Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
25. feb 2009

Taky to mám tak 😀 poslechnout, ale pak si udělat vlastní názor......no, ta kam,arádka to strašně propaguje a je nadšená,prtže tím zhubla, ale nemyslím si, že to bylo díky tomu, prostě se poprvé v životě začala držet nějakého režimu a jasně že v dietě kr.skupin není čokoláda a různé lsadkůstky, kterými si předtím zpříjemňovala život, tak asi tak....ale neberu jí to, hlavně, že je spokojená.......

Co máš v plánu dneska??

mirusch
25. feb 2009

Ja nie som zastanca vylucenia cokolady. Tak ci tak mam rada tmavu coko a kusok denne nikomu neublizi, akurat zabrani frustracii.

Ako som uz pisala, dnes nic extra. Akurat asi uz konecne pozehlim , mooooozno si sadnem konecne ku kresleniu, kedze malovat este nemam kde... A mozno skocim na postu s tvojim listom, ak bude aj nadalej takto slnecne. A ty?

zuzka11
25. feb 2009

U nás je taky výjimečně sluníčko, nestačím se divit, tak se chystám ven - a pak nákup - zítra čekáme návštěvu.......jinak nic extra, asi ještě dám prochajdu....a taky to žehlení........

Takže krásný den, a dej si i to kreslení, ať se odreaguješ a já uvidím na tvých stránkách nějaké novinky 😉 Co vlastně ten dárek do USA, už jsi něco vymyslela? Pořád jsem připravená zvednout palec nahoru nebo dolů 😀

mirusch
25. feb 2009

Zuzi, tak aj tebe pekny den 😉 To jo, fakt este neviem. Stale rozmyslam nieco medzi kreslenim a servitkovou technikou - musim kuknut v SR co maju ako podklady na servitkovu, nejaky speci ramik by sa zisiel, taky co sa lahko prenasa.

schnucki
25. feb 2009

ahojik holky,
jen rychle, musim letet na autobus, mam dneska pracovni den 😝

zuzi klidne se ptej, a kidne otravuj i denne 😀 radi ti pomuzem 😀

jinak mirusch ma pravdu, mesic kurzu nestaci, vrhni se na to uz ted, budem s tebou 😉

doctu vas pozdeji, ju, letim na bus

takze preju vam kraaasny den a pa pozdejc nebo zitra 😉

schnucki
25. feb 2009

ahoj holky,

tak jsem se dostala jeste na komp, nez pojedu vyzvednout deti ... nejezdej busi, takze jsem musela chudaka pritele uz ve 12 zbudit, jestli me nehodi na nadrazi a pak v hanau peso k domu, tak pul hodky jsem sla, docela me bylo vedro 😝

jinak ja to mam stejne, poslechnu si nazor jinejch, udelam si svuj obrazek, ale nevnucuju nic nikomu ... reknu svuj nazor a at si to ten dotycnej prebere, nic ale nevnucuju

jinak dieta bez cokolady, ja nevim, cokolada je zdroj energie a myslim ze tmava neni spatna .... ja si kazdopadne sem tam zamlsam a menit to nehodlam ... ale je to muj nazor

jinak o diete podle krevni skupiny jsem jeste neslysela, ja se musim priznat, ze ani nevim jakou krevni skupinu mam 😅

co vubec vyvadite? prochazka je urcite fajn za takoveho pocasi, ja mam z toho uplne supr naladu 😀
miruch malujes???
letim neco maleho pojist a vyzvednout decka,
hezky den holky 😉

meleri
25. feb 2009

hojte lidi,

tady je krásně, ale jsem úplně vyčerpaná..včera večer jsem se pohádala s mužem, je to naprd....do toho s toho stresu mám jaksi míň mlíka, a to mě stresuje ještě víc, že nevím kolik toho malý vlastně vypije...

musím se ale dokopat k tomu jít ven, i když fakt nevím, když je mi tak blbě..

já bez čokolády taky nepřežiju...dodává mi to energii..a jelikož kafe nepiju tak aspon to...dřív jsem sportovala a k dodání energie mi to stačilo, ale ted když se snažím aspon plavat tak jsem ještě víc dohuntovaná...

někde na kojencích bylo super téma "kojím-připadám si že se rozpadám".. 😀 tak to mi taky sedlo do noty...🙂

mirusch
25. feb 2009

Schnucki a preco nechodia autobusy 😕 To je divne...
Nebudem malovat, iba kreslit, este som nestihla, ale je to dnes v plane.

Meleri, ty chudatko nase. Mala by si sa tesit, ze si mamina a nie sa stresovat 🙄 Cim to je, ze ti je tak blbo? Neda sa ti proste dokrmovat umelym mliekom, zavesit syna manzelovi na krk a na pol dna proste vypadnut? Do cukrarne, poprechadzat sa, nakupit si? Nech ma ten tvoj chlap nestve, lebo ho tiez pridem nakopat 😠 Neviem ako ti pomoct. Ale mala by si si urcite vyhradit kazdy den hodinku pre seba. Aj keby si len citala knizku. Neskusis? A ak ti plavanie nerobi dobre, tak to zatial nechaj tak a sustred sa na prechadzky. A zajdi zase za Dr., to nie je dobre, ze si taka unavena. Mozno by ti pomohli nejake B12-vitaminove injekcie. Tu v lekarni mame take flasticky na pitie s B-vitaminami a tie mna napr. raz postavili na nohy.

mirusch
25. feb 2009

Meleri a este...ja viem, ze by si najradsej kojila a tak, ale co sa nervujes prosim ta. Ked sa neda alebo nestaci, tak nestaci a hotovo. Babatka preziju, aj ked nie su kojene vobec. Kamoska nekojila ani jedno svoje dieta a su zdrave, nic im nechyba.

zuzka11
25. feb 2009

Abyste to nepochopily špatně, já taky nejsem proti čoko, je to moje slabost, tady jsem psala o kamrádce, která s eupnula na dietu lrevních skupin a zhubla, ale že mi přijde, že by zhubla stejně, protože poprvé v životě omezila určité potraviny - tiučné, sladké a nahradila je zdravýma......

Meleri - ojoj, snad bude líp......nemůžu dávat rady, nezažila jsem, ale pokud malý neřve hlady a přibývá, tak by to snad mělo být OK, ne???Hádky s manželem jsou normální, zvykáte si na nového člena rodiny, nespíte, jste vynervovaní........Jak ti přijde že se rozpadáš???

Aby ses zasmála, snad 😕 posílám jeden link, s humorem popsané situace asi ve tvém stavu 😀

zuzka11
25. feb 2009

najeď si na články z rodina.cz - je tam s humorem posané různé eskapády mladých novomaminek, i já se smála 😉

Schnucki - moc díky, jdu kouknout na tu gram.

Miri - tak jsem venku byla, chtěla jsem si něčím udělat radost a prd, tak jsem si aspoň v potravinách koupila fazole - miluju je 😀

mirusch
25. feb 2009

Zuzi, ta stranka vyzera byt naozaj fasa, kuknem neskor podrobnejsie. Ja som si raz kupila knihu o zene, co otehotnela na 4.IVF rovno s dvojickami - po 40-tke. Ona to tak vsetko super popisuje, ze som sa rehnila. A pritom to vobec neboli srandovne veci... Meleri precitaj si ten link, trosku humoru ti len pomoze.

Inak Zuzi, my sme to pochopili s tou coko. Ze to nie ty. 😀 Ty patris do naseho labuznickeho kruzku.
Ja som tiez vonku bola, uz sa zamracuje, tak som si uzila slnka. A poslala ti list. Daj vediet, ci dosiel.

mirusch
25. feb 2009

No, kukla som trosku, ta babula je velmi nadana pisatelka....kde si na nu natrafila Zuzi? Len tak nahodou? O tej depresii to je super spica 😕 😀
Inak, ja mam naplanovane, do USA zobrat zapisnik a zapisovat moje dobrodruzstvo. Vzdy som vypisovala nasim dlhocizne listy z ciest a zazitky, vraveli, ze to mam spisat do knihy 😨 Tak na to sa necitim, ale je fakt, ze mam rada taky iny pohlad na veci, s humorom, pripadne si vsimat detaily ... preto sa mi velmi pacia cestopisy od Borisa Filana. On sa vzdy necha unasat situaciami, ludmi, proste akoby universum riadilo dalsi priebeh. tazko je to tu opisat, treba si precitat. Ale proste spolahnut sa, ze vsetko sa deje preto, lebo sa ma. A ma nas nieco naucit, ukazat a tak. Vzdy, ked som sa spolahla na tok udalosti a nebojovala, tak sa mi ukazali neskutocne moznosti a veci.
Prave som dostala dobry napad....chi. Potom vam poviem.

meleri
25. feb 2009

Mirusch,

ptala jsem se kamarádky tady na Koníku co už kojí dlouho a prý je to tím růstovým spurtem, prý v 3tím 6tém a 9tém měsíci to dítě hodně pije a tak je prý mlíka mín ale prý to nemám vzdávat..

s tou únavou je to fakt blbé, ale myslím nakonec že je to lehčí deprese a to že jsem doted nechodila moc ven..dneska jsem byla rekordní 2,5 hodiny a malý spal a tak jsem se na něho nemusela pořád soustředit a je mi líp.

o tom B12 jsem neslyšela, ale jdeme brzo k doktorce, tak se jí zeptám, jestli bych to mohla proti té únavě mít...

manžel byl do ted zlatý ale přestává to zvládat, tedy noční stávání a jeho práce...navíc jeho máti včera zkolabovala a skončila v nemocnici s vysokým tlakem 230 a ted musí být 2 týdny doma, takže na něm všechno visí (pracují spolu), celá kancelář a klienti, takže ho asi musím ted nechat...ale štve mě to, protože domů chodí místo sedmi v osm, a to já už se pomalu chystám spát..takže ho ani nevidím ani spolu moc nepokecáme, ani není možnost probrat moc důležité věci...je to prostě nahovno...

ale dneska bylo tak krásně, a já jsem byla celkem štastná..

ale má prostě depku no..z toho že tu mám dvě kamarádky, o kterých sem si myslela, že jsou dobrý, ale ony bydlí cca 15 km daleko, a dřív jsem za nima pořád jezdila, každý týden..no a od té doby co jsem s malým tak absolutně nemám odvahu někam vyjet kvůli té únavě, i když jak píšu je to jen 15 km po dálnici..a představ si že ony mi to vyčetly, že na ně seru!! přitom ony nemají děti, nepracují, sedí doma, co by jim to udělalo, kdyby sedly na vlak (neřídí) a přijely tady....tak mě to fakt naštvalo a z toho mám hlavně depku, páč jsem si uvědomila, že jsem tady jak kůl v plotě a nemůžu od nich nic čekat...

sorry holky, nějak jsem to přehnala a moc jsem se rozepsala, ale mi to pomohlo páč mi není fakt v poslední době nejlíp...

mirusch
25. feb 2009

Meleri, kludne sa vykecaj, my sme tu a polutujeme ta a podrzime, to nam ver 😉 Keby si byvala blizsie, tak ta pridem povzbudit...
Asi je fakt, ze teraz s manzelom neporiesis, ale ked sa situacia upravi, tak nech sa vam trosku venuje, pisala si, ze chcel dieta viac ako ty a este aj meno si presadil, tak nech sa stara, neviem ci si to predstavoval ako Hurvinek valku...
Lekara sa na to opytaj, je to B-vitamin, pamatam si ako mi ako dietatu pichali B12 po chripke, aby som sa postavila na nohy. Teraz su uz aj dobre pripravky v lekarni, popytaj sa. Isto mu povedz, ze si stale unavena a depresivna, mal by to riesit, ved do kelu, teraz sa to da pekne poriesit.
Ale vidis, co ti pomaha, tak si toho dopraj viac 😵 Mozes byt trochu sebecka, aj ked mas dieta. Stastna mama, stastne dieta.
A k tym kamaratkam. Tak to ma zaraza. Najprv im to skus takto vysvetlit, ako si nam, ze si teraz viac viazana a ze by ti pomohlo, keby dosli oni. Ak to nezoberu, tak sa na ne mozes vykaslat, to kamaratky nie su. A nemas tam v okoli nejaku skupinku, kde sa stretavaju mamy s detmi? Na pokec, na cvicenie...presmejdi internet alebo sa opytaj na mestskom urade, urcite budu vediet. Potrebujes spolocnost a verim tomu, ze su moznosti a ze najdes v blizkosti aj super ludi. Pozri, ja som tu nasla Schnucki v blizkosti a este jednu babenku z Konika, s ktorou sa stretavam a ta ma dieta a teraz caka druhe. Vsetko ide.
A my sme tu pre teba tiez 😉

zuzka11
25. feb 2009

meleri - moc mě mrzí, že ti přijde, že "tě v tom všichni nechávají" - s kamarádka ma by asi bylo fajn co nejdřív promluvit, a%tvs emezi vámi neudělá dusno a ještě dusnější dusno, které už nepůjde napravit, ony třeba neví o prožíváš, zkus jim navrhnout třeba návštevu u sebe, že jsi koupila super nový druh čaje ( či co( au toho jim to pověz, že se budeš snažit, ale že je to tak a tak, jestly třeba ony nemají typ , jak na to.........

Jinak ta deprese je podle mě i dost z počasí, já měla nááááznááááček, proti tobě samo nic, ale taky zatím neůžu nic dělat, bylo hnusně, ani ven jsem nešla...a bylo to špatné, nevrlá nepíjemná osůbka, dneska tu vykouklo sluníčko a bylo o 200%líp, tak doufám, že u tebe bude taky tak!!!!!

Miri - natrefila jsem na ni náhodou, když jsem na rodina.cz hledala hodnocení porodnic a lékařů 😀 a od té doby toho napsala víc a vyšla jí i knížka, mě se moc líbilo: jak jsem dorostla do XXXL a snad šestinedělí 😀

Moc díky za dopíííísek, tak v pá ho t snad budu mít.....

mirusch
25. feb 2009

Meleri, vidis, Zuzka pise podobne veci...Ja som bola inak v nedelu velmi zla. Aj som si to uvedomovala a sama sebe som si liezla na nervy, som nevedela so sebou vydrzat, tak som sla radsej spat 😀 Nasrata na cely svet.
A tes sa, ze ide jar a leto, mas sa na co tesit.

meleri
25. feb 2009

Mirusch..... 😀

jo je to z části i tím počasím..

Zuzko,

ony sem prostě nepřijedou, protože si myslí, že jim tu návštěvu dlužím já...jenže vůbec nechápou že jsem ráda jak se projdu kolem baráku a ne někde jezdit..to by musel se mnou manžel, ale to ony vůbec nepochopí, protože samy v životě za volantem neseděly..že pokud je člověku blbě, tak je lepší být doma než se nutit někam jet...

jo dneska mi bylo o hodně líp, tady bylo fakt nádherně, a asi i malý byl rád, protože vydržel fakt dlouho a bylo to super, protože jsem byla 2,5 hodiny venku což je fakt rekord...

já už je asi kašlu, snažila jsem se ji m to vysvětlit, jako že jsem unavená a tak, a že jestli by nechtěly přijet ony, všechno velice slušně, ale ony řekly že je to moc daleko, že mají hodně práce (dělají hovno, sedí doma a depkaří stejně jako já, s tím rozdílem, že já mám dítě a je to makačka)...

ale t oje jedno....

mirusch
25. feb 2009

Meleri, ak si im to vysvetlovala a nepochopili, tak su fakt blbe. Ved pockaj, ked budu tehu oni 😀 A co tie moznosti, co som spomenula vyssie? spytas sa?

Nemecke babule, kuk sem www.chocri.de/ 😵 😵 Uz sa na to chystam....cokolada podla vlastneho gusta. A super darcek.

nyya
25. feb 2009

babenky poradili by ste mi prosim...dneska som si kupila pragnacare conception skusala ste ho niektora a pomohol???budem moooc rada ak mi odpisete...IP...papap 😉 😉

mirusch
25. feb 2009

Nyya - IP 🙂

meleri
25. feb 2009

sem tu herdek psala a smazalo se to... 😠 😠

Mirusch, psala sem ti, že se v té lékárně zeptám..že mi dřív zabíral na únavu sport, a že to zatím pomaličku přidávám a snad si zase zvyknu...

ale hlavně se zeptám na ten vitamín B, protože to by mohlo pomoct....

já jsem nejvíc unavená přes poledne..večer právě ne! fakt to nechápu...

Jinak ty holky jsou obě dvě s o dost staršími muži kteří žili celý život jako staří mládenci, takže si to nechtějí kazit a děti nechtějí...ony by aji chtěly, ale mají to prostě zatrhlé... 😅

zuzka11
25. feb 2009

meleri a není kámen úrazu v tom, že ony by chtěly, ty máš a ony nemůžou???tak jsou zatvrzelejší???Držím palce, ať se to nějak vyřeší, není třeba mít špatné kamrády a ztrácet s nimi čas, ale zase se zbavovat dobrých......

Miri - na link s ekouknu, ještě mě napadlo, ale to ty určitě znáš - já taky píšu na každé cestě poznámky a letos jsem to P-udělala k Vánocům - Fotobuch a našima fotkama a deník, byl nadšený, nebylo to drahé a každému to ukazuje a chlubí se 😀

Nyya - bohužel neznám, snad ti Miri poradila, je to ovu test???Jinak tě vítám 😀

meleri
25. feb 2009

jinak v sobotu máme naplánováno že navštívíme tu nemocnici kde jsem tři měsíce a půl ležela...páč mě pak na poslední chvíli odvezli jinam....a oni chtěli vidět to bébé d'hôpital 😀tak mu říkali, dítě nemocnice... tak se moc těším...je fakt, že jak člověk někde leží tak dlouho v nemocnici tak je pak ten personál jako jeho přátelé...bože ale uletělo to, a to sem myslela, že to nezvládnu a skočím z okna... 😅

zuzka11
25. feb 2009

Bylas strašně silná, meleri a jsi pořád, i tohle zvládneš!!!!!Tak bebe d´hopital 😀

zuzka11
26. feb 2009

Dobré ránko!!

Všichni asi ještě vyspávají, tak přeju krásný den, já za chvíli mizím na kafčo s kamarádkou a pak se tu ukážu!

mějte se moc hezky!! 😉

schnucki
26. feb 2009

dobre ranko holky,

teda vy jste toho popisali 😝

meleri, ja si myslim, ze holky to tu napsali sptavne, nevim co je to za problem se sebrat a zajet k tobe, 15km neni vlakem vubec daleko, kort kdyz sedej doma a nemaj co na praci ... a pokud jsi se snazila jim to vysvetlit a oni nejsou schopne to pochopit, tak ti za to opravdu nestojej, miminko je radost ale predevsim prace, hlavne na zacatku, .... zkus ten internet a najit neco s maminkama, ty dve jsou bud zavistivy nebo hloupy .... doufam ze uz ti je dneska lip,

mirusch a co te to vcera napadlo??? .... jinak na ten link mrknu

zuzi uzij si kavco s kamaradkou 😉

zuzka11
26. feb 2009

No aspoň Schnucki že se tu ukáže....... 😉

Miri ty jsi fakt fajnšmekr, teď jsem koukla na chocri.de, ňamkaaaaaaaa 😀

meleri
26. feb 2009

Schnucki,

dík, máš pravdu! já si po tom posledním hovoru řekla že už na to se....u. Hele a to mě vůbec nenapadlo, ale napadlo to stejně i manžela, že asi závidí nebo co...

včera sem byla na procházce a chvilku sem se bavila s úplně cizími lidmi, tady jsou lidi hovorní, ale je to jenom tak pokecat a nic víc....

Zuzko dík....🙂

měj se Zuzi, snad už máte lepší počasí!

ahojte holky.