideme zase k GP, ale so Zarkou. Musim ju objednat. Asi njieco chutila odomna. Ma sopliky, ale hlavne co ma znepokojuje su ocka. Stale jej take hnusne zelene z nich tecie, vcera ked poobede zaspinkala a zobudila sa, tak ani ocka nemohla otvorit, co ich mala take zalepene. Boli sme v lekarni, ale do 2 rokov nam nemozu nic dat a mame ist k GP. Aj tak som tam planovala ist. Nech neutekame hned prvu vec ked prideme na SK k doktorovi 🙂

Vraj ma byt buduci tyzden na SK krasne, tak nam snad vyjde pocasie. Ja som Zarke kupila taky mini bazenik, tak sa moze clapkat na zahradke 😵

Zuzi, mne uz je lepsie, antibiotiika zabrali, ale co ma dost vystrasilo je, ze doktor sa ma nepytal, ci este kojim a ja som si to uvedomila az na dalsi den, ked uz som ich aj tak brala. Tak dufam, ze to zarke nijake neublizi, ale uz ich doberiem. Potrebujem ich, nech mi to prejde. A kojim ju uz len vecer a rano, tak snad je to ok 😒

Ja si pojdem za chvilku lahnut. Este nemam nic zbalene, tak vsetko musim stihnut zajtra. Ale uz mam aspon vsetko oprate a ozehlene 😵

Pekny vecer vsetkym, ktori este nejdu spat 😉

lara1znk
27. júl 2008

ahojte,
veru to bol krasny vikend, hned ma clovek lepsiu naladu. Dufam ze nam to pocasie vydrzi aj tento tyzden.
My sme tiez chceli ist na farmu v sobotu ale nakoniec sme si urobili BBQ na zahrade, maly sa clapkal v bazeniku, hral sa v piesku, mali sme aj prepadovku-navstevu s dvoma dievcatkami tak super dnik.

Dnes sme sa vybrali k moru tak sme sa slnili, piknikovali, Christianko sa vyhral v piesocku aj pochodili sme si po plazi.
Teraz si docitavam casopisy co som cez den nestihla, radsej som si pospala s malym. 😅

bybi, ATB urcite zaberu, ale setri sa trosku, to ti tiez pomoze sa vyliecit a so Zarkou dobre ze ides, kamoskina dcerka mala nieco podobne, dostanes kvapky a za niekolko dni ste v poriadku.

na SK sa uz vraj vycasilo tak idete domov v pravy cas

kto vie ako dopadla soska na stanovacke

dobru noc

bybi
autor
28. júl 2008

Dobre ranko 🙂

My mame app. na 10-tu, tak sme zatial doma. Ja som volala do prace, ze pridem neskor. Tak teraz uz len zabijame cas. Som dufala, ze nas objednaju hned na 9-tu, ale nemali nic skorsie. No nevadi. Aj do skolky som volala ze pride neskor, aby jej lunch navarili 😀
Mna dnes caka busy dnik, nemam este vobec nic zbalene 😅 Ked ja tak neznasam balenie a o vybalovani ani nehvorim 😔

Vonku je dnes zase krasne... Tak vsetkym prajeme pekny dnik 😉

ninuska
28. júl 2008

ahojte babule
vidim ze vsetky zaneprazdnene aspom teda cez den a zase vecer sa sem nedostanem ja .....

my sme mali nakoniec tiez krasny vikend ....z polrocnymi dvojickami 😎

takze jaslicky su este volne teraz maju prazdniny a od 11.08. zacinaju zase tak mozeme prist pozriet nazivo a dohodnut sa tak som velmi zvedava ....volaju s ze jasilcky pohadka tak sand to aj bude ako v pohadce chichi

jajaalf
28. júl 2008

ahojte

zas len naskok 🙂

ako sa mate?my celkom fajn v praci sa da a doma kiko ten neobsedi stale len niekam beha 😀 😀 uz mal aj par urazov a naposledy v stvrtok padol tak strasne na zuby ze som musela volat doktorke ☹ ta povedala,ze zubky sa trosku pohli a trosku vsunuli ☹ ☹ 😢 dufam,ze neskor to nebude mat ziadne nasledky ..mate niektora z tym skusenosti?alebo poznate niekodo co sa mu to stalo?napiste mi ip,temu nestiham citat, ked viete nieco ...dik vopred 😉

az teraz som si vsimla ze v napis je slovensky v zahranici a nie slovenky v zahranici 😅

soska uz marco chodi?alebo niekdo iny?ten moj hej ale neni este 100percenti

jajaalf
28. júl 2008

vhodila som par foto ostrihala som kika 😀

bybi
autor
28. júl 2008

kocky kto ma pride zbaliiiiit. Mne sa tak nechce 😅

bybi
autor
28. júl 2008

jaji, keby si nepovedala, ja si to ani nevsimnem a to som ja otvarala tu temu 😅

zuzula
28. júl 2008

Bybi o baleni mi ani nehovor! ja som prave dostala pohar vina a idem na to. vam prajem stastnu cestu, uzite si dovolenku a na stretku fotte o 106 😅
A zarka ako, ma asi conjugtivis ci ako sa to pise, nie? to je dost nakazlive a vraj by s tym deti nemali chodit do skolky...takze dobre ze idete na dovolenku aby si si nemusela brat volno z roboty 🙂

ahoj Jaji 🙂 to mi je luto s tymi zubkami, najhorsie podla mna je ze tie urazy sa budu len zhorsovat ako nam deti zacnu viac a viac vymyslat. drzim palce nech je Kiko v poriadku! 🙂

hehe, s tym nazvm temy je to sila...ani ja som si to nikdy nevsimla!! a to otvaram tuto temu dennodenne aj niekolkokrat! 😀

