Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lenkove
6. feb 2009

Mirusch

ja som do neplodnost u muze davala linky.. bol tam jeden styridsiatnik, ktory mal jeden nezostupeny a zakrpateny.. po liecbe hydrokortizonmi sa mu to upravilo.. Nedavam nadej, neradim ani nic 😎 len pisem co som sa docitala.. ze moznosti liecenia su a nie su to vzdy len IVF ci mesa/tese... 😖

blondynka400
6. feb 2009

Ahoj,
tak mám špatné zprávy. Nad ránem jsme se probudila s velkými bolestmi a měla jsem pod sebou docela dost krve, takže jsem okamžitě vyrazila do nemocnice. A verdikt je jednoznačný, těhu jsem byla (takže jste měli pravdu 🙂 ), ale jelikož mě ještě po vysazení HA trápí menší nárůst sliznice, embryjko se nemohlo dobře zachytit a i když se znažilo, bohužel to nevybojovalo ☹ . Proto i nějaké HCG produkovalo, ale málo (proto ten nejasný test...). Vzali mi i krev a měla jsem tam ještě hodnotu něco přes 20... Prý se to ale samo krásně vyčistilo, takže je to dobrý a jsem v pořádku. Akorát mě překvapilo (a teda jeho asi o hodně víc 😀 ), že mi na pravém vaječníku krásně dozrál jeden folikul (prý musí dnes prasknout). Poradil mi, že by to i zkusil, že mmá zbytky sliznice, které jsou dostatečně vysoké, aby embryo přijali. A jak na potvoru jsem ještě dnes sama 😢 . Každopádně teda z toho nejsem moc moudrá, jak se tohle může stát...
Jinak jsem v pohodě, prostě tělo na to připravené ještě nebylo, a i doktor říkal žeje to takhle lepší, že i s pomocí léků by se to stejně neudrželo 😒 .
Jo a když jste si stěžovaly jak draý je zubař, jen pro zajímavost, dneska mě to stálo 378 EUR 🙂

lenkove
6. feb 2009

baby
ja som bola vcera u zubara a nic som neplatila.. ale ja si davam len amalgany 😝
ale nechavam si robit mostik, vyjde ma to na 900 eur 😎

mirusch
6. feb 2009

Blondynka 😨 ☹ 😔 Ja vlastne ani neviem, ci sa tesit ci smutit s tebou. Ale pozri. Pravdu sme mali 😀 , cize otehotniet mozes, co je vyborna informacia. To, ze babatko odislo, je velmi smutne, ale stava sa to naozaj velmi casto aj zdravym zenam, mojim obom starym mamam, mojej mame, mojim x kamaratkam, ktore na to znova otehu a uz maju babatka. Ber to ako cvicny pokus pre tvoje telo. Nabuduce uz bude mudrejsie a bude vediet co s tym. Iba keby sa to opakovalo, bolo by treba riesit, ale s tym si teraz nelam hlavu. Tiez pozitivne je, ze sa to vycistilo samo a ze nemusis ist na kyret, lebo to by si sa nemohla 3 mesiace snazit. A takto mozes uz dnes! A zajtra manzel pride? Ja by som skusila aj zajtra. Inak, to je divne, ze uz mas dozrety folikul 😕 ale to znamena, ze sa nespoliehaj na polovicu cyklu nabuduce a snazte sa stale 😵
Moja. Drzim ti palce, myslim na teba. Hlavu hore a ide sa dalej.
Inak, s tou sumou. To nie ste tam poisteni????? Nepreplati poistovna?

Lenka, ja som v DE doteraz neplatila cent u zubara. V SR som vzdy doplacala. Tu mi dava take bledomodre plomby. aj koren mi uz robila zadarmo. To je len nejaky blby novy zakon teraz. A mostik alebo implantat si dam robit v SR, to je lacnejsie.

zuzka11
6. feb 2009

Člověk na chvíli odejde a tady novinek 😉

Blondýnka - je mi to moc líto, ale aspoň vidíš, že otěhotnět jde, snažíte se chvilinku.....a je strašně fajn, že tělo se vyčistilo samo, když už k tomu došlo 😠 takže další pokus to jistíííííííí! A kdyžtak na to šskoetě zítra, vajco se vyloupne během dneška a "žije" 12-24h!!!!!Takže šance je........Možná oprávě kvůli tomuhle bajíčku nebyla ta sliznice OK, protože produkovalo hormony, které být neměly....ale třeba je tohle vajucho TO PRAVÉ!!!!

