Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
31. máj 2009

Ahojte, absolvovali sme navstevu svokry a jej sestry, no nervy moje. A manzel ma z nich vacsie nervy ako ja. Pre neho je moja rodina asi balzam na dusu, ked vidi, ako mozu rodinne vztahy dobre fungovat 😀

Medzitym periem, teda nechapem, uz siestu pracku, ze kde sme tolko veci nabrali a hlavne napratali do dvoch malych kufrov 😕 Esteze sa to vonku raz-dva vysusi, je relativne pekne a teplo. Ale bazen hladam zbytocne v zahrade ☹

K tomu rotopedu, boze, uz neviem ktora ste sa to pytali, mnoho zien nevie, ze je tehu a robia vselico. Ja osobne by som pocas snazenia sa sla na to s mierou, ale nemyslim si, ze by pohyb mohol uskodit, pokial sa neprehana a tehotenstvo nie je problemove. A ak babatko odide, tak by zrejme odislo aj tak.

Simonecka, ty sa nakoniec fakt das dokopy s nejakym Cinanom 😝 Este stale si s tym priatelom, co si bola? Ja mam tiez znamych hore-dole, to by som nezvladla ani vsetko pobehat, zatial uprednostnujem rodinu, no ale ved uvidime ako to bude. Napr. aj v Australii mam kamaratku, ale tam zatial neplanujem ist. aj ked USA mi dodalo odvahu, bola som z toho cela posrata, ale nie je to take hrozne, to cestovanie. Mali sme 6 letov a ked sme leteli v ramci USA, tak sme mali stiahnute zadky, len pol hodina na zmenu lietadla a prve meskalo 20 minut, ale pilot si svihol, bleskovo to zvladol a prisiel takmer na cas, my sme len pretlielili cez terminal a rovno do lietadla, sup-sup, clovek sa ani nestihne bat, keby mal nahodou strach z lietania. Uz mi to pri poslednych letoch prislo fakt ako z autobusu do autobusu. 😀

No, co by som vam popisala, tu na to asi ani nie je vhodne miesto, ale pisala som si dennik a planujem to urobit tak, ze to prepisem do PC a hodim k tomu fotky ako ilustracie, proste taka knizocka a potom poslem tomu, koho to bude zaujimat, co na to poviete? Len musim vypatrat, ci nie je nejaky softwer na to, aby to vyzeralo super.
Inak, ja som sa hlavne zaujimala o to, ako to tam chodi, kedze pre mna vsetko novota, s manzelovou rodinou sme urobili par vyletov, celkom ok, ako som spominala ten bizoni park, potom historicka americka dedinka z 19. st., Smoky Mountains a tak. Len mi kazia spomienky svagrinej tiky-dvakrat ma rozplakala. Ach jo. Ale budem sa snazit na to kaslat.
Celkom iny dojem som mala na vychodnom pobrezi, stretla som sa s mojou rodinkou po 19-tich rokoch, to je uz co povedat, vela sme spominali, a aj ked sme napr. cely den sedeli na terase a plavali v bazene, nenudila som sa, bolo to velmi prijemne a uzivala som si to uplne naplno. Ved si predstavte mat dom hned pri sirokej rieke, vyhlad na mola s lodkami, v zahrade bazen, proste dovolenka cely rok, hlavne ked je take pocasie ake maju. S lodkou sme sli na vylet po rieke smerom k oceanu, cim sme boli blizsie, tym viac nas hadzalo, dost brutal, ale fasa to bola, plnou parou okolo najvacsej vojenskej namornej zakladne na svete, ak pozerate Navy CIS, tak tam caso tocia svoje diely.
Aj na plaz sme sa boli previezt, najvacsia plaz, aku som kedy videla, brutal rozmery, no proste Ameeerika. Som sa nevedela odtrhnut. Ale len sme sa presli, aj tak sa plavat pre vlny nedalo.

Zatial tolko, skusim to spisat nejako. Do IP sa mi nahlaste, kto mate zaujem o moje pisatelske umenie plus fotky, ok 😀 ?

