Slovexit

prevenar
24. jún 2016

Podporte myslienku vystupenia Slovenska z EU , tak ako to spravilo UK a nasledujme cestu z tejto pasce , ktora je kratko pred zaklapnutim . Kazdy podla svojich moznosti 🙂

..blogy, FB a pod.

ukulela
24. jún 2016

jasneee - a kotleba za premiera. nie? ale dalo sacakat, ze ludom bude hrabat.

zita19
25. jún 2016

Kazdy podla svojich moznosti. 😀 😀 😀 Uz je nutna politicka agitacia aj na MK 😀 😀 😀

mima4
25. jún 2016

@prevenar

ale my nie sme velka britania. V pripade vystupenia z EU sa ocakava narast nezamestnanosti na uroven 30 % a ideme smer "vychod" cize ukrajina a podobne krajiny

dost ze mame v politike trollov ako kotleba, kollar a podobne... EU aspon ako tak zabezpecuje nejaku ochranu od takychto psychopatov.

prevenar
autor
25. jún 2016

@mima4 z EU treba von kym nie je neskoro. za kazdu cenu. z vysokou pravdepodobnostou sa EU rozpadne aj sama takze neschopny Slovaci nebudu musiet ani nic opustat 😀

filipal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
25. jún 2016

@prevenar no vidis, uz si sam odpovedal. Naco minat peniaze na dalsie zbytocne referendum? Tato diskusia ma aj nejaky hlbsi zmysel, ci sa potrebujes len spropagovat?
A douc sa pravopis. neschopni Slovaci sa pisu s makkym i. Douc sa skor ako bude Kotleba premierom. Ten bude tych co ho neovladaju exemplarne riesit 😀

mima4
25. jún 2016

@prevenar ale ty hovoris o odchode, nie o prirodzenom rozpade eu. Ked sa eu rozpadne, rozpadne ale my mini statik s otvorenou ekonomikou potrebujeme byt "kryty" silnejsimi a hlavne uvazovat triezvo a nie davat sa unasat emociami...

Anglicania skocili tzv. na trik s utecencami, priselcami, ale tam patria aj slovaci, poliaci atd... ktori beru anglicanom pracu a ktori cerpaju ich socialni system. To je jeden z hlavnych dovodov co chcu anglicania, zbavit sa tychto prizivnikov, "vycistit" si krajinu, aj od slovakov.

mima4
25. jún 2016

@filipal
mne stacilo, ked som v zozname politickych stran, co kazdemu chodil do schranky, uvidela stranu nejaki ze "priatelia ruska" 😀 akurat som si to citala vo vani...skoro ma piclo 😀

prevenar
autor
25. jún 2016

ludkovia nemam cas vam vysvetlovat, ze co a ako a preco a pod. vsetko sa da dostudovat na nete a da sa najst zoznam pripravovanych zakonov a nariadeni z EU . kazdy kto ziska danu sumu poznatkov chce z EU co najskor von, je to cesta do uplneho pekla aka Orwell - 1984 , kto necital, moze to napravit 🙂

vsetko dobre a uzivajte si pekne leto 🙂

zita19
25. jún 2016

@prevenar ked namas cas vysvetlovat, tak naco zakladas diskusiu? Stacilo dat satus do blogu, vypnut komenty a aj tvoj publikacny prujem by bol naplneny, aj my by sme mali svaty pokoj od teba. 😝 Mozno by ti aj niekto likol a tvoje ego by bolo dostatcne pohladkane 😖

bosoriak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
25. jún 2016

podotykam, zejedine platne referendum na SVK bolo to o vstupe do EU, @prevenar

mawka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
25. jún 2016

@mawka tupy narod veru tak....

lareina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pes123456
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
25. jún 2016

@bosoriak námestia, cesty, pamiatky? Vtipkuješ, dúfam. Československo bolo potravinovo sebestačné a pozri sa na to dnes...Na ornej pôde sa stavajú priemyselné parky a cesnak k nám dovážajú číňania. Nezamestnanosť je stále vysoká a poľnohospodárstvo (kde kedysi pracovalo dosť podstatné percento populácie), je zdecimované a zúbožené, ako nikdy predtým. Ale máme zrekonštruované námestia.

sirinka
25. jún 2016

@bosoriak no to mozes od smiechu umriet, eurofondy sa povacsine iba rozkradli, to co malo/ma ceskoslovensko vybudovane a co bolo ozaj dolezite nam mohli zapadne krajiny zavidiet, ako pise @alaguema boli sme sebestacna krajina. Mame vyhodnu polohu, priaznivu klimu, dostatok zdrojov... Ale my sme chceli prozapadny standart, viedensku kavu a tri pasiky na teniskach... Teraz mame vsetko, kvalita z ciny a "vyhodne" pozicky, najzakladnejsie potraviny nam vozia superluxusne kamiony zo zapadu a supermarkety kde kedykolvek zozenies vsetucko co potrebujes... Ci uz toje aj kvalitne, koho tozaujima, EU sa o nas postarala... Och ake kratkozrake... No dnes uz sa nam tazko bude vystupovat, uz nam zostala len vychodoeuropska chut pracovat za par euro... Aj obranyschopnost nasej krajiny sa rozpredala... Kupime par predrazenych usa vrtulnikov a budeme si tlieskat, ze nejake NATO uz sa u nas udomacnuje... Nas ochrania, isteze, ako kazdu jednu krajinu, kde su "doma"

bridgetfidget
25. jún 2016

@lareina to je si napisala dost skreslene a urazlivo, tvoj opis zastancov brexitu je velmi hruby-vzdelany clovel z vyssej vrstvy by sa tak o oponentoch (predpokladam, ze ty teda mas opacny nazor) vyjadril inak.
Poznam dost ludi, co volili out a su to ludia vzdelani a rozhladeni-mali svoje dovody. Poznam mnoho ludi, co volili in a su rovnako vzdelani a rozhladeni. Ja sama som bola dost dlho na vazkach, ktorym smerom ist, pre mna to nebolo a nie je ciernobiele, bela som si nastudovala, vela som vahala,kde je pravda, a tiez sa kvoli tomu,ze remain pre mna nebola samozrejmost, necitim nevzdelana, neiformovana alebo z nizsej spolocenskej vrstvy a mam daleko od dochodcu (volila som nakoniec remain ale nemozem povedat, ze som v tejto volbe videla len 100% vyhody a ziadne negativa).

