Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
28. nov 2008

zofi, to mas pravdu, ze vela je tu prilis ruzoveho😢 ale daju sa najst aj vselijake ine vecicky 😨 v nexte sa mi babske pacia 🙂 ...tiez by som nedavala vsetko v ruzovom,a le pokombinovala😉

zofa
28. nov 2008

Aj mne sa v Nexte a v Gap paci oblecenie ale aj tam maju dost ruzoveho 😒 Ach jaj, budem musiet popozerat nejake neutralne. Ozaj tam u vas otvorili nove obchodne centrum, oplati sa tam ist? Su v nom dobre obchody?

soska
28. nov 2008

zofi, da sa 😉 ...ako vies? ty si vlastne odkial? z londyna? nie je nejake obrovske, klasicke obchody, co najdes aj vsade inde... 😅

bybi
autor
28. nov 2008

Soska tak my mame asi chapave ucitelky 😀 😀 😀 Nase prezuvaju poriadne Zarku 🙂

Ja som uz doma, zatial sama. Dneska berie Zarku zo skolky drahy a ja som zatial upratala, nech ked pridu uz mozem byt s nimi 🙂

zofa
28. nov 2008

Soni ja som zo Slough. Mame HW len na skok,tak mozno draheho zajtra nahovorim aby sme sa tam sli mrknut ked pride z roboty 🙂 Nevies do kolkej su otvorene obchody?
Lebo tu u nas sa mi nechce ani do mesta ist. Nic proti poliakom ale co je vela, to je vela. U nas v meste nepocujes poriadne anglicky hovoriaceho cloveka 😖

soska
28. nov 2008

zofi, urcite do 6, ak nie aj do 8 tie nove...len sobota-asi bude dost busy 😔

zofa
28. nov 2008

Dakujem Soni, urcite pojdeme omrknut tie vase nove obchody 😀 Ak nie tento tyz., tak buduci.

soska
28. nov 2008

OK, ak budes mat vela casu, alebo budes stratena, tak sa ozvi, mozme ist na kavu 😉

zuzula
28. nov 2008

ahojte kocky 🙂 tak zatial zijem, poctivo predychavam a kusem si do jazyka uz ho mam cely bolavy 😅 hovorim si este 2 dni a mame to za sebou.
dnes sme boli cely den v meste aspon som si aj ja pokupila nejake veci ked mi mal kto strazit Adama, tak uz som aspon vybavena na Xmas party co budeme mat z prace uz len nejaku bizu treba.
a zacala som aj s darcekami, no ved nacase 🙂

k stretku - mne sa obe tie playcentra pacia, ale bohuzial v sobotu je tam velky predpoklad ze bude plno a vtedy je to obmedzene na 1.5 hodiny...a co potom? lebo teda aspon s nasim malym sa niekam do normalnej kaviarne tazko da ist, on neobsedi...dnes pri obede ma uz chytali nervy tak sa predvadzal aspon 25x vyliezol na stolicku a zliezol z nej a parkrat usiel...nightmare 😅
ked je teplo tak sa lepsie taketo veci organizuju...

Bybus dik, ja som sa v skolke este nepytala, ja mu davam tenisky a v tych moze byt cely den, ked idu von tak im davaju gumaciky. ale dobre vediet ze v niektorych skolkach su ochotni prezuvat...ved pre nich je to zalezitost 2 minut...tak by to snad nemal byt problem

Zofi nahodou maju kopu veciciek aj v inych farbach, ja vzdy eyeujem aj babsku secton a byvaju pekne zelene cervene aj fialove vecicky...joj ako by som sa vedela vyzit na obliekani bambulky... 😉
Woolworths a Boots maju celkom hezke vecicky a vela v inych ako ruzovych farbach...

Bludi som rada ze zijes a dari sa vam, urcite mas toho vela...a ten porod znie ako z casopisu, super rychly!! 🙂 si sikulka ze si take velke babeno tak rychlo vysupla!

pekny vecer kocky budem sa dnes nalievat vinom nech mi to lepsie ujde 😵

soska
28. nov 2008

zuzi, drz sa, myslim na teba 😔

jajaalf
29. nov 2008

ahojte

prvom rade gratulujem vsetkym novym detickam 😉
a aj soske k druhemu chlapcekovi aj ked som si ja tipla dievcatko ale to je predsa jedno hlavne ze zdrave 😉 a co meno vybrate?

bludi teda ten porod to muselo byt nieco.. 😕 ale aspon si netrpela ako pri dankovi 30 hodin...