Ozi, Kleopatris, diky za maily, dobre veci 😉

simonecka91
31. máj 2009

ahoj mirusch tak teda poctive hlasim se svym pritelem stale jsem 😉 cinana asi ne i kdyz mam tady jednoho kamarada z ciny a ten je vam tak hezky znate film Anna a kral?? Tak on vypada jako ten kral vazne fesak 😝 a jeste umi dobre varit a taky skvele foti uz me nekolikrat fotil delal albumy atd fakt super 😎

nahodou cinani jsou moc fajn ja jen nesnasim muslimy 😖

mirusch super zazitky fakt ja uz se taky do uSA tesim treba tam uz zustanu 😀 hehe to by neslo by me michael pritahnul zpatky za usi do nemecka 😀

lubinka9
31. máj 2009

zdravim,
tak ja som si konecne prisla dnes na svoje. Rano to vyzeralo vselijako aj s pocasim aj mojim zaludkom, stale to nebolo ono.
Okolo jednej vybehlo slniecko a za kratku chvilu sa oteplilo na 30stupnov na slnku. Tak som rozlozila lehatko, ktore som si nedavno poridila, vzala knizku, namazala 30 a slnila sa, parada. Prehrialo mi konecne po dlhej dobe kosti a zdvihlo mi to naladu. Hlava prestala pobolievat, zaludok sa ukludnil-dnes som dala dietnejsi den, predsa len, no a celkom ma osmahlo. Paradny klidek, nikto nerusil.. 😵

mirusch, teda, cakam na dalsie zazitky a pri tej tvojej "knizke" na mna mysli.

simon, teda ten cinan zo spominaneho filmu je ozaj fesak. Ani sa tej Anne necudujem 😀
A preco nemusis moslimov? Ja mam jedneho kamarata v Egyptskej Hurghade a je v poho. Zenaty s ceskou 🙂

simonecka91
31. máj 2009

ja jsem na muslimy alergicka je uplne nesnasim(spatne zkusenosti) akorat kamaradim s jednim ze Syrie a ten je v poho. hlavne nesnasim turky fuj hlavne ty nemecke. Ty cesky nechapu co si vzaly muslimy moje kamoska se vdala za afganistance a ted je muslimkou no ale kdyz ji to sedi tak proc ne ze?

no je to fesak to mas recht a ten kamos vypada jako on ja kdyz ho vzdycky vidim tak cumim na nej skoro s otevrenou pusou 😀 😵

mirusch
31. máj 2009

Simonecka, ten film som myslim nevidela, takze neviem posudit, ale je fakt, ze som videla uz aj fakt peknych cinanov. S Moslimami nemam zle skusenosti, ale zase ani extra dobre, cize som taka neutral voci nim. Si myslim, ze v kazdej krajine a kazdom nabozenstve najdes fajn ludi a sviniarov. Radsej to tu nebudem nejako velmi rozoberat. Jedneho casu som byvala v dome u priatela a prenajimal zvysne izby Afganistancom. Asi piati tam boli, normalne v tych ich "nocnych koseliach" chodili, ale ku mne boli slusni, fakt ziaden problem.

Lubinka moja, coze ti bolo, nejako som presklila, necitala som velmi dozadu. Tak nech ti je uz len super. Mna zase posledne dva dni prehanalo a v noci zimnica, ma hodinu vytriaslo, ale to prve pripisujem stresu z cestovania a to druhe zime 😀 Som proste zvyknuta na ine teploty. Ked som si zobrala deku navyse, tak to bolo ok.
Kde si teraz? Mam taky dojem, ze si sla do SR...alebo si uz naspat? Boze ale som mimo obrazu.

A ste spominali Zuzku, ta je tiez prec?
Uf.

Inak, ten moj dennik dam proste do Wordu, tie softwery su drahe a navyse iba fotky a nie super kvalita, takto to mozem posielat mailom a pre seba si to vytlacim a dam zaviazat v copy-shope a basta.

meleri
31. máj 2009

Caute lidi!
jak se máte?

Ahoj Mirusch!
Já se přiznám že nemám sílu to pořádně přečíst co píšeš, akorát mě zaujalo to stím jídlem..no asi je to tam s tím stravováním moc špatné..

s muslimama je to těžké...někteří jsou strašně hodní,jenže to asi člověk neví předem, jak se to pak vyvrbí...ale na ty jejich parfémy nedám dopustit.. 😵

lubinka9
31. máj 2009

mirusch, zuzka je na dovo, blondy v CZ a ja uz tyzden spat v DE 😉
no mala som migraka, tentoraz s odtucnovackou 😖 ale uz v poho. Proste som sa v noci zobudila a uz bolo neskoro aj na tabletku.

