Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
17. jún 2009

mirusch, já tedy i všechny těstoviny, gnochi a tak zalévám jenom smetnaopu, to vajíčko mi v tom nějak vadí. To jedině do klasických zapečených těstovin. Ale je pravda že já nikdy podle receptů nevařila, všechno si vymýšlím sama...

mirusch
17. jún 2009

Lubinka, pisala som, ze sladkou. Teda ja sladkou. Nevyslahanou!! 😀

mirusch
17. jún 2009

Blondy, vsak kazdemu ako chuti 😉 Ja podla receptov idem tiez len malokedy, ale casto sa necham inspirovat. A potom si to dotvorim a dochutim ako ja chcem. Len jeden recept, co si pamatam, robim tak, ako bol v casopise, lebo je to spica mnamka. Kuracie kari.

Lubinka, v DE sa ta sladka smotana vola Schlagsahne.

lubinka9
17. jún 2009

miri, tak na to som uz prisla 😀 varim nou dost casto,m davam do strukovinovych polievok tak som sa musela naucit co sa ako vola 😎

lubinka9
17. jún 2009

a moj drahy robi dokonale kura na kari. 😝 miri ty ako robis, daj ten recept, v skratke 😉

blondynka400
17. jún 2009

mirusch, mě to nějak podle těch receptů neba... Navíc já jsem zvykla na svoje chutě a poměry. Ale nikomu to neberu 🙂
Určitě mirushc, pochlub se, taky mě to zajímá 😎

meleri
17. jún 2009

ty vole...vaření je pro mě teďkom úhlavní nepřítel... 😀 už se klepu na sobotu, sme pozvaní k babičce na oběd... 😵

holky mějte se tu, já jdu spát!

mirusch
17. jún 2009

Ok, v skratke a idem spat. Kuracie kari - oprazia sa na kocky nakrajane kuracie prsia ( mnozstvo, cojaviem, tak 400-500 g), pred tym ako su celkom hotove pridat na kocky pokrajanu papriku (cervena vyzera najefektnejsie), trochu citronovej stavy a pretlaceny cesnak (podla chuti, ja davam 2-3 struciky). Dochutit kari korenim - vacsie mnozstvo, kto ma rad stiplavejsie, aj chilli papricku, korenie. Zaleje sa to horucim bujonom (jeden pohar) a necha sa 10 minut prevriet. Potom sa prileje jedna sladka smotana zmiesana mukou na zhustenie (ja davam aj 2-3 lyzice, nech je to dost huste), jedna mala konzerva kukurice, kratko prevriet, pripadne dosolit, dochutit, hotovo. S ryzou najlepsie.

mirusch
17. jún 2009

oki, dobru noc.

lubinka9
17. jún 2009

no miri tak to asi vyskusame. My davame do kari sterilizovany hrasok ale ta kukurica a paprika znie tiez dobre. diky za tip.

blondynka400
17. jún 2009

Já to taky vyzkouším, já dělám takové indické, jen s masem a ananasem a občas bambusovými výhonky a bez toho vývaru. Ale zkusím to, ještě ten česnek do toho 😅

schnucki
17. jún 2009

teda vy jste ukecany .....

nestiham vas docist, omlouvam se ....

chtela jsem vas alespon pozdravit, doufam ze se mate vsechny bajecne, ze miminka v briskach jen rostou .... a mirusch my se uvidime za dva tydny 😵

moc moc vsechny pozdravuju 🙂

lubinka9
18. jún 2009

cauky parky ranecko,

ja budem dnes zasa lenosit v posteli, aspon kuknem nejake slovenske a ceske DVD. Davno som nepozrela Pelisky, tak skuknem asi.

teraz sa idem s drahym naranajkovat nez pojde do prace. Zaviedli sme taky novy ritual ked uz tak skoro vstavam.

pekny den vsetkym, i ked u nas zima a dazd. 🤐

meleri
18. jún 2009

čauec,

já sem vzhůru dneska od půl šesté... ☹

Lubinko,
to je pěkně, snídaně s manželem.. 😵 to je mi líto s tím počasím, sakryš já bych byla ráda kdyby tu trošku popršelo..

Ahoj Schuncki,
a jak bylo vůbec v česku?

jinak ten jogurt se povedl, nechala sem to přes noc pod peřinou a ráno jsem ho měla na snídani..ještě tak kdyby to šlo z toho umělého mléka vytvořit pro malého...

monasek84
18. jún 2009

Zdravim 🙂 muze se pridat jedna Ceska zijici na Slovensku? 🙂 (btw: je tu nekdo z Bratislavy?? 🙂 )

lubinka9
18. jún 2009

ahoj monasek, tak to tu este nemame ceska na Slovensku 😀 mile.. jasne pridaj sa
no ja som povodne z BA, momentalne z DE?

a co robis na SK? za pracou, priatelom, manzelom,..?

monasek84
18. jún 2009

lubinka: tak je tu aspon dasli zastoupeni 😀 Na SK jsem prisla za pritelem 🙂 ted uz tu dva roky ziju, pracuju a letos nebo pristi rok na jare snad i ta svatba a neco male ubrecene 😉

lubinka9
18. jún 2009

A v ktorej casti BA zijete? Ja som z Dubravky

a ako sa ti paci na Slovensku?

