Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

svetluska23
30. nov 2009

ahoj. 4 a 5.cyklus som už platila sama. ale lieky ma nestáli veľa, užívala som druhú cenovú kategóriu a veľa z nich som si zohnala cez internet od dievčet ktorým zostali a mám kamošku v lekárni, je majiteľka tak aj tam niečo. dosť to stálo aj tak, ale na to človek zabudne, ked je test pozitívny. neviem presne kolko stál každý cyklus, ale zhruba raz tolko ako ked prepláca poistovna. manžel sa ma snažil ušetriť od toho všetkého, nech este viac nestresujem, nech nie som pod tlakom.

matelko1
30. nov 2009

ahojte.tak som tu...2,5hod som cakala na hematologii.vysledky mierne zvysene,co je vraj u tehot.bezne,takze picham si nadalej a predpisala mi aj zelezo.

gerena
30. nov 2009

Ahojte baby 🙂
Mili som rada ze si sa ozvala, maly podareny, som pokukala fotky 🙂 🙂 na koho sa podoba?

Madonnka tvoji znamy sa na mna vybodli 😠 a to som velmi na nich myslela, aj na dokiho aby bol sikovny 🙂 panecku, dufam ze sa im neckalo cely vklad 😝

Matelko co mas zvysene?

gerena
30. nov 2009

baby vy ste uzasne cely den tu stebotate a vecer nic ☹

matelko1
30. nov 2009

ahoj gerena 🙂 ..konecne som ta vymakla 🙂 ...co mas nove?
ja priberam,ledva sa pomaly hybem 😀 ...ale nie..mam sa fajn.drobci rastu,kopkaju si...len spat nemozem.

matelko1
30. nov 2009

gerena ja sa ani nevysomarim z papiere,takze neviem co mam zvysene....dr.ked mi rozprava tak kyvkam hlavou a s prepacenim h...rzumiem....viem len,ze si musim nadalej pichat fragmin proti zrazeninam a predpisala mi zelezo.

gerena
30. nov 2009

staci sa stazovat 😉 🙂 matelko daj fotky ked nijake mas, nech vidime, a ked sa ti chce natukaj mi do ip co mas vtych papieroch 🙂 ze teraz nemozes spat 🙂 zvykaj si, takych par rokov uz ani nebudes 😀 😀 😀

matelko1
30. nov 2009

gerena jasne napisem ti zajtra ip.
mali sme navstevu....fotky v mojom notbooku nemam,ked budem mat,stiahnem si a dam si do albumu,ok?

tak zajtra.idem kuknut film keby bolo keby.dobra somarina,ale.....

matelko1
1. dec 2009

ahojte.
no pekne...ja som to ukoncil a ja aj zacinam.tak co mate dnes na plane?
dufam,ze ma nenechate dnes samu.

svetluska23
1. dec 2009

ahoj matelko. nenechám ta samu. ja som doma. trochu este pracujem, nech si dotiahnem nejaké pracovné veci. nie je toho vela. tak som aj nakukla co je tu nové

matelko1
1. dec 2009

ahoj svetluska.tak ty este aj z domu pracujes,no pekne....ja som zapla pracku.poobede by som mala skocit do PP,vcera som uz nesla,lebo z hematologie som vysla o 15:30..musim si pichat aj nadalej injekcie a predpsala mi este zelezo.

matelko1
1. dec 2009

inac 8 rokov som robila v PP,denno.denne som dochadzala.

svetluska23
1. dec 2009

no ked si predstavím to dochádzanie. dobre ti je teraz asi doma. ja som inak z Kežmarku pôvodne. v PP bývam posledný polrok. este sa stále zariadujeme. postupne.

matelko1
1. dec 2009

ale ja som dochadzala v 90-tych rokoch.vtedy som bola slobodna 😀 ....a paci sa ti v PP?
ako zistil doki,ze to budu dvojvajecne dvojky....aj mne povedal dvojvaj.a v KE na 4D usg v 24tt mi zistil,ze to budu jednovajecne dvojky.

svetluska23
1. dec 2009

vieš čo ja som z toho trocha zmetená. moja dr. mi na 1.utz povedala že sú to dvojvaječné. Dr. H. vravel že to sá ešte nedá určiť. a teraz v nemocnici stále na Utz, robili mi ho 3x, traja rôzny lekári , a dvaja z nich vraveli monochoriales a jeden bichoriales. jedni jednovaječné , druhí dvojvaječné. ked pôjdem na kontrolu tak sa opýtam este raz. lebo mám v tom miš maš. do pasu som chcela dať len dvojičky, ale taká možnosť nebola.
Inak som zistila, že aj v PP je už 4D utz. ja som najprv chcela ist do KE centrum prenatálnej diagnostiky. no teraz uvidím, ked to mám pod nosom

matelko1
1. dec 2009

ano v PP robia 4D usg,ale tam neplati vymenny listok od lekara a v KE ak mas vymenny listok tak platis 23 eur,ak je to cez vikend,tak je tam 10 eur priplatok.je to smiesna suma.
no,to presne aj mne tak hovorili jedni,ze su jednovajec,druhi dvojvajec,ale na 4D ti povie presne.