Lari so Soskou som pisala, mali to zaujimave cez vikend, zapchy na ceste atd ale nakoniec sa mali supersky 🙂 a tiez stresuje s pranim, zehlenim a balenim ako aj my 😀

ninuska
29. júl 2008

cavesko babule
asi ste vsetky zaneprazdnene balenim tak vas len takto letmo a letne zdravim - vybrali ste si dobry cas je tu fkt jak na riviere tedaneviem presne ako je na sk. ale tu su teploty okolo 34 stupnov cez den - ma sa samozrejme mierne ochladit ale to znamena stale 25 - 28 - stupnov a obcas zamracene co si myslim ze nie je zle ked nepecie cely den ale obcas aj mracik prebehne
takze tolko aktualne info o pocasi dufam ze vsetky dobre dobalite a stastlivo doletite a sa aj stretnete fnuky 😢
a potom snad aj nieco napisete

lari ty tusim tiez zostavas doma tak obcas hod daky riadok

inak ak vsetko dobre dopadne budem mat cez vikend uz auto tak drzte palce - prvy raz sa tusim tesim ze budem jazdim chichic

soska
29. júl 2008

Caute babule!

No my sme sa mali cez vikend super, aj ked nakoniec sme skoncili v holiday parku a v chatke, namiesto stanu, ebo sme nenasli camping, co by sa nam pacil, alebo mali volne. Ale bolo to skvele, blizko mora, s plavarnou, preliezkami, no uzili sme si pekne. Neviem, ci stihnem este prihodit foto- ani ich tusim tak vela nie je a ako zuzka pise, nestihacky s balenim, zehlenim a pranim- klasika.

Ale inac sa uz neviem dockat! Hura na dovolenku a konecne si uzit poriadne leto! 😀

Jaji, kiko je zlatunky!A je mi uto tych zukov, snad to bude ok 😔
Marco chodi, ked chce, ale ked nechce, tak len lozi, ako sa mu zachce 😅 V lozeni je teda urcite stale rychlejsi😉

lara1znk
29. júl 2008

ahojte kocky,

no vidim ze je to tu riadne busy, kazdy bali a stresuje ale ako vam zavidim ze cestujete domov. Nam nastastie pridu nasi tak aspon nieco, uz sa velmi tesime.

soska, tak som na vas myslela cely vikend ze ako ste prezili stanovacku s malym, takze nakoniec chatka. som zvedava na fotky.
beriete aj daddyho ci len vy dvaja cestujete?

pozdravujte kocky na stretku a fotit, fotit, fotit!

bybi, tebe stastny let, presne to som myslela aj ja ze ma zarka co zuzka napisala, len tiez neviem ako sa to presne pise 😅 , dufam ze sa jej skoro polepsi

ninus, jasne napisem, vcera som nestihala, boli sme v zahrade cely den, maly sa clapkal a to horuco pocasie na nho neposobilo nejako dobre, ani spat poriadne nemohol tak som s nim mala co robit cely den

ozaj baby, vcera som konecne bola na Mammia Mia, bolo to super, take vesele, letne 🙂
aj na drink sme skocili po, som uplne mrtva, sla som s pat az o 1ej a maly uz o pred 6 buntosil

pekny dnik

lara1znk
29. júl 2008

jej ninus a super ze jaslicky su este volne

soska
29. júl 2008

lari, takze takto si ponocovala, no super, aspon bol zazitok a ta unava urcite za to stoji😉
My ideme na sr bez ocina (vybavuje si britsky pas, tak teraz nikam nemoze cestovat... ☹ )

ja som zabudla povedat, ze aj ja zelam Zaruske skore vyzdravenie ociek... 😔

soska
29. júl 2008

no, dnes ked v praci nie je do coho pichnut, tak tu nie ste, potvorky😉
ja som bola prave na obednej prestavke a kupila som marcovi v M&S pyzamko (£3) a tricko so sortkami (tiez £3) super vypredaj! 😅

bybi
autor
29. júl 2008

Caute kocky. My sme uz na SK, cesta bola dost od veci, Zarka v lietadle polovicu preplakala. No ale co uz. Toto som teda vobec od nej necakala, ale bola unavena a nevedela sa ulozit.

Zarka dostala antibiotika na ocka, teda kvapky. Povedal ze ma asi eye infection. Tak neviem, ale zda sa mi, ze sa jej to uz zlepsuje. Doma je strasne horuco, ja za chvilu idem ku kadernikovi, som objednana na 5-tu 😉

Tak vas vsetky zdravim a este sa urcite ozvem... 😉

soska
29. júl 2008

Bybi, ahoj! Nech ta dobre ostrihaju😉
To je mi luto, ze cesta nebola az taka super, no ale co uz, nie je to isto nikoho chyba 😔

Ozaj baby, to stretko na sr sa mne s Marcom nepodari uskutocnit, kedze my len niekedy v sobotu vyrazame z pezinka 😔

lara1znk
29. júl 2008

ahoj bybi, hlavne ze uz ste doma, to je stale take s cestovanim s detickami, raz tak raz onak. teraz ked ju trapia aj tie ocka tak to ma tazke chudatko

soska, ja by som sa ukazala dnes aj viac ale moj maly ako naschval dnes ked som unavena a ani pocasie nie je nic moc, sa nechce hrat sam, len stale nieco vymysla

ja mam zajtra vyplatu tak nabehnem na nakupy. Konecne! 😀

a vy kedy letite? zajtra tiez?