zuzula a ty kde ze si? 😀 😀 😀 ked predychavas a kuses do jazyka?ze by u svokrovcou 😅

soska
30. nov 2008

ahojte babulky!
ako sa mate?
my sme stravili pekny rodinny vikend- vsetci spolu, aj ked pocasie dnes neboloa z take idealne. ale boli sme v play centre a potom sa pomotali aj doma 😉

zajtra opat do prace 😒

zuzi, uz sa ti to krati 😉

jaji, diki 😅

bybi
autor
1. dec 2008

Dobre ranko, tak ja uz som zase v praci 🙂

Vikend sme mali pekny rodinny a na dalsi planujeme to stratko s vami, tak mi uz povedzte, kam mame prist a my tam budeme 😀

Zuzi, svokra este zije? Ako si to prezila? 😀

ninuska
1. dec 2008

cavesko baby

my sme mali tiez celkom fajn vikend - sice hugo len kadil a cikal kade sa dalo a kto bol na blizku to schytal 😀 ale inak pohoda

soska si sa pytala na to ziarlenie - tak u nas sa zacina prejavovat ziarlenie na prsko 😀 sofinku som mala na kolenach otocenu tvarou k mojej bujnej hrudi a ona vyplula cumel a zacala hovorit ham ham a celu ma vyoblizovala ....ale nevedela rozopnut podprsenku tak sa len tak mojkala a potom skonstatovala ze to je hugo ham a ze ona si da radsej keksik 😀 teda sme ju nan ukecali - inak je zlata rano hned knemu bezi a krici "ugo" a donesie mu auticka a strka mu ich do ruky ....potom muukradne cumel ocucle da ho vsetkym babikam a je cela spokojna 😀

bybi
autor
1. dec 2008

Jeeej Ninuska, to je ake zlate 😵 😵 😵

Aj ja chcem druhe, nech mu Zarka nosi hracky 🙂 Ale ona by asi ziarlila, ona je taky milacik 🙂 Furt sa len tulit 🙂

soska
1. dec 2008

ninus, to je podarenucke😉))aka paradna sestricka! ja som zvedava na Marca. Mame teda este 4mesiace cas, ale on to este az tak nechape, ked sa mu snazim ukazat, ze v brusku je babetko 😒 , jeho oblubenym trikom je stipkat holu pokozku- akoze velka sranda 😀 ...ale pomaly na to pracujeme a hrame sa s babikou😉
😔

zofa
1. dec 2008

Ahojte kocky,
no neuverite, co sa mi pred chvilou stalo. Sla som von s krpcom, lebo je pekne, slniecko nam svieti a v polovici prechadzky zacala stara pani na mna kricak na celu ulicu. Normalne sa unuvala vybehnut z jej domu aby ma zvozila. Zmrdala ma, ze co som to za matku zobrat take male dieta von (chalan bude mat 3r.) a este aj s takym velkym bruchom 😠 (som zvedava co by povedala na moje brucho o 2 mes. 😠) kua asi je naozaj obrovske 😒. Ci nepocuvam spravy ked sa prechadzam ako hviezda. Vraj nam tu vybuchla nejaka fabrika s plastom dnes a ja vezmem dieta sa prechadzat dychat tie vypary. Ci som necitila ten otras. Ked to vybuchlo vraj cele Slough sa otriaslo. No necitila som nic, asi mam dobry podvozok 😀 Ale ako ma zvozila, az som sa hambila 😔
Jaj do kelu clovek sa chce ist poprechadzat na 30 min. a takto dopadnem. Cudzia zenska na mna nahulaka ako na soplave dieta. Mohla mi to aj pekne povedat a nie vrieskat na celu ulicu.

soska
1. dec 2008

zofi a co sa ma co starat??? 😖 by som jej povedala, nech si radsej pozrie nejake seriale v telke a nespehuje ludi za zaclonou, striga jedna!!!! 😀

zofa
1. dec 2008

Soni, to ma ani nenapadlo, ze musela spehovat za zaclonou 😒 Jaj tak ma vytocila. Najviac ma ale nastvalo to, ze co som to za matku. 😠 😠 😠 Maly sa asi naplasil lebo zacal plakat a to on neplace skoro nikdy, ked kricala a teraz sedi bez slova a pozera telku.

jajaalf
1. dec 2008

zofi teda taka stara jezibaba... 😠 to fakt nema co robit len takto vychadzat na ulic a kricat po ludi?mozno ze neni normalna...
ale nic si s toho robit,hlavne aby chlapcek bol ok a sa nezacal bat ☹

zofa
1. dec 2008

Musim povedat jeho mamine ked pride po neho, ze co sa dialo. Nie, ze si bude mysliet, ze som ja bola na neho zla lebo je naozaj daky tichy. Akoby sa bal, ci co. Mozno je len v soku, ze na nas ta starena kricala, neviem 😒

soska
2. dec 2008

Dobre ranko babule!

