Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
21. nov 2008

ahojte!

cau zuzi, vitaj spat, uz som ti pisala, ze ako som vam potichu zavidela 🙂 nebodaj se aj opaleni? 😨 😀

ja prave varim a poobede vymyslime s Marcom nejaky vylet do parku, ak to pocasie dovoli😉

soska
21. nov 2008

ja hlasim, ze som prave oprala nase obliecky aj s jednym cedeckom, ktore sa do pracky zahadne dostalo- co myslite ako asi? 😀

zuzula
21. nov 2008

soni 😀 😀 tak asi uz je po Cd-cku, ze?? Marco potvorka, mala by si mu to dat k nahrade. 🙂 ja rozmyslam ze zacnem mlademu muzovi uberat z vreckoveho za vsetky veci co pokazi a znici...podarilo sa mu uz rozobrat jeho male radio, aj nas CD-prehravac, nehovoriac o veciach ktore odpasol a nevieme ich najst... 😅

u nas je celkom pekne hoci kosa, boli sme doobeda spievat ja teraz rychlo vybalujem kym krpec spi a poobede tiez vybehneme do parku s kamoskami.
Soni zajtra sa na vas tesim, planujem upiect strudlu snad to stihnem popri tomto vybalovani prani suseni a upratovani...zisla by sa nejaka pomocnicka v domacnosti...Adamcek sice chce pomahat ale vacsinou je jeho snaha kontraproduktivna 😀

soska
21. nov 2008

zuzi, aj my sa tesime na zajtra...nerob si ale ziadne extra starosti😉
s tou pomocou to poznam, ked sa rozhodnem, ze ho zapojim, tak viem, ze potom mam upratovania duplom tolko....no ale hlavne, ze ich to potesi, no nie? 😅

a pekne vybalujes pri pocitaci 😀 😀

zuzula
21. nov 2008

no pekne si ma sprdla 😀 vybalovat vybalujem ale tak zase musim aj udrziavat socialne kontakty co som za tyzden zanedbala, nie?? 😀

soska
21. nov 2008

no jasne! 😀 ved aj ja prave 'upratujem' 😀

betka1
21. nov 2008

ahojte, moja znama chysta vo Windsorskom parku cesku a slovensku Vianocnu party. Bude to 14.12. a ak by ste mali zaujem, tak viac info najdete tu: http://www.czechandslovakcircle.co.uk/events.htm . Predtym tieto party byvali v polskom klube v Readingu.

zuzula
21. nov 2008

beti my sa tam chystame ajkockam som uz poslala pozvanku cez facebook 🙂 pojdes aj ty? mozno sa stretneme 😉

no fotos z Kanarov su tu ak chcete: http://www.facebook.com/album.php?aid=70652&l=a...
neviem kedy sa dostanem k tomu ich pozmensovat a hodit na knika tak aspon takto
pekny vecer 🙂

jajaalf
21. nov 2008

ahojte

zuzi tak ste uz naspat...precitala som si ze ste si dovolenku pekne uzili 😵 pozrem aj foto 😉

soni tebe sa podarilo oprat cd 😀 dobre ze mne maly zatial nic take nevyviedol 😀 😀 a uz pohlavie vies ci sa nehas prekvapit?

zajtra sa chystame na plavaren a to po prvy krat nahovorila ma susedka tak som zvedava ako nam to pojde 😅

zofi tak su to dievcatka 🙂

soska
21. nov 2008

zuzi, no fotky vyzeraju uplne bozsky 😵 maximalna idylka, hned by som sla! 😅 a vsetci tam vyzerate uplne super- ako z katalogu 😀

jaja, o tyzden mame ultrazvuk, tak uvidime, cis a babo ukaze, chceli by sme vediet 😉

liska
22. nov 2008

zuzi, fotky fakt nadhera,az mi sem z nich zasvietilo trochu slniecka do tohto mraziveho rana, ste krasna rodinka 😵
blahozelam chamo a snad uz aj ninuske, dufam,ze maminky aj deticky su zdrave 🙂

my v pondelok skoro rano letime na SK,tak balim, upratujem,periem atd.,klasika pred cestou-trochu stres,ale hlavne radost,ze budem coskoro na rodnej hrude 😵

jajaalf
22. nov 2008

soska asi som si zle precitala ale az teraz som si vsimla ze si to uz spominala.. 😅 ale neva..

