Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
14. okt 2009

kleo a kedy sa stahujete? cez vikend?
no moze byt aj kvoli tomu a plus maju kopec volna cez rok 😉

si kup tie rukavice co su do polky prstov ale maju taky nadstavec co ti zakryju vsetky prsty ako palciaky. neviem to inak vysvetlit.
ja si ich planujem kupit, nejake som videla v C&A

kleopatris
14. okt 2009

vidis to mna nenapadlo, take rukavicky, ja som vzdy nosila cele, ale dost sa to smyka na volante, ale hentake musim kuknut 🙂
no stahujeme sa az buduci vikend, tento vikend tam chceme zaniest par veci, malickosti, co sa zmestia do osobaku a buduci vikend aj nabytok a tak, lebo kuchynu nam dovezu az v pondelok a buduci vikend mi pride posila zo slovenska 😀 joj, ale tesim sa jak mala 🙂

lubinka9
14. okt 2009

kleo a kam sa to stahujete? budes mat blizsie k rodine? to je byt ci dom?
a ta kuchyna bude biela vsak? 😉
a nie, ze sa budes moc namahat

kleopatris
14. okt 2009

no kuchynu vam potom vyfotim 😵 biela a leskla 🙂
a blizsie budem mat asi o 4 km 😀 je to vedlajsia dedina a byt 164 m2 a na dvoch poschodiach 🙂 tak dufam, ze nam tam bude dobre konecne 🙂
a namahat sa neplanujem, na to som nahnala sestricku a mamicku 😅 ale sak oni pridu radi mi pomoct 🙂

lubinka9
14. okt 2009

fuha 164m2 az az.. a kolko planujete zotrvat? Viem, ze ste chceli ist spat do DE.

kleopatris
14. okt 2009

no nic mensie sme nejak nenasli 😒 tazke je to tu s bytami...ale sak mame tam velku zimnu zahradu (preto tolko m2...) tak budu mat aspon Romejka (zajac) a Krümmel (skrecok) riadny vybeh 😀, sak budeme 5 clenna rodina tak potrebujeme vela miesta 😀
a asi do konca buduceho roka to tu potiahneme...kvoli draheho praci a celkovej situacii na pracovnom trhu v nemecku 😢

meleri
14. okt 2009

ahojte holky,

malý spí tak odpočívám...🙂

už se začíná pěkně ochlazovat, ale nelituju, ty vedra byly příšerné..

Lubinko,

jak se vede?

Kleopatris,

gratuluji k novému bydlení! a ke kuchyni.

no nevím nějak co napsat....mějte se..🙂

schnucki
14. okt 2009

ahojik holky,

blondy me zacala vejska a skoly maj podzimni prazdniny, maj je dva tydny ....

jinak tady zacalo pekne mrznout, pritel rano skrabal auto, normalne jsem hledala podzimni bundu .... 😝

kleo tak to mi nejak uteklo ze mate novy bytik, to je super, .... a uz tenhle patek, jeste lepsi .... to je super 😵

ja mam trosku stresy se seminarema, pristi tyden se to ustali, to budu vedet kdy co a jak poradne .... je to hruza si sama planovat co a jak 😝

baylie
14. okt 2009

Ahoj holky,možem sa k Vam pridat? 😅 Ja žijem s manželikom už 4 roky v Prahe a snažilkujeme od februara zatial neuspešne,situaciu komplikuje ,že som v aprili stratila pracu.Neviete mi nahodou poradit či mam narok na matersku ked som prave nezamestnana v zahraniči? 😒 Som s toho jelen,velmi chcem mimi ale zaroven si aj hladam pracu a zatial nič mozno aj kvoli tomu sa nam nedari ☹

pekny večer 😉

schnucki
14. okt 2009

ahoj baylie,

jasne ze se k nam muzes pridat ..... ono stres snazilkovani nepomuze, ale hlavne neveset hlavu .....
ja si myslim ze na materskou narok mas, ale jista si nejsem .....

mirusch
14. okt 2009

Ahojte babule. Len som vas zbezne kukla. Vitam nove babule - baylie a ..ups, teraz nevidim na druhu stranu - z Rakuska.
Baylie, najistejsie to zistis, ked si zavolas na prislusny urad. Hned budes vediet. Mozno Lubinka alebo Blondy by vedeli poradit....

Ja vas zdravim a hlasim, ze mozno od piatku sa mi to trosku casovo zlepsi. Dnes som bola v muzeu, zajtra v muzeu, kazdy den so svokrou, plus zajtra ucim. Si to hodim uz, fakt.
No ale co je nove, ze sme za 24 hodin vybavili pre svokru Pflegeheim. Opatrovatelsky dom. A to prosim pekne bez znamosti a bez uplatkov. Celkovo v Nemecku sa nikde podlacat nemusi. Bud sa da a vybavi sa alebo sa neda a hotovo. Proste sme urobili smutne oci, ukazali kruhy pod ocami a nastastie sa jedna izba prave nasla. V pondelok nam dali papiere, v utorok sme to vsetko doobeda dali dokopy (v ramci vypisu z rodneho listu...ta pani vytiahla velikansku knihu z roku 1920, kde bolo krasnym pismom vsetko zapisane, som sa tesila ako male decko z toho). No a o tretej sme uz vybavili transport. Samozrejme, ze sme s nou boli az do vecera, zase chcela ist domov, no ale ta opatrovatelka jej to vysvetlila 😝 😀 Zatial je tam docasne, uvidime, ci ju tam udrzime. Vybavujeme pre manzela od sudu opatrovatelsky preukaz. Ak ho dostane, tak moze on a jeho brat urcit miesto jej trvaleho pobytu. A basta fidli.

V kazdom pripade kazdy den mame do cinenia s niekolkymi uradmi. Urady su asi vsade rovnake. Clovek je meno na papieri a hotovo. Ale jednej, ktora prideluje plienky a bola dost drza som proste povedala, ze sa nemusi trapit, ze dlho jej ich nebudu musiet dorucovat.... 😔 tak zrazu zostala ticho, bola prijemna a este nam aj pomohla 🙄

No, ja len, aby ste vedeli, kde mam teraz hlavu. V poistovni som kazdy den, vyzmykam ich, aj tak doplacame 1600,- kazdy mesiac, tak co. Teda my to nebudeme moct, cize socialny urad, tam ale nemozeme ist, kym nemame od sudu opatrovatelsky preukaz, ten nebude, kym nebude vyssi opatrovatelsky stupen... No a tak. Ako v rozpravke o kohutikovi a sliepocke.
Ale inak sa da. Ide to predsa len rychlejsie ako v SR.

Skusim sa ozvat v piatok a s vycistenou hlavou. Dobru noc. 😉

blondynka400
14. okt 2009

lubinka, tak to tady áme přeci jenom o něco tepleji 😀

kleo, tak 164m na byt je docela slušné.... My mámw domeček tady něco přes 200 a skoro bych řekla že je to zbytečně moc....

mirusch, jsem ráda že žiješ 😵

baylie, nevím jak je to u vás na slovensku, ale v čechách by jsi nárok na mateřskou neměla, pouze na rodičovskou

kleopatris
15. okt 2009

dobre ranko 🙂

dnes zase nikto? 😲
dnes mame krasne pocasie, ze 🙂 snezi a prsi a fuci a ja mam este letne gumy 😖 sme mali 2,5 stupna 🙂

mirusch aspon ze ste ako tak ok 🙂 a super s tym Pflegeheimom 😵

schnucki tak si to dobre zorganizuj, aby si stihala pomedzitym aj spinkat 🙂

blondy aj nam je 164 vela, ale chceli sme proste prec a do lepsieho...tak sme brali co bolo 😒 budeme mat 4 izby a treba nam viac menej 2, no ale neva 🙂

baylie myslim, ze ani na slovensku nemas narok :( ale viem, ze baby si platia dobrovolne nemocenske ci ake to poistenie aby dostali matersku, skus sa informovat este by ste to stihli, myslim, ze musis platit 270 dni 🙂

lubinka9
15. okt 2009

ahojte,

kleo, nie, ze sa zacnes stazovat, sama si to tak chcela 😉 A 164 je na upratovanie az az. My mame 143 a je to dost.

