Skúsenosti s centrom ISCARE v Martine

beruska1108
24. feb 2021

Ahojte dlhšie sa nám nedarí otehotniet mam za sebou biochem a žiadne vyšetrenia. Môj doktor ma rovno poslal do tohto centra. Mate s nim skúsenosti? Pomohli vám?

janulka2805
24. feb 2021

@beruska1108 Ahoj 🙂 Ja mám s týmto centrom osobnú skúsenosť a to veľmi pozitívnu 🙂 Bola som tam minulý rok v júli na IUI a hneď na prvýkrát sa to podarilo 😊 Momentálne som v 34 tt🙂

vierocka888
24. feb 2021

Ahoj. Absolvovala som tam 2x umele oplodnenie, oba razy som ostala tehotná. S prístupom som spokojná.

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 jeej super gratulujem a prosím ta aký je začiatok? Najskôr len nejaké konzultácie a na základe toho vyšetrenia? Lebo nemáme ešte žiadne.. Objednávajú hneď na základe cyklu a berú krv alebo podľa voľného termínu? Joj som taka zvedavá ako pochodime aj sa teším ze sa začne konečne riešiť niečo

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 Ďakujem 🙂Áno, najskôr bola len konzultácia, a popri tom urobili mužovi spermiogram a mne klasické vyšetrenie.... Aby vedeli, či je vôbec iui možná, a tak 😊 Personál je veľmi milí, bude to v pohode 🙂🙂 Mne všetky vyšetrenia a aj samotnú iui robil pán doktor Sakal, veľmi som bola spokojná 👌😊

mikasz
25. feb 2021

@beruska1108 ja chodim do iscare, sice BA, ale je to jedna firma, cize rovnake vysetrenia, postupy a som velmi spokojna. Vdacime im za syna a zajtra idem na krv, ci sa podaril surodenec 🙏
Co sa tyka teba, otehotnela si prirodzene, len z toho bolo biochemicke tehu a dr.ta rovno poslal do iscare?
Biochemicke tehotenstvo je zial pomerne velmi casta vec, vyskytuje sa v 30% vsetkych tehu, proste priroda a slabsie embryo odide, aj ked je par uplne zdravy. Len trochu zvlastne, ze ti nespravil ziadne vysetrenia, ani zakladne,skor mi to pride ako zbavenie sa zodpovednosti 🙈
Kazdopadne dohodni si v iscare termin, spravia konzultaciu, spermiogram, zakladne vysetrenia a navrhnu postup.
Z tych zakladnych mohol aspon ko, bioch, tsh, vit.D
Ak by sa dlhsie nedarilo, urcite by som si dala vysetrit reprodukcnu imunologiu, rozsirenu hematologiu, pripadne genetiku.
Drzim palce

beruska1108
autor
25. feb 2021

@mikasz snažíme sa vyše roka a mala som 2x biochem. Ešte pred MS pozitivne testy a potom negat a prišla ms užívam aj utrogestan podľa folikometrie ovuluje pravidelne ale nič iné mi nerobil aj som s aho spýtala ci spravíme hormonálny profil a odmietol ze mame ísť do centra tak tiež som mala pocit ze sa toho zbavil.. Chceme obaja sa dat vyšetriť ci je všetko oka keďže dcérka bola hneď a teraz to nejde

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 prosím ta co je iui?

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 Inseminácia 😊

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805
Aha ďakujem pozriem na nete co to je

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 Intrauterinná inseminácia (IUI) je metóda asistovanej reprodukcie, ktorú je možné použiť v prípade, že je spermiogram muža normálny alebo pri ľahšej forme mužskej neplodnosti (mierne znížená pohyblivosť či morfológia spermií) a niektorých miernych formách ženskej neplodnosti.
Inseminácia sa robí v období ovulácie, vo väčšine prípadov po predchádzajúcej hormonálnej príprave partnerky. Starostlivým spracovaním ejakulátu sú spermie oddelené od semennej plazmy a tým dôjde k zvýšeniu ich aktivity.
Premyté a koncentrované spermie sú potom tenkým katétrom aplikované do dutiny maternice, čím prekonajú prekážky pre prirodzený prístup spermie.

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 Fiiha dobre vysvetlene ďakujem 🙂 už sme objednaní tak som zvedavá ako dopadneme

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 prosím ta a načo všetko berú krv?

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 Fuuuu to už ani neviem na čo všetko.... Proste jeden deň mi vzali asi 3 ampulky krvi a bolo 😊

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 aha a z krvi ti aj niečo zistili? Ach taka som zvedavá ako to celé prebehne a dopadne 😬

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 Nie nie, ja som mala všetko ok, len mne zistili polycysticke vaječníky.... Neprebiehala ovulácia každý mesiac, to bol ten problém... Tak mi nasadil lieky, a tie pomohli 🙂

beruska1108
autor
25. feb 2021

@janulka2805 tak super ze sa nato prišlo 🙂ja mam ovulku každý mesiac podľa folikometrie len neviem udržať 🙁

janulka2805
25. feb 2021

@beruska1108 No oni vám tam poradia, pomôžu... 😊

pupafka321
25. feb 2021

@beruska1108 ahoj,prosím Ťa na kedy Ťa objednali?alebo podľa čoho? Ďakujem 🙂

beruska1108
autor
25. feb 2021

@pupafka321 objednali ma o mesiac a po skončení ms🙂

maruska594
29. apr 2021

Ahojte, včera som bola na odber oocytov, a potrebovala by som kontakt na laboratórium v iscare MT..ak by ste náhodou mali tak by som poprosila. Ďakujem veľmi pekne.

notburga
5. dec 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti, aké sú úvodné postupy v ISCARE v Martine? Zaoberajú sa aj príčinou neplodnosti alebo hneď posielajú na IVF?
Nedarí sa nám už niekoľko rokov, zatiaľ som to riešila len cez môjho gynekológa. Dostala som odporúčania na Martin. tu na MK som sa dočítala, že viac pozitívnych reakcií je na Iscare ako na Helios. Môžete sa, prosím, podeliť s vašimi skúsenosťami?

janulka2805
6. dec 2021

@notburga Ahoj 🙂 nie, neposielaju hneď na ivf... Ja som tam išla tiež na základe odporúčania od mojej doktorky.... A povedala som, že ak by to bolo možné, chcela by dom vyskúšať IUI, vyšetrili ma a na základe toho mali rozhodnúť ci je u mňa možná IUI, či rovno ivf..... Podstúpila som u nich IUI a podarilo sa na prvýkrát 🙂mam doma 8 mesačne dvojičky 🥰

notburga
6. dec 2021

Gratulujem, teším sa s tebou 🙂

lizza3
9. feb 2023

AHojte. Diskusia je síce staršia ale chcela by som sa podeliť možno to ešte aj teraz niekomu pomôže. My sme boli najprv v Heliose niekoľko rokov dozadu a potom sme prešli do Iscare v Martine a za nás určite neporovnateľne Iscare je lepší. Je top. Prístup od lekárov, sestričiek až po recepciu. Vždy sú milí, vľúdni a nikdy nás netlačili do ničoho do čoho sme nechceli ísť a snažili sa nám pomôcť v rámci ich aj našich možností. Ja jednoznačne odporúčam Iscare v Martine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre