Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
1. nov 2009

mirusch, jak je? Ať je ten zítřek co nejlepší, tedy pokuď se to sá takto říct 😉 😵

mirusch
1. nov 2009

Dik Blondy. No, vkuse ma trapi hlava a zaludok, cakam, kedy uz bude lepsie, lebo toho takto vela neurobim. Aj balit by som sa uz mala, aj upratovat, aj este vybavovacky, ach jo.
Potom sa ozvem. Pa.

kleopatris
2. nov 2009

Dobre ranko 🙂

tak som tu v plnej krase zase 😀 bohuzial z prace 😒 este 20 krat musim vydrzat, ale nechce sa mi ...

mirusch vela sil na dnes 😔

lubinka9
2. nov 2009

ahojte,

kleo to ubehne jak voda neboj, vyberaj zatial vybavu na nete 🙂

miri, myslim na vas.

my sme mali upratovaci vikend, uz ozaj trebalo. A boli sme na vylete v jednom nemeckom malom mestecku s typickou architekturou.
Inak mozno som pisala, ze cvicim denne jogu pre tehotne.. a posledne 2 razy sa pridal aj drahy 😀 Tak som zvedava dokedy mu to vydrzi ale ide mu to, snazi sa.

a co vy? aky ste mali vikend?

kleopatris
2. nov 2009

teda tu to za chvilu mozme zavriet 😲

lubi, blondy taka otazka, jak vyzera stikutka u baba v bruchu? mne sa sem tam zda, ze je to nieco take, ale zda sa mi, ze intervaly su dost kratke...hm, ale neviem co ine by to mohlo byt 😖

blondynka400
2. nov 2009

lubinka, manžel cvíčí jogů pro těhotné? 😀

kleo, asi jazyková bariéera, ale navím, co je to stikutka 😀 . Jestli myslímš škytavku, tak to poznáš. Jsou to takové jakoby pravidelné pohyby, hodně jemné, ale jiné než kopání a pod. Malá to měla asi třikrát přibližně v té době, co jsi teď ty. Je to tím, že se blbě napije plodové vody 😀

lubinka9
2. nov 2009

kleo, nas mrnavy ma za sebou tiez stikutku. Raz alebo 2x. A je to tak ako opisuje blondy. V pravidelnych intervaloch akoby trhane pohyby, nie klasicke kopanceky.

blondy, presne tak. 😀

inak mavate este niekedy take chvilkove slabe bolesti ako pri MS? Ja som mala asi 2 tyzdne dozadu cca 30mim, som si isla na chvilu lahnut a uplne to potom preslo. A dnes asi takych 5 min. Je to tym, ze sa maternica roztahuje?
Ja sa zajtra pre istotu spytam Dr.

pekny vecer prajem! 🙂

ivanajelinek
2. nov 2009

Ahojte kocky, tak sa hlasim po dovolenke... Skusim vas nejak docitat....Co nove, nejake nove tehulky?

mirusch
2. nov 2009

Ahojte. Dakujem vam.
Tak sme to zvladli. Chudak manzel rano iba opakoval, ze ci uz je utorok 😔 A zajtra ma okruhle narodeniny. Ani oslavovat nebudeme. Ach jo.
Este par vybavovaciek a potom uz len poplatit vsetky ucty a mozeme sa spamatavat. Vsetkych nas boli hlava 😝
Rozmyslame, ci nepojdeme na Vianoce niekam uplne do kelu, daleko... Este uvidime.
Ok, ja dnes tak o nicom, ozvem sa neskor. Pa.

blondynka400
3. nov 2009

lubinka, jé tak já to i přes jazykové rozdílnosti odhaila, jsem dobrá 😀
Já tedy žádné bolesti nemám, to co popisujše jsem ěla akorát hodně na začátku...

ivana, zatím ne, musíte se pořádně posnažit 🙂

mirusch, hlavně že jsi ok 😉. Pořádně si odpočni a určitě bude lépe... S těmi vánocemi to možná není až zas tak špatný nápad...

kleopatris
3. nov 2009

dobre ranko

no skytavka to bola 😀 mne sa to len zdalo strasne za sebou, ja ked "skytam" tak nie tak rychlo za sebou, ale mrnusik asi hej 🙂 sak ine to byt nemohlo...
lubi ja mam tiez sem tam bolesti brucha ako pri mrche, ale vraj je to normalne mi Dr.vzdy povie...tak dufam, ze je.
my sa mame nejak divne, maly je nejaky nervozny, stale sebou len sije a ja som sa vytesovala, ze oslavim dvojtyzdnove vyrocie nevracania a nic....odvcera to mam naspät 😒 ani dva tyzdne sme nestihli vydrzat ...

