Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sobka
7. feb 2010

Ofs, som smutná, velmi ma to mrzí ☹ zo rdeca ti želám a verím, že ak sa odhodláš pre dalsie IVF, vyjde to už na 100%..mysllím, že presetriť prícinu by trebalo, snad sa bude dat tomu predísť...absolvovala si pred IVF nejaké vysetrnia, myslím hematologické, imuno, alebo genetiku?hm 😒

ofs
7. feb 2010

Lusi, na prvé HCG som bola 4.1.,nie 5.1., t. j. 12 deň po prenose, ale nie u hermiho, lebo ešte vtedy mali voľno, na ultrazvuk som išla ku nemu 21.1., vtedy vravel, že srdiečko by bolo ešte skoro, tak som mala a aj som bola 1.2., no a vtedy vravel, že ak do piatku, t. j. do 5.2. nebude, tak bude zle a aj bolo. Ale Lusi keď máš možnosť, tak si to kontroluj cez HCG, keď vstúpa, tak to je fajn. Na ultrazvuk nie je ani potrebné ísť skôr, lebo aj tak tam veľa nevidno, akurát či máš jedno alebo dve.
Lusi, ale naozaj to nerieš, uvidíš bude fajn, že aj keď budú dve, fakt

lusinkaj
7. feb 2010

ofs praveze nie,ja dve nechcem,proste nie som nato pripravena...mne uplne staci jedno fakt ja sa potesim jednemu
no tak ja zajtra volam hned mojmu gyn.a sa spytam poviem co je vo veci...a ci nemozem ist na hcg
no necham to teraz tak...
jasne uz si pamätam...ano ty si isla 4.1 a oni nerobili...uz viem 😉

arianat
7. feb 2010

Ahojte, Lusi blahoželám, teším sa s tebou. Neboj sa všetko bude dobré. Ja som po prenose, vložil mi dve embriká, zamrazené nemáme nič, lebo len dve sa oplodnili. Teraz už len dúfame, čakáme a modlíme sa, aby všetko dobra dopadlo.

lusinkaj
7. feb 2010

arianat,tak ten cas fakt leti 🙂 tak nech sa tie dve pekne uhniezdia... 🙂

arianat
7. feb 2010

Ďakujem Lusi, ozaj a na krv si išla nalačno, či to sa môžem najesť. A po výsledok si išla osobne, či stačilo zavolať?

ofs
7. feb 2010

Ahoj Sobka,
ďakujem, musím byť silná hlavne kvôli malej , ona nič netuší, ešte šťastie, bola by hotová chuderka. Vieš, keď minulý rok som otehotnela prirodzene a bol MA, boli sme hotoví, ale aj tak sa to ľahšie znášalo, keď už máš doma jeden poklad. Ja som sa dlho odhodlávala na to druhé, lebo prvé bolo na prvý šup a netušila som, že druhé bude taký problém, ale nemyslela som si ani vo sne, že toľkými trápeniami budeme musieť prejsť. Veď aj to IVF, kto nevyskúša, netuší aký to je zásah do tela, o psychike už ani nehovorím. Ale keďže už nie som najmladšia, tak som sa na to dala a ešte to skúsim, aj po tej skúsenosti. Ja som po prvom MA nebola na žiadnom vyšetrení, nikto mi to nehovoril, vraj to sa stáva. Teraz už určite pôjdem a pri mojej pesimistickej povahe ja naozaj verím a dúfam, že to vyjde. Najlepšie asi by bolo, keby zistili príčinu, človek by bol kľudnejší.
Sobka a ty ako si na tom?
Arianat držím ti palce, aj nám sa dve oplodnili, nemali sme vôbec viac a jedno sa aj ujalo, tak pozitívne myslenie, to Lusi nám vysvetlí ona je v tom doma.
Lusi moja nehovor, že nechceš dve, jasné, že nikto na to nie je pripravený, budeš mať jedno, ale bude tak ako má byť a keď sa majú narodiť dve zdravé tak ten čas rýchlo letí, deti vyrastú veď moja už má pomaly 8 rokov.
ALe ja ti želám to, aby bolo tak, ako to chcete vy, dobre? Pusa, každej

ofs
7. feb 2010

Lusi, teraz je to HCG dôležité, aby ti pekne stúpalo, a určite aj tvoj gyndoš ti to skontroluje, keď si bola v piatok, choď zase v stredu, ja som bola aj 4krát.
Ja budem volať zajtra hermimu oznámim mu zlú správu, dúfam, že nebude mať nervy, že som už v piatok neprišla, nechcela som zbytočne ťahať čas. keď sa to už stalo, tak som "rada", že to už mám za sebou,
15. ideme do Tatier, snáď vypneme a potom sa pustím do vyšetrení

ofs
7. feb 2010

sobka ešte som zabudla, na genetike sme boli, lebo to chcel hermi ešte počas vyšetrení ktoré robil on. Tak tam to bolo ok, to sme boli v KE vo fakultnej a výsledky nám posielali poštou, aj vy ste boli? niekto chodí do Humenného, tie papiere ani nemáme, tie má hermi

lusinkaj
7. feb 2010

ofs,jasne ak by nahodou boli dve a narodili sa hlavne si zelam aby boli zdrave...ale prajem si aby sme mali jedno,proste na dve sa necitim a hotovo...ale ja to nechavam vsetko na neho,vsteko je v jeho rukach 😉 verim mu,ze teraz to bude dobre...
ofs,väcsinou sa stava ze 1ivf malo komu vyjde,tak som to brala aj ja aj viaceri mi vraveli ze tak to je ... 😒
ja sa modlim,ze mame aspon jedno babo...nech sa to konecne podari.... 🙂

arianat
7. feb 2010

Ďakujem ofs, je mi ozaj ľúto, že ti to takto dopadlo, ale neohliadaj sa dozadu, musíš bojovať ďalej, mysli na to čo bude,a ľahšie sa cez to prenesieš.

sobka
7. feb 2010

ofs, my sme boli na vsetkých vysetreniach, hematologii, genetike, endokrinologii, odporucal mi aj vyoperovať ten moj nestastný vajíčkovod, tak prave v piatok som sa vratila z Rastislavky domov, laparoskopicky mi nakoniec zobrali obe, kedže ani ten druhý sa lekárke nezdal...mohol by robiť este vaxcsiu sarapatu ako ten povodný nepriechodný...takže ja som tiež dopadla... ☹ posledná možnosť teda 3.IVF, bez vajíčkovodov, teda ak toto nevyjde tak asi deti mat nikdy nebudem, alebo si vyberieme požicku, predám auto a hotovo...neviem...som nejaká z toho mimo..ale verím, že sa nám to podarí do tretice...Ofs, v inej teme, kocka tiež 2x mala MA, teraz po KETku je opat tehula, tak veríme, že to dotiehne do porodu, pretože už berie injekcie, alebo anopyrín, neviem presne , ale na riedenie krvi..ktorý jej predpísala hematologicka...tam by si mala zájsť... 😉 Ja mám vsetky výsledky doma, inak vsetko o.k, takže by som chcela ist tento týžden pre žiadosť a uvidíme 😉 držím palce, aby ste na prícinu prisli co najskor a hned dostali motiváciu ist do dalsieho IVF, mas cas...ako si to mylsela, že niesi najmladsia...už by ti nepreplatila poistovna ivf?ani ja niesom žiadna 20tka

lusinkaj
7. feb 2010

sobka,tak ty si uz doma?super...skoda ze uz nemas ani jeden vajic.ale musis verit,ze etraz do dobre dopadne všetko bude dobre... 🙂
kolko mate rokov sobka a ofs??? 😉

sobka
7. feb 2010

lusi, ja som tam bola len 3dni, príjem, operácia, domov...laparka je pohodicka, nemám ani bolesti, sem tam tie jazvycky pobolievaju, ale v poho...ja mám toho roku 33...

lusinkaj
7. feb 2010

tak to je fajn..ze ta nic neboli 🙂 no tak 33 este je v pohode...neboj teraz bude dobre.. 😉

gerena
7. feb 2010

Caute kocky.....dlho som bola mimo 🙂 ako sa mate a hlavne co nove?

gerena
7. feb 2010

Lusi 1000? 🙂 kupuj vsetko po dva 😉 blahozelam tesim sa stebou

lusinkaj
7. feb 2010

gerena urcite nie pre dva...jedno 🙂 😀

sobka
7. feb 2010

aj ja si myslím, že to bude jedno...aj jedno ti doki vložil nie?
😉

kevama
7. feb 2010

Ahojte, blahozelam lusi a lili.Uz je to teda iste.Tak budem drzat palce nech to teda dotiahnete do uspesneho konca.A to velmi nezalezi od hcg aku mas hodnotu.Skor od toho ako sa uhniezdni a ako rastie.Mozno ak pojdes na ultrazvuk tak bude vacsie ako sa ocakavalo, preto aj take vysoke hcg bolo.
Ozaj ak sa mozem baby spytat,rozlisuje hermi dlhy a kratky protokol alebo dava len jeden z nich?

lusinkaj
7. feb 2010

sobka,jasne to hcg nebolo az take ze by na dve...a ked tak podla hcg sa neda povedat,ze kolko ich tam je... 😉
kevama...ahooooj

lusinkaj
7. feb 2010

kevama ano to on uz urci ci kratky alebo dlhy protokol...

matelko1
7. feb 2010

ahojte.pekny vecer prajem.
nestiham.da to zabrat dvaja drobci,ale zvykame si.su zlati.spia pakne.hore sme kazde 3 hod.

kevama
7. feb 2010

aha, dakujem.a este ak mozem, ak poistovna schvali ziadost tak co nasleduje u hermiho dalej?

lusinkaj
7. feb 2010

tak hned ides k nemu a ak pride ms zacina sa...no podla toho ako on rozhodne 🙂

ofs
7. feb 2010

sobka, nemala som nootbook, mužík pracuje, ja budem mať toho roku 36, takže naozaj niet na čo čakať.
Musíme veriť, že všetko dobre dopadne, je mi ľúto čím prechádzaš aj ty, práve preto teraz do tretice to vyjde obom, uvidíš. Musíme pozitívne myslieť, dobre? Sobka veľmi ti držím palce, nie vždy mám možnosť písať, ale ako som si prečítala tvoj príbeh, budem ťa "sledovať" a silno držať palce.
Naozaj ďakujem bohu, že už jedno dieťa mám, ale tak strašne by sme chceli ešte, aby nebola v tom dnešnom svete sama. Viem to podľa seba, je to fajn, že mám brata, vždy sa môžme na seba spoľahnúť, aj keď žije mimo. Ale možno život všetko zariadi tak ako treba a ja si vážim že máme takú úžasnú malú pindulku, je neskutočne prítulné dieťa, je v nej veľa lásky.
Lusi, ja viem, že prvé IVF málo komu vyjde, ale podľa mňa musí byť u nás niečo na vine, že sa to už stalo po druhý krát, navyše prvý krát prirodzene som otehotnela a tiež v druhom mesiaci bol koniec.Takže obavy sú na mieste, ale nevzdávam sa a verím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kevana, hermi rozlišuje dlhý aj krátky protokol. Ja som mala dlhý.

kevama
7. feb 2010

cize v podstate hned ako sa to schvali tak mi povie ze co a ako dalej a predpise mi lieky?A ked ti ziadost schvalili volali ti od hermiho alebo si volala ty jemu ci mas schvalenu?

lusinkaj
7. feb 2010

ofs,jasne asi musi byt nejaky problem...a aky vy mate spg?boli ste na genetike?co ak spermija bola zla a preto to telo radsej dalo prec... 😅

ofs
7. feb 2010

a poisťovňa vlastne do ktorého veku prepláca? Tuším do 39, nie?

lusinkaj
7. feb 2010

ano do 39 preplaca...