simon, ten moj kamos manzelku nechal nech sa rozhodne. Ona nekonvertovala na jeho vieru ani nechodi zahalena. A je dokonca blondynka a trochu svieti medzi domacimi ale inak OK

mirusch
31. máj 2009

Ahoj Meleri 😉

Lubinka, aha, no chudatko. A ake tabletky na to mas? Lebo moje triptany mi zaberu, aj ked je migrena uz rozvinuta, len to trva o hodinku dlhsie. Ale zaberu. Bola si u neurologa? Ak nie, tak okamzite bez, naco sa prosim ta trapis?

simonecka91
31. máj 2009

tak ja jsem se byla tedka hodku projit krasne lesem hmm nadhera 😵

meleri ti ten parfem sezenu fakt!!!!o vanocich ho mas v ostrave!!!

lucylulu
1. jún 2009

caute tak ako?ja som pracovala cez vikend ale taraz mam zopar dni volna dnes ma priletiet maminka 😅 som strasne nervozna leti sama tak dufam ze sa nikde nestrati ☹ pekny den

mirusch
1. jún 2009

Ahojte, ja travim den triedenim fotiek a napalovanim na CD pre vsetkych, no teda, cas tak rychlo preleti, ze nechapem.

Lucylulu, tak jej budeme drzat palce! A prestupuje niekde? Daj vediet, ci do zvladla. Ono to nie je take narocne, pokial vsetko ide podla planu.

Kde ste ostatne?

schnucki
1. jún 2009

ahojik holky,

u nas pespaval vcera sinator od pritelovi segry, tak jsem mela zas co delat, ale padnul brzo do postele 😀 ale byla sranda .... pak jsme byli u rodicu na obede, pomohli trochu segre se stehovanim a ted uz jsem doma, pujdu vynist kose a trochu se ucit ....

mirusch ja si tu tvou knizku urcite rada prectu, na 100% se mnou pocitej 😉

ja muslimi a turky moc nemusim, nejsem nejak rasisticka nebo tak, ale jejich spolecnosti se vyhybam ....

lucy tak jak, nasla vas mamka??? .... vyzvednete ji na letisti??

schnucki
1. jún 2009

abych upresnila - je to jina kultura, kterou ja nechapu a ve spouste veci nesouhlasim, nikoho neodsuzuju, kazdy ma pravo zit jak uzna za vhodne, ale jelikoz to nechapu, jejich spolecnost nevyhledavam ....

lucylulu
2. jún 2009

caute ano vsetko ok dosla v poriadku len unavena ako pes 🙂 prestupovala v Londyne .schnucki ako dlho sa snazite?

schnucki
2. jún 2009

dobre ranko,

chtela jsem vas jen pozdravit nez poletim do skoly ....

lucy tak to je super ze maminka dorazila v poradku 😉 sikulka je to ..... lucy snazime se uz pres rok, v lednu to byl rok, jsme ted momentalne v CAR ....

holky preju krasny den a ja letim .....

zuuuzana7
2. jún 2009

dobre ranko, tak konecne som stihla nieco docitat.
ja som dnes na chorej tak som sa konecne zastavila a nasla si cas na konika.
mirusch teda ta tvoja rodinka sa ma, ze domcek pri mori jejda to sa nam iba snivat moze. 😀
aj ja by som rada videla par foteciek. tak mysli aj na mna

vidim same nove tvare, ze tu mame 😀

my sme boli na dovolenke v therme a asi som dost nachladla pretoze mam bolesti v oblasti obliciek a stale chodim len na zachod asi nejaky zapal.

blondy gratulujem k tt 🙂 do tretice vsetko dobre 😉

zuzi tak co uz mate meno vybrane?

meleri
2. jún 2009

nazdárek lidi,
ahoj Zuuuzano!
tak ať se brzo uzdravíš!
Lidi nějak nevím co psát..dneska se nic moc neděje..odpoledne musím nakoupit, začíná být zase horko..včera bylo teda líp.

zuuuzana7
2. jún 2009

ahoj meleri, tak uz som doma od lekara zapal mocovych ciest tak mi dal infuzku a antibiotika a idem sa naobedovat a sup do prace.
to sa mas ja teplucko zboznujem, ale u nas je zima brrrrr
tak to mozte ist s malym niekde kupat ? hmmm hned by som aj ja sla s vami

a kde su ostatne mirusch este spis? schnucki v skole hmmm konecne som doma a nikoho nikde ...