svetluska23
1. dec 2009

pozerala som na stránku v KE, že 1.utz sa dá už v 11. až 14. týždni. neviem, či to má zmysel tak skoro. asi v tom 24. uvidím viac

matelko1
1. dec 2009

no,ja som bola v 13 tt na usg v Brne,tam uz sa da zistit,ci je vsetko ok.a citala som,ze je viac spolahlivy ako ten druhy skreening,tak ja neviem.tripletesty mi vysli na ho....,tak v 19 tt som sla do KE na 4D a potom si ma objed.v 24 tt na kontrolu,ci babatka rastu rovnako,ci jeden neberie ziviny tomu druhemu.

svetluska23
1. dec 2009

videla som si v karte žiadosť na tripletesty, ako sa robia? lekárka ma tiež objetdala na 12.TT na nejaké NT vyšetrenie. nestihla som zistiť čo to znamená

matelko1
1. dec 2009

no,to je to,co sa robi medzi 11-14 tt.dobre,ze ta na to objed.to sa meria sijove prejasnenie, meria sa ta nosova kosticka.v to tyzdni sa da zistit uz,ci je vsetko ok s babatkami.

svetluska23
1. dec 2009

dik za info. idem este dnes na chvílu k rodičom. kým mám vychádzku. vecer sa este ozvem

matelko1
1. dec 2009

tak ja tiez idem von,skocim teda do toho PP,moc sa mi nechce.
tak pa a vecer

mili1
1. dec 2009

Ahojteee,
ger maly ma ocka po mne a ostatnné po manželovi - teda my si to myslíme 😀 😀
madonnka dakujem za ip, ak budem na sk. popišeme, už sa teším na vás 😉
Inač mne sa veľmi páči mesto Poprad 😉 my tam chodíme nakupovať 😉

walle
1. dec 2009

sofi, matelko, madonka - HCG 0,000. 😢 ideme ďalej bojovať......sofi a ty ako? kedy ideš na KET?

svetluska - vieš mi povedať koľko ťa stálo IVF ako samoplatca? tak po známostiach? totižto chcela by som túto informáciu pre známu,ktorej 4 krát nevyšlo...myslím, že ona hovorila o 54 000 Skk po starom...chcela by som jej dať nejaké rady, ak sa dá lacnejšie...ďakujem...

svetluska23
1. dec 2009

ahaoj walle. stojí to cca od 65000 -80000. ťažko mi je radiť. najlepšie ked už vieš ake lieky, tak cez temu mam nemam lieky.
ja som 3x mala gonal, čo je prvá cenová kategória. 4 a 5 krát som mala menopur, sú z druhej kategórie. to čom som za nich dala bolo len asi 1,2 x tolko ako za gonal cez poisťovňu. a počet vajíčok som mala porovnateľný, raz dokonca vyšší ako pri gonale. akurát treba injekcie miešať a pichať také klasické, ale dá sa to prežiť. niekedy zoženieš lacnejšie niekedy drahšie. niekto lieky da za takú cenu, ako doplácal, niekto za symbolickú, niekto zdarma, niekto chce zarobiť/neodsudzujem to/. mne aj známa dala za nákupnú cenu. ked mi chýbalo balenie. nechcela som zneužívať.
neviem či som pomohla.

sofia2008
1. dec 2009

wall..nevadi, mrazacikov mas..tak ideme dalej 😵
ja neviem, kedy bude KET, vo stvrtok idem na sono, tak ak dorastla sliznica, mozno uz budem vediet kedy..zacinam byt chora a to sa mi nepaci 😠
mame toho v praci teraz vela, ani tu nestiham prispievat..

terasa
1. dec 2009

cauko baby walle je mi to hrozne luto ze to nevyslo ☹
chcem sa opytat ci mi neviete povedat co znamena nazov inseminacia

svetluska23
1. dec 2009

ahojte baby, mám jednu možno čudnú otázku. ako sa presne počítajú týždne v tehotenstve?
ja to počítam od odberu vajíčok a oplodnenia (čo je asi ten istý deň) a moja dr vždy povie o týždeň viac. už mám v tom miš-maš.

matelko1
1. dec 2009

ahojte.tak som tu.
svetluska pridavaju sa +2 tyzdne k odberu...idem si vas precitat.

matelko1
1. dec 2009

walle je mi to luto,ale musis dalej bojovat.v inej teme som citala,ze sa chystas do prahy na nejake vysetrenie.co je to zac.