Sms z čísla 7408

katuch
9. mar 2022

Zdravim dcéra dostala sms z c. 7408. ( Game zone) že má aktívnu službu a že sa spoplatňuje 6€/týždeň. Zisťovala som u operátora. Samozrejme oni ruky od toho dávajú preč. Pani u operátora vravela že keď dobijem kredit tak sa to stiahne. Aby som nedobijala veľkú sumu. Dcéra nevie ani svoje číslo. Neviem odkiaľ to prišlo. Teraz každý týždeň posielajú túto sms. Našla som aj tu stránku, dá sa odkloniť na prihlásenie ale je tam malými písmenami že to môžu len osoby staršie ako 18 r. Nemá s tým nikto skúsenosť?

petulda333
9. mar 2022

Nemaju tam nejaky kontakt? Zrusit sa to musi dat

aurorastone
9. mar 2022

Skus sa spýtať u operátora na blokovanie sms a hovorov na tieto spoplatnené čísla, ja som tak nechala zablokovať ze ani lístok na parkovanie nekúpim cez sms, ono nemusí ani vedieť svoje číslo stačí keď pošle sms v určitom tváre na to ich číslo a už ma predplatné ani nevie ako

petulda333
9. mar 2022

@aurorastone alebo stiahne hru a ono si cislo hodi aj same

aurorastone
9. mar 2022

Ak máš o2 tie sms si vieš aj sama zablokovať v apke

katuch
autor
10. mar 2022

@aurorastone na toto som sa pýtala operátora. Vravela že zablokovať sa to že vraj nedá.

katuch
autor
10. mar 2022

@aurorastone dcera má 4ku. Raz som čítala že keď dám zrušiť takúto službu akoby som ju hneď aj aktivovala týmto.Prislo už 5 správ. Dcéra má kartu nie kredit. A na stránke je že aktivovať takúto službu môže človek nad 18 r. Či to nie je nejaký blud

dasi123
10. mar 2022

@katuch su to sluzby tretich stran. Operator s tym naozaj nic nezmoze iba ak poradi ako zrušiť.
Pracujem v telekomunikaciach. Musela si to aktivovať sama. Blokovanie sms nepomoze. Musite to zrusit bud zavolanim alebo sms. Aj by som vám zistila kde a cislo ale som na materskej a nemam teraz pristup iba ak zajtra od kolegov. Ak by sa vam nepodarilo skuste napisat súkromnú správu. Faktury sa mozu vysplhat na závratné sumy.

edien
10. mar 2022

@katuch mne chodili sme z podobného tv a poslala som na to tc sms v znení STOP 7408...vyskúšajte mne sa mi vidí posielalo 7406 alebo 7604 a bola to nejaká blbosť/vírus čo som schytala z ulozto

katuch
autor
10. mar 2022

@dasi123 poslala som sms.doslo mi že zrušili prihlásenie. Čo je ok.akurat by ma zaujímalo či vedia vymáhať peniaze. Keď je karta na kredit. Či ak dobijem nejakú sumu nad 6€ tak automaticky si to stiahnu?

katuch
autor
10. mar 2022

@edien ďakujem za odpoveď

fatimuska
11. mar 2022

@katuch toto sa stalo mojmu synovi 12r,nahodne som nasla tu sms kde mu stiahlo prvých 6e,volali sme operatorovi, ked posielate tam spatnu sms tak Vam jubukaze ako dorucenu? Ci sa Vam uz pofarilo zo deaktivovat? Ak nie, treba si v telefono docasne aktivovat povolenie nanodosielanie a primanie tychto cisel, vtedy by to malo prejst a ked Vam pride potvrdenie ze sluzba deaktivovana, opat v nastaveniach zablokovat tie cisla, okrem listku na bus, vlak a parkovne a uz by s nemalo to opakovat, sme sa s tym vyhrali 2 hodiny

katuch
autor
11. mar 2022

@fatimuska včera som to spravila. Vypísalo mi že je deaktivovane. Len som zvedavá či si stiahne kredit. Dcéra tam má len2€. Ona nikde nebola a keď tak ju ruším a volám naspat

fatimuska
11. mar 2022

@katuch no treba odsledovat ktory deň to stahovalo a uvidite od toho dalsiwho tyzdna ked si dobije kredit

fatimuska
11. mar 2022

@katuch nezabudnite zablokovat vsetky tieto čísla

katuch
autor
11. mar 2022

@fatimuska ako sa blokujú čísla?

fatimuska
11. mar 2022

@katuch v nastaveniach, presny pistup muaim nastudovat