Miri - už aby to počasí tady bylo....teď šedo, zataženo, a hlásí déšť.......cestování je super......zatím jsem se s manželem strašně shodli, ale plánujeme tu Ameriku ve více, jsem zvědavá....přece jen, na 3 týdny víc lidí, každý trochu jiné představy......jestli k tomu vůbec dojde....teď pro začátek plánujeme prodloužený víkend v nějakém evropském městě, asi na květen.......

Ty ceny jsou pálka, ale u Bondýnky to myslím převezme pojišťovna, nebo ne????A část těch zubů taky, nebo ne?????Jinak je to teda masakr........

mirusch
6. feb 2009

Zuzka, ja by som uz necestovala s viacerymi ludmi. To by som asi bola dost frustrovana. S manzelom mame podobny vkus, mame radi pokoj, historiu, takze obaja chceme to iste.
Inak, ak ti mozem odporucit, chodte na ten vikend cez cestovku, ratala som, vyjde to ovela lacnejsie (doprava ale samostatne). Maju supis ponuky na hotely, dokonca su aj romanticke balicky, my sme boli vo Weimare, 2 noci myslim, vyborny hotel hned pri Bahnhof, mali sme zadarmo listky na autobus, 4-chodovu veceru, ranajky, vsetko v cene, dokonca vstup do muzea zadarmo a vsetko nas to vyslo na 117 EUR na osobu - bez cesty. Sli sme vlakom. Ten hotel sam o sebe mal jednu noc normalne asi za 50-60 EUR. takze cestovka! Ale nie Neckermann, ti su drahi.

A ja chcem poistenie na zuby - extra. Musime pokecat s poistovnou, co tam mame vsetky mozne poistky. Lebo si neviem predstavit, kolko by som musela neskor platit, ked mi zuby vypadaju.

zuzka11
6. feb 2009

Miri a jakou cestovku můžeš doporučit?????

Taky právě váhám, na tak dlouhou dobu ještě s někým, my máme tak super vyladěný rytmus a nevím, jestli má někdo stejný...........

mirusch
6. feb 2009

Zuzi, chod do akehokolvek Reisebüra a pytaj si katalog na Städtereisen. Ja osobne uprednostnujem DerTour, mam ho prave aj doma (na zaciatku su ponuky romantickych vikendov, my sme si vybrali Würzburg na najblizsie, ale maju tam aj ten Weimar, co sme boli, to je vyborna vec, fakt super). Alebo TUI. Ale Neckermann ma napr. uplne tu istu vec o 50 EUR drahsiu!!Takze ten nie.
Odporucam cestovat sami. Fakt. Maximalne by som sla s niekym k moru, len tak na plaz. Ale na chodenie, kukanie, tak to sami.

violoncielka
6. feb 2009

Ahojte babenky
blondy je mi to luto,ale suhlasim aj s babami ...to co opisali...
Tak vela si platila? Mas taliansky zdravotny preukaz? Tak to si dobra,ze si rozumela dr.,rozpraval taliansky? Ja niekedy iba ziram,ake terminy pouzivaju...Asi zacnem so sebou nosit aj odborny slovnik
MIrusch mnam granko....to som uz davno nepila.ked sem chodia v lete brat s detickami tak si nosia frapko a to im niekedy ochutnam 😀

zuzka11
6. feb 2009

Ahoj violoncielka! jak se máš?

miri díky za tipy........

mirusch
6. feb 2009

Violoncielka ahoj 😉 Ja sa bez Granka zo SR nevraciam 😀 To milujem od detstva. To by som aj lyzickami nasucho vyjedla 😅

Lenka, este sa vratim k tomu Hodenhochstand. Mojmu muzovi zistili naprd hormony. Klasika. Hlavne testosteron. Cize musi si ho davat pichat kazde 3 mesiace, kvoli tomu, aby nedostal depresie, osteoporozu a cojaviemco. Sportovci to pouzivaju ako doping, tak si z toho moj muz robi srandu, ze on to ma povinne. 😀 Lenze po tom, ako zacal brat injekcie, mu spermie zmizli uplne. Lekar tvrdi, ze to nie kvoli tomu, ale ja neverim, lebo predtym mal sice naprd, ale 2-3 mil. Teraz ani len jednu jedinu mrtvu. Takze neviem. U nas je to beznadejne.

zuzka11
6. feb 2009

Miri asi je to hledání ničeho, ale co zkusit třeba 3 měsíce vitamíny a pak kontrolní sg??????Zázraky se dějí......

mirusch
6. feb 2009

Zuzka, po vitaminoch sa mu to tiez zhorsilo... mozno, ked vysadime uplne vsetko, tak sa mu vratia 😀 Mozno sa len zlakli. Ale nie, ja o kontrolnom spg rozmyslam, v priebehu roka, len aby som mala dusu na mieste. Ale tak ci tak to bolo aj predtym take mizerne, ze by muselo byt ICSI a nikto nezaruci ze tie spermie maju ok geneticku info ( aj ked vseobecnu genetiku sme mali super), cize moze sa narodit postihnute. Do IVF uz nechcem. Tie nervy....eeeee! A navyse uz tie peniaze nemame. Minuli sme na letenky a minieme na zariadenie tretej izby.
Keby som raz otehu, tak by mi neveril, ze to je s nim a aj tak by som z toho soku sama hned umrela 😀

schnucki
6. feb 2009

teda vy jste zas ukecany, to je hruza s vama 😝 😀 😀

ahoj zuzi, taky te rada zas vydim, .... dneska ucim dokud neodpadnu ... ale ted varim obed tak mam pauzu 😀 ... dneska je tu fakt krasne, tak se tes 😀

blondynka tak to me mrzi ☹ ale ber to tak, povedlo se, takze se povede i priste a to uz bude telo pripravene 😉 ...no a kde se ti toula kdyz se mate snazit 😀 .... takze sup sup na to ..... myslim na tebe

violoncielka ahooj, jak se mas? ... co u vas, neco noveho? ... nebudete zkouset?

holky s vama je tu tak fajn 😵

mirusch
6. feb 2009

Ahoj Schnucki, jasne, ze tu je s nami fajn. Tak tu pekne s nami ostan a neflakaj sa....ucenie? To co je za vyhovorka 😕 😀 Kedy mas vlastne skusky?

Ja si idem urobit ten grizik (krupicna kasa), s masielkom, medikom a Grankom 😵

zuzka11
6. feb 2009

Ajaj, Miri a Granko, nerozlučná dvojice 😀

Ať ti to jde Schnucki dneska jako po másle!!!

S tím sluníčkem mě štvete, ale ono to přijde......horší je, že jsem strašně čajová a kávová už týden jsem nic z toho neměla,dělá se mi nedobře, jenom na to pomyslím...a teď si chci jít číst knížku a prostě Pavlovův reflex, chci si uvařit čaj.....a nejde to 😖 Tak holt s vodou......

Miri - tak to asi nech prostě být...hlavně ať se nepokazí váš vztah.......příroda je mocná........

schnucki
6. feb 2009

jeeeeeee, ja chci taky krupicovou kasi s maslem a grankem .... kupujes ji tady? a kterou?

pristi utery a pak se na uceni aspon mesic nepodivam .... i kdyz musim, pristi semestr me ceka zkouska z celyho sprachwissenschaft, je to vorlesung dvoudilny, 1.cast mam za sebou a druhou budu mir pristi semestr a pak zkousku ze vseho, me klepne, takze budu muset zacit uz o prazdniny 😝

ale ja se syntaxem hlavu nelamu, pristi semestr chci zkusit zkousku z morfologie, ta je jednodussi, takze kdyz syntax nedam, je to jedno 😀 😀 aber ich gib nicht auf ... takze ji zkusim 😀 😀

zuzi to nemuzes ani cajik? 😕 to ze nemuzou tehulky kafe jsem uz casto slysela, ale i cajik??? .... ja piju denne kafe a cajik vetsinou vecer, tak to teda nevim co bych delala ja, by me aso kleplo 😝

mirusch
6. feb 2009

Schnucki, ved predsa Grieß (teraz mam od Aurora), ale musi byt Weichweizen - to je na kasu.

Zuzke je z toho zle, preto nemoze 😀 S kofeinom by sa malo aj tak pomaly a ten je aj v caji.

violoncielka
6. feb 2009

ahoj hojky
to som rada ze pisete o caffe,idem si urobit.
Schnucki mame sa fajn,volala mi dr. ci nechcem ist na ivf teraz v aprili...este som sa nedokopala k odpovedi 😒 .
Aj moj manzel teraz berie na radu stingraya tibulus a omega 3 (omega 369 sa nedaju tak lahko zohnat,ale objednala som si) od buduceho mesiaca zmenime jedalnicek na omega 3 6 9 + zinok selen vitaminy E C. Uvidime ci to zaberie...mozno ano.
no a asi si dam aj kusok cokolady,ked uz granko nemam 🙂

mirusch
6. feb 2009

Violoncielka, tesim sa, ze skusate. Keby som mala mini nadej, ze nam to pomoze, tak aj ja pcham do neho vitaminy, ale skusili sme a nic, tak uz nejdem minat peniaze. Kupujem mu ale pravidelne komplex vitaminov a mineralov, nech ma chlapec trosku prisun. Ked pre nic ine, tak nech je zdravy 😉

schnucki
6. feb 2009

to me nedoslo ze i v caji je kofein 😅 ..... pisu si a koupim si ji, ja ji nemela ani nepamatuju 😝

violoncielka to je fajn ze to bere, treba to opravdu zabere 🙂 .... a to musite dat vedet uz tak brzo jestli ano nebo ne? ja si myslim, ze zkusit se ma vsechno, ale netlac na pilu, az budes pripravena do toho znova jit, budes to vedet 🙂 ... urcite dej vedet jestli do toho pujdete uz ted v dubnu a co a jak ... drzim palecky uz ted 🙂

jdu zas do toho cumet, tak za par hodin se tu zas objevim 😀

violoncielka
6. feb 2009

NO aj ja som bola zaskocena,lebo som im povedala ,ze sa zapisem do zoznamu na jul a dokonca som im chcela telefonovat na prelozenie az v oktobri....
neviem na jednej strane mi dr. vysvetlila ,ze je lepsie ist hned za sebou na druhe IVF,ale na druhej strane som sa citila ako tovar= cim viac IVF vykonam tym mam vacsie zisky (myslim zo strany tej lekarky) Inac mi je dost nesympaticka,tak som dufala,ze ju uz viac krat neuvidim 😀 .manzel mi vravel,ze to by sme ju poriadne nastvali keby sme prisli na sono a boli tehotni.Ona mi vzdy rozprava "pozrite pani ukazem vam tento krasny utvar v maternici mi ho volame "usmev" znamena to ze maternica je pripravena ....Tak by som jej ukazala usmev ale na mojej tvari 😀

mirusch
6. feb 2009

Schnucki, nuz, ked spravis tuto skusku, tak si zozen knihu o tehotenstve a radsej sa dostatocne priprav na to, co vsetko nebudes moct 😀 Kofein len velmi obmedzene, najlepsie bezkofeinovu kavu. Cierny caj tiez pozor, ten ma takmer tolko teinu (ako kofein) ako kava. Cize zeleny caj najlepsi. Bylinkove pozor, niektore bylinky podporuju stahy maternice. Strukoviny a kapusta naduva, citrusove plody vyvolavaju alergiu u dietata. cokolada tiez. Mam pokracovat? 😀

Violoncielka. Nenechaj sa tlacit. Rob tak, ako citis. Na druhej strane...v juli by si uz mohla mat tehu nevolnosti za sebou 😀 😀 Rozhodni sa ty, nie podla doktorky. V nasom pripade cakanie dopadlo katastrofalne. Ale to sme my. Neboli ste medzitym na kontrolnom spg? Ci sa to lepsi? Mozno by stacila IUI 😕

zuuuzana
6. feb 2009

teda baby nestiiiiiiiiham vas citat ... opat 😅

blondynka to je mi velmi luto, ale ako uz pisali baby nebudem sa opakovat ma to aj svoje + a -. nabuduce sa to urcite podari. urrrrrrrrrrcccccccciiiiiiiiiittttttttteeeeeeeeee.

celu noc som nespala pripadam si dnes v praci ako v trans, ale za hodku pojdem domov. teda rozhodla som sa ist na slovensko. s manzelom nepohnem a po tom co mi este vcera splechol do oci uz ani nema vyznam nieco
riesit. proste ma pocit, ze dieta robi vsetko tazke, a ze nasmu vztahu tiez pritazi. kedze mavame casto hlasne diskusie kvoli baby v poslednej dobe zevraj som "posadnuta mojou tuzbou po baby" a v tomto pripade ma pocit, ze uz nechcem jeho ale len to dieta.
nemala som na nic nejaky argument pretoze som sa emocialne uplne zlozila. viem, ze som nespravne reagovala, ale je fakt, ze on mi hmatom moj vysnivany domcek znicil. momentalne sa nedokazem na neho pozerat ocami milujucej manzelky. a neviem ci to vobec niekedy dokazem ...

