Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

lenka_66
26. máj 2009

kacenka , no musim povedat ze nechapem. no ja ked mam malo mokre brucho tak tiez tazko pocujem.ono sa pise ze gel , abo telove mlieko sa moze pouzit no stym som neskusala.

kacenka24
26. máj 2009

Lenka, ja som tu pani oslovila, lebo ho ponúkala úplne nový, resp. raz použitý. Ponúkala ho za 30 Eur. A ona mi napísala toto. 😒

lenka_66
27. máj 2009

inac preco ho nevratila ak bol nefunkcny ? skor si myslim ze ho nevedela pouzivat.ja ked som kupila tiez som rovno nacapila na brusko.strasne slabo som chvilinku pocula.az potom som si sadla poriadne na navod v madarcine a tam pisalo ze brucho sa ma natriet.este ak je babo mensie treba najst priblizne jeho polohu aby bolo pocut.ak je uplne vlavo a odposluch dam vpravo jasne ze nepocujem.

lucia_b
27. máj 2009

Kacenka, moj gynekolog je vraj velmi dobry, len mna sklamal tym, ze nevenoval dostatocnu pozornost mojmu tehotenstvu, az to skoncilo smrtou nasho chlapceka, tak ho urcite vymenim, ale az ked budem opat tehu, teraz nemam sil sa na gynekologii ani ukazat. Inac, my s manzelom sme uz zreli tridsiatnici, preto sa vsetci vypytuju, kedy budeme mat deticky. Dakujem za stranku o merani BT, uz som ju kedysi citala, len este som si BT nikdy nemerala. Ale planujem zacat.

Lenka, vdaka za info o prenatalnom odposluchovom zariadeni, Senec mame len na skok, tak verim, ze raz (a verim, ze coskoro) si ho pojdem kupit. Prosim ta, da sa tt v tehotenstve urcit aj z krvi? Mas na mysli hladinu hcg?Ja som pocula len, ze podla PM a usg.

Inci, je mi luto, ze aj k tebe bol zivot taky kruty, snad hematologia odhali pricinu, u mna to bola prave trombofilia, vsetky ostatne testy su zatial ok, i ked na genetiku este cakame, ale nepredpokladam, ze problem bol tam.

lenka_66
27. máj 2009

lucka, praveze krv je smerodajna.moja PM bola 1.11. test 24.11. ukazal // .usg este nebolo nic vidno.uznas ze este som mala cas na dasiu mrchu.tak mi dr. vzal krv. tam podla mnozstva hcg potvrdeny 3 tt.usg az niekedy v 5tt videl.

zuzka88
27. máj 2009

Leni, dakujem za radu, v piatok idem do poradne, to uz budem 16tt, snad mi vezme aj krv, sono budem mat urcite.. Zatial mi este neposunul termin, aj podla sono stale tvrdi ze podla PM, je to rozhodujuce?
A k detickam, kludne mozes do 40ky mat este dalsie 2 🙂

zuzka88
27. máj 2009

K tym odposluchom, presne aj ja som pocula ze ten Bebesounds nefunguje! takze asi zbehneme do Gyoru kupit ten co ma Lenka... ak jej funguje, musi aj nam, nie? Aj ked je krpcek este maly.. Dnes ma rano potrapil, normalne som zvracala, a to mi skoro vobec nebyvalo zle...ani by ma nenapadlo ze sa to este zacne v druhom trimestri
Ale mozno by som si objednala aj tento, len to je s dopravou skoro 6000! Kuknite:
http://www.contecmed.com/cart/product_show.asp?...
tento funguje stopercentne, len tie peniazky... a plus postovne ☹

takyna
27. máj 2009

Ahojte dievčence 🙂
chcela som sa spýtať či klasickým fonendoskopom sa nedá zachytiť tlkot srdiečka? u nás v téme to mali žienky

kacenka24
27. máj 2009

Zuzka, mne tiež v tehotenstve bývalo veľmi zle a držalo ma to od začiatku do 18 tt. Čo by som teraz dala za tie nevoľnosti. ☹

Takyna, my fonendoskop máme doma a aj som to skúšala - od začiatku až do cca 22 tt. No nepočula som vôbec nič, teda počuješ všetky možné zvuky z bruška, ale nie tlkot srdiečka bábätka.

takyna
27. máj 2009

Kacenka tak to som nevedela, myslela som, ze pocut to bezproblemov ☹ , ja som mala nevolnosti tiež do konca 5-mesiaca, negrcala som, len mi bolo strašne ťažko na žalúdok 🙄 , ale hneď by som to brala znova 😵

zuzka88
27. máj 2009

http://www.fetalsure.com/hi_bebe_fetal_doppler....

este tento som zvazovala 😉

Taky, aj ja mam doma stetoskop a nic neni pocut, momentalne som v 15tt, skusam uz asi mesiac a nic nepocujem, len svoje skvrky-brky a creva..ale srdiecko rozhodne nie

Kati, no mne praveze ze nebolo doteraz, mozno 5-6 krat a zrazu klasicke nevolnosti... ale aspon sa uistujem, ze krpcek tam dole zije a je mu dobre...

lenka_66
27. máj 2009

takyna , niekde som citala ze aj fonedoskopom sa da ale az o dost neskor.nepisem tyzdne lebo si to nepametam.

zuzka ,ano a dost. kedze ja som mala zle NT merania a nutili ma na amnio.tak som sla na genetiku. tam sedela kamoska . ta vravela ze aj den rozdielu v tt moze skreslit vysledky.ze je to vecny boj genetiky a gynekolgie.obvodny gyn. mi vzal krv a do papiera napisal tt podla PM. sla som este v ten den na genetiku a ta ma poslala na ich usg. usg papier som niesla do labaku a tam normalne nechapali co som doniesla az dosiel neaky pan a povedal ze ano tak sa robia spravne ttesty.prilozili k krvi.a vysledky boli ok.
este mi vravela ze raz raz im tam prisla mamicka s rocnym downikom.( podakovat sa ) .no kedze mala zle o jeden den napisane tt tak jej vysledky dobre.jasne ze genetika to hodnotila podla toho co jej gyn. napisal

baby ak vam prajem zaludocne potiaze 😉

kacenka24
27. máj 2009

O nevoľnosti som čítala toto:

NEVOLNOST. DÍKY ZA NÍ

Starou pravdu, že nevolnost je pro ženu důležitým znakem zdárně probíhajícího těhotenství, teď potvrzují i vědecké výzkumy. Američtí vědci zkoumali průběh těhotenství u 80 tisíců žen. A zjistili, že přítomnost těhotenské nevolnosti podstatně zvyšuje šanci porodit zdravé dítě. Odborníci tvrdí, že ženy, kterým bývá špatně, mají jen nízké riziko samovolného potratu. Naopak ty, které žádné potíže nepociťují, potrácejí častěji. Výzkumy ukazují, že těhotné ženy, které potratily před 20. týdnem těhotenství, velmi často žádnou nevolností netrpěly. Samozřejmě se nedá říct, že pokud žena nevolností netrpí, je něco v nepořádku. Existují maminky, kterým špatně prakticky nebylo, a mají zcela zdravé děti. Odborníci také přišli s vysvětlením, proč je ženě špatně už jen při pomyšlení nebo při pohledu na určité látky. Týká se to především alkoholu, cigaret a kávy, o jejichž negativním působení dnes není žádného sporu. Z jídel je to hlavně vejce a maso. Tyto potraviny mohou obsahovat nebezpečné bakterie, které jsou rizikové pro vyvíjející se plod, ale i pro matku. Výzkumy tvrdí, že žena cítí nevolnost právě proto, aby zvýšila šance donosit zdravý plod. Její organismus totiž instinktivně ví, co je pro něj nebezpečné, a dá to najevo těhotenskou nevolností.

zuzka88
27. máj 2009

kacenka, tak sama vies, ze to neni pravidlo.. Mne bolo prve tehu zle, ani nie ranna nevolnost ale vecerna... cely den v poho a vecer som vyvratila vsetko co som za den pojedla 😅
Vtedy mi kamoska predniesla ze ak je zene zle, to su zdravsie tehotenstva.. A vidis, ako sme dopadli.. Tak uz sa snazim statistikam vyhybat
Radsej citam statistiky na pohlavie, tie neublizia 🙂

Leni, tak to som teda zvedava.. Mne napr. krv na Hcg este nikdy derobili, tahu potvrdil sonom... Bojim sa ale, ze ked idem na poradnu poobede, ze krv uz brat nebud, ved to sa robi urcite na lacno,..alebo? Dakujem, za rady!!!

kacenka24
27. máj 2009

Veď práve preto, že to nie je pravidlo, ale iba šatatistika. Ide o to, že sa nemusíme báť, keď je nám zle, že niečo nie je v poriadku. 😉

zuzka88
27. máj 2009

baby, tak prave som si objednala tento

http://www.contecmed.com/cart/product_show.asp?..., 85€

postovne je v cene, vraj do 10 dni ho mam doma 😵 😵 😵

uz nech mate vsetky Stastne bruska, tfuj tfuj, posielam na vas tehu virusiky!

zuzka88
27. máj 2009

Oprava, za ten strojcek stiahli len 71€, odporucam!!!

lenka_66
27. máj 2009

zuzka , no dobre drahy .hlavne ze uspokoji.no kedze ti bolo vidno tehu uz na usg tak netrebalo.inac z hcg sleduju ak su neake problemy ci tehu prebieha ako ma. na kazdy tyzden ma stanovene hodnoty.

takyna
27. máj 2009

Zuzka ďakujeme za tehu vírusíky 😀 , v júni môžeš zintentívniť ich posielanie 😉 , budem rada...hlavne keby sa prilepili, ale videla som bociana.....tak verím.... 😵

Zuzka som zvedavá či budeš s ním spokojná, potom ho odkúpim od teba 😉
Lenka tebe sa to už tak pekne kráti.... 😵

Pozdravujem vás všetky, idem dokončiť robotičku, a odychovať trošku, toto počasie mi nejako neprospieva 🙄 iba by som spala...

lenka_66
27. máj 2009

taky , to teda ano. no ako povie moja hematologicka. radujme sa pomaly.krocik po krociku.ja so si aj stale davala take mini mety.srdiecko, 1.trimester, dalsia poradna. 28tt ( to uz je mozna zachrana ak by nahodou) no a teraz mam ukoncenie 7 mesiaca.
no pomaly dalej zajdem

zuzka88
27. máj 2009

uz asi druhykrat sa mi stalo, ze mi nepridalo odpoved...
Lens som suhlasila s Lenkou, ze sa treba tesit po malych krocikoch aj ked sa uz neviem dockat novembra 🙂

kacenka24
27. máj 2009

No a my ostatné sa kedy dočkáme ... ☹ ☹ ☹

zuzka88
27. máj 2009

Katuska! nebud smu... urcite sa vsetky dockate! Uvidis, v lete uz budes zasa stastne tehotna!!!

lenka_66
28. máj 2009

kacenka a dalsie snazilky pfuuuj , pfuuj ,pfuuuj tehu bacile na vas 😉 .

kacenka24
28. máj 2009

Dnes, keď sme išli s manželom v aute, tak rovno nad nami preletel bocian. Tak dúfam, že je to znamenie... 😉
Ďakujem Vám za podporu. 🙂

zuzka88
28. máj 2009

Kati, kedykolvek! Ja verim na znamenia! Mne sa jednu noc snivalo o lastovicke, taka co sa so mnou aj rozpravala.. A asi 3 dni na to nam jedna ozajstna vletela do domu a nevedela vyletiet a okakala cele parkety.. Myslim, a dufam, ze to nam stastie vletelo do domu 🙂
A dnes sa mi snivalo, ze mi vybrrali z brucha babo, kvoli dajakej oeracii, bol to krasny chlapcek ibaze bol uplne malicky..a chceli mi ho vratit do brucha ale som ich uprosila, ze sak nech uz mi ho nechaju, ved bol uz cely hotovy 😅 uplna haluz... Zeby to bol chlapec? Alebo to bol nas Anjelik z nebicka sa rozlucit...

takyna
28. máj 2009

Pozdravujem maminky a budúce maminky šťastných brušiek.... 😵 dnes som hrozne unavená iba teraz som prišla z roboty..... 🙂

zuzka88
28. máj 2009

Teda taky, ty pracujes tak dlho?? kde pracujes, ako to neni tajomstvo? to ja uz idem prave spat.. dnes som doma sama ☹ idem rychlo spat lebo som posero sama v dome..

Dobru noc vsetkym!

takyna
29. máj 2009

Ahoj Zuzka, pracujem súkromne ...ekonómku robím 😒

Ako si sa vyspala?, ešte nevieš čo to bude?, idete na ULZ?

lucia_b
29. máj 2009

Ahojte dievcata, chcela by som vas poprosit o radu. Zacala som s meranim BT, zatial len 2 dni, ale nerozumiem, preco mam BT meranu v ustach 36 stupnov a tam dolu 37,2. Ja stale cakam na MS po porode - to je uz riadne dlha doba od februara, stale nic a myslim si, ze zatial som ani raz nemala odvtedy ovulaciu. Viete mi poradit, co sa deje? A ktora teplota je ta smerodajna?