kupanie dopadlo dobre aj ked sa na zaciatku bal ..ale podla mna mu bolo zima lebo voda bola dost studena .. 😠

betka1
22. nov 2008

zuzula, na tu Vianocnu party sa chystam aj ja. Takze sa asi uvidime. Minuly rok som bola na Vianocnej party v polskom klube, ale uz sa tam vraj neda stretavat. Teraz v tom Windsore to bude v luxusnych priestoroch. Vraj ani alkohol sa tam nebude moct pit 🙂

bybi
autor
22. nov 2008

Caukooo kocky. Nemala som velmi cas sa ozvat, ale teraz to napravim 🙂

Aj ja by som isla na tu vianocnu party, ale pre nas je to dost daleko a preto sa mi to zda dost neskoro. My to mame na 2 hodky tam, tak neviem. Ale hovorila som uz mojmu o tom a celkom sa mu to pozdavalo, tak uvidime 🙂

A musim sa pochvalit, dnes sme si boli zobrat autiiicko 😵 😵 😵 Potom som sa bola vozit, lebo si musim zvyknut na druhu stranu (doteraz som jazdila slovenske auto) a bola som prekvapena, bolo to ovela lepsie ako som cakala. Ale spokojna som strasne, taaak sa mi dobre jazdilo 😵 😵 😵 Takze uz ziadne skore vstavanie 😵 😵 😵

Na zajtra zatial nemame ziadny program, tak uvidime, co budeme robit.

A vy ako vikendujete?

bybi
autor
23. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

My sme zatila same so zarkou dnes, drahy musel rano do prace, ale snad nebude uz dlho.

Rano nam tu nasnezilo, ale uz prsi 🙄 Takze snehu si tento krat asi velmi neuzijeme ☹ Vonku je straaasna zima,tak uvidime, aky program dnes vymyslime 🙂

Peknu nedelu vsetkym 🙂

soska
23. nov 2008

Ahojte, dobre ranko!

Bybi, aj my budeme dnes sami, ale az od obeda, a tiez nemame nijaky plan zatial 😖 (skoda, ze si tak daleko!), vonku u nas leje, rano mrzlo, takze moj povodny plan- robit nieco v zahrade a zahrat sa tam s Marcom- sa asi neuskutocni... 😖

Vcera sme boli u Zuzky a Adamka, bolo super, krpci sa pekne pohrali a maminy pokecali. Len Marco mi cely den nezaspal, tak potom uz o takej 5 zacali trosku sceny 😀 , takze sme sa radsej pobrali domov 😔 Ale zuzi, dakujeme za super pohostenie a prijemnu spolocnost 😉

zofa
23. nov 2008

Ahojte kocky,
No u nas je to pocasie tiez na prd. Leje ako blbe. Muza mam cely den v robote, tak sa nudim jedna radost.
Vcera som mala pocit, ze porodim. Jedna mala mi tlacila na krcok ale tak brutalne, ze som si aj poplakala.
Uz som si myslela, ze budem musiet ist do nemocnice, no nejako som to zvladla a zaspala som a dnes rano som sa bala aj z postele vstat, no mechur ma dohnal a nic. Ziadna boles proste pohodicka. Tie moje krpane si zo mna asi robia srandu. Teraz si spokojne kopkaju, tak dufam, ze je vsetko ok. Mali ste to niektora, ze vam tak skoro tlacili na krcok?

zuzula
23. nov 2008

ahojte, u nas konecne vyslo slnko, doobeda lialo, sneh nikde. tak som zvedava ci sa nam podari poobede vybehnut von ked sa Adamec zobudi. dady nam tento vikend robi tak tiez sme sami. ale dopoludnie nam preslo ryzhlo varili sme, Adamceka zacina pomahanie v kuchyni bavit, vcera so mnou piekol strudlu, normalne gulkal cesto 😅 a dnes mi vyklepaval maso a umyval zemiaky 🙂 tak snad mu to ostane a bude mi takto pomahat aj v puberte 😀

Soni, dakujeme za navstevu, zabudli ste si u nas auticko Adamko ho stale obzera a hovori ze "ma-ma" to je jeho meno pre Marca 😅 tak vam ho donesieme na stretko, teda ak bude, ak nie tak na Slovacika. 🙂
a ako Marco nakoniec spal, zobudil sa doma ci si ho nechala spat az do rana?
Adam dnes spal do 8.15, a Peto preto zaspal do roboty, spoliehal sa ze ho krpec o 7-7.30 zobudi a Adam s nim takto vybabral 😀

Zofi jezis to znie neprijemne, ti verim ze si sa prelakla...ja ti pravdu poviem ani som nevedela kde mam krcok nikdy som ho necitila 😅 nech sa slecny ukludnia este maju vela casu na vyliezanie von, musis im pohrozit 😉

no Beti tak sa stretneme, aj Soska chce prist tak bude take mini stretko 🙂 Bybus no skoda ze ste tak daleko, ale novemu autu by sa patrila premiera tak pekne pridite 😉 mozeme sa tam stretnut uz skor a skocit niekde na kafco alebo krmit labute ak bude pekne

Liska, stastnu cestu a uzite si to doma 🙂

soska
23. nov 2008

zofi, aj pri Marcovi som citila aj teraz pocitujem vselijake mozne tlaky, ale na krcok myslim, ze nie...pri dvojickach je to isto ine, lebo im tam asi zacina byt tesno, ale na tvojom mieste to pre istotu spomeniem midwife 😔 , nech si si ista, ze je vsetko v poriadku 😉

zuzula
23. nov 2008

soni, pridala som fotky drobcov zo vcerajska 🙂

zofa
23. nov 2008

Jaj konecne som si sadla. Dnes mam nejako vela energie, to asi preto, ze som vcera nic neurobila.
Navarila som, napiekla slane, sladke, daka som dnes sikovna. Bez bolesti ide vsetko lahsie 😉
Dufam, ze to bol len plany poplach vcera, lebo este jeden taky den, tak asi zosaliem. Ta bolest bola neskutocna. Ani sadnut, ani lahnut, ani chodit, no hroza.
Ani len midwife nemozem zavolat, lebo ziadnu uz nemam. Ja uz chodim len k dr., tak musim mu to spomenut, ked 4.dec. pojdem na kontrolu. Mna sice upozornili, ze roztahovanie maternice bude neprijemne a niekedy bolestive ale nikto nespomenul tlak na krcok 😒
Zuzi ved som im dohovarala, ze je este skoro a ze ich nikam nepustim, povedala som, ze prekrizim nohy a hotovo, nech robia co robia ale von nevylezu 😀
Soni, ze tesno, ved uz som ako tulen 😠 a ze tesno 😀 😀 😀

bybi
autor
23. nov 2008

Pozrela som fotky, aki su tam zlati stari kamosi 😀 Jaaaj, normalne vam zavidim, ze ste tak blizko a mozte sa stretavat aj cestejsie. Ja tu stale nikoho nepoznam a ani nemam vela prilezitodti, ked som cez den v praci.