schnucki, mne by sa uz teda takto vazne studovat nechcelo, stresy a tak.. Ale drzim ti palce. A kolko vlastne este budes studovat?

miri, tak to je dobra sprava. Bude uz lepsie neboj.

baylie vitaj, tak ako pise kleo. Skus sa popytat na doplatenie spatne, tych 270 dni platby nemocenskeho musis splnat, inak nemas narok. Ja si platim z minima, cize to bude par drobnych ale aspon nieco.

ja mam dnes nemcinu, uz vidim ako sa mi tam budu zatvarat oci.
Ale zajtra je piatok a oslavujem 😉

kleopatris
15. okt 2009

ja sa nestazujem 😀 ja som happy, konecne mi je dobre a neni mi na grcku 🙂

lubi, ale sak schnucki je este mladucka, ona studovat este moze 😵

tak viel spass na nemcine, aj ja by som isla spinkat 🙂

ja mam rada, ked oslavujes, lebo to mne zacina viiiiiiiiikend 😀

schnucki
15. okt 2009

ahojik holky,

mirusch je super ze se to u vas nekam pohnulo a drzim palce aby to vsechno klaplo a meli jste trosku klidek .... bude lip 😵

holky, jeste mi zbejvaj tak 3 roky, pokud vsechno stihnu 😀 ono ty prvni dva tydny jsou vzdycky stresy, protoze si sama delam rozvrh, ale ctvrtek je jasnej, uvidim zitra jak mi co klapne a utery mam taky skoro jasny ..... 😝 .... ono by pro me nebylo jednoduchy najit si tu dobre placenou praci bez studia, tak jsem se do toho pustila 😀 ... jak rika muj tatka : dala sem na valku tak bojuj 😀 tak se toho drzim

lubinka ty a tvoje kastany, vzdycky si na tebe v patek vzpomenu a rozesmeje me to 😀

kleo je super ze uz mate neco noveho, treba ti konecne prejde to povydani s misou a bude uz jen dobre 😉

lubinka9
15. okt 2009

tak uz mam nemcinu za sebou. Totalne ma to znicilo, ledva drzim oci otvorene 😝 . Najhorsi cas je pre mna medzi 13-15, kedy spim. Hrozne sa takto premahat.

vonku desna zima, v noci ma chytila divna zimnica. Tak uz som si dala aj vyzmykane citrony s medom a dam este caj, nech sa na mna nic nenalepi. To potrebujem najmenej.

ucitelka mi rozpravala aky mala super druhy porod, vraj ambulantny, za hodinu od porodu isla domov. Chodil ju potom obzerat domov lekar. No kiezby to bolo take jednoduche.

kleo, blondy, kupujete uz vybavu? ci davate tomu cas?

schnucki este 3 roky? no drzim ti palce 😎 A aky odbor studujes?

kleopatris
15. okt 2009

boze aj ja som dnes uplne unavena, by som spala a spala 🙄 a to dnes ideme na tu pripravu, jak to vydrzim od 19-21 pocuvat a robit co po mne chcu, netusim 😖

ja este nic nekupujem, akurat od mamky mam jeden biely a smotankovy komplet, lebo nemohla vydrzat 🙂 inak nic, my len vyberame a nakupovat budeme neskor 🙂 ja sa este stale bojim nieco zakriknut.....a nejak ani nebol cas este

inak aj u nas v kancli pokaslava uz par ludi a zacina mna to stvat 😠 ked som chora, tak ostanem doma, a nie to roznasat medzi ludi 😠

schnucki
15. okt 2009

lubi germanistiku a pedagogiku, magistr 😀

ja taky nemam rada kdyz jsou lidi nemocny a jdou presto do prace, radeji lezim celej den v posteli a neroznasim dale 😝

kleo jakou pripravu?? na porod??

mirusch
15. okt 2009

Ahojte. Dnes busy, ale tentokrat vacsinou kvoli sebe 🙂 V muzeu a aj som mala prvu lekciu s jednym super chlapciskom, zase trosku malo peniazkov budem mat.

V domove ma dnes vytocili, teda ja chapem, ze toho maju vela, ale chvalabohu, ze som sa spytala 😖 Lebo svokra nemoze spat a ine veci, tak som sa opytala, ci dostava na noc tabletky. A ta, za to zodpovedna, ze nie, ze nema ani vecer, ani na noc dostavat....Coooo? 😠 Slepa ako kura v zite. Dostali plan od Dr., nove tlacivo, rukou pisane od Dr., co chceli, no a ona vybrala ako plan na lieky NAVRH z nemocnice z augusta! Skoro ma tam slahlo. 2 dni nemala lieky na srdce... Tak to dufam zmenila, zajtra to skontrolujem, nech si o mne mysli co chce, aj sefovi sme to povedali, tak sa ospravedlnil. Obavam sa, ze bude mat dievca problemy, ale toto je zavazna chyba.

Inak, dnes som bola za roznasaca 😅 Nejako ma schytil kasel, teda chora sa necitim byt, hodim si homeopatika a uvidime. Uf. No ale ved nacase. Tento rok sa drzim teda dobre, bola som chora len na zaciatku roka a odvtedy nic, aj ked sa stretavam s chorymi. Hm...

Ale musim vam povedat, ze asi mi chyba erotika... nejako sa obzeram po chlapoch a uz aj mlada lekarka v nemocnici sa mi zdala podozrivo sympaticka 😨 😅 😝 Od vcera kukam po jednom vodicovi autobusu, uz som 3x s tym istym cestovala, sympos, vtipny, komunikativny. Moje nervy. Nuz, to je tak, ked sa uz mesiac nezatriasla zem (ako by povedala Zuzka)...ani na to teraz nepomyslime 🙄

Kleo, tak ste uz v novom byte? Prepac, uslo mi to. To je fakt zaujimave, ze ti uz nie je zle. To asi bolo potom fakt z toho smradu 😠

ivanajelinek
16. okt 2009

Dobre ranko babule, tak zasa je tu vikend.Akosi to leti...Ako budete vikendovat v takomto zimnom pocasi? 😖

Lubi chcela som sa spytat, ty si brala pred tym akosi otehotnela aj nejake vitaminy. Lebo kazdy hovori inak...

A inak co mate noveho?

lubinka9
16. okt 2009

ranko,

ivi, ja som brala kyselinu listovu od MedPharmy, cca mesiac pred otehu som presla na Femibion 800, po 12tt na Femibion 400.

veru vikend uz zase, nestacim sa divit ako to sialene leti. Keby bolo aspon pekne, clovek sa tesi, ze nieco podnikne a moc sa toho veru neda. A flakat sa po nakupnych strediskach nieje moja salka kavy. Toho si este uzijem.
Neviem asi budeme len doma a lenosit. Vonku kopec chorych ludi, vidim ako sa zvacsil privala do lekarne tu pod nami, nechcem ochoriet. Takze kino alebo nejaka vystava by sice bola fajn ale radsej to este na par mesiacov ozeliem.

miri, no teda, dobre ale ze ste sa ozvali i ked bude mat dievca problem. To bola fakt vazna chyba.

