Smrť mimi po pôrode

danaah
17. feb 2012

ahojte baby. Prešlo už 8 rokov od môjho neštastného pôrodu, po kt. moje mimi po dvoch dnoch zomrelo. Narodil sa velmi chorý a bolo tam vela vývoj. vád. Takže to bolo vykúpenie prenho aj pre nás. Po tom sklamaní som na tehotenstvo ani nepomyslela, ale teraz nastal zlom a ja chcem byť po tých rokoch opäť tehotna🙂 Neviem, čo ma to pochytilo. Biologické hodiny mi tiež bijú na poplach, ale mám strach, aby sa veci neopakovali a samozrejme sa bojim, či bude dieťa zdravé ....a tak uvažujem, či sa oplatí ísť do toho. Prežili ste niečo podobné?

katy1979
17. feb 2012

@danaah skus sa popytat bab v teme zemrelo mi dite. je tam myslim viac bab co otehotneli a donosili zdrave babatko. drzim prsteky nech vsetko dobre dopadne. Moj nazor ze sa do toho oplati ist. Ale samozrejme nechat si poradit lekarmi aka je pravdepodobnost ze sa to zopakuje

silvia545
17. feb 2012

@danaah ahoj 😉 je mi veľmi ľúto,čo sa ti stalo,,viem ťa pochopiť a viem čo cítiš,pretože som to prežila aj ja ☹ 😢 je to normálne,že máš strach,aby sa to nezopakovalo,pretože ten strach mám tiež ☹

anjelicek26
17. feb 2012

@danaah - isteze sa do toho oplati ist, ak vies, ake boli vyvojove vady, da sa ist do centra asistovanej reprodukcie a teba z manzelom otestovat, ci nie ste prenasacmi genetickych chorob, aj odobrate vajicka, ci spermie mozu pozriet, aka je kvalita. Ak sa jednalo o vyvojove vady - nie geneticku mutaciu - mohla to byt len zla nahoda, ze bolo dietatko takto chore. Diagnostika je uz dnes velmi dobra, ultrazvuky tiez, je tu moznost amniocetezy, toto sa uz zopakovat nemusi.

Dietatko je dar a to vase krasne zdrave urcite este niekde caka. Treba to skusit. Raz by si to lutovala, keby nie.

zuzikkaa
17. feb 2012

@danaah nemysli na negativne veci!!! sustred sa na to ze teraz sa to podari a vsetko dobre dopadne-vela veci sa da ovplyvnit pozitivnym myslenim a ine si ani nepripustaj. lebo cim viac zleho myslenia tym sa vsetko zhorsuje
tak sup sup snazilkovat,kym mas chut 😅 😅 😅

d_anica
17. feb 2012

@danaah Ahoj! osobne sa mi nic podobne nestalo, a neviem si predstavit aka to musi byt bolest. Jednej znamej sa prve mimi narodilo mrtve a oni s manzelom sa prave naopak co najrychlejsie posnazili o dalsie, co sa im podarilo a teraz maju tri zdrave krasne deticky 🙂 drzim palce pri rozhodovani a pripadne zelam krasne zdrave babatko

danaah
autor
17. feb 2012

jeee, ste zlaté baby, normálne ste ma nažhavili do toho snižilkovania 🙂 Teraz som na sebe spozorovala, že svoju túžbu som potlačala daleko do svojho skrytého ja a nepriznávala som si, že ešte mimi chcem, Ale ja ho fakt chcem🙂)))

maria30
17. feb 2012

@danaah ahoj.. aj mne zomreli dve detičky... ale už som dve mala, tak som sa mala o čo a koho oprieť... ale tiež som sa po nich rozhodla, že ešte jedno tu pri mne chcem... a po dvoch mesiacoch som znova otehotnela a dnes mám Lukáška... čiže ani nie do roka... tiež som sa veľmi bála a neskutočne stresovala z každej "maličkosti", ale psychika po takejto skutočnosti a skúsenosti robí svoje... viem, že treba hlavne pozitívne myslenie a nemyslieť na hlúposti... moc moc držím palce, aby si mala čím skôr krásne bábätko pri sebe 😉

evapavla
19. feb 2012

@danaah , ak túžiš po dieťatku, tak sa na určite daj 😉