Ale bola som aspon v sobotu pozriet kamosku v Sevenoaks 🙂

zofa, ty len lez a nevypekaj. Co najviac oddychuj. Ja neviem, ja som take tlaky nikdy nemala, ale ja som ani tvrdnutie a ani nic ine nemala. Az ked som isla rodit sa to vsetko zacalo. Keby mi brucho nerastlo a Zarka nerobila party v nom, ani neviem ze som tehu 🙂

soska
23. nov 2008

zuzi, super, fotky, diki 😉

no, Marco zaspal asi do minuty v aute 😀 a som si myslela, ze ho len prenesiem a bude pokracovat v spanku, ale potom tesne, ako sme dorazili, zacal strasne plakat a ani doma sa nechcel utisit, chcela som ho ulozit, ze asi je taky unaveny, ale stale len plakal 😖 (co nie je zvykom az tak..)...tak som ho potom este vybrala a hrali sme sa a okupali a tak ...a potom isiel pekne spat a spal az do 8.30 a to za tiez zobudil len na zvonenie telefonom😉 tak aj my sme si pospali 😅

zuzi, som nevedela, ze peto robi aj dnes, mohli sme vymysliet aj na dnes program 😅 ale dobra bola kosa, co?
my sme sa az pred vecerom odvazili do parku, ked vyslo trochu slniecko,a le skoro sme tam zamrzli a cetou domou autom tak lialo, ze este ze sme neostali dlhsie.
Ale Marco si poskakal kaluze, tak bol v siedmom nebi 😀

Bybi, bolo by super, kebyze sa Vam podari prist na tu party 😉

bybi
autor
24. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci, ale zatial len ranajkujem. Ked sa najem zacnem aj nieco robit 🙂

Tu prsi a je dooost kosa, tak dufam ze u vas je lepsie pocasie a tie co dnes nepracujete si uzijete krasny dnik s drobcami 🙂

Pekny den 🙂

soska
24. nov 2008

Ahojte!

Aj ja som v praci, ale asi o chvilu pojdem domov (ked ma sef pusti), lebo u susedov maju choreho maleho a este k tomu tam maju aj builderov, takze asi bude lespie, ked budem s Marcom ja. Doobeda s nim bol Cliff, teraz ide do prace.
Tak snad to nebude problem.... 😕

zuzula
24. nov 2008

no veru aj u nas je kosa rano mi zmrzli usi ked som kracala do prace...asi by sa patrilo vytiahnut zimne bundy...len sa mi nechce liezt na strechu 😀

soni tak dufam ze uz si na ceste domov, uzi si poobedie s Marcom 🙂

soska
24. nov 2008

no hej, uz som doma, ale Marco spi u susedov 😔 tak cakam, kym sa pan uraci zobudit 😀

soska
24. nov 2008

no baby,
suseda ma dneska teda dobre napalila,... povedala, aby som prisla z prace (lebo maju doma kosu- robia im okna 😖 ) a nakoniec som doma trcala bez Marca skoro 2 hodiny!!! 😠 Lebo ona ho dala spat az o 2! Hlavne, ze pred 12 sa s nou muz dohodol, ze najneskor do 3 som doma- prisla som o 2.15 😒 ...
ja sa hrniem z prace a potom takto! neviem, ako jej mam za to zaplatit, lebo po pravde nemam chut platit extra za to, co som ja stravila doma kvoli nej... 😕
Aj som jej dala najavo,a ko ma to anstvalo,a le ona sa pekne diplomaticky povyhovarala, tak,z e ja som z toho vysla ako hysterka 😢 ....no poviem Vam, v takychto situaciach je ten childminder a este k tomu znamy, naozaj tazka slamastika...

zuzula
24. nov 2008

soni to ma mrzi, a mas 100% pravdu pretoze sa nemozes ani poriadne stazovat...je to take compkicated ked nie su pevne urcene pravidla...na druhej strane niekedy to moze byt vyhoda lebo skolka by takato flexibilna nebola ze tam date marca ako sa vam zapaci...
uz sa nerozculuj aby sa babatko nerozculovalo s tebou a kasli na to...a zacni rozmyslat nad skolkou 😉

soska
25. nov 2008

Dobre ranko!

Zuzi, diki, neboj uz som sa schladila 😉
Pri tejto kose! 😀 Dnes som zase skoro odmrzla, ale vyzera to na celkom pekny den, aj ked je zima 😅
Ja uz zarezavam zase v praci 😔

Prijemny den vsetkym!