schnucki, fiha, budes potom ucitelka ci ako? 😕

kleo, dnes nie si prva 😝 a ozaj zacina vikend 😀 a mne oslava, len rozmyslam ci po ranajkach alebo pred obedom ci po obede. Ale vecer urco nie, sa nenecham nikym rusit-to uz bude drahy doma 😀

a kde mame blondy?

kleopatris
16. okt 2009

dobre ranko 🙂

schnucki no priprava na porod to bola...ale teda nic moc, viac psychologicke zvasty jak nieco uzitocne...no uvidim, ci sa to zlepsi

mirusch este nie sme v novom byte, dnes ho budeme este len preberat a zle mi este sem tam je, ale uz ovela menej odkedy sa schladilo 😵
tak erotika ti chyba 😝 ale sak snad sa vam situacia konecne ukludni a budete mat aj troska cas na seba 🙂
a s tymi liekami 😠 sak to je hrozne, chuda svokra mohla znova dostat infarkt 😠

ahoj ivi 🙂 mne to vobec nevadi, ze je vikend 😀 keby bolo na mne, mohol by byt aj kazdy druhy den
a sice si sa pytala Lubinky, ale ja som brala pred otehu cistu kyselinu listovu inak nic, ziadne tie babyplan multivitaminy

kleopatris
16. okt 2009

no lubi este by si sa musela s manzelom rozdelit 😀
aj ja som si vsimla, ze blondy chyba 😲

lubinka9
16. okt 2009

kleo nastastie moj drahy neznasa horku cokoladu, ja mam rada horke gastany, vlastne neviem ci su este nejake ine, takze sa nebojim, ze by mi to mizlo 😎 secko moje 😝

a co take tam rozpravaju? neboj este bude cast ist do tuheho 🙂

ivanajelinek
16. okt 2009

Dakujem Kleo, a myslela som na vsetky tehulky tu, ci nieco pred tehu brali... Mne kolegyna odporucila ten Femibion ci co... Ale ked som sa pytala mojej dr. tak ona povedala, ze je to zbytocne... Ze ked to ma prist, tak to pride... 😉
A este sa chcem spytat, vy ked ste vysadili Hak, nemali ste potom taku dost vyhadzanu plet? Lebo mne sa plet tak hrozne zhorsila po vysadeni, ale len na brade a dole pod bradou...Nemate niekto skusenosti?

kleopatris
16. okt 2009

prva cast bola celkom ok, to nam rozpravala ako to bude prebiehat a v druhej casti nas rozdelila na skupinu zeny a chlapi a mali sme rozoberat svoje ocakavania a tak....a akoze plusy a minusy, ja som teda nic nepridala, lebo tie baby co tam boli, nevideli skoro ziadne plusy, na tom ze budu mat babatko 😖 som bola zhrozena, s akym negativizmom idu niektore zeny do toho mat dieta.....a manzelovi sa tiez nepacilo a potom sme akoze cvicili nejake dychove cvicenia a nebolo tam dost miesta...uvidime jaka bude dalsia hodina, uz sme to zacvakali tak to tam dochodime 🙂

kleopatris
16. okt 2009

no mne akurat skakal cyklus, vlasy mastne a myslim, ze aj vyrazky som mala, myslim hlavne v dekolte. preto som aj nasadila skoro polrocnu pauzu medzi otehu a HAK

lubinka9
16. okt 2009

ivi, ja som brala ten Femibion hlavne kvoli lepsiemu vstrebavaniu listovky, nie aby sme to urychlili, tak to myslim ani nefunguje.
A HAK som brala len medzi rokmi 19-21, co je uz davno 😅 , problemy s pletou som ale nezaznamenala. A chvalabohu ani nic ine, co citam skusenosti inych bab po vysadeni.

A kedy si vysadila? Lebo je mozne, ze sa ti organizmus cisti a prechadza to pokozkou.

barbora87
16. okt 2009

dobre ranko...
mozem sa pridat?su tu nejake snazilky z viedne???