Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
18. jún 2009

ved ja ale kukam von oknom 😀 Len von nechodim jak mam tu teplotu. A su tu mraky takze nic nenasvedcovalo, ze sa tak oteplilo.

inak dnes som tu sama az do neskoreho vecera. Drahy ide na futbal a potom si sadnut s kolegovcami z SK co su tu na sluzobke. Dufam, ze mobila bude mat zaveseneho na krku ako som mu nakazala rano 😝

kleopatris
18. jún 2009

blondy DHL radsej nie 😀 to by ti bud vobec nedosla, alebo rozlamana 😀 (pracujem tam 😀 )

blondynka400
18. jún 2009

kleo, hm, to máš možná pravdu, že je to rozdíl... Ale tak to zvládnete 😉¨

Tak to jsi měla tedy hezký příběh s policajty. To víš no, ona vykradených aut je v Praze tolik, že proč by se otravovali... Ono je lepší skoro policajty nevolat v tomto případě, protože pachatele stejně nenajdou, a na pojištění se to stejně většinou nevyplatí, protože když si vemeš že zaplatíš spolučast, přijdeš o bonus.... Bych timhle vykradačům užízla obě ruce, kdybych je někdy chytla 😠

lubinka, tak to á jsem tady taky ještě dnes sama, ale zítra by se měl vrátit, jestli si dobře pamatuju.... 😵

blondynka400
18. jún 2009

kleo, fakt? Já s nimi tedy nikdy žádné problémy neměla 😅

kleopatris
18. jún 2009

no on mi ukradol este aj redbul a cokoladu z auta a radio nechal....nechapem, si myslim ze asi nejaky narkoman...

aj ja som dnes vecer sama 🙂 drahy ma nejaku akciu z prace, ale tesim sa jak sa vycapim do postele a ani sa nehnem 🙂

zuzka11
18. jún 2009

Aaaaaa tema Slovaci a Cesi, nebo zvlastni sorta Prazaci, kteri jsou neoblibeni na Morave? to je taky sranda....... ja mam strasne moc dobrych kamaradu Slovaku z VS a i jinak, ale chapu averzi Cechu - studentu vuci nim, protoze proste je nefer, ze Slovaci jsou prijimani na nase VS, dostanou kolej na ukor Cechu - jasne, maji to dal, podporu od statu........a Cesi na Slovac ani nepachnou na VS....toz to mi prijde jedine co znam z vl.zkusenosti na temaaverze Slovaku......taky na to nekteri docenti reagovali, ze po Sl.chteli u zkousky cestinu , kdyz si to neplati, tak maji mluvit jako my........to aspon tvrdili.......

A pocit Cechu v Nemecku? zalezi na lidech v okoli nekdy si prijdu jako nejvetsi socka, to kdyz se jedna o "blbce", ale pokud jsi ve spolecnoisti inteligentnich lidi, kteri sami cestuji, maji za sebou nejakou zahr.zkuseniost - myslim delsi pobyt ci zivot v cizine, je to o necem jinem....tam je to hlavne o tobe, jako o cloveku........

Lubi - tak tos me dostala 😀 A drahy se ma hlasit? 😉 Hlavne mu nedavej ukoly jako nakup, vis ze to neklapne.....

kleopatris
18. jún 2009

nie robim si srandu 🙂 ta filialka co nosi sukromne baliky je super, ale o nasej pomlcim ......tu sa deju veci 🙄

blondynka400
18. jún 2009

Jé tak to budem všechny slaměný vdovy jo? 😀

kleo, no tak měl asi hlad 😀

zuzka, tak to s tou školou máme přesně stejné zkušenosti. Třeba človíček z Ostravy kolej nedostal a slovák ano, a to ještě tu lepší pro "cizince". U nás někteří docenti reagovali tak, že prostě slovákovy zkoušku nedali, i kdyby byl sebelepší, což mi ale zas přišlo docela hnusné...
Ona existuje úmluva že i my můžeme zadarmo studovat na slovensku, jenže to má háček, protože na slovenských VŠ můžeš skladát zkoušky jenom v slovenštině, zatímco u nás si klidně můžou mluvit slovensky...