violoncielka
6. feb 2009

no ved prave mirusch....to si hovorim aj ja.....NO uvidim,zavolam jej v pondelok,ak povie ze je uz neskoro tak to mam vyriesene 😀 .a na spg by som chcela poslat mm az po troch mesiacoch (on o tom este nevie) tejto vitaminovej kury.
Mirusch ale aj zeleny caj ma tein,nie?

zuuuzana
6. feb 2009

a zuzi manzel este nema deticky

blondynka400
6. feb 2009

mirusch, ano přijede zítra, tak to určo zkusíme, ale myslím že už bude pozdě... Ale to neva, za měsíc bude další pokus 🙂 . S tím pojištěním, ono je to tady takové zajímavé. Když chceš účet aby ti to pojišťovna zaplatila, tak zaplatíš dvakrát takovou sumu než bez účtu, a v čechách ti proplatí jenom takovou částku, kterou by to stálo v čechách, takže v konečném důsledku se ti to vůbec nevyplatí.

violoncielka, já jsem nebyla v itaské nem., naštěstí je tady americká, rtakže tam doktoří mluví anglicky. Nevím jak u tebe na severu, ale tady na jihu je zdravotnictví v hrozném stavu, to bych si snad radši koupila letenku a letěla do čech 😀 . Jinak zdravotní průkaz mám, ale ten platí jenom pro jejich nemocnice. Docela by mě zajímalo jaké ty s tím máš zkušenosti...

schnucki, v čaji neno kofein, ale tein, což je látka podobné sturktury a v podstatě má skoro ještě "horší" účinky než kofein, takže černý čaj a fermentované ovocné čaje vynechat 🙂

blondynka400
6. feb 2009

Jo a jinak děkuju všem za podporu, taky si myslím že to tak prostě mělo být. Takže z toho v podstatě ani smutná nejsem (samozřejmě že malinko ano), ale docela mi pomohlo, že jsem to mohla někomu napsat, protože doma to radši říkat nebudu (ještě že tady neni). Znám ho, a určitě by to nebral tak dobře jako já...

mirusch
6. feb 2009

Violoncielka, ma tein aj zeleny, ale nie v takom mnozstve ako cierny. Ja osobne cierny milujem, cize som rada, ze si ho mozem dopriat kolko chcem 😉

Zuuuzka, chudatko moje, je to naprd. Otazka je, ci tvoj manzel vobec deti chce mat. Mozno nie. To ti nepovedal? Keby mi toto urobil moj manzel, tak uz s nim s velkou pravdepodobnostou nie som. Na ako dlho ides do SR? Nuz, toto su zlomove situacie, ktore maju svoje riesenia, ale tie casto nepotesia. Tak ako niektore pary nesplnena tuzba po dietatku spoji, tak moze niektore rozdelit. Nebudem ti hovorit, co mas robit, len vy viete aky je vas vztah. Ja ti len budem drzat palce, nech sa rozhodnes pre seba spravne a do tvojho zivota zasvieti slniecko. Mozem sa opytat kolko mas rokov a ako dlho ste svoji? A kolko ma tvoj manzel?

violoncielka
6. feb 2009

Zuzi ☹ .Je mi to luto,ani moj manzel nema rad ked mam dni a stale hovorim iba o dietati.Ale ja tychto chlapov aj chapem...naozaj sa clovek nemoze zaoberat iba myslienkou na dieta,jednak si skodi sam sebe a jednak aj druhemu.Ja som si povedala,ze mam uzasneho manzela a budeme sa snazit zit zivot ako najlepsie vieme (ved uz teraz sme rodina) a dieta bud pride alebo nepride.Moze sa kludne stat ,ze nam nie je sudene stat sa rodicmi...tak predsa nebudem cely zivot plakat a trpiet depresiami.Manzel sa neciti na adopciu a ja ho k tomu nebudem tlacit...
Snazim sa zit zivot v pritomnosti,tesit sa z malickosti,tesit sa z toho co mam ( a nie je toho malo) a verit,ze raz pride ten den a aj my budeme drzat babo v naruci...Bola by to nadhera a my nesmierne stastni