Ako sa mate?
Ja som dnes ako mechom ovalena, lebo Marco sa zobudil o 4.30 na to, ze bol uplne precikany, tak som ho musela komplet prebalit a vymenit postelne pradlo, nastatie este po mliecku zaspal, ale horsie to bolo so mnou 😨 Nejako ten spanok uz neprichadzal, tak som len tak driemkala a ked o 6 zazvonil budik, tak uz som bola v risi snov a potom to zobudenie nebolo prijemne ☹
No ale neva, nemam ziadny stres v praci, tak sa nemam co stazovat😉

Ozaj, to stretko asi v Birmaci nakoniec nebude. Ked sa nam nejako poriadne nepodarilo dohodnut, ze kde by sa dalo stravit par hodiniek 😕 ...Plus mne Cliff zrazu zahlasil, ze na taku dlhu cestu tam aj naspet s Marcom by som nemala radsej ist sama 😨 ...Nerobilo by mi to problem, ale ani nechcem, aby sa o nas strachoval. Mozno, keby sme mali jasnejsi plan?
Bybi, do Bracknellu na Slovacika to mate ako daleko?

Alebo by bolo super, keby sa Vam podarilo prist toho 14.12 do windsoru na tu slovensku Christmas party 🙂 To vyzera dost zaujimavo😉

zofa
2. dec 2008

Dobre ranko!
Soni nevies nahodou ci na tu Christmas party vo Windsore moze ist len s detickami alebo by som tam mohla ist aj ja bez deti? Rozmyslala som, ze by som sa tam sla pozriet ale ked nemam drobcov, tak neviem, ci by ma tam pustili.

soska
2. dec 2008

Zofi, podla mna urcite aj bez deti mozes prist, tu je este raz ten link a nic tam nepisu, ze by si nemohla:
http://www.czechandslovakcircle.co.uk/events.htm

bybi
autor
2. dec 2008

Dobre ranko 🙂

Soni my to mame asi rovnako daleko. Preto som hovorila, ze mne je jedno ze kde, hlavne sa uz dohodnut... Lebo uz mesiace sa tu dohadujeme, stretko za par dni a stale nevieme ze kde... Ja Birmac nepoznam, tak tazko poviem, ze stretnime sa tam a tie co poznaju sa tu velmi neukazuju... Takze ja kludne aj do Bracknellu pridem, len mi potom dajte presnejsiu adresu... A chodia tam aj tatovia, lebo moj tam asi sam ist nebude chciet, ak to budu len maminy 🙂

soska
2. dec 2008

Bybi, hej, chodia aj tatovia 😉 , minule bol vraj Zuzkin Peto (my sme neboli)😉...Tak super, ze sa uvidime😉
Adresa je: The Rowans Children’s Centre. Pondmoor Road, Bracknell, Berks, RG12 7JZ.

zuzula
2. dec 2008

ahojte babulky 🙂 my me dnes doma, mame zapalene uska (zase 🙄 ) tak som si zobrala posledny den dovolenky, zajtra mam volno a v stvrtok uz snad bude moct Adamko do skolky. dnes som nemala srdce ho tam dat, ma zapchaty nostek a tam mu to predsa len nepoodsavaju.
ale aspon si porobim co potrebujem doma, je tu kopa postelneho pradla uterakov po svokrovcoch tak si porobim to a este sme vybavili aj Toy Library, mame pozicanu kuchynku, zeleninku, hrnceky aj tanieriky, tak snad sa poobede nejako zabavime ked prsi a nejdeme medzi deticky 🙂

v sobotu na Slovacika uz prideme v plnej sile 🙂 mna mrzi ze to v tom BH nevyslo ale ako som pisala uz predtym, Peto ma zrusil ze taka dlha cesta a mozno budeme len hodku a pol v tom centre a potom co, obchody preplnene...takze niekedy nabuduce 🙂

Zofi, urcite mozes prist do Windsoru, ten Czech&Slovak Circle nie je len pre rodicov ale vsetkych Slovakov a Cechov v Uk, my sme boli na ich akciach este pred tym ako sme mali Adamka 🙂
tak sa nas tam celkom pekne vela pozbiera 😵

bybi
autor
2. dec 2008

vy to mate super, ze vsetky tie akcie su hned pri vas... Tu pri nas neviem o nicom a pre nas je to daleko az tak k vam ☹

Ale v sobotu na 99% prideme, zatial sme tak nastaveni ze ideme, tak ak do toho nieco nepride (co nemyslim), tak sme tam... A o kolkoj to tam zacina?

Ja mam v piatok asi volno, zavolam rano sick, Zarka ma v skolke vianocny koncert a moj ma dovolenku, tak sa tam pojdeme pozriet, ze co nacvicili. Aj ked Zarka toho vela este nezaspieva 😀 Ale urcite to bude mile 😵

bybi
autor
2. dec 2008

Tak som to pozerala na mape a je to od nas az tam 112km, takze celkom v pohode... Som myslela, ze to bude dalej a rata, ze by nam to malo trvat hodku a pol 🙂

soska
2. dec 2008

Bybi, zacina to o 2, tak super, ked prides😉

Zuzi, pekny den a skore uzdravenie!