zuzka11
18. jún 2009

O te umluve vim, nevedela jsem o te jazykove podmince....kazdopadne vim, ze na Sl.ZASNY ( asi prehanim, ale nikoho neznam) Cech nejde.........taky jsem meli par docentu, kteri meli na Sl.pifku........proste jen to ubytko bylo nefer.........jinak jsem Proslovacky naladena a snad me tu neukamenujete 😉

meleri
18. jún 2009

čaute, venku se to nedá..vrátili jsme se...
mě by zajímalo jak Slováci rozchodili to Euro, to musí být tedkom na Slovensku asi dost draho..
Jinak mám Slovensko ráda..škoda těch lesů co vyhořely...snad se to nějak dává do pořádku.

zuzka11
18. jún 2009

Meleri - z jineho soudku, omlouvam se, ze prerusuju tema - jedna kamaradka uvazuje o kacarku chicco, tusim tys psala, ze je nic moc.....co je na nem konkretne spatneho? Moc diky....

Jinak gratuluju k jogurtu!!! A co to znamena, zes ho dala pod polstar? 😕 jak jsi ho nakonec vyrabela? Jinak jsem koukala, teda ne do diskuze, ale jen jsem videla tve jmeno - fakt chcete uz druhe baby? Citis se na to?

meleri
18. jún 2009

Zuzko,

Lucylulu mi poslala na IP dost dobrý recept, a na noc se to má šoupnout v hrnci do tepla, tak jsem to dala pod peřinu a ráno byl fakt jogurt, jak mi psala...🙂

No není na něm špatného nic, pokud člověk chce chodit jenom po asfaltu a to ještě kvalitním... 😀 kdybych to byla věděla, koupila bych si nějaký co snese trošku horší terén...taky se to hned ošoupe, asi za tři měsíce to vypadalo jako by to byl oježděný starý kočárek..tedkom to vypadá přinejmenším jak po třech dětech..🙂 takže čiko fakt už ne..jo a jestli chce tu trojkombinaci kočár+autosedačka+sporťák tak ten sporťák je fakt taky pěkná rachotina...

meleri
18. jún 2009

abych pravdu řekla tak cokoliv jsme kdy měli s čika tak to stálo zaprd...včetně klokanky, kterou jsme dostali darem, tu jsme už ale naštěstí prodali...takže čiko fakt néé 😅

zuzka11
18. jún 2009

Diky meleri! ja ji to preposlu, nevadi? A mohla bys mi pls poslat do IP taky ten recet? rada vyzkousim....diiiiiik

mirusch
18. jún 2009

Ahojte. Som ok, migrena nakoniec neprisla, ale dnes lietam ako mad cow, sialena krava 😅 Najprv upratovat u svokry, potom rychlo posta po balik, potom nakupit, potom navarit, potom umyt riady, ist k manzelovej tete, chcela vyriadit pod postelou a teraz az kukam maily a vas. 😝
Idem vam pisat postupne, lebo ste ukecane ako baby na trhu, tak aby som nic neprepasla.

Monasek, vitaj, vitaj, ty si fakt dobra, z CR do SR. Nuz, ja som v Bratislave zila 3 roky, kvoli praci, aj som si celkom zvykla, ale ked sa spiatocne pozeram, bolo to dost o drzku. Ludia su uplne ini, ani neviem ako by som to vystihla. Proste sa tam vsetko toci o peniazoch, preziti, ako je stat naprd, co ja viem, tu v DE v malom mestecku je to trochu o inom a Bratislava mi ani najmenej nechyba. Pravdu povediac, teraz by som sa do SR nevracala, nehovorim, ze potom nie, ale pockam si, ako sa to tam bude vyvijat.
Ozi, Monasek, neskusala si Femigard na ten tvoj cyklus? To robi s babami priam zazraky, aj ja som mala dobru skusenost.

meleri
18. jún 2009

Zuzi jasně ale malý se ted vzbudil tak končím..🙂)

zuzka11
18. jún 2009

Miri slaaaaava, uz jsem si rikala, kde se toulas........moc diky za mail....