lubi drzim pasticky na kontrolu a posli potom konecne nejaku fotecku maleho, nech vieme konecne s kym mame tu cest 😵

blondy a ked budes v cechach to ta tu asi moc casto neuvidime, ze ☹

mirusch pekne sa vyspinkaj z toho a bude lepsie, zajtra mas muzeum a mozes sa konecne troska nan viac sustredit 😵 a na tie vianoce, byt vami poletim tiez niekam za slnieckom, nech vam dobije chybajucu energiu 🙂

meleri
3. nov 2009

čauec Kleopatris,

jo už ti škytá miminko? 😅 je to sranda co...jej ty pořád zvracíš? ☹ to je mi líto! a co doktor na to?

Blondy,

jej to je pravda, to už asi na net moc chodit nebudeš... 😢 to je škoda..ale jak se zase vrátíš!

podařilo se mi schodit na 59 😵 ještě kilčo nebo dvě a sem zpátky na původní váze...akorát teda ten hrudní koš se mi asi roztáhl, páč ty věci které jsem měla fajn, tak se do nich pořád nevlezu.. ☹ no kosti už zhubnout nemůžu, tak ty těsné věci asi rozdám, a budu muset chodit v něčem jiném..nikdy mi nenapadlo, že po těhotenství se člověku roztáhne hrudní koš! myslela sem že boky, ale ty mám furt stejné..

kleopatris
3. nov 2009

meleri zvracim stale 😒 a doktorom je to taaaak strasne jedno ☹ no co uz, musim len vydrzat

super, ze si schudla 😵 a fakt sa ti roztiahol hrudny kos? mne teda zatial len panva, ale mozno, ked sa babo ulozi viac hore tak sa roztahuje hrudnik a ked dole panva? 😲 ale je to zaujimave jak sa nam tela menia 😅 ale zase mas aspon dovod si kupit nove vecicky 😵

lubinka9
3. nov 2009

ahojte,
tak som spat, kontrola OK. Mrnavy je uz vaha, ma 650g 😵
Fotecku nemam, krpuch bol otoceny ku chrbtici, dnes naladu na fotenie nemal zato svoju pychu nam ukazoval az az 😀 😀
Dr., ze cely otec, tak neviem ako vie.. 😀

a som sa pytala aj na tu placentu, tak je to OK, tak dufam, ze s tou 1-kou vydrzim co najdlhsie.

kleo, chuda, zas je to spat?

meleri, gratulujem k ubytku na vahe

miri, oddychujte..

blondynka400
3. nov 2009

lubinka, tedy, to už není mrňavý ale malý macíček 😀
To je škoda, že fotka není, tak snad příště....

meleri, no vidíš, jak ti to hubnutí jde 😉 .
K tomu hrudnímu koši, mám takový pocit, že dopadnu stejně. hlavně v poslední době mě poměrně bolí a podprdu si musím zapínat na další háček, protože mě tlačí. Úplně cítím jak tam mám natlačená žaludek a občas se mi začíná i hůř dýchat. to ej tak když máš malé břicho, všechno se ti natlačí nahoru... Pánev mám zatím pořád stejnou, tak jsem zvědavá jestli povolí nebo ne, nemusela by, už tak jí mám širokou 😝

kleo, ty stále zvracíš? 😕 To jsi tedy chudinka. no měla jsme koelgyni, která zvracela od začátku těhu a celých 9 měsíců a to klidně i 10x denně. Ikdyž jí pak dávali nějaké léky (vůbec nepřibírala), stejně to nepomohlo. a nakonec se jí narodil 4kilový klučina 😀 . To jsem tě asi moc nepotěšila, co? 😝 😀

Jinka holky nebojte, když budu v čechách, tak net mít budu. Takhle na těch pár dní nám to nestálo ho platit, ale když tam budu dýl, zařídim ho. Bez něj já být nemůžu a chodit pořád někam na wifi by se mi nechtělo 😵

lubinka9
3. nov 2009

baby ja som sa dnes zasa utrhla z retazi. Ten obchod s detskymi vecami jak naschval stoji hned vedla vchodu do skoly 😠 😀
Som zasa nieco kupila mrnusovi. Povedzte, ze to aj vy uz robite.. 😕 Ale tak su tu kocky na koniku co maju vybavu a niesu este ani tehu 😅

no ja sa zadychavam uz teraz, hlavne ked musim vyjst na nemcinu 2 poschodia peso. Potom to este 10min. rozdychavam. A ta moja 63 rocna ucitelka vybehne hore jak mladica, sa niekedy az hanbim 😅 😀

blondynka400
3. nov 2009

lubinka, no já už se přiznám něco mám. Řekla jsem si že až budu v sedmém měsící a to jsem dodržela... Navcí to mám trošku horší jak chci část kupvoat tady a číst v čechách...
Copak hezkého jsi koupila 😎 . Jinak neboj, jsi normální, že už nakupuješ 😀

lubinka9
3. nov 2009

blondy mam uz nejake ponozticky, bodycka, pancusky, 2 overaly na spanie, jedny rifle a mencestraky, mikinu a 2 tricka, fusak, v ktorom si ho povezieme a jeden chutny svetrik 😅 😅
no tak u mna to este nieje siedmy mesiac ale povedala som si, ze po Organscreeningu.. A neviem, ak by sa malo nieco pos..t urcite to nebude kvoli tomu, ze som mu uz nieco kupila. Ale troska poverciva som to priznavam, takze kocik mi doma stat nebude a postielka asi tiez az na poslednu chvilu 😝

a co mas ty?

kleopatris
3. nov 2009

no aj ja uz nieco mam 😵, zatial len bodycka, dupajdy a kosielky 🙂 ale nie vela, len tak par 🙂 este musim prebrat segrine veci a vyhrabat nejake veci, co moze nosit aj chlapec 🙂

no s tym zvracanim som na tom este dobre :D segra musela aj v noci stavat a niekedy mala 24 hodinovu "sichtu" :D, ja mam len rannu :D
a zadychavat...ja sa zadycham vzdy na schodoch, niekedy mna musi drahy tahat alebo tlacit aby som to zmakla.

blondynka400
3. nov 2009

lubi, jojo, určitě se něco ne po jenom proto, že jsi něco koupila....
No mám zatím jen pár takových overálků a bodýček a nějakou čepičku a jedny takové teplé polobotičky. víc moc kupovat už nebudu, dokoupím, až se pak narodí, podle toho jako bude velká a tak... A pak už mám něco v zásobě od mátinky a tchýně, co mi hlásili dopředu že nakoupily 😀
No postýlku já budu muset koupit brzo, co budu ještě tady, ale tak to tu zas nebudu já, takže to se nepočítá 😀

lubinka9
3. nov 2009

tak kukam, ze sme na tom podobne 😀

blondynka400
3. nov 2009

lubinka,jojo, taky bych to tak viděla 😀

mirusch
3. nov 2009

Ahojte, no tak sa vam kludne pridam do klubu zvracajucich, ak chcete 😀 😝 Komplet celych 10 dni hlava, z toho 4 dni migrena, minuly tyzden som si vyobjimala WC misu aj do zasoby. 😅 Ale hadam uz bude lepsie, malo by byt, lebo este musim zajtra do muzea (Kleo si super pamata), poupratovat byt, pozehlit a pobalit sa. A nakupit. A este zajtra ucim. A o takom, ze pripadne aj varit, tak to som vzdala, proste si objednavame pizzu a hotovo. Kedze som schudla z takmer 73 kg na 68, tak to neriesim 😉

Dnes sme rozniesli kytice kvetov ako podakovanie do domova, k lekarke a tak, tak iba oci plestili a tesili sa.

lubinka9
4. nov 2009

ahojte,

miri teda, tak dufam, ze je ti uz lepsie. Prepac ale to bola poradna odtucnovacka. Ale snaz sa jest lebo ta to moc oslabi. Zisla by sa vam teda poriadna vyhrievacia dovolenka, nech vas slnko dobije. A co manzel?

u nas furt leje, posobi to na mna depkovsky, chyba mi slniecko ☹ Ale jedno mam u seba tak sa drzim 😉 Ale chcelo by to taku peknu jesen, asi sa nedockam.

a dnes v noci na potvoru ma zacali chytat krce do lytok, zabudla som to vcera Dr. spomenut. 🙄 Ale doteraz som to mala len asi 2x. Asi mu budem musiet zavolat, ake magnezko mi treba a ci to mozem kombinovat s tymi liekmi co beriem.
Inak kocky jak to je s vlasskymi orechami? Mam doma cely pytel, sem tam si dam, maju vysoky obsah magnezka, vtedy mam v noci pokoj. Mozu sa v tehu aj kazdy den? Takych 5 ks? 😕 Tusim v 3 trimestri by sa uz moc nemali kvoli alergii.

mama mi dnes poslala fotky, co kupila malemu takze uz nabiehaju pomaly do babickovskeho rezimu 😀 A pridu ma pozriet o 2 tyzdne, tak sa tesim.

a ako vy kocky?

blondynka400
4. nov 2009

mirusch, tak vidíš, už ani nemusíš chodit do fitness a zhubla jsi 😀 . to já jsem se dnes vážila a o hubnutí nemůýr být ani řeč 😝 😀
ale vážně, doufám, že už tě ty migrény brzy přejdou 😉

lubi, no jestli máš křeče, chtělo by to magnézko 100%. Já ho taky beru, asi 2 týdny, žádné problémy jsem neměla, ale měla jsem ho málo, když mi dělali krevní testy. Takže ho jím 3x denně, úplně to obyčejně. A nevím o tom, že by se dohormady s něčím nemohlo, ale lepší se je zeptat...
Vlašské ořechy? Proč by se nemohly? Jestli mám být mimi alergik, to zda budeš jíst v těhu ořechy nebo ne, na tom už stejně nezáleží...

kleopatris
4. nov 2009

dobre ranko,

u nas tiez bolo vcera hrozne pocasie, sneh padal cely den... dnes vykuklo uz slnko, ale uz sa zase skrylo, tak je skaredo a tma....isla by som spat 🙄

lubi mne predpisala doktorka Magnosolv - Granulat, som si vsimla, ze to uzivaju viacere tehu, ale je len na predpis. radsej mu zavolaj, nez ti zacnu krce aj v brusku...
a s tymi orechami, hm tak to neviem, ci sa nemozu...ja som jedla celkom dost orieskov, ale jedna Dr.mi vravela, ze na orechy si mam davat pozor kvoli skrytym plesniam....ze na to by maly mohol zle zareagovat a tie moje oblubene citrusy uplne vylucit..rovnako kvoli plesniam...tak nejem ani jedno ani druhe radsej.

no aj nase babicky uz nakupuju vo velkom 😀 a chudatka maju odo mna podmienku, ze to nesmie byt made in china 😅

blondynka400
4. nov 2009

kleo,citrusy kvůli plísním? 😕 Kde by se tam vzali?
Jinak k tomu magnézku, v poseldní době jsem snad neviděla těhulku, která by ho alespoň v posledním trimestru nebrala.... V čechách je dobrá alternativa minerálka magnesia, když vypiješjednu denně, jsi v pohodě, ale tady třeba nic podobného není a všechny vody mají Mg hrozně málo.... 😠

kleopatris
4. nov 2009

ja neviem blondy kde sa tam beru 😀 mozno na supke z inych plesnivych plodov a supanim sa dostanu do ust....netusim 😖 ale ja som pila aj stavu z cervenych pomarancov a tam verim, ze mohli byt...ktovie co tam vsetko melu 😠
ani tu nie su vody s magnezkom, tu je celkovo velmi slaby vyber mineralok...ked porovnam SR a CR tak mame riadne "vodne bohatstvo"...

blondynka400
4. nov 2009

kleo, no tad je zas větší výber neperlivých vod pro každodenní pití. Ale minerálky tu skoro nejsou, italové nepisjí moc vodu s bublinkama. Já tedy taky ne, ale magnesii bych si koupila...
Tak srpávně pomeranč a pod by si před oloupáním měla omýt v teplé vodě a vevnitř tedy fakt žádné plísně být nemůžou... K té šťávě, koupit přímo vymyčkou je risk, to je lepší si jí udělat doma 😉

kleopatris
4. nov 2009

no ja myslim tiez neperlive vody, tu maju hlavne bublinkove (nebublinkove asi 2 druhy...) a tie ja teda vobec nemusim a obzvlast nie teraz...
no v nemecku sme si robili doma stavu, ale tu ani blbe pomarance poriadne nemaju 😠 a s tym umyvanim 😅 ja viem ze by som mala, ale....