Co sa tyka stvrtku, kto chcel, k urnam sa dostal, medzi 7am a 10pm si vacsina ludi cas najde, a ak vedia,ze budu pracovne vytazeni, je mozme volit postou ci poverit blizku osbu proxy voting. Plus ucast bola dost vysoka, ja tvrdim,kto chcel, odvolil.

Dalsia vec, ak je niekto dlhe roky ako hovoris v UK, ale nema pas, nema pravo volit, lebo nie je obcan. Ale dlhe roky v UK tychto ludi kvalifikuju poziadat o ten pas a teda obcianstvo a moznost ist volit. Cize ak sa niekto citi, ze toto je jeho krajina a chce o nej plne rozhodovat, preco to nezoficialnit.

bridgetfidget
25. jún 2016

@lareina este dodatok,agresivna kampan bola na obe strany,v tom si nemaju co zavidiet

stevvvka
25. jún 2016

Preco exit? Preco slovexit? Preco nie slovystup? Alebo slodchod? 😀
Chceme byt samostatnym statom...hlavne ze sa po slovenskt ani vyjadrovat nevieme bez angl.slovicok...
Uz ma irituju vsetky selfie a outfity a ine shity

bridgetfidget
25. jún 2016

@stevvvka si ma rozosmiala 🙂 mas pravdu 🙂

prevenar
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
autor
25. jún 2016

@stevvvka 😀

mawka
25. jún 2016

@alaguema byt sebestacnoi mozeme aj ked sme v unii. som v nemecku a bezne tu kupujem mlieko z nemecka, tu z regionu. maso tu z regionu, vyrobky regionalne. toto neni o eu, ale o krajine ako si to zariadi, vsakze. nase polnohospodarstvo si potapame akurat sami. mame neschopnych politikov uz 25 rokov. tymto to je. ano, suhlasim, keby sme si zachovali svoj chov, nase dobre maso, potraviny kvalitne, vyzeralo by to inak. jedli by sme inak. ale za toto nemoze unia, lebo toto vsetko zlikvidovali nasi politici este pred vstupom do unie. a zlikvidovali vsetko, aj to malo, co bolo. a ano, pamiatky sa opravuju z fondov, lebo za sociku sa o ne nikto nestaral a chatrali a teraz samospravy na to nemaju rpachy. pretoze cely nas stat je rozkradnuty a vdakabohu, ze tu mame uniu, lebo by sme boli akurat na urovni ukrajiny ako to tu bolo spomenute.
my sme total neschopny narod nieco vybudovat, nie sme schopni si volit politikov, stale sa vraciame k tomu ako bolo kedyssi a nerobime nic pre buducnost. a preto vzdy budeme zavisli na tych silnejsich. tak to je a nielen 25 rokov poslednych.
nas narod vie riesit len v krcmach totiz.

sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lareina
25. jún 2016

@bridgetfidget nevravím, že EU ma len výhody. Odvolávala som sa na oficiálne čísla. Možno máš pravdu mnohí , čo volili LEAVE neboli dôchodcovia teraz, ale čoskoro nimi budú. Agresívna kampaň bola na oboch stranách to je pravda, ta REMAIN vsak bola podľa môjho názoru menej zavádzajúca. Anyway úprimne povedané nám v Ldn city, ktorí zarábame prachy na obyvateľstvo ktorému sa nechce pracovať je to úplne jedno, zbalená a presťahovaná som za pár dní 🙂

Pripájam jeden z dôkazov, na ktoré sa vyššie odvolávam, zdroj BBC news

lareina
25. jún 2016

@bridgetfidget inak ak som ta urazila, úprimne sa ospravedlňujem, teraz v tehu plna emocii aj prejav Camerona a Sturgeon ma vcera rozplakal tak asi som mohla voliť aj menej urážlivé a vhodnejšie slova 😔

lareina
25. jún 2016

@stevvvka a neni na Slovensku selfie "svojka" 😂🙈

alaguema
25. jún 2016

@mawka slovenskí poľnohospodári sú znevýhodnení v mnohých aspektoch a nedokážu vyprodukovať za konkurencieschopné ceny v rámci európskeho trhu a ani na domácom trhu, nezmyselné podmienky obchodných reťazcov u nás (z veľkej časti práve nemeckých!), ktoré miestny farmár nemá šancu splniť a tým pádom je z dodávky do týchto reťazcov diskvalifikovaný a preto sa u nás predáva zelenina a ovocie z celej únie a z SK minimum. Politikov máme blbých áno - hlavne preto, že nikto z nich nepredvídal takýto vývoj udalostí a nikto sa neférovým kvótam a nejednotnému financovaniu nebráni. Pre EÚ sme veľmi výhodne získané smetisko pre produkty druhej triedy, ktoré by u seba nepredali. A u nás ich predajú ešte drahšie, ako u seba. Ako si niekto môže myslieť, že tento zväzok je pre nás nejaké terno a že vďaka nemu tu máme vyššiu životnú úroveň, mi je skutočne záhadou. Tipnem si - neinformovanosť?