Meleri - diky, reknu ji to....mea nebo ma ho v uzsim vyberu, tak treba ji to pomuze.......

mirusch
18. jún 2009

Ale este sa Slovenska zastanem, lebo ked sa odmysli politika a myslenie ludi, ktore este nie je celkom bez starych zlozvykov, tak priroda je naozaj vynimocne pekna. Ako krajina je Slovensko nadherne 😉
Ked si vsak porovnam servis v USA a v SR, tak mi je az do placu. Ale to je vsetko o ludoch a ich pristupe. Inak, doteraz mi nie je jasne, ako ludia v SR vyjdu s peniazmi, ktore maju (bezni smrtelnici), ked su ceny vyssie ako v DE

😨 Prave citam, ze sa tu hadam hadate....😕 Presne tak, v kazdej jednej krajine su aj dobri, aj zli ludia, aj mudri, aj blbci, ja som si napr. vzdy myslela, ze Nemecko je uplne nanic, nuz, vselico nam natlacili do hlavy pocas socializmu. A nakoniec som skoncila tu 😅 A ked si odmyslim pocasie, tak som spokojna. Clovek si zvykne vsade na svete.

mirusch
18. jún 2009

Zuzi, ved jojo, som sa zahanbila po tvojom maili, ale fakt nestiham 😅

zuzka11
18. jún 2009

nehadame Miri...........tak bych to urcite nenazvala, myslim, ze vsechny jsme tu osvicene bytosti a vime, ze je HLAVNE o lidech.........

mirusch
18. jún 2009

Zuzi, veru, nechapem ako niekto moze mat urcity nazor na Nemcov, Americanov...atd, ked napr. nikdy nebol v tej krajine. Lebo to ini tak hovoria? Ja nesudim a neporovnavam, kym som v krajine nestravila urcity cas. Mozem viest rozhovor o SR, o CR, o UK a o DE. O inych krajinach mam len urcitu predstavu, ale nebudem predsa tvrdit, ze su taki alebo onaki.

U nas bolo dnes tak 26-27°, ale pod mrakom vacsinu casu. a zase ma od zajtra prsat a byt kosa. Ach jo.

Simonecka, chudatko, ja by som sa tam na severe fakt zblaznila. Sme v strede a aj tak som z pocasia nestastna. To by clovek nepovedal, ze moze byt taky velky rozdiel v pocasi, vsak? A v SR mi neveria, ze tam maju ovela lepsie a ovela viac slnecnych dni. Ked si spomeniem na majove pocasie vo Virginii...chce sa mi plakat. Ale zase otazka je, ci by sa mi pacilo mat polovicu roka horucavy a taku vysoku vlhkost vzduchu. Mozno by mi hrabalo z toho tiez. 😔

😀 Prave citam, ze vas mam vsetky zbit, za to ze ohovarate Slovensko 😀 No, nevladzem vas bit, tak nabuduce.... Ta Rumba ma obmakcila 😉
Inak, je to na dlhu debatu SR-CR, a pravdu povediac, ja uz ani nemam prehlad. Vlastne nezijem na SR uz tak dlho, ze fakt neviem, ako to tam teraz je 😅 Za nieco si Slovaci mozu, za nieco nie. Proste smola bol socializmus a potom ten katapult do slobody. Mnohym to pomutilo hlavy.

Kleo, inak moja kamoska mala toho v UK raz plne zuby a prestahovala sa do Viedne. A skoro sa zblaznila. Nevydrzala ani rok a utekala naspat do Londyna. 😝

mirusch
18. jún 2009

Zuzka, uplne presne si to vystihla - osvietene bytosti 😵 😵 😵 Chvalabohu. Na tento rok mam nezmyselnych hadok dost. Vies co mi svagrina vyhodila na oci? Ze mozem byt vdacna, ze som sa z vychodu dostala do Nemecka, ze som sa dostala z domu (hee? vsak som uz 7 rokov nebyvala s rodicmi), ze mozem cestovat kam chcem a robit si co chcem..... Nuz, taky pohlad na nas maju zapadniari...Keby som ju mala pred sebou, tak jej hadam dam aj do zubov, fakt 😠

mirusch
18. jún 2009

A kde ste? Ja som konecne tu, snazim sa vam tu vsetko popisat a aha aka ignoracia ☹

Inak, ja mam Prahu velmi rada, vzdy som mala, chodila som raz do roka, ale ked sme boli naposledy, tak som bola velmi smutna z toho, ako to tam skomercializovali. Za prve ludi ako nasr... a vsade obchody s matrioskami a podobnymi somarinami. Klasika, pasca na turistov. Uz to nemalo to caro ako predtym. Ale aj tak ju mam rada.

