Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
25. mar 2008

Ahoj holky, MMMK,

ja jsem z Francie. Ziju tady od roku 2004, pracuju jako sekretarka na pul uvazek a obcas delam odpoledne brigady kdyz se postesti.

Jinak dneska prave prace moc neni je po velikonocich tak se mrkam na net.

Ja mam zitra tu punkci; to je odber vajicek pro IVF.
Musim si procist co tu pisete, at odpovidam trochu k tematu.

mej se moc pekne!
ahoj
Meleri

meleri
25. mar 2008

Jinak MMMK, napis treba odkud jsi, jestli chces muzu tady chodit pravidelne a muzem si psat. TEdkom budu tyden na nemocenske, takze budu muset sedet doma, takze bude casu dost.

mej se.
Jinak na Regionech je dost ruznych temat, ja obcas zajdu na snazilky z Francie...ale jsou tam holky odevsud...Italie, Nemecko, Rakousko.

Jinak ja ty velikonoce neresim...kdyz jsem byla vcera na ultrazvuku, tak jsme si s doktora delali prdel, ze dneska hleda vajicka, a on na to: "ha ha ha, to neni smesne, to uz dneska slysim popadesate...." 😀

ahoj

mmmk
25. mar 2008

Meleri, ja v regionech zakladala pokracovani tematu "Nemecko.." 🙂 Tohle tema zalozila Ivana98, taky z Nemecka, protoze v tom tematu v regionech nejak nebyl prostor na reci o snazeni. Ony nejak ty maminy zapominaji, ze se jim to jejich ditko taky nepovedlo napoprve 😀

Na kolik prijde IVF ve Francii?

mirusch
25. mar 2008

Ahojte!!!
Meleri vitaj 🙂 Pekne tu s nami ostaň, nech tu nie sme len tri 😀 A vy sa asi tiež snažíte, však? Ako vám to vyzerá? Ja som tiež z Nemecka, ale mali sme tu babenky z celého sveta, dúfam, že sa ešte vrátia...

mmmk
25. mar 2008

Hej Mirusch 😉 Jak je? Uz mate naplanovane IVF?

Ja budu mit vysledky vsech krevnich testu v polovine dubna (aprila), tak uvidime 🙂 Ale uz jsem ze sestricky u doktorky vyrazila, ze toxoplazmozu nemam (prodelala jsem ji jako mala), stitnou zlazu mam v poradku a kompletni screening taky. Hormonalni profil bude az tak za 10 dni 🙂 Jeste musi jit na vysetreni manzel.

mirusch
25. mar 2008

Ahoj Mmmk, tak to ma teší, že už riešite. To prečo horm. profil až tak neskoro? Ja som ho mala v priebehu dňa...hm. Tak uvidíte, že čo ďalej. Nuž, my plánujeme IVF už dlho 😉 Ale ak sa situácia nezmení zase, tak zrejme v júni... Teraz mám stále bolesti, ale v norme, už sa vie, že to je ortopedického charakteru - teda na 95 percent...začala som chodiť do fitneska, nech si posilním svaly, v piatok by som mala dostať vypracovaný program. Hádam sa mi bude zajtra tam chcieť ísť, som nejaká lenivá 😅
Potom daj vedieť, keď sa dozviete niečo viac. Možno je problém v spg. To je asi to najhoršie, lebo chlapi to hrozne ťažko znášajú, keď sa zistí, že u nich je chyba 😉

mmmk
25. mar 2008

Mirusch, nemyslim, ze je problem ve spg. Manza je mlady, aktivni, nekurak, ji zdrave a sportuje, hotovy Mirek Dusin 😀 jako diagnozu mame "Primäre Sterilität der Partnerin" :-/ Moje cykly jsou od 100 dni nahoru, ovulace nemam 🙄 Jeste aby spermio bylo spatny 😠

meleri
25. mar 2008

MMMMk,

tak jsem na tom stejně..taky máme fórum pro holky co jsou ve Francii, ale ony hodně řeší právě už těhotenství nebo děti, a já nevím co psát, páč tomu nerozumím a taky to bylo po mém neúspěchu bolestné..jinak jsou to holky super, a píšeme si i maily..

Ale je fakt, že pořádné fórum pro snažilky v cizině tady není.

Kolik nás to stálo? No zrovna včera jsme to platili...🙂 250 €, ale asi 120 € se nám vrátí. takže to taková hrůza není..

Holky, já tu s váma ráda zůstanu! 🙂 Jestli je nás tak málo, tak aspon budem my..🙂

Jinak já mám zítra tu punkci a pak jsem už celý týden na nemocenské, takže si můžem psát.

Snad se nám to už podaří!

Jinak odkud jste z německa? Já tam mám rodinu, žijou v Hamburgu. Byla jsem tam ale jen jednou v životě.
Jinak já jsem JV Francie..

No holky jdu balit tašku na zítřek do nemocnice, tak snad to všechno dobře dopadne,a budou snad nějaké ty embryjka..mějte se moc pěkně,a hodně štěstí se snažením🙂))

Meleri

kitten
25. mar 2008

Ahoj devcata Ahoj Meleri! Zdravim vas po Velikonocich! Nejak jsem nestihala- byli jsme na vylete do Irska. v patek mame dalsi schuzku s odbornikem ktery ma vyhodnotit ty nase testy...zatim to vypada na IVF. At ti to Meleri dobre dopadne a najdou nejaka ta vajicka 😉 Zkousely jste nekdo reflexologii ci akupunkturu? Jak to vidite?

mmmk
25. mar 2008

Meleri, tak at to v nemocnici dobre dopadne. 😵 To mate dobre, ze platite jen tak malo. Tady je to aspon 2500€. ☹

Kitten, reflexologii jsem nezkousela, ale akupunkturu vyzkousim pristi mesic. Snad mi to pomuze. Budu to mit jako podporu pri stimulaci. Mam anovulaci. 😒

mirusch
26. mar 2008

Ahoj Meleri, tak ako to dopadlo??? Uf, ako to tak vidim, tak sme sa tu zisli vsetky, co mame problemy 😅 Ale aspon sa mozeme podporovat. To mate inak super, ze platite len tak malo, my sme samoplatci a bude to okolo 4000,-EUR, uz teraz mi je z toho nanic. Uf. Mna to caka asi v juni, ale predtym chcem este absolvovat vysetrenia ak treba este nejake, nech mam kludne svedomie.
Informuj kolko si mala vajicok, kolko embrijok atd. 😵
Ozi, ja som pri Frankfurte - stred DE.

Ahoj Kitten, super, ze sa nam to tu rozrasta. Aj ty IVF. Uf. Ale neva, sme nejake bojovnice 😉

Mmmk a skusala si Femigard? Ja si myslim, ze by si mohla zacat merat BT, ak nemerias, nepamatam si, zacat pit Femigard - aspon 3 mesiace a pekne sa ti ukaze, ci to nieco prinieslo. Lebo mne ano. Mala som neskoru ovu, az po 17. DC a s Femigardom to bolo na 11. DC a naposledy 9. DC, tak dufam, ze to nebude postupovat, lebo nakoniec ju budem mat cez MS 😀 😀 No, v kazdom pripade mi F. cyklus upravil. To by tiez stalo za pokus, nie? Ja som si kludne aj priplatila to vysoke postovne. Alebo pockaj, kym niektora nepojde co CR alebo SR...

mmmk
26. mar 2008

Miri, ja uz Femigard mela, objedala jsem si ho, kdyz jsem byla v CR. Sice mi po nem narustla sliznice, ale ovulaci nevyvolal. Teploty jsem merivala poctive, ovsem to taky k nicemu moc nebylo. Teda byl to dukaz, ze nemam ovulaci 🤐 A doktorka to zakazala. Nemam na to myslet a nemam ani tusit, ktery DC jsem 😀 Proto jsem ji poslechla a teplomer je zavreny v supliku 😀

ivana98
autor
26. mar 2008

ahojte dievcata, zdravim 😵
my sa zatial na ivf nechystame, ale uz sme zacali s vysetreniami v Car-i... buduci pondelok mame termin u dr. s vysledkami mojho horm. profilu a spg..som zvedavaaaa! mohla by som si tam aj zavolat, ale takto si cvicim nervy 😀 😝

pekny den! 🙂

kitten
26. mar 2008

mmmk ja porad premyslim nad akupunkturou, ale mam strach ☹ jestli to neboli - takze definitivne poreferuj. Jak jsi nasla toho akupunkturistu (nebo jak se ten clovek jmenuje) Ja sla do jednoho cinskehoobchodu, ale me se tam moc nezdali. Zjistili ti proc neovulujes?
U nas je problem u manzela - hrozne malo kvalitnich spermosu - cpu ho vsemi moznymi vitaminy, ale doktor sam rekl ze nekomu to halt pomuze a na nekoho to nepusobi...
Ivano, snad budou ty vysledky dobre!
Miri, jake dalsi vysetreni budete mit? my meli :spermio, hormonalni profil a Ultrazvuk, gnetiku.

mmmk
26. mar 2008

Kitten, akupunkturu dela primo ta moje doktorka. Pak ma taky nejakou atestaci ci co na hormonalni a latkovou vymenu 😉 A na tu akupunkturu ma taky papir. Vsecky ty jeji papiry a diplomy visi na stene v ordinaci, tak jsem to tam nedavno studovala 🙂
Akupunkturu jsem absolvovala, kdyz jsem byla mala. Bylo mi tak 10 a mela jsem reflux ledvin a akupunktura 100% zabrala 😵 A neboli to. Jen to tak jakoby trosku zabrni, kdyz se to vpichne. Ani krev netece.

meleri
27. mar 2008

ahoj Mmmk, Kitten, Mirusch, Ivano, prostě všechny holky...🙂

Asi si říkáte, co tu otravovala skoro ve tři ráno..🙂
Včera po té operaci jsem se nějak nemohla probrat a spala jsem pořád..na pokoji, v autě, doma, no a tedkom jsem se tak nějak probrala, a fakt se mi nechce spát.
Bolí mě břicho jako když máte zaražené větry, jinak pohoda..🙂
Vajíček je 20, ale kolik se z nich oplodní, to fakt nevím..jestli to všechno vyjde, tak v sobotu jdu na transfer.

Mmmk, to je strašně moc 2500 €!!!! To fakt snad není pravda! Já myslela, že v německu je vše levnější. 2500 - tolik to snad stojí, když vám nehradí vůbec nic! Tady právě hradí 4 pokusy. Ale pak už to taky musí být moc.

Jinak s akupunkturou teda nemám vůbec zkušenosti. Tady se pořádají nějaké večery s psychologem, tak můžete poznat i jiné páry, které mají stejný problém..mě to ale nikdy nepřišlo důležité-vždycky jsme se s tím poprali sami nebo jsem psala tady na Modrého koníka. Ale třeba ta akupunktura je dobrá věc. Mě se vždycky nejvíc osvědčila fyzická aktivita, a hlavně příroda. člověk na všechno zapomene.

Kitten, manžel je na tom stejně-horší spermie a já ok..nevím, ale přijde mi to lepší varianta než když je to naopak...

Tak vám holky držím pěsti, at to všechno zvládnete! Ty testy, vyšetření atd...🙂

dobrou noc, snad už usnu...🙂
ahoj
Meleri

kitten
27. mar 2008

Cau Meleri. Hura 20! To se mi zda celkem dost. Snad se citis lepe. Tady to stoji soukrome kolem £5000 za 3 pokusy. Kdyz se ceka na statni IVF , trva to 3 roky ☹ A to se nam opravdu nechce cekat. My se oba snazime relaxovat a cvicit, ale clovek chce prece jen nejlepsi sanci. MMMk tos me uklidnila 😝

mirusch
27. mar 2008

Ahojte 😉
Mmmk, teraz som si spomenula, keď si to napísala, že ako je to s tebou 😅 Máš pravdu, prílišné pozorovanie tiež nie je dobré. Tak len trpezlivosť a dôverovať lekárom.

Kitten, my sme už mali spg, horm. profil, ultrazvuky, genetiku, laparoskopiu. Máme zlý spg. a ja mám trošku blbé hormóny...Už som mala stimulovať, len sa to pre moje bolesti brucha odložilo, ale máme v pláne v júni začať.
Akupunktúry som sa aj ja bála, aj keď mi tvrdili, že to nebolí, ale teda bolí to. Nie nejako neznesiteľne, niektoré ihličky fakt človek iba pocíti ako keď komár pichne, ale už som mala zopár fakt bolestivých, buď trafil doki nejaké blbé miesto, neviem, ale napr. najviac vždy bolí na ruke - pri palci a zo 2 do chrbta. Uf. A aj do ucha. Ale prežiť sa to fakt dá, ak to pomôže, tak určite. Ja zatiaľ extra zmeny nebadám, ale to neznamená, že to nepomáha iným.

Meleri, tak to si riadna sliepočka 😀 Dúfajme, že sa vám oplodní čo najviac, nech je na zamrazenie. Kedy máš vklad? Veľa šťastíčka 😵
Inak, ako som už písala, my sme samoplatci a vraj budeme okolo 4000,- EUR platiť. Záleží na mojej reakcii, koľko injekcií bude treba. Momentálne mám v chladničke 2 za vyše 1000,- EUR a tie budú stačiť len na 8 pichnutí, čo je isto málo. Uf.

Inak, ja som začala chodiť do fitnesska. Zistila som, že moje svaly nezodpovedajú mojej predstave o zdravom človeku, aj bolesti mám z toho, takže hurá. Zajtra dostanem svoj program, doteraz som len tak, podľa toho, čo mi kázal tréner. Začínam zľahka, ale už po 4 razoch badám, že vládzem trošku viac...A dúfam, že po troch mesiacoch už budem pripravená na tehu 😀 😵
Ozi, sa mi včera snívalo, že som bola tehotná, asi taký 5 mesiac podľa bruška, som ho pyšne ukazovala kamarátkam 😵 😵 Tak ma to naplnilo radosťou a pozitívnosťou. A dnes v noci sa mi snívalo o bábätku 😕

meleri
27. mar 2008

Holky,

já tomu nemůžu uvěřit....to je strašně moc peněz..škoda, že nejste taky ve Francii, tady je ta cena fakt rozdíl..

No já se snažila celý den něco dělat, ale tedkom už jsem fakt unavená, navíc mám zácpu...:( ale to jsem měla i minule.

Jinak vklad mám tuhle sobotu...ještě nevíme , kolik se jich oplodnilo...vzhledem k tomu, že naše pohlavní buňky se vůbec nechtějí spojovat, tak fakt nemáme moc šancí...minule jsme z 22 vajíček měli jen 2 embryja..:( a ta se neuchytila, asi byla nějaká špatná..

Přeju vám, až se na to nemusíte chystat na to IVF a at otěhotníte normálně..

ahoooj

mirusch
27. mar 2008

Meleri a boli ste na genetike? Či nemáte nejakú chromozómovú vadu?
Inak, ak máš zápchu, tak sušené slivky zmiešať s vlažnou vodou a zjesť a vypiť! Alebo aspoň čistý slivkový džús, čo ale neviem, či dostaneš...

meleri
27. mar 2008

Ahoj Mirusch,

jo byli jsme na genetice a v poho..na to že se nechtějí spojovat přišli až při IVF, že když to pozorovali mikroskopem, tak prostě ty spermie nechtěly k tomu vajíčku ani připlavat, prostě se jim asi něco nezdá...jenže proč to prý nikdo neví...:(

No já tu slívky nemám, ale mám tu čaj proti zácpě-zápche tak to snad zabere... 🙂 zítra ráno.. ..

Jinak slívku znám ještě jednu a to Slivovici... 😀

ivana98
autor
27. mar 2008

Meleri drzim palceee!! To je divne s tymi vasimi bunkami... 😕 robia vam kvoli tomi ICSI?

meleri
28. mar 2008

Ahoj Ivano,

jo robí nám ICSI. Nevíme co to je za problém, ale snad se to s tou ICSI podaří..

mirusch
28. mar 2008

Meleri, ale slivovica ti na zápchu asi nepomôže 😀 😀
Inak, to vyzerá ako imunologický problém. To by chcelo imuno vyšetrenie, či nemáš alergiu na spermie alebo čo, nevyznám sa až tak, ale spýtaj sa. Držím ale palce, nech už nič nie je potrebné!!!

meleri
28. mar 2008

Mirusch,

říká se, že slivovice vypálí vše! 🙂)) no ne, použila jsem klasický zelený čaj a už je to lepší, mám ale pořád ty větry je to děs..přitom jím úplně normálně..
Jinak dobré zprávy, máme 10 embryjek, takže spermie si mohly stávkovat jak chtěly, ale stejně s nima šoupli rovnou do vajíčka a dobrý..

Ne alergii na spermie nemám, to už jsme měli takové vyšetření, i genetiku, všechno...tak nevím, ale tedkom je to snad už jedno když se to povedlo... 🙂

A jak ty? Jak to cvičení? Je dobře že něco pro sebe děláš...ono to člověku hned prospějě..

mějte se holky moc pěkně a přeju hodně kuráže do toho snažení! 🙂
ahoj

mirusch
28. mar 2008

Meleri, tak blahoželám k embrijkám, je to naozaj pekné číslo, aj na zamrazenie vám ostane 😵
Ja ok, dnes som chcela ísť cvičiť, ale chytá ma migréna, tak si idem ľahnúť... 😠

kitten
28. mar 2008

ahoj devcata! Mirusch - tady leje jako z konve takze navsteva fitka se asi nekona 😎 Tak nam dnes doktorka vylozila vse o ICSI, ale jeste pro nas nemaji datum na zacatek lecby. Pry mam zhubnout 😖 muj body mass index je 28. to je super Meleri,10 je dobry vysledek! Kolik ti jich budou implantovat? Tady v UK jsou povoleny 2. At to zitra dobre dopadne 😉

mirusch
28. mar 2008

Kitten, tak som nebola, lebo ma fakt hnusoba vychytila, ale po triptane uz je zase dobre, dufam, ze sa nevrati, lebo chcem ist teda zajtra.
Tak teda mas dobru inspiraciu na chudnutie...aj ked neviem, naco to kazu, kde by bol potom problem? Moja kamoska otehotnela prirodzene, tiez jej kazali schudnut, ale sa jej nepodarilo, akurat ma teraz problem, ze nie je drobca dobre vidno cez ultrazvuk, tak ho nemozu dobre skontrolovat...mozno preto.
Tak hor sa do fitness, potom do IVF a potom uz len bezsenne noci pri drobcovi 😵 My budeme mat tiez ICSI, tak som zvedava, ze co to bude.

meleri
29. mar 2008

Holky,
je dobře že jdete na to ICSI, je to fakt lepší než obyčejné IVF. Je s tím daleko víc šance...my s IVF minule neměli žádné embryja, ale s ICSI těch deset.

Jinak držím palce s tím chudnutím, jestli můžu doporučit, tak super je plavání a turistika a brusle.

Holky jdu za chvíli na to, budou mi dávat jen dvě embryja, ale zbytek snad opravdu zmrazí.

Mějte se pěkně, a hezký víkend!

ahoj

mmmk
31. mar 2008

Meleri, jak se citis? Moc a moc drzim pesti 😉

My cekame 14 dni na navstevu doktorky, kde se dozvim vysledky a postup. Ale uz me hlodaji myslenky, ze bych ukecala sestricku na drivejsi termin 😀