Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
28. apr 2009

Dobre ranko. Tak ja zase frcim do sveta 😀 Este neviem co s nacatym dnom, ale isto nieco najdem, zacinam pomaly chytat paniku pred dovolenkou, zrazu mame posledne dva tyzdne plne na prasknutie, tak som zvedava ako budeme stihat vsetko 😝 A zase som sa nevyspala 🙄

Simonecka, uz si cernoska? 😀

zuzka11
28. apr 2009

Cauki Miri - Simonecka je cernoska - pomazala se Schokotorte 😀

lubinka9
28. apr 2009

ahojte,
zuzka, ako ti tie tt stupaju.. peknee 😵 ako sa ma gyrosek? a ak smiem vediet, preco prave gyrosek?

na mlsanie zboznujem Hanuty, nie su velke tak ma to nenuti zjest kopec a zaroven chutne a potesia. Nosim ich aj nasim na SK.

a opalovaky nastastie nemusim davat, aj teraz pocas tych vikendovych vyletov som zas o nieco zhnedla 😎

ech.. musim sa ist ucit slovicka, preco len je tolko druhov ovocia a zeleniny? 😠 a tie cleny! 😖

tak pekny slnecny den vsetkym 😵

blondynka400
28. apr 2009

Ahoj holky,

tedy mirusch, zas jsi se nevyspala? 😕 Nebo to všechno zvládneš 😉

lubnika, co jsou hanuty? 😕 To neznám 😕 Hezké učení 😉

simonecka91
28. apr 2009

dobre rano, ne ze bych vstala az ted uz jsem se stihla i osprchovat a zjistit co se nosi v anglii 😀 ale je to stejny hnus jako tady a ja chci boty strevicky a nic 🙄

lubi ty jsi pilna fakt jen ja jsem takova lemra ja se slovicka neucim ja to resim tak ze trajdam pul hodky v penny a tam si to prolezu vsechny vyrobky a pak si to pamatuju ale sedet doma na dupe a cosi se srotit me ani nehne 😔

tmavnu tzn u me z bilozelene barvy jdu na telovou 😀 cerna nebudu nikdy to mi nehrozi ja touzim po takove lehce nahnedle olivove pleti nj ja toho chci strasne moc proste 😖

hanuty znam ale nejim na me jsou moc sladke vozim je mati ta je zboznuje 🙂

jdu obedvat a pak hura do skoly na prednasku 🙂

mirusch
28. apr 2009

Mnam, Hanuty, tie milujeme. Nuz, je v nich Nutella, takze tak 😅 A Nutellu si radsej uz nekupujem, lebo to potom uprostred noci s lyzickou....takze ee.

Cleny som uz vzdala. Niektore si pamatam, niektore ani za nic, tak to potom tak do stratena tie koncovky.... 😀

Slnecny den Lubi? Tu prsi.... ☹

Blondy stastnu cestu, dobre vybav.

Zuzi ako mas? Ozi, uz ti dufam nebyva zle. Ale aj ty si bola dnes skoro! Tfuj, tfuj, tfuj na zajtra. Zober nejaky casak na odreagovanie a s nikym nediskutuj pred skuskou!! 😵

blondynka400
28. apr 2009

mirusch, nutelu mám taky hrozně ráda. Nejradši mám ale tu dvobarevnou, tady mají výbornou 😅
Za chvíli akorát pojedu na letiště, nějak se mi nikam nechce 😝

lubinka9
28. apr 2009

noo, zatial sa pocko drzi i ked uz nie tak slnecno ako rano. Tak mozno aj ten dazd pride 🙄

za hodku mam nemcinu, podarilo sa mi nadrvit asi 40 slovicok a niektore cleny 😀 Nevie niekto nahodou preco nemci baklazanu hovoria Eierfrucht? To ma fakt zaujima 😝
Len sa mi chce dost spat, dala som si jeden currywurst so zemiakmi a nejak mi oci klipkaju. Musim dat nejaky kofein..

schnucki
28. apr 2009

ahojik holky, jen na skok, veces pak mam vic casu

blondy stastnou cestu a brzo se nam vrat 😉

zuzi tfuj tfuj na zitra, ale dneska to uz moc nehrot .... drzim palecky 😉

lubinka tady taky prsi, takze snad sis toho slunicka uzila, my ti tam par kapek poslem 😀

simon ja se taky drtim sem tam slovicka, teda hlavne na zacatku, ted sem tam, pisu si karticky 😀

mirusch zase nevyspala?? asi te prijdu dneska vecer lehce klepnout aby ses prospala 😀 ..... ja mam cestovni horecku vzdycky par dnu pred odjezdem, pisu si seznamy a tak 😀 😀

mirusch
28. apr 2009

Blondy, dvojfarebnu som ani neskusala, mne chuti ta original, pamatam este z detstva - bolo ju dostat v Tuzexe v takych sklenych poharoch s uskom a mali sme tam znamu, tak nam obcas doniesla, 4 deti na jeden pohar, nebol velky, no sviatost to bola 😉

Lubi, ani som nevedela, ze sa baklazan tak povie 😀 Lebo ho vobec nekupujem.
Ja som dala na obed kasu z instatnych ovsenych vlociek s bananom, proste jedlo pre 6 mesacne deti 😀 Nemusim tento tyzden varit, moj manzel sa nastval, ze uz nechudne a hodil brutalnu dietu.

Schnucki, zoznamy sa uz pisu 😅 A bude ich tentoraz viac, lebo.... velky kufor, prirucna batozina, co este dolozit, co dokupit... 😖 Najhorsie je, ze musime trieskat transformator, kedze mame nabijacky a USA ma extra prud, prosti vsetko extra, nie? A ten vazi asi 2 kg a vyzera urcite na presvieteni batoziny ako bomba, tak neviem, ci nam budu otvarat kufor, ci ako.

mirusch
28. apr 2009

A zajtra mozem dlho spat 😀 😵

blondynka400
28. apr 2009

mirusch, tak to někdy zkus. Naopak některé jsaou ještě lepší než originál, ale můžeš i narazit. Řekla bych, že nejlepší mají chorvati, ta se jmenuje linolada (vždycky jsem si jich odtud přivezla alespoň 10) a pak ještě ve španělsku, ale tamu ž si název nepamatuju....

Tak se tu holky mějte hezky opatrujte se a já jsem za týden tu. Už jsem na letišti a za chvíli mi to letí, tedy snad, letadllo tu ještě není 😝

simonecka91
28. apr 2009

ahoj tak jsem dorazila na hodku domu z jedne prednasky a pak letim zase na jinou mezitim musim stihnout jeste nakoupit neco na vecu pak okoupat a pak jdu za drahousem 🙂

lubi teda baklazan to je cesky lilek pokud se nepletu a teda znam to pod nazvem die Aubergine 😝 ale jak rikam ja se z knizek neucim jen to znam z oddeleni zeleniny 😀

blondy mej se moc hezky 😵

mirusch styd se lzickou nutelu a v noci neboli te potom bricho??? me by teda bolelo a pak zuby 😔

mizim nakoupit, neb mi kazdy rika ze furt hubnu a hubnu a ja zeru a zeru vlastne jen prsa mi rostou 😀

mirusch
28. apr 2009

Simonecka, Aubergine!!! To je ono, to poznam 😀 Eierfrucht som ale este nepocula, ze by to niekto tak nazyval...
Nuz, nestydim se 😝 Ja mam vzdy predsavzatie, ze tentoraz to budem fakt natierat na toast, aj to raz natriem a nakoniec skoncim s lyzickou 😅 ale nie som sama, vela ludi, co poznam, to tak jedia. Ale je fakt, ze poznam mieru a nikdy nezjem viac ako zvladnem a este mi nikdy nebolo zle, ani zuby ma neboleli. Chodim pravidelne k zubarovi 😉
Clovece, to mas vyborne telo, ze len prsia ti rastu 😕 Ja ked chudnem, tak ako prve chudnu prsia....tie su bez hormonov tak ci tak o nicom, tak sa uz nezamyslam. A ani nechudnem...
Tak prijemnu zabavu s drahousem.

Schnucki a ten tvoj poctivo berie vitaminy? Mate uz dalsi termin alebo este nie?

No, mne ta zdrava ovsena kasa asi neurobila dobre 😝 😖 Asi ju prenecham babatkam. Som zase unavena. A som si myslela, ze zajtra si oddychnem a velke prd, rano idem upratovat k svokre, potom nakupovat, asi aj pre nu, potom fitnesko... A aj nam by som mala zase umyt dlazku. Ach jo.

Inak, dnes som sa strasne narehnila, az som plakala, kupila som novu knizku od Bastiana Sicka (mam od neho vsetky tri - Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod - baby, co ste v nemcine trosku zdatnejsie, kupit!!! Budete sa rehnit az budete plakat, je to o tom ake koniny Nemci hovoria, gramaticky a aj vyznamovo uplne nespravne). Tato nova su vlastne fotky napisov alebo vystrizkov z novin, ze co ludia vsetko nenapisu. Staci, ked zmenia jedno pismeno na velke a je z toho konina. Alebo nedaju ciarku. alebo skomolia slovo. Ozi, ta nova kniha sa vola "Happy aua" I. a aj II.

schnucki
28. apr 2009

ahojik holky,
tak ja se musim zastat mirusch, i ja si nekdy ujedu na lzicce, ale fakt jen vyjimecne 😀 az prilis moc sladkeho nemusim, jinak ja jsem tu jeste nenasla dvoubarevnou, ktera by byla tak dobra ....

jojo, vitaminy bere poctive kazdy den, nejprve musi je 3 mesice brat a pak na spermiogram, takze zatim jsme termin nedelali, nevime co bude za tri mesice, takze az nam bude mesic zbyvat, zavolame ...

o te knizce jsem uz taky premyslela, si ji koupit, asi to udelam kdyz je to takova sranda 😀

jinak simon to bych chtela taky, ja pokud drzim dietu jdou prsa jako prvni a jelikoz tak toho moc nemam, nejak se dietama netrapim 😀

mirusch
28. apr 2009

Schnucki, ty najprv docitaj tu moju knihu, uz ju mas pomaly 3 mesiace 😀 A ktoru si to chces? Lebo B. Sick ma tie "dativy" 3, aj ked ta tretia nie je az taka ako prve dve. A tieto Happy aua mam zatial dvojku. Uplne najsuper su neznalosti gramatiky, najviac sa vzdy zabavam na chybajucich ciarkach alebo "sie" a "Sie" - pre ostatne - malym znamena "oni" a velkym "vy"....Napr. Ak pridate prisady do automatu na pecenie chleba prilis skoro, automat VAS (namiesto ICH) pomelie....alebo......(v hoteli) Pouzite uteraky vylozte na umyvadlo, BUDETE potom vymeneni (namiesto budu vymenene). Uf.

lubinka9
28. apr 2009

tak ja hlasim, ze u nas prave zacalo prsat, bosorky jedny 😠 😀 Tak vam to vyslo..

inak Aubergine sa pouziva bezne, ma ale aj synonymum a to je prave ten Eierfrucht. Tak ma to zaujalo a vidim, ze ani vy ste to nepoznali.

Noo, ja sa na taketo knizky este teda necitim, zatial citam na lekciach hlavne detske rozpravky, tie su pre mna zatial tak akurat 🙂 No, kazdy raz zacina..

lubinka9
28. apr 2009

a konecne som si kupila Ampelblumen, tie sa mi pacia, zatial len jednu sortu. Baby poradte jak sa o to starat? Mate doma, na terase, balkone? A nechapem, ked to ma visiet, preco su zospodu kvetinaca dierky? 😕

mirusch
28. apr 2009

Lubinka, to nie my, to priroda 😅
Nuz, jasne ze kazdy zacina a ja som tiez zacinala lahkym citanim. Dolezite je venovat sa tomu, citat, pocuvat, rozpravat. V kazdom jazyku. A rozpravat, rozpravat, aj ked s chybami.
Neboj nic, ja sa budem citit ako somarik vo stvrtok, ked sa budem ucit ako a co v muzeu.

Ampelblumen som uz pocula, ale neviem si to predstavit 😅 Nie som velmi vzdelana ohladom kvetov, aj ked ich rada doma mam. najskor kukni na internete, isto tam pisu ako na to. hlavne polievat 😀 Dierky su preto, aby sa tam zrejme nezdrziavala voda, ale potom to treba asi castejsie polievat. alebo druha moznost - ze to treba vlozit este do jedneho crepnika bez dierok, oni to tu maju velmi divne tie crepniky, nepaci sa mi ten ich system. Ja mam rada tie obyc hnede, aj plastove mozu byt, crepniky s dierkami naspodku, aby voda pretekala a pod to tanierik. a ja si tie crepniky oservitkujem, takze su pekne. Najprv som si ich vozila zo SR, lebo tu som nevedela najst s dierkami naspodku. Ale uz som nasla aj tu.

simonecka91
28. apr 2009

lubi ty se asi fakt nudis ci co ucit se jeste synonymy ok priznavam tez jich znam hodne ale jen na nektere veci a ovoce a zelenina to fakt neni 😀

me to prijde tez divne neb jsem tez jako prvni zhubla na prsou a pak zbytek ale ted to tak neni.hmm ale zase jsem nikdy nepila pivo a ted musim rict ho ab und zu i piju tak ze by na tom bylo neco malo pravdy??? 😕

jinak ja hodne chodim pesky a pak mam doma stepper poprve za zivot mam vytrenovane hnaty 😀

drahouse si uziju asi tak ze si lehnu s cokoladou do postele budu cumet na telku a on mi musi namasirovat zada neb s nima neco mam pak si umyju zuby a usnu 🙂

no nic preju vam krasny vecer ja jdu do sprchy....

lubinka9
28. apr 2009

mirusch, ono to bude asi jak hovoris, aby sa nezadrziavala voda. Inak si to neviem vysvetlit. No oni su to obycajne kvety, take tahave, vselijake farebne a ten nazov je podla mna preto, ze su na zavesenie. Hmm..
Chcela som nieco dat, susedia maju take fasa okvetinkovane balkony a terasy a ja taky holy 😀 Tak teraz tam mam dokopy 2 kvety, jeden na zemi, jeden visi. Inak by som chcela nejake stromky male alebo tuje, neviem hocico, co by som mohla mat vonku aj v zime pripadne, take co neopadava a je furt zelene, moze aj kvitnut a co nevyzaduje nejaku extremnu starostlivost. Je vobec nieco take? 😀

mirusch
28. apr 2009

Lubinka najlepsie urobis, ked nabehnes niekde to zahradneho centra a nechas si poradit 😉 Tuje su zelene, ale zalezi asi aky druh mas, lebo su aj take citlive a zhnednu a vyschnu rychlo, pokial sa o ne spravne nestaras. Cize najprv si daj poradit a nedaj si vnutit najdrahsiu vec, radsej kukni este na internete a potom kup. a budes to mat aj ty tam krasne farebne. Aj mne sa to paci, ze Nemci sa vedia postarat o zahradky, teda vacsinou, nas domaci tu nebyva a je to hrozne zanedbane, uz dva roky nam slubuje, ze zveladi zahradku a stale nic. Rozmyslam, ze to trochu vytrham a aspon nejake kvety tam nasejem, kym sa rozhodne s tym nieco spravit, lebo to je hnus.

Simonecka, ja chodim len pesky a neviem posudit, ci mam hnaty vytrenovane....A to chodim aj do fitneska. Ale je iste, ze uz zvladnem vacsiu zataz ako na zaciatku, tak hadam to ma nejaky ucinok.
No, mas teda dobry program na vecer 😝 Tak hadam ti masaz pomoze.

lubinka9
28. apr 2009

simon, no je to des, ved nemci maju len na doklad o zaplateni tri vyrazy. A mozno viac, ja poznam zatial len 3 😎

mirusch
28. apr 2009

Lubinka - Quittung, Rechnung, Zettel, Kassenbon 😀 A to este ja som sa musela ucit miestne narecie, inak by som nerozumela svokre 😀

simonecka91
28. apr 2009

jj je to des a co teprv hovorova nemcina tu ovladam teda jeste lepe 😀 a kdyz necemu nerozumim tak vzdycky reknu hä?? a oni mi to tu radi vysvetli nemci jsou na me strasne mily musim rict 😝

mirusch
28. apr 2009

Simonecka, ved vravim, ze aj ja narecie musim ovladat 😀 A to h 😀 hä je trefne 😝 A este to ich ne? na konci....Moja mama si vzdy mysli, ze sa jej nieco pytaju 😀 Taketo drobnosti teda cloveka v skole nenaucia...

lubinka9
28. apr 2009

baby a teraz mi povedzte kedy tu zvyknu byt sezonne vypredaje na oblecko a topky?

mirusch
28. apr 2009

Lubinka vzdy den predtym ako tam prides 😀 Ale nie. neviem presne, ale zvykne byvat ku koncu leta a ku koncu zimy, proste sa zbavuju starych kolekcii, ale kedy je koniec leta, to je individualne, niekedy su vypredaju uz v auguste. Co viem isto, tak tesne po Vianociach zacina vzdy velky zimny.
Inak pred par dnami bol Velkonocny vypredaj, tie drahe fajne Lindt zajace, co povodne stoja 5 EUR boli za 1 EUR, tie mensie za 25 centov. A dnes som dostala 2 zadarmo ku knihe.

mirusch
28. apr 2009

Ok, idem do postele. Prajem dobru nocku.

lubinka9
28. apr 2009

mirusch, tebe len ta cokolada furt po rozume 😝 😀
tak dobru noc