Snažilky, tehuľky, maminy z Gyncare v Košiciach IV.

jessina777
16. feb 2016

Po 5 rokoch som znovu pacientkou Gyncaru.Hľadala som túto tému, ale je akosi "vysunutá" a pomerne zdĺhavo sa k nej preklikáva, preto
otváram jej pokračovanie -IV.diel. Hermanky, píšte názory, pripomienky,komentáre, skúsenosti

lapaz
16. feb 2016

Tiez sa chystám do Gyncaru, ale ako úplná zaciatocnicka. Preco si sa Ty vrátila po 5 rokoch?

jessina777
autor
16. feb 2016

@lapaz Pred 5 rokmi mi v Gyncare pomohli k bábu. A ke'dže sme s manželom usúdili ,že nastal ten
správny čas na súrodenca, prišla som si " vyzdvihnúť" mrazáčika.

lapaz
16. feb 2016

@jessina777 A Ako pokracujes?

jessina777
autor
16. feb 2016

@lapaz Tak teraz je to už len na vyššej moci. Som po KET, tehotenstvo potvrdené. Len aby to ďalej
dobre pokračovalo.

kalendulka
16. feb 2016

@jessina777 Ja som v Gyncare nová. Po neúspešných pokusoch na 2 iných pracoviskách mám pred
sebou posledné hradené IVF. Len to neide tak rýchlo ,ako som si predstavovala. Doktor mi naordino-
val vyšetrenia, bez ktorých sa nechce vyjadrovať k ďalšej liečbe ,takže sa to celé trochu posunie.

frankob
17. feb 2016

Ahojte,ja som po uspešnom IVF v Gyncar KE..ešte mám jedného mrzáčika po ktorého si tak o dva roky pôjdem...ak by som sa mala znova rozhodnúť,idem do toho opäť...

julina3
17. feb 2016

Ahojte, babky,ja som na úplnom začiatku, začínam stimulovať a dúfam, že sa postupne presuniem
z kategórie snažiliek, k tehuľkám a potom vhupnem do skupiny mamín.

julina3
17. feb 2016

@kalendulka Kde si absolvovala prvé IVF ? Aké vyšetrenia musíš ešte urobiť?

hoky
17. feb 2016

Aj nám by sa páčil súrodenec, prvý drobec z Gyncaru KE je za deťmi totálny maniak.

amalka28
18. feb 2016

My s manželom sme sa dlho neúspešne snažili o potomka až v Gyncare KE nám skutočne pomohli k vytúženým bábätkám sme v 5 mesiaci a nepoznám krajší pocit ako ten keď mi Dr.Herman povedal že srdiečka bijú 🙂

kalendulka
18. feb 2016

@julina3 Prvé IVF v SPLNe, nepodarilo sa, ale nevyšlo ani v Martine.Teraz som objednaná na hystero-
scopiu , a potom sa uvidí, čo 'dalej.

kalendulka
18. feb 2016

@jessina777 Držím palčeky,určite to vyjde.

lindusa1
18. feb 2016

Spolusnažilky,máte niektorá skúsenosti s darovanými vajíčkami? Ako tu funguje v Gyncare?

amalka28
19. feb 2016

@kalendulka len ver doktorovi a rob presne všetko tak ako ti povie, uvidíš že sa to nakoniec podarí tak ako mne 🙂

hoky
21. feb 2016

@lindusa1 Od 1DC sa začne stimulovať tvoja maternica aby bola pekne vysoká a potom len manžel ide na odber spermií aby sa spojili s vajíčkami darkyne. Lekár sa snaží zosúladiť cykly darkyne aj tvoje aby bol prenos čo najúspešnejší. Šance s darovanými vajíčkami sú veľmi vysoké.

lindusa1
23. feb 2016

@hoky ďakujem za odpoveď. Je to moja posledná šanca, absolvovala som 3x IVF v zahraničí,ale ne
úspešne.Čo pri mojich diagnozach ani nie je zvláštne. Mojou jedinou šancou ostávajú darované
vajíčka. Som objednaná k doktorovi, len ešte by ma zaujímalo, ako je to s platením.Ak si zoženiem
sama darkyňu, alebo ak sa mi to nepodarí a darkyňu mi nájde car.Ale to snáď povyzvedám od dokto-
ra

lindusa1
23. feb 2016

@kalendulka A prečo doktor trvá na hysteroscopii? Ani mne ju ešte nikto nerobil, a to som po 3
pokusoch.

mushka38
23. feb 2016

Hello! Mám v pláne v máji IVF Gyncaru. Som z Ukrajiny. Koľko peňazí sú lieky na IVF?

