Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
8. sep 2008

dobre ranko,

zuzi a adamko skore uzdravenie 😔

veru benzin je riadne drahy, ja uz som tiez zvazovala ze by sme sa vzdali jedneho auticka ale ja auto potrebujem tak by to musel byt guy aby chodil do prace vlakom, co by mal uplne v pohode, byvame 2 minutky od stanice, robi tiez blizko hlavnej stanice v centre ale ta pohodlnost, takze asi nie
vo velkomeste je to dost tazke bez auta

Reading je teda dost male mesto, Zuzi? nidky som tam nebola, ani guy

2 diely??? na com ste pozerali? ty uz si videla aj stredajsiu cast, co bude tento tyzden?
ja si myslim ze sa mu vrati zrak, inak si neviem predstavit ako by s nim gaby vydrzala 😅

vcera bola fakt kosa, aj my sme uz mali ciapocku a dnes to tiez nevyzera ruzovo ale vraj ma byt celkom prijemne

my ideme s kamoskami a dvoma malymi kockami do parku

zuzula
8. sep 2008

Soni DH = Desperate Housewives 😀
Lari, na E4 v nedelu o 9 opakuju stredajsiu cast a hned nato davju tu novu co este len bude v dalsiu stredu, tak mame nadbehnute 🙂

Soni super ze uz je Marcovi, lepsie, nech sa mu u susedky dari. 🙂
Adamko mi zacal spavat strasne dlho rano, co je super!!! konecne sa clovek po dlhejdobe rano vyspi, hlavne ked ponocujeme 😉 uz tyzden spi do 8, aj dnes potiahol do 8.15...a to normalne uz o 8 odchadzame do skolky...a spava aj tie 2 hodky cez obed, vcera 2.5h 😀 vdaka skolke, tam sa tak dobre naucil.

Lari Reading ma asi 150 tis. obyvatelov, takze nie male mesto, ale ja mam skolku aj robotu blizko aj do mesta sa v pohode dostanem pesi...jasne ze auto je super keby ze mame neobmedzene financie urcite si kupime aj druhe, ale trebat nam ho netreba...a Peto robi asi 30min od Readingu takze ten auto potrebuje hoci najnovsie sa striedaju s kolegom navzajom sa vozia a obaja tak usetria polovicu mesacnych nakladom na benzin...a ja mam auto castejsie 😅

no ideme sa pomaly poobliekat a pojdeme k tomu GP. zatial vyzera fajn hoci je urcite chladno, ale konecne sa aj na SK ochladilo, aspon nebudem tolko zavidiet 😅

ninuska
8. sep 2008

dobre ranko kacky teda kocky 😀 som chcela ale mili omyl

tak nam sa tiez zazracne polepsilo teda si mi tak zda uvidime co povedia v jasliach este mi vynadaju ze som tam dolifrovala chore decko - dnes sofinka v pohode teta si ju odniesla a pozerala cez plece na mna ako odchadzam taze ja uz neviem asi je to podla nalady .....

inak sa tu ochladilo 😀 to aby ste nezavideli a vdakabohu sme v sobotu kupili aj nieco jesenne pre sofiu inak neviem chudera asi by bola ako cibula nasupana v roznych vrstvach

takze vy ste takto vyvarali cez vikend ja zas nic len take rychlovky ale sak uz nestiham pri sofii taaaa vsde pcha nos a ked varim najradsej by miesala a montovala sa do vsetkeho

sofiu som ucila povedat "hugo" - a celkom jej to ide je to take mile takto sme pesli tatkovi cez rozum 😀 lebo bol s toho taky dojaty ze asi ine meno uz nebude lebo hugo je teraz vsetko teda "ugo"

zuzi skore uzrdavenie a rozkukanie 😉

lara1znk
8. sep 2008

😀 ninus, ty si ale sikulka, dobry trik s tym menom
to uz aby som zacala trenovat christianka na bruna, lebo guy to meno neznasa a to som zatial vybrala pre chlapceka ale my to mame aj tak este v nedohladne 😅

no uzas, akurat ked sa my chystame na SK tak sa ochladzuje ale zase nebudem musiet brat vela veci aj na leto aj na zimu
letime uz v sobotu tak sa vytesujem, aj ked daddy bude velmi smutny bez nas ako vzdy

no super so skolkou ninus, to musi byt pre teba riadna ulava ked je fifi v skolke, dufam ze poriadne vegetis a nenahanas sa za domacimi pracami

aj my mame kuraciu polievocku navarenu, este vecer som vyvarala a chystam sa na fish pie neskor

zuzi aha na E4, tak som aj zvykla pozeravat predtym, joj uz nech je s treda, neviem sa dockat

pekny den kocky, maly spinka od 9ej 😕 tak ho pomaly zobudim a vychystam do parku

bybi
autor
8. sep 2008

Caute kocky 🙂

S tym benzinom ani nehovorte. My mame diesla a tiez ked chcem plnu nadrz natankovat, tak min £70 mozem pocitat 😠 My by sme druhe auto neriesili, keby sme ho nepotrebovali. Ale bohuzial, kazdy robime na iny smer a v iny cas. Ja to mam aj so skolkou 20km tam a 20km spat, moj to ma okolo 10km, takze nemame na vyber. Uz som sa aj smiala, ze mu dam GPS, najktrasiu cestu a nech ide 😀 Doteraz sme mali pozicane auto od kamarata, tak to bolo v pohode. Ale zatial sme ho vratili, lebo ma on svoje teraz v servide. A tak som dnes krasne vstavala o 5.30 a isla ho odviezt. Tak kym nebude druhe, budeme musiet fungovat takto.

A to moje auticko bude super, road tax na rok £35 🙂 Zere nula cela nula nic, tak sa uz tesim. A este sme si za £275 predpaltili na 3 roky garancky, takze okrem splatok a poistky (insurance group 1 🙂 ) nas nebude nic stat prve 3 roky. A zaruka sa da predlzit na 7 rokov, tak to potom asi aj poriesime a mame 7 rokov pokoj. Ale kedze je to toyota, tak o spolahlivost sa nebojim 🙂

My sme boli vcera u kamaratov, prave sa vratili zo SK, kde mali svadbu, tak sme pozreli fotky aj video, ze co sme zmeskali. Kedze pozvani sme boli, ale nam to nejako nevyslo ani casovo ani financne 🙂

No, mala by som nieco aj robit, ale klasika neni co. Az zajtra dostanem podklady, takze dnes sa tu len nejako preflakam 🙂 Zase 😉

ninuska
8. sep 2008

cavesko
tak uz som doma z jasiel mala vraj bola dneska aj ukecana a vsetko spapala super som spokojna .....ale musim snou ist k lekarke lebo ked kasle tak jej to citim v hrudniku ako jej to tam chrapci ☹ ......

lari ved musela som uz nieco vymysliet lebo stale nic nevedel sa rozhodnut ci hugo, ci filip no ...inak bruna ma moja kamoska a velmi je to super meno teraz ked to chlapca vidim hrozne mu pristane......

no tak ako spravna tyzdnova ci dvojtyzdnova motoristka 😀 sa pridavam ja mam vw lupo 3 liter - velmi nizku spotrebu a velmi velmi velmi malicke 😀 hoci aj stakym malickym som sa dneska ntrapila pri parkovani aj vyparkovavani ja som antitalent asi nic ma tak nestresuje jak to 😠

zuzula
8. sep 2008

Ninus jej to je podarene ze uz Ninka hovori Hugo 🙂 a perfektny trik na manzela 😀 No vidis ako pekne si zvyka v jaslickach, sikulka!

Bybi, ked sa v robote nudis neskocila by si do mojej? 😉 ja mam toho vyse hlavy a teraz ak vynecham dnes a mozno aj zajtra tak sa pojdem v stvrtok zblaznit...
a my sme uz mali 3 Toyoty a vsetky auta boli super, je to fakt kvalita 🙂

Lari, jaj ja som myslela ze az v oktobri ides domov, nejako som to poplietla. tak ty uz ides teraz, no urcite este bude aj pekne pocasie 🙂

lara1znk
8. sep 2008

zuzi, ja idem aj teraz aj v oktobri 🙂

ninus, no parada ako si sofia zvykla na jasle, to uz chodi normalne? takze ju davas trikrat do tyzdna dopoludnia?

bybi, tak to je urcite makacka takto rano vstavat a vozit muza do roboty, no uz coskoro si budes veselo riadit vlastne
aj ja uz by som chcela nove ale kym nebude novy job tak ani nove auto bohuzial

zuzi a co GP? dal vam este nieco?

bybi
autor
8. sep 2008

Lari, no dnes som ho bola prvy krat takto odviest. Ale kym nebude dalsie auticko, asi to budeme musiet takto riesit. Ale nejako vydrzime. Hlavne ze mame obaja robotu, no nie 😉 😀

Zuzi, tak sa mi to ku koncu zomlelo, ze mam toho teraz vyse hlavy 🙂 Uvidim, kolko mi to zaberie. Ale minimalne do stredy mam co robit. Potom este stvrtok a v piatok mame meeting, tak to v office asi ani nebudem cely den. Neviem 🙂 A co sa toyot tyka, tak to je jednoznacne kvalita 🙂

A obom vam prajem skore uzdravenie 😉

Ninus, inak fakt si to super s tym menom vymyslela 😵 Sikulka 😵

lara1znk
8. sep 2008

hej toyoty su take dobre auticka? som ani nevedela 😅
ja sa moc do aut nevyznam, znacky nejako nerozoznam

moj chlap je zatazeny na saab a ja by som chcela peugeot moje next auticko ale mozno si uz kupime take rodinne auticko

tak potom musis nafotit auticko aj seba bybus, nech mam predstavu co si si to vybrala

uvidis ako ti zbehne tento tyzden ked mas tolko roboty, jedna radost

bybi
autor
8. sep 2008

Larti, ja by som peugeota nekupovala urcite. Celkovo francuzske auta maju dost problemy, hlavne s elektrikou.
Kolegyna prave kupila uplne noveho peugeota, kabrioleta a teraz tak lutuje, ze si nenechala fiestu. Od zaciatku s nim ma problemy. este ze ma 3 roky zaruku a aspon za to nemusi cvakat...

a auticko budem mat toto: http://www.toyota.co.uk/cgi-bin/toyota/bv/gener...

lara1znk
8. sep 2008

krasnucke je bybka 😵

no mne sa paci peugeot 306 cierny ale urcite nakoniec siahneme po inom, uz aj viem po akom asin ani neviem znacku 😅 , guy mi ukazoval nedavno ze sikovne rodinne auticko

a kedy ti pride to auto? urcite sa uz tesis ako mala 🙂)

bybi
autor
8. sep 2008

az za 10 tyzdnov... strasne dlho sa caka, lebo sa ich vela predava 😒 To preto, ze je lacne na prevadzku 😒

lara1znk
8. sep 2008

no dost dlho fakt ale tak co tolko si pockate a potom uz budes frcat na vlastnom 🙂

pozerala si ordinaciu vo stvrtok? dobra bola?
guy ide na futbal tak by som si chcela kuknut na nete ked bude maly pekne spinkat, stale sa trapime so stolickami 😒

lara1znk
8. sep 2008

bybi, toto raz bude moje buduce auticko, ktore mi muzik vybral uz teraz 😅

http://www.honda.co.uk/car/

ninuska
8. sep 2008

no lari kraaaaaasne si si vybrala teda ti muzik vybral - ja budem mat asi z mini auta maxi urcite nejakeho volkswagena zase predpokladam ze transporter 😀 to aby som aj psa aj dvojkocik mohla naladovat - teda moj muz si mysli ze ja raz zajdem aj na slovensko sama 🙄

lara1znk
8. sep 2008

vsak je krasne, ninus
aj ja ho zeriem, zatial teda len tak z obrazku ale ani si neviem predstavit riadit take hebedo, oproti mojej suncicke 😀

ty mas ake auticko teraz ninus?
urcite zajdes aj sama, nalozis deti a vyberiete sa na prazdniny?
ako daleko to mate? odkial si ty z SK?

teraz som si vsimla ze diamand pridala fotky z oslavy, supeeer
ta fotka je bohovska kde charly kuse do torty, zlatucka je
a vy ste mali az 2 torticky, mnam mnam
ako bolo?

ninuska
8. sep 2008

no lari hore som pisala ze mam lupo to je take male auto dvojdverove ....
ja som zo surian to je pri novych zamkoch a 30km. od nitri - no je to na takych 6 hodin cesty pre skuseneho a rychleho sofera 😀 co ja nie som chichi

zuzula
8. sep 2008

Lari prave som dopozerala Ordinaciu, celkom som sa na to namotala...ale vidla som len poslednych par dielov takze stale len zistujem kto je kto ale nie je to zle 🙂
sa mi zda ze mi oz tak oci nehnisaju asi zajtra pojdem do roboty, Adamko uz bol celkom dobry dnes tak to asi skusime so skolkou...

Ninus, 6 hodin je super, lepsie ako 20 vkuse odtialto 😀 ale sama s 2 detmi a psom..tak to by bola odvaha 😅

idem vyvesit pradlo a do hajan kocky, dobru nocku 🙂

lara1znk
9. sep 2008

krasne uprsane ranko kocky 😀
tak to mame zase den, na nervy, kedy uz toto skonci a zacne normalne jesen, aj ked este stale cakam na leto 😅

zuzi, ja som nestihla vcera, varila som a maly sem tam zastrajkoval, guy hral futbal takze som sem sice nakukala na kona a hore dole po nete ale na ordinaciu potrebujem klud
musim pozriet dnes obidve casti

takze ides do prace dnes a adamcek do skolky?
to je dobre ze vas to tak rychlo preslo, super 😵

ninus, prehliadla som to, viem ake to je, tiez male ako ja, no pre nas zaciatocnicky take auticka su najlepsie
tak to mas dost dlhu cestu, vyskusaj raz jazdit ked pojdete s muzikom a potom sa skor odvazis aj sama,
ja to tak praktizujem ked si nie som ista, ze najprv s guyom a potom uz idem aj sama

soska
9. sep 2008

Cauko baby!
No ozaj je tak, ze by som hned zalahla pod perinu, alebo zapla telku a kurenie a len sa vyvalovala. A to saa tu musim susit v robote a este bez Marca😢

Dnes je Martinky, ak niekoho poznate, ale tu tusim ziadnu nemame, ze?

Vcera som prisla po Marca pred 5 a on si od 3.45 este do 5.45 veselo chrnel! 😀 No nechapala som. Uz potom sme ho museli zobudit, lebo by snad sal aj dlhsie...Asi sa mu tam super spinka, alebo sa este zotavuje z chorobky...Neviem, ale tesim sa tomu😉

Vy ste take serialove zavislacky? No sranda. 😀 My teraz budeme mat sky aj s tym boxom, co sa da donho nahravat, tak sa tesim, snad si obcas pozriem aj to, co ma bavi a nie kazdy vecer zapnut telku a zistit, ze tam nic nejde. To potom radsej citam😉

lara1znk
9. sep 2008

ahoj soska, to si vystihla, zaliezt pod perinu by bolo idealne v tomto necase
maly driemka tak ja si davam druhe ranajky akurat

sky plus je super, my to tak vyuzivame, stale nieco nahravame, hlavne teraz ked mame maleho nestihame pozerat tak uz mame dobry archiv, len to vsetko dopozerat

to je tak dobre ako sa marco adaptoval u susedy, oproti tomu co ste mali predtym v skolke, to musi byt super pocit 🙂

soska
9. sep 2008

hej lari, presne tak sa citim, som omnoho spokojnejsia😉

baby, im tu v robote sibka, prave nam zablokovali yahoo! 😒 truby, neviem, o co im ide...ved aj tak nie je robota a asi im vadi, ze si ludia posielaju CVcka inde alebo co?

ninuska
9. sep 2008

cavesko babule
tak ja som bola u toho lekara s malou mam odsavat sopliky el. odsavackou ci akou na vysavac len kde ju zohnat nikde ju nemali 😖 no a sirup nam dala a zakaz do jasiel tak supis

lari aj ja to tak robim ked neviem presne ze ako zajdem autom ide najprv muzik predo mnou a ja za nim a potom to uz poznam ale dnes som isla na slepo som len priblizne vedela kde je ta lekarka

soska
9. sep 2008

ninus, na slovensku maju tu odsavacku tusim v kazdej lekarni...v cechach neviem...
drzim palce!

bubicek
9. sep 2008

Ahojte babenky ja som tu nova chcem sa spytat ci je lepsie rodit doma v sr alebo v uk? ak mate nejaky odkaz na nejaku stranku prosim napiste mi diky pekny den.. 🙂

soska
9. sep 2008

ahoj bubicek, mozem asi zodpovedne prehlasit, ze je nas tu vacsina z UK a myslim, ze vsetky sme boli dost spokojne....Odkial si?

jajaalf
9. sep 2008

ahojte tak sa hlasim po dlhsiej dobe

uz som od nedele doma.svokrovci hned aj odisli nastastie...moc casu nemam ale sem tam sem nakuknem citat to nestyham..este si s kikom uzivame teplo tak chodime na more zakial sa da....prijemny dnik

bybi
autor
9. sep 2008

Caute kocky 🙂 Soska dakujem za blahozelanie, predsa len tu jednu mate 😀

Lari, to auto je super, my sme nad nim rozmyslali, ze by sme vymenili za octavku. Ale mne sa to zdalo zbytocne menit 3rocne auto v 100%-nom stave 🙂 Ale teraz som chcela aj tak nieco malicke 🙂

Ja za chvilku koncim, ale ficim k zubarovi a potom k ocnemu 😒

soska
9. sep 2008

Bybi! Jeeeej, tak to mi prepac, ja som uplna skleroticka!!!! 😀 Ja Ta beriem ako Bybi😉
Tak vsetko naj naj naj! Pekne oslav 🙂

Jaji, ahoj!