Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
1. máj 2008

Kati nam az do 10 mesiacov bolo treba spinkat po 2 hodinach 30-40 minut. Nijako som ho nevedela prinutit ostat hore dlhsie, proste po 2 hodkach bol unaveny z toho lozenia, stavania sa, hrania a musel si zdriemnut. potom sa to nejako same upravilo a spal hodinku doobeda a hodinku poobede. teraz v skolke spi este viac 😀 neviem ci mu tam davaju nejake tabletky na spanie, ale dokopy tam spi aj 3 hodinky za den 😅 nuz hranie sa cely den je asi veeelmi vycerpavajuce 😀
ale drzim palce nech sa ti podari urobit rezim...len je to zase trosicku obmedzujuce ked chces chodit na rozne aktivity ktore sa deju v roznych casoch...preto mne celkom vyb=hovovalo ze sme ziaden rezim nemali a Adamko spal hocikde kazde 2 hodky 🙂 vsetko ma svoje pre a proti.

bybi a kam idete? my este nevieme, ani som este nemala cas kukat ponuky...ale ved casu dost a z last minutov sa da vzdy vybrat 🙂 mozno Menorca alebo Corfu/Kreta, tam ma to laka...alebo Taliansko ale to je zase uz drahsie...

Lolofonka tak kecaj tu s nami a postupne bude z teba proficka na porod a babycare v UK 😉
inak mas zaujimavy nickname...prezrad ako si na to prisla 😅

lolofonka.k
1. máj 2008

zuzula...uplne jednoducho. ten nick pouziva moj drahy /samozrejme s inou koncovkou/ a kedze na svadbe nebolo mozne sa normalne zaregistrovat...po x skusaniach roznych nickov som hodila tento. no a podarilo sa.
he he a ze proficka na porod? to som....mam za sebou dve tehotne obdobia /z toho jedno bohuzial neuspesne ukoncene v druhom trimestri/
ale prvy krat som rodila v 20rokoch, teraz o 11viac, takze sa tesim...bo iste kazde tehotenstvo ine a tiez je asi rozdiel
v tom, ako to preziva vnutorne zena v roznom veku.

bybi
autor
1. máj 2008

Zuzi ideme na sever Spanielska. Chceli sme nieco, co je blizko 🙂

bybi
autor
1. máj 2008

Inak mne Zarka spi tak 2-3 krat denne, max. 30-40 min 😒 Mohla by aj castejsie 😅

vilkakatka
1. máj 2008

Zuzka, ked mi tych aktivit az tak vela nemame a o 5 tyzdnov uz frcime na SVK 😵

Ale moja Adelinka uz je hore ... uz na mna vykrikuje z postielky ... tak aj teraz to bolo len 35 minut 😵

diamand
1. máj 2008

ahojte babulky,

soska super fotky, urcite ste sa mali superne

bybi - Zarka je ozaj sikovna

Zuzi a lufia - gratulujeme krpcom k 1 narodeninam aj ked trosku oneskorene ale predsa

nasa Charly uz pomalicky zacina behat stvornozky, ale je to hrozne sidlo plna energie a mame uz 8 zubkov, teraz spinka tak mam cas trosku aj na net, inak sme stale busy, plno aktivit a stale niekde behame.

Vidim ze rozoberate dovolenky, my sa chystame 17 jula na sk a budeme tam do 30 augusta, ale len ja s detmi tatino pride za nami na dva tyzdne a vtedy by sme chceli ist niekam na dovcu ale asi len do chorvatska, predsa mala je este krpata a nechceme ju brat daleko a ani do velkych horucav. No ale ja som si vcera kupila dovolenku na Tobago, idem len ja s kamoskou na 14 dni 2 oktobra, a uz mam cestovnu horucku teraz,nenormalne sa tesim aj ked mi bude strasne smutno za detickami, ale to bude darcek k mojim 30tim narodeninam od mojho draheho

kati - Adelka je zlatucka a vlastne vsetky deturence mame krasne a ako len rastu 😝

lufia
1. máj 2008

ahojky

dia tak ty ides mat teda poriadny darcek k narodkam 😅 😵
neboj deticky to s tatinom zvladnu a ty si uzijes nadherne 2tyzdne 🙂
pozrela som tvoje foto Charly aj na fotkach vyzera take sidielko 😀 .a mate krasny domcek na SK 😵 😵

a dik za gratulaciu 🙂

kati tak vy uz za 5tyz.idete domov?fuu tak to si uz za chvilku tu tak potom dame stretko 😵
a vas tatino ide tiez?

bybi no niet co dodadat Zarka je naozaj veeelmi sikovna 😉 zachvilku ti uz bude utekat za chalanmi 😀

baby poradte nejaky receptik pre drobca s vajkom 😉

diamand
1. máj 2008

lufi drahemu pride na pomoc svokra aby nebol sam, a suseda mi bude nosit Natka do skoly a aj ho bude vyzdvihovat aby to mala ulahcene, tiez diky za pochvalu, vyskusaj spenatik

kati - az teraz som sa docitala ze ty uz odchadzas domov. Ako to prezivas?

soska
1. máj 2008

dia cafko, ze sa aj ozves😉
super, ze dovolenka 2 tyzdne bez deti😉! dufam, ze si to uzijes poriadne anebudu ti az tak chybat😉

lufi, klasika je vajko so spenatikom, to asi robievas, podla mna mozes spravit kludne aj vajicko so zmiesanou zeleninou, alebo nejake vajickove cestoviny so syrovou omackou? to som este neskusala, ale urcite sa to da😉
alebo neviem, ci robievate zemiakovy privarok, alebo sosovicovy, tak nieco take, prisposobene drobcovi😉

lufia
1. máj 2008

dia tak sa snazis muzikovi zlachcit pracicku 😀 ale on bude doma?bude mat dovolenku?
spenatik mu dakosi nereze ☹ asi je po mne 😀

soska vajko so zeleninkou robievam len je potom ztoho taky maglajz 😖 a to mu asi moc nejde dole krkom
kedze uz papa pekne napr.masko+ryza a ked mu dam toto vajko+zele.tak sa mu to zda asi take zvlastne cico...
neviem sice spapa ale vidim ze radsej by to vyplul
sosovicu som este neskusala dakosi sa bojim ci nebude potom plac?....
ale dik za super tip na vajicko s cestovinou a syr.omackou 😵 😵 to bude super lebo mu robievam cestovinu+brokolica a syr.omacka a to miluje 😵
vidis a nenapadlo ma ze tam mozem prihodit aj vajko 🙂 diky

vilkakatka
1. máj 2008

Ahojko 😉

Dia ... vzdy omrkujem tvoje krasne fotocky ... no uz naozaj sa pomalicky balime a celkom sa tesiiim, Aj ked viem, ze na SVK to bude uplne ine, ale tesim sa na leto na SVK. Opekacky s kamosmi a rodinkou ... len dufam, ze leto bude super. A nechces ma zobrat na tu dovolenku??? 😲
A mozno sa nam podari stretnut na SVK 😵

Lufi, na stretko sa uz velmi tesim ... len aby sa Christianko nezahladel do ansej Adelky, lebo ocko si ju neda ani za svet a povedal, ze na disku pojde len v osemnastich 😀 Manzelik pride v polovici juna, lebo este do 15.6. pracuje, ale asi hned na druhy den vyrazi na fare 🙂

jajaalf
1. máj 2008

soska tak sa ti marco pokakal 😀 vyuzil situaciu bez plienky 😀 😀 😀
krem aky ochr.faktor si mu davala?mna muz nahovara na 50faktor od vichy ale este pozrem ci nenajdem nivea..

lufia
1. máj 2008

nooo kati tak to bude problem 😀 lebo nas Chris ked zbada nejake kocky tak sa na ne lepiiii a chyta ich za nohy 😅
no to urcite hned vyrazi za vami 🙂 ten nas vyrazil hned po praci 😀
a to aj ja dufam,ze leto bude pekne nech si uzijeme krasne slniecko a opekacky 🙂 na to sa tiez veeeelmi tesim

vilkakatka
1. máj 2008

Lufi a uz mate tatinka domka (asi som to nejak prehliadla) alebo este cestuje???

vilkakatka
1. máj 2008

Jajka, aj ja akurat pozeram trh s opalovacimi pripravkami ... ved leto sa blizi a snad bude pekne 😉

diamand
1. máj 2008

soska-zijem zijem ale akosi nestiham, doma ma sediet nebavi tak sa stale niekde motame

lufi - drahy bude chodit do roboty preto pride svokra

lufia
1. máj 2008

nie kati este nieje doma este len cestuje 🙂 a trosku sa to natiahne ani neviem ci pride dnes lebo vcera vecer mu mal ist trajekt o 20:30 a isiel az nieco pred pol nocou 😠

jaji,kati ja mam MicroSun Baby spf30.a je to super kremik-je bez chemickych filtrov,bez parfumu a je odolny voci vode

vilkakatka
1. máj 2008

Lufi ... a ten kremik mas zo SVK alebo z UK?

lufia
1. máj 2008

z Sk ale myslim ze by ho mohli mat vsade aj v UK je to tusim svajciarske ak sa nemylim 😅
skus kuk na nete ale je fakt dobry a obzvlast vhodny pre male babatka 🙂

jajaalf
1. máj 2008

dik lufi pozrem a bude stacit 30faktor?lebo tu u nas opeka 😀 😀

jajaalf
1. máj 2008

na tejto stranke ho maju zlacneny 😕 http://www.aukro.cz/item351899069_microsun_baby...

lufia
1. máj 2008

jaji ja si myslim ze ano pouzivaju ho aj maminy co ziju pri mori ako ty 😵 teda vy 😅
a skus pozriet aj ten daylong ten neviem aky je ale tvoj Kiko bude mat zachvilku rok a ten je tusim od roka alebo od pol roka...teraz neviem a ten ma mozno aj vyssi faktor

zuzula
1. máj 2008

ja som pouzivala Niveu 50-ku, do horucav a k moru by som urcite davala vacsi faktor, predsa len piesok a voda velmi odrazaju ziarenie.

dia, no teeeda to bude ina dovolenka 😵
ja si este neviem predstavit ist niekam bez maleho, asi som mama zavislacka a snad ma to prejde 😅 lebo muzik ma v lete 30 a rozmyslam nad darcekom, ze by sme niekde isli na vikend uzit si sami dvaja ked budeme na SK, len 1 noc ale aj tak dumam ci si to budem vediet uzit a nemysliet stale na krpceka...

ozaj Dia, v sobotu je stretko v Bracknelli, ideme aj so Soskou, nepridas sa?? 😉

lufia
1. máj 2008

http://www.daylong.sk/Produkty.htm

jaji tak tu mas o daylongu popisane a je tam aj o tom ze je to nove znacenie takze ten faktor je asi vyssi
skus si to popozerat 🙂

bybi
autor
1. máj 2008

Aj ja som ten kremik kupila, ked som bola doma. Bude mat aj do Spanielska.

Kock, Zarka mi dnes uz zacala lozit dopredu, tak len chodim za nou a beriem ju na opacnu stranu. Vzdy skonci v psich granuliach alebo sa odplazi za jeho hrackami. Ako kebu nemala dost svojich 😅 Uteka, uz je zas v botniku 😔

jajaalf
1. máj 2008

pozrem lufi..ale asi aj tak kupim ten co vybral muz v lekarny vichy 50fakt..je pre deti..

lufia
1. máj 2008

bybi tak gratulujem mas taku sikovnu babu 😵 😵 a ze psie granule? 😀 😀 no pockaj raz si nevsimnes a dobre sa napapa 😀 😀
no a predsa sa nebude hrat so svojimi hrackami tie su urcite nudne 😀 lepsie su od havka 😅

jaji a citala som ze kremik splna australsku normu takze je urcite dobry aj do italy 😵

bybus tak vy idete do spanielska 🙂 ale vam bude fajne 😵 na kolko pojdete?

jajaalf
1. máj 2008

pisu ze natret len 1x za den 😕 to je nejak malo nie?

lufia
1. máj 2008

mozes natriet aj viackrat ale staci aj raz no musela by si skusit ja ked maleho natriem tak to mu zostane taky film na telicku dlho a aj ked mu tvaricku umyjem tak stale je to tam.
ja som stym velmi spokojna
ale radsej kup to co poznas ten vichy 🙂

jajaalf
1. máj 2008

ja ho nepoznam my ho poradili v lekarni