blondynka400
2. jún 2009

Ahoj holky,

tak jsme zpět 😀 . Je tady tedy pěkně hnusně, žádné teplo, ale prší jako v čechách 😝

U mne vše ok, těhu potvrzeno, máme gestační váček 9mm a odpovídáme o den více. Akorát jsem o víkendu lehce špinila, tak mám utroš 😝

Jinak v čechách docela dobré, akorát ta cesta je fakt otravná...Co tady nového? 😕 Půjdu se vás pokusit dočíst 😀

lubinka9
2. jún 2009

caves blondy, vitaj spat. Som rada, ze vse OK 😵 Takze teraz sa setris, ziadny tanec, nic podobne? Drzim palce nech je vsetko v poriadku aj nadalej. A dali ti nejake lieky?

u mna nic nove, ibaze som sa posledne 2 dni opalovala a dnes rano som zistila, ze mam hornu polovicu tvare bledsiu ako spodnu.. 😀 😀 to preto lebo som bala siltovku aby som nedajboze nechytila migraka 😒 ale neva, to sa spravi. Pocasie konecne letne, len to nezakriknut.

blondynka400
2. jún 2009

lubinka, no to asi úplně ne.... Cvičit chci chodit, ale hodně to omezím a něco změním. S tancováním zatím také přestat nemůžu, ale budu se šetřit, nebu skákat a tak.... Uvidí zda to půjde, když ne, tak toho samozřejmě nechám....
Dali mi utrogestan, ten beru a pak ještě ascoritun, ale ten brát nebudu, zatím mi to přijde zbytečné....

Tedy ty se ve svém věku neumíš opalovat? 😀

lubinka9
2. jún 2009

mirusch, mne zatial zabera aj 200 max. 400 Ibalgin. Moje bolesti hlavy su malokedy spojene s vracanim. Nemozem vtedy sice jest, ani sa pohnut, vadi mi svetlo a bolia ma oci ale netravim cas nad zachodovou misou 😝
Toto ale bolo spojene so zlcnikom, mam ho nepravidelneho tvaru, zistili mi to na sono, vraj cim dalej budem mat problemy s mastnymi jedlami a vobec vybrazdnovanim zlce z neho. Po veceri som zaspala a prestalo mi travit, som sa len presunula do spalne a v noci to udrelo naplno. Jedla som mastne pred spanim 😝 No a nejak sa mi to spojilo s tou hlavou a katastrofa na svete. Musim si davat bacha, po jedle nezasadnut alebo nezaspat.

lubinka9
2. jún 2009

blondy, kto by to povedal, ze 😀 taka stara koza uz 😀
a u dokiho v IT si uz bola, ci jak to mas premyslene?

meleri
2. jún 2009

Aho j Zuuzko,

fuj fuj infekce, to je hnus..no snad je ti už líp.
Jo tady jsou vedra, ale co je moc to je taky příliš...teď o víkendu se trochu ochladilo ale dneska už to zase najelo...slibovali že bude zítra pršet, tak uvidím..

jo tady na bazéně mají takový vyhřívaný bazének pro děti a je to tam jednou týdně..

Ahoj Blondýnko,

gratuluju ještě jednou k těhotenství! Jo ten utroš nezávidím, nemotá se ti z něho hlava? já měla takové stavy na začátku když sem to taky brala. jsi dobrá že budeš pořád tancovat atd..já to tak beru podle sebe, že sem nebyla schopna vyjít pomalu do schodů..ale možná proto sem taky pak skončila v tý nemocnici..🙂)

ahoj Lubinko,

pozor na úžeh..jo ta migréna to je hnus, taky mi na to zabíral ten ibuprofen tenkrát ani nic jiného nebylo...musím zaklepat že od té doby co žiju tady tak to nemívám..

mirusch
2. jún 2009

Ahojte.
Zuuuzka, som ti chcela napisat, ze s tym musis k Dr., s oblickami sranda nie je. A to fakt ides s tym do prace? No hlavne v teple udrzuj, oki? A velmi vela pi.

Blondy ahoj. No, z teba ma asi ta Dr. radost, co? Kedy ides na utz srdiecka? Strasne ti drzim palce!!

Lubinka, veru, musime ta naucit opalovat sa 😝. To mas dobre, ze ti zabera Ibuprofen. Mne nic, teda niekedy kombinacia Paracetamolu, Acylpirinu a kofeinu, maju to tu v jednej tabletke. Aj tak by si mala ist k neurologovi. Inak, ja som zistila, ze ked sa vecer napraskam a tiez mastne, tak v noci isto dostanem migrenu. Preto si na to davam pozor.

Ja nespim, nespim, ani som ten jetlag nemala taky hrozny, som cakala horsie, ale manzela to schytilo, chudaka.
Mam momentalne krizu, riesime rodinne vztahy, stracam iluzie, pochybujem o sebe a tak. Veselo. Dnes je jeden z najhorsich dni co si pamatam. ☹

meleri
2. jún 2009

ahoj Mirusch,

to je mi líto, že se cítíš takhle..hlavně ať je líp... 🙂

kleopatris
2. jún 2009

ahojky 🙂

mirusch co sa deje? nebud smutna, sak mas nas a my sme jak tvoja rodinka 😵 my ta nenechame v stichu a o sebe pochybovat nesmies! sak ty si taka silna babula, ze ti mozme len zavidiet! ja ti teda zavidim tvoju energiu a silu tolko veci podnikat a iluzie nestracaj, bez nich je potom svet na prd 😒

blondy a ascorutin sa smie? lebo ja som ho sem tam papala a tam na letaciku je napisane, ze v tehotenstve sa nesmie...tak uz neviem, ale super, ze mate uz 9 mm 😵

meleri ja ti zavidim to teplucko, u nas je zima a hnusne pocasie ☹

mirusch
2. jún 2009

Dakujem Meleri, Kleo 😔 . Nuz, ono to prejde, ale nevymaze sa to uplne. Ako som spominala problemy so svagrovcami, manzelova sestra napisala hnusny mail, aj manzel je z toho cely hotovy. Vraj trham rodinu a neviem este aka hnusna som. Proste nechapacky. Ja, co sa staram o jej matku kazdy den, ako jedina z rodiny! Ale viac podrobnosti pisat nebudem. To staci. Proste som sa strasne zlakla, ako ma vidia ini...Len mi ostava dufat, ze nie vsetci ma tak vidia a proste ziarli, ze jej brat uz tolko nechodi k nej. Neviem. 😔
Ale zvyknem sa obcas takto prekvapit z medziludskych vztahov, asi zase chvilu potrva, kym zacnem ludom verit, ze to, co povedia, naozaj myslia tak a nie inak.

Mam vas rada.

Inak, u nas je dneska krasne teplucko, len nemam silu to vyuzit. Od zajtra sa ma ochladit, neviem na ako dlho.

schnucki
2. jún 2009

ahojik holky,
tak jsem doma ze skoly, pritel uz je pryc, tak jsem si soupla komp na stolek a budu na vas mezi ucenim mrkat 🙂

zuuuuzi preju brzky uzdraveni a drz se v teple 😉 .... co jinak noveho???

blondy mam z tebe velkou radost 😵 .... a drzim vsechny palecky co mam aby jste to s prckem dotahli do konce 😉 ....

meleri ja slunicko rada, dneska jsem vyrazila v sukni a radne si to uzivala 😎

lubi tak priste bacha na ksiltovky, .... jsem ale rada ze uz je ti lip, takze priste nezaspat 🙂

mirusch vykasli se na ni, jinak to napsat nemuzu .... mozna mas pravdu a ona jen zarli, nekdy jsou lidi pak opravdu hnusni .... a vubec se neopovazuj o sobe pochybovat .... jak psala kleo, jsi nase slunicko, mas neskutecne energie a dobra v sobe, ze ti to lecktera zavidime .... jen si vem, ja te tenkrat nemit, tak nemluvim s tchanem kvuli barve v obyvaku 😀 .... jsi bajecny clovicek a kdo to nevi, prichazi o hodne !!!!!!

a kde mame zuzku??? se nekde valej asi u vody

mirusch
2. jún 2009

Schnucki, cmuk. Si zlaticko 😉

Viete ake tricko som si kupila? Kto vie anglicky - I am just one big freeking ray of sunshine! (Som jeden velky ... luc slnka.) To freeking sa tazko preklada, hlavne ked to moze nahradzat ine slovo na f... 😀 A svagrina na to dost blbo kukala 😀 Jej problem. Just som to nosila.