monasek84
18. jún 2009

Puvodne v Petrzalke, ale ted uz jsme 3 mesice odstehovani kousek od Malacek (do domku 🙂 ), ale do BA porad dojizdime za praci.
A ako sa mi paci? 🙂 tezko rict... jsou veci co jsou lepsi tady a jsou zase veci, co jsou lepsi v CR 🙂 zhrnula bych to ale tak, ze po tech dvou letech co jsem tady si zacinam teprve pomalu zvykat 🙂

lubinka9
18. jún 2009

ty si z Petrzky povodne? tam to moc dobre poznam. Predtym ako som sa pred 4 rokmi prestahovala do Dubravky tak som vyse 20 rokov byvala v Petrzalke.

ten domcek je super, aj my mame s mojim taky sen. Ked uz mate domcek asi zostavate natrvalo na Slovensku, ze?

no ja si tiez zvykam sme v DE od 1.3. ale paci sa nam a odhliadnuc od rodiny, ktoru mam na SK tak je to tu lepsie. I ked tu momentalne nepracujem tak hodnotim z pozicie zienky domacej 😀

monasek84
18. jún 2009

Ne ne, ja jsem puvodne z Brna a pritel z Petrzalky 🙂

Pokud nas nejake okolnosti nedonuti, tak uz zustavame na SK 🙂 uvidime 🙂 radsi nebudu rikat, ze urcite, vis jak to na svete chodi 🙂

Vy jste si do DE za praci? nebo jak? 🙂

lubinka9
18. jún 2009

no jasne nemyslela som, ze by si sa tam narodila 😀 ale, nez ste sa nastahovali do domu.

ano, prisli sme sem na 2 roky kvoli praci draheho. Vyslali ho v ramci prace na SK. Tiez nehovorim, ze sa nic nemoze zmenit a my si pobyt nepredlzime 😉 Asi by som sa nebranila ale ako mozno cochvila zistis ja sa tu stale stazujem na pocasie. Je tu stale zima. A urcite s tym ostatnym holkam uz leziem na nervy ale su take fajn, ze mi to toleruju 😀

monasek84
18. jún 2009

ja vim 😀

Clovek fakt nikdy nevi 🙂 vsak uvidite 🙂 hlavne at se mate dobre a vse se dari tak jak je potreba 😉

blondynka400
18. jún 2009

Ahoj holky,

schnucki, to víš no, jen ty nás nějak zanedbáváš 😀 . Ale chápu, že toho máš hodně 😉

lubinka, stále se tě ta nemoc drží? 😕 to já teď spím každý den skoro do 10, tedy jsme za noc tak 4x vzhůru, protože musím chodit na záchod a pak mi trvá než usnu, ale jinka spím jak zabitá a musím se hodně přemlouvat, abych vždycky vstala 😀

monasek, vítej. BRno nebo Bratislava to není moc velká změna, ne? 😅

monasek84
18. jún 2009

blondynka: Ahoj 🙂 tak je to zmena a neni 🙂 Kilometrove moc ne, ale naturou lidi a naturou mesta urcite ano 🙂

blondynka400
18. jún 2009

monasek, tak mě i Brňáci přijdou o dost jiní... Ale docela tě obdivuju, já bych tam nešla, byla jsem tam občas pracovně a to mi docela stačilo.
Tak hlavně že jsi spokojená.. A jak dlouho se snažíte?

Holky slovenský bez urážky, aby to teď nevyznělo nějak špatně, já proti vám nic nemám, to ani náhodou, ale žít na slovensku bych nedokázala 😔

monasek84
18. jún 2009

blondynka: lidi jsou tu o kus jini, jak jsem psala Lubince..... jsem tu dva roky a teprve si na ne mozna zacinam zvykat 🙂 jinak kdyby bylo na me, zustala bych v Brne, ale draha polovicka tam nechtela - chlap... 😉 takze jsem musela ustoupit ja 🙂
Loni v srpnu jsme prestali brat HAK a od Novyho roku to zkousime... ale mam porad problemy s cyklem, takze ... 😠 minuly tyden mi davali vyvolavacku a dostala jsem na tri mesice Lutenyl na srovnani cyklu, tak jsem zvedava.

blondynka400
18. jún 2009

monasek, tak to si dobrá, já bych v tomhle neustoupila...
Zkus bylinky, nejlépe jeřáb, fakt pomáhá 😉

Jojo, lidi jsou všude jiný a na některé věci si člověk těžko zvyká....

monasek84
18. jún 2009

blondynka: tak kdyz sem sem sla, tak sem byla hrdinka a rikala jsem si ze me tu nic nerozhazi, ale bylo par chvil kdy jsem toho rozhodnuti hodne litovala 🙂 ale tak snad uz to bude jen lepsi... uvidime... porad si rikam, ze utect muzu vzdycky 🙂
Jak dlouho jste se snazili vy?

blondynka400
18. jún 2009

monasek, tak já když jsem šla jsem, brala jsem to stejně a časem člověk některé věci vidí jinak... Ale my jsme tu jen dořčasně a manžel je čech... Ale zas jižní itálie je o hodně odlišnější než slovensko 😀

No snažili jsme se zhruba půl roku, s tím že už jsem těď těhu potřetí, předtím to vždycky samovolně zkončilo koncem 5tt.... 😔