hoky
23. feb 2016

@mushka38 Záleží aké lieky ti predpíše lekár, aký budeš mať stimulačný protokol a či máš nárok na preplatenie zdravotnou poisťovňou alebo si liečbu budeš hradiť sama. Ceny liekov si zistíš ak si dáš na internete do vyhľadávača názov lieku a tam je uvedená plná cena lieku a cena cez zdravotnú poisťovňu, poraď sa z Dr. Hermanom aké sú tvoje finančné možnosti.

hoky
23. feb 2016

@lindusa1 Nie stále je dôvod na hysteroscopiu to lekár vie určiť už pri ultrazvukovom vyšetrení či je potrebná. Ako je to s platením sa pozri na stránku Gyncaru mali by to tam mať napísané v cenníku.

lunapark
1. mar 2016

Ja sa zatiaľ liečim cvičením a diétou.Po neúspešnom snažení a 2 potratoch nás s manželom poslali do
centra.Dr.Herman na základe vyšetrení usúdil, že v prvom rade musím schudnúť a potom sa to môže podariť aj bez IVF. Ak nie, až potom bude o umelom oplodnení uvažovať. Veríme mu, ale chce to toľko
pozitívnej motivácie a trpezlivosti

jessina777
autor
1. mar 2016

@lunapark Nase sidielko tiez nebolo zo dna na den, a znovu musim trpezlivo, alebo skor netrpezlivo cakat, ako to cele dopadne.Ale bublinka sa pekne vyvija, a to ma trochu ukludnuje. Ked to vyslo prvykrat,musi to vyjst aj s 5rocnym mrazacikom.

lapaz
1. mar 2016

Ta žiadosť vypísaná, už len čakať na schválenie a začíname. Neviete niektorá,ako dlho to dnes trvá,to
schvaľovanie?

hoky
1. mar 2016

@lapaz Záleží to od poisťovne a zistenej diagnózy či to bude chcieť poisťovňa naťahovať, komplikovať. Niekedy to trvá mesiac, niekedy aj 3 mesiace.

oximado
2. mar 2016

Ja môžem toto centrum Dr. Hermana len odporúčať. Bez jeho profesionálneho prístupu by sme nekončili 7. týždeň tehotenstva. Držme si všetky navzájom palce, aby každá túžba ženy po dieťatku bola vďaka tomuto centru naplnená 💕

neobsadene
3. mar 2016

ahoj snažilky, chcem vás povzbudiť a odporúčať Gyncar- centrum asistovanej reprodukcie a MUDr. Hermana. V októbri minulý rok sa mi narodilo krásne dievčatko a ja som dostala ten najväčší dar. Mám 43 rokov. Keď som začala uvažovať o potomstve mala som 40 rokov, napriek pochybnostiam okolia som sa rozhodla. V lete 2014 som navštívila spomínané centrum, s partnerom sme podstúpili vstupné vyšetrenia a nastúpili sme na cestu za vytúženým bábätkom. Prvý pokus v novembri 2014 nebol úspešný, no hneď na to - vo februári 2015 to vyšlo. Otehotnela som, celé tehotenstvo bolo krásne a bezproblémové a tak je to dodnes. Malá Barborka priniesla radosť do mnohých a životov. V 42 rokoch som sa stala mamou. Odporúčam spomínané centrum a pána doktora Hermana. Držím prsty 🙂 Danka

dumplingduck
7. mar 2016

Aj ja sa pridam v povzbudeni, pred mesiacom sa nam narodil Max po uspesnom cykle IVF u Dr. Hermana. Je to zahul, co sa tyka spania, ale inak je to nadherne dobrodruzstvo! 🙂
Manzel sa uz pyta, kedy ideme na dalsie, mame este troch mrazacikov v Gyncare, tak az sa konecne vyspim, tak na to hupneme znova. Drzim silno palce a hlavne vela psychickej pohody!!

hoky
7. mar 2016

Gratulujem, náš má 17 mesiacov a takisto som ešte poriadne nespala, tak sa na to veľmi nespoliehaj a vhupni do ďalšieho pokusu čo najskôr. 😀

jessina777
autor
1. máj 2016

Ahojte babenky,musím sa pochváliť, končím 15.t. -po KETe po 5 rokoch! Vzhľadom na vek som si dala
urobiť trizomy test- výsledky sú chvalabohu o.k. Tehuľkujem a teším sa na prvé pohyby môjho drobčeka
Píšem tu preto, aby som Vás všetky povzbudila, netreba sa vzdávať, klesať na duchu. Treba veriť sebe,
osudu, lekárom a raz to určite vyjde. Držím Vám všetkým snažilkám pršteky.

lapaz
1. máj 2016

@jessina777 Čo je to trizomy test?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre