Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

susanci
23. máj 2012

ahojte žienky 🙂 tak že prvé vyšetrenie mám za sebou...na to že som sa bála aké to bude prebehlo to fajn...žienky potrebujem pomoc od vás ktorá už mala za sebou HSG ...ja som ho mala ešte v roku 2007 a Herman chce vidieť snímky ..ja som dnes behala po nemocke ako blázon ...v archíve som nevybavila nič..že vraj mám ísť na pôrodnicu si ich vyžiadať...boli ste niektorá tam si to vyžiadať?alebo to len naša Michalovska nemocnica je na hlavu 😀 vopred ďakujem za info 😉

bambula27
24. máj 2012

Ahojte. Zienky, ktore mate PCO a navstevujete alebo ste navstivili Dr.Hermana....aky postup zvolil? Mam za sebou len prvu navstevu, ale pi ultrazvuku povedal, diagnoza jasna - PCO. Mam tam ist znovu o 2 tyzdne, ale ja by som najradsej teraz vedela, co dalej...

tinusasa
24. máj 2012

@bambula27 ahoj 🙂 ja mam tiez PCO na jednom vajecniku a odporucal mi najprv vysetrenie u endokrinologa a potom nasadit metformin minimalne 3 mesiace az pol roka a potom mame prist opat ale ty este nevies vysledok az na poslednej konzultacii ti povie co a ako.

susanci
25. máj 2012

@bambula27 avooj ako citam aj ty mas este len prve vysetrenie za sebou ..ja tak isto...ale tak isto by som chcela vediet co bude dalej najradšej by som už chcela vedieť výsledky 🙂 aten čas ako naschvál sa bude vliecť ako slimák 🙂 a vidim že tiež ta až po dvoch týždnoch objednal tak ako aj mna...🙂 kedy mas druhy termín k nemu?

bambula27
25. máj 2012

@susanci ahooj 🙂 Jeeeeho, mi nieco o tom hovor, cas sa bude vliect. Dalsi termin mam 7.6. a ty? Diagnozu mam sice jasnu, to povedal aj on, ale som zvedava na vysledky z odberov a dalsie info....

lilli202
26. máj 2012

Ktora baba bola na vysetrenie torch. Ze vraj 3tyzdne kym pridu vysledky.

susanci
28. máj 2012

@bambula27 tak to veru ze sa bude vliect 🙂 ale prezijeme to...ked sme sa statocne pustili do boja tak to dobojujeme do víťazného konca!! 🙂 my ideme 4.6 🙂 mne zatial nepovedal nič tak som zvedavá na ten záver 🙂

21majka
29. máj 2012

Tak dobry den zienky,mam po tretom vysetreni,doktor je velmi mily a dost mi vychadza v ustrety,4 konzultaciu mam uz buduci tyzden vo stvrtok,takze vsetko stiham 🙂 🙂 🙂 .Nech uz ten nas verdikt bude akykolvek,verim,ze takymto ustretovym pristupom p.Doktora sa urcite dopracujeme k dietatku.A vsetkym ostatnym zelam tiez,hlavu hore,podari sa 🙂 🙂 🙂

cerkutka
30. máj 2012

ahojte babenky....ako sa mate?? ja som sa dnes rano tak nastvala, konecne mi prisiel doporuceny list z poistovne tak som utekala este teraz na postu a oni mi normalne poslali ziadost o doplnenie veci ako napriklad kopie z laboratornych vysetreni, potom potvrdenie o tom ze som sa pocas toho obdobia co sme sa snazili o babo liecila zo sterility a ine veci, tak ma to sklamalo, tak kurnik sopa cakam mesiac na to aby mi poslali potvrdenie a namiesto toho mi oni poslu taku vec...najhorsie na tom je ze ja som sa nikdy na nic neliecila a ani ziadne choroby vyslovene gynekologickeho charakteru som nemala...tha neviem co dalej:( do riti:( ......som hrozne sklamana:( vam sa nieco take stalo??

katarina822
30. máj 2012

ahojte baby @cerkutka aj mne sa to stalo chceli este vypis z karty od mojho gyn. poslala som im vsetky kopie ake sme absolvovali z genetiky manzelov spermiogram chceli min. 2. laparoskopiu a uz neviem co este. ale potom myslim do tyz. my poslali s poistovne papiere schvalene.

21majka
30. máj 2012

@xeni81 ahojki,ty by si uz mala byt po konzultacii,vsak?mozem sa opytat ako ste dopadli?

lilli202
30. máj 2012

@cerkutka no tak moja to si ale dopadla do p...i..tak teraz mozes pobehovat zas kym ty vydajú odfotia tie papiere.bola si uz za hermanom?tak tolko cakás a potom ty pride toto aspon by ty mohli zavolat ze nech im to posles este +.aj my sme dneska boli este na vyasetreni.a az 2.7máme vysledky.poraziiiiiiiiiiii maaaaaaaaaa

melisska
31. máj 2012

dievcata nemate nahodou zvysny fostimon, surne potrebujem , dakujem

cerkutka
31. máj 2012

@katarina822 no lenze ja nemam laparoskopiu urobenu som myslela ze nebudem potrebovat, ale ako vidim tak asi ma to neminie:( joooj tak sa mi tam nechceeeee:(

cerkutka
31. máj 2012

@lilli202 faaakt?? az v july?? sak to je blaznovstvo:( na vsetko tak dlho cakat...za Hermanom idem zajtra, volala som mu postazovala sa tak mi povedal ze mam prist k nemu a mi povie ze co a ako....tha idem (osobne si myslim ze ma posle na laparku - som si skoro 99% ista) este ze ju robi aj moj obvodny gynekolog tak nemusim mozno tak dlho cakat...no uvidime🙂 oni ale chcu aj potvrdeia ze som sa liecila pocas tych rokov co sme skusali ale ja som sa neliecila....sak prave preto ze sa nam to nedarilo tak sme teraz vyhladali pomoc...co su oni pipi? 😒

katka30129
31. máj 2012

ahojte babenky nevie niekto co znamena skratka MTF 3x500 ako sa vola ten liek? dakujeeem a inak ja som tiez po laparke a nebolo to nic hrozne takze babenky nebojte sa naozaj 😀 som velmi zvedava co bude so mnou dalej ale dufam ze sa nam zadariii :o}

lilli202
31. máj 2012

@cerkutka no az v juli mám vysledky porazi ma asi dovtedy.aj ty ides potom na laparko.nebojis sa?aj tam som cakala mesiac kym ma tam zobrali.lebo nejak sa to tak robi ze po menstruaci asi 16den sa to robi.mozno vtedy viedia viacej.ale to neni nic tá laparoskopia.kym si urobis este predoperacné vysetrenia to trvá este dlho.kym pojdes ze ci ta mozu dat uspat,potom treba ist na krv to poslu niekam.zo 3skumavky ty vezmu krv.ja tam bola utorok som sla ráno uz na 7.hod.som tam musela byt a az o pol2 ma operovali.dajú ty takú tabletku od toho budes taká ze aj do studna by si skocila hahah.ja som uz taky bojko a ked by dali tu tabletku tak som bola taká ze aj do studna by som skocila..

21majka
31. máj 2012

ahojte zienky,tak ja som predsa sla na laparoskopiu na vlastnu ziadost,dnes ma pustili z nemocnice a vysledky ma uplne dorazili-endometrioza a mala som ju vsade, robili mi aj driling ovarii,teraz ma caka 6mesacne blokovanie menzesu-tzv.umelo navodena menopauza,pocas nej preliecenie a potom vraj otehotniem aj prirodzenou cestou a ak nie tak IVF sa podari na isto....tak som zvedava,ze co mi povie Dr.Herman vo stvrtok na 4konzultacii....

21majka
31. máj 2012

@cerkutka ahojki,mne DR.Herman na 3 vysetreni povedal,ze laparku nepotrebujem,ale ja som na nu predsa isla...a teraz som stastna,ze to mam za sebou.Bola som na jednodnovej chirurgii,celkovo mi to aj s internym vysetrenim zabralo 4 dni,platila som 150euro a poviem,ze ta cena vobec nieje vysoka vzhladom na komfort aky som mala...som na 1000%spokojna,citila som sa tam ako keby som bola nejaka superhviezda,ako sa o mna starali...takze ak musis,chod neboj sa,nic nestratis iba ziskas 🙂 🙂 🙂

lamilka
31. máj 2012

@21majka ahoj. prosim ta a ty si kde bola na tej jednodnovke???V ke?a kde presne. mna caka Saca 10.6.mam prijem.len mi teraz ako naschval meska menzes.tak drzim ti palce.papaaaa

21majka
31. máj 2012

@lamilka ahojki,ja som bola tu v Presove SOFYC clinic a urobili mi laparoskopiu vlastne na 21DC takze tyzden pred menzesom.Ono sa to ma robit najlepsie po menzese,v prvej polovici,ale mne urobili bez problemov,iba sa ma spytali,ci niesom nahodou tehotna 🙂 🙂 🙂 srandisti HAHAHA

lamilka
31. máj 2012

@21majka no ano, aj u mna padla teraz taka otazka ze ked mi meska ci nie somnahodou tehotna, ale tak davala som si macmiror, moj gznekolog ma vraj tak pripravoval na zakrok, tak som vlastne ani nemala kedy a z coho 🙂 otehotniet...inac, mam jednu znamu, ktorej vyvolavali umelo menopauzu. ale u nej sa nepodarilo spontanne otehotniet, a na druhy pokus na ivf ma dvojicky.tak si to musime asi poriadne odtrpiet a potom sa to snat podari.

lamilka
31. máj 2012

@katka30129 ahoj katka, a kde si absolvovala laparku? joj baby, pytam sa to vsetky ,a le tak sa jej bojim, a hlavne ta narkoza...a MTF nie je metformin????

lamilka
31. máj 2012

@susanci neviem, ale dr,herman akosi asi kazdej este odporuci aj laparku ako to tu citam...tak ale mna objednaval stale presne po tyzdni , nevies preco teba po tak dlhej dobe??? inac, som rada ze som si vybrala jeho,ja som uvazovala nad spnom, a ked som bola u mojho gynekologa tak mi odporucil dr.hermana, tak som sa dala nahovorit a myslim ze som spravila dobre. naozaj profi pristup.aj manzel bol po 4,konzultacii spokojny.

katka30129
31. máj 2012

@lamilka nemas sa coho bat ja som akurat dnes dosla domov z laparoskopii, bola som v starej lubovni a som nadmieru spokojna :o} narkoza je uplne super ani neviem ako som zaspala a uz som bola na izbe...nic ma nebolelo ani mi nebolo zle ani nic...je to fakt v pohode...ja som sa tiez bala a 1.den som bola fakt mimo ale potom to uz bolo fajn..a na co sa ten melformin pouziva?

lamilka
31. máj 2012

@katka30129 len som si to odvodila z tej skratky, metformin sa pouziva na udrzanie normalnej koncentracie glukozi v krvi, to u diabetikov. ale neviem precoho predpisuju aj CAR, to by ti povedali presnejsie dievcata , ktore ho uzivali, ja som este nic nebrala....vy sa ako dlho snazite?

susanci
1. jún 2012

@lamilka ahoooj 🙂 no uvidime čo mi povie na dokumentáciu keď mu ju donesiem...to neviem asi preto že nemám pravidelne že mi stále meškajú možno to bude tým...ved práve preto som tu písala že ktorého si mám vybrať lebo som nevedela a keď už každá má tu skúsenosť či už zo splnom alebo gyncar prevládol dr herman a keď že som bola ešte len na prvom vyšetrení som spokojná 🙂 v pondelok nás čaká druhé vyšetrenie tak som zvedavá ako to všetko dopadne...už nech sa dozviem čo koľvek budem musieť prijať veci také aké budú ale veď herman je tam od toho aby nám všetkým žienkám pomohol 🙂 a verím tomu že to všetké dotiahneme do úplného a štastného konca ktoré sme tu 🙂

xeni81
1. jún 2012

@21majka ahoj, no boli sme na konzultácií. u mňa všetko poriadku 🙂 , manžel má nejaké zápaly, takže musí ísť k urológovi a andrológovi, potom keď sa pre lieči ideme na insemináciu, podľa doktora, nám aj to by stačilo.

katka30129
1. jún 2012

@lamilka no my sa snazime uz nieco cez 2roky...ale do car sme isli az vo february 2012 tak uvidime co tak s nami uroobia, dufam ze uz tento rok sa nam to podariii a ty ako dlho sa snaziiis otehotniet?

labanka
1. jún 2012

@lamilka Metformin vyvola ovulaciu 😎