Inak, s tym kradnutim, ja som 2x nechapala, ake ma manzel stastie. ked ma raz bol navstivit v Bratislave, tak si zabudol zamknut auto, cely den tam stalo, nemecka znacka, Mazda a nic. A ked sme boli v Piestanoch, tak cely den a celu noc odomknute. Skoro som mu hlavu odtrhla. A on si vobec nepriznal chybu. Iba mi vynadal, ze preco ho stale kontrolujem. No, keby som ho nie, somara, tak to inak mohlo skoncit.

e.ma
18. jún 2009

Ahoj babysom tu nova tak sa vam aspon trocha predstavim.

Volam sa Eva, byvam od septembra v Rakusku- Burgenland a snazime sa s manzelom o babo, ale akosi to nefunguje.
Chcem vas poprosit, ci mi nevie niektora z vas poradit dobreho doktora Eisenstadte al. okoli, lebo ja som uz u druheho gynekologa a tem mi poradil cakat este par mesiacov- snazime sa dva roky a nic ☹ Ja uz jednu dceru mam ta ma 11 velka kocka ale aj tak chcem este jedno babatko. Akurat viem ze mam na vajecniku cystu 6cm ta mala v decembri iba 3cm a nejaku infekciu. Zajtra idem za doktorom pre lieky tak sa uvidi.

Tak vsetkym pekny den a vdaka za akukolvek radu.

mirusch
18. jún 2009

Ok, este vam napisem, ze tu zajtra nebudem, idem na cely den na navstevu do Wiesbadenu, kuknut babenku, co prave otehu po IVF. Inak, asi si ju nikto nepamatate, mozno Schnucki, raz tu bola v teme, davno, ako Masie, ona tiez potvrdzuje to, ze v tejto temicke su same uzasne baby.

mirusch
18. jún 2009

Ahoj Ema. No, lekara ti asi nikto neporadi, jedina, kto je v Rakusku je Kleopatris, ale asi inde, a Zuuuzka, ale ta sa uz nejaky cas neukazala. Ale Kleopatris si len pred par dnami nasla gynekologicku, sukromnu, hovorila, ze statni lekari v Rakusku su o nicom. ak sa tu dnes neukaze, napis jej IP.
Podla toho, co pises, to asi tak bude s Dr., o nicom. Po dvoch rokoch si uz davno mala byt v CAR - centre pre asistovanu reprodukciu, tam vedia, co robit. Popytaj sa na to. A tu cystu ti neplanuju vybrat, ked ti pretrvava? Ja som bola na laparoskopii, kde mi ju vybrali a mam pokoj. Urcite sa nenechaj odbit, treba nieco robit a aj ked mas dcerku, neznamena to, ze nemas teraz problem. Hlavne ked mas infekciu, mozes mat zapchate vajcovody. Jaj, ako ja nemam rada neschopnych lekarov 😠 😠 A mas to daleko do SR k lekarovi? v Bratislave su dobre CAR.

mirusch
18. jún 2009

Baby, uz ma to nebavi tu sama so sebou kecat, idem na chvilu do postele. Este kuknem.

lubinka9
18. jún 2009

ahoj Ema, suhlasim s mirusch. Dva roky? a nic lekari neriesia?

miri, no ja som tu semtam ockom, pomaham ale teraz kamaratovi s cover letter.

zuzka11
18. jún 2009

Ahoj Emi - taky bohuzel neporadim, jsem v Nemecku.......ale verim, ze se nekdo najde.......

Miri - tak tys prisla a ja odesla 😒 , ale uz jsem TU a nez prijede manzel a vyrazime na nakup tu i budu 😀 Presne jak jsi psala, neda se to brat hromadne....zalezi na lidech, na jejich inteligenci, otevrenosti.......jinak Slov., jak to brala Blondy hodnotit nemuzu, byla jsem jen v tatrach - komu by se tam nelibilo? 😕 A z mest znam jen Presov - kamaradka Slovenka tam mela svatbu....komunisticke mesto, kterych je i v CR par........takze nazor na mesta nemam........

mirusch
18. jún 2009

Este ste tu? Ja asi dnes zalomim skoro, idem sa navecerat a pojdem do hajan. skoro vstavam a dnes ma to fakt zlozilo....
Inak Zuzi, keby si sla niekedy do BB, tak by si zmenila nazor na mesta v SR 😉 Na svoje rodne mesto som hrda, je fakt krasne a obkolesene kopcami. Poznas pesnicku od Nedvedu - Banska Bystrica? Vzdy, ked ju pocujem, tak sa mi kotulaju slzy, lebo je nadherna a fakt to vystihol. Moji rodicia toto mesto vedome vybrali ako moje rodne a ja som im za to vdacna.