Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
4. nov 2009

kleo, tak tady je výhoda, že kpuíš pomeranče zcela bez chemie. Navíc mám možnost i přímo trhaných ze stromu (pomalu začíná sezona, tak se těšim), a ty vím, že jsou úplně bez chemie, žádné hnojení, chemi a čerstvíé, sice jsou kyselješí ale výborné... Ale je pravda, že občas sehnat v čechách kvalitní pomernač byl problém. Ale mandarinky tam byli super, takové ty malé placaté, těch jsem byla schopná sníst kilo na posezení 😀
Tak tady když přijdeš do odbchodu, tak i tom nejhorším mají tak 10 různých nebublinkových vod a vhuťově fakt výborné, dost podobné třeba aviance a tak.... Italové se prostě neošidí 😀

lubinka9
4. nov 2009

tak s tymi mineralkami to tu mame tiez. Asi si dam od nasich doviezt magnesiu a Vincentku.

blondy plesne v citrusovych plodoch sa nachadzaju.. Ja som tusim aj davnejsie spominala, ze som jedla pomaranc, zvonku bez chyby a vnutri na mesiacikoch bola plesen. A nebolo to prvy x. Aj u mandarinok som sa s tym stretla.
mnam dostala som chut na mandarinky 😝 😀

inak som nasla celkom dobry clanok, je tam aj inspiracia na jedalnicek v tehu, konkretne. Ja mam totiz chut stale na cestoviny so smotanou a pod., nie moc lahke jedla a nechcem privelmi pribrat. A to ma este caka 3 trimester, kde je prirastok na hmotnosti najvacsi.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=nepr...

kleopatris
4. nov 2009

babulky este mam jednu otazku na vas, su vase pokladiky tiez take neposedne? moj maly sa pohybuje non stop uz asi 4. den a tym myslim nonstop, len mi brucho nadhadzuje 😲 aj v noci, ja neviem, ci nepotrebuje spat alebo co...az mi je to divne, ze tak vela a silno, aby mu chudakovi nieco nebolo a ja sa budem vytesovat, ze jak si kopka 😒 a este mam pocit jakkeby mna prstami alebo cim skrabal na brusnej stene...neviem co tam vyvadza, ale je to super neprijemne ...

lubinka9
4. nov 2009

kleo, ten moj to ma posledne 2 dni ale zasa nie v kuse. Len sa o dost rozpohyboval 😀 Najviac ho to chyta navecer a v noci. A rano okolo pol 6 mava svoje chvilky. 😀 A na kontrole vse OK.

a podla bruska ma tvoj miesta dost i s rezervou 😀 Myslim, ze sa nemusis obavat. A kedy ta najblizsie caka kontrola?

meleri
4. nov 2009

jo blondy dík! 🙂
měla sem to úplně stejně jako ty, strašně mě to tlačilo do hrudníku, a to samé měla i moje mamka..nevím jestli tě taky pálí žáha ale ty poslední týdny jsem si s tím užila...jo počkej až budeš kojit...no ale třeba se to pak po kojení vrátí zpátky...já už mám zase zpátky svoji podprsenku ale ještě to není úplně moje bývalá velikost...

jinak já včera taky uletěla..🙂 byli jsme v Lyonu poprvé asi po 2 letech a objevila sem tam oblečky pro Sama fakt krásné, tak jsem mu pořídila něco pěkného..bo v česku ty hadry jak člověk koupí tak jsou krásné a pak se vyperou a je to jak na vyhození...nejradši bych měla všecko odsud,ale to víte, moje mamka to nevydrží a nakoupí spoustu věcí....

holky já vám tak závidím! 😵 už bych chtěla být taky těhotná..musím fakt doufat že to třeba vyjde..

barbora87
4. nov 2009

ahojky
ako sa mate?co nove?

kleopatris
4. nov 2009

ahoj barborka 🙂
ty nam prezrad co mas nove 🙂 ako ide snazilkovanie?

blondynka400
4. nov 2009

lubinka, tak to jsem si tedy nikdy nevšimla... Ale když jsou blbě ošetřeny nebo skladovány, možné to je... Ale to by člověk nemohl jíst nic, protože plesnivé může být snad všechno...

kleo, tak malá je aktivní v podstatě celý den a celou noc spí. Ale každý den je jiná, někdy má línou jak já říkám a někdy akční... Ikdyž ono se ti může zdát že nespí a přitom spí, ani ty když spíš tak neležíš jako mrtvola a nehýbeš se... Každopádně tak za poslední 2 týdny jsou pohyby o hodně silnější, až se někdy leknu. A už jsem viděla obrys nožičky na břiše 😀

meleri, tak žáha mě nepalí, nikdy jsem s tím problémy neměla, tak snad ani mít nebudu 😅 . Ježíš nestraš mě, já chci nazpátek svůj útlý hrudníček 😀
A jak to vbůec máš? Už jsi se nějak rozhodla, kdy přijde na řadu mrazáček? 😕

meleri
4. nov 2009

Blondy,

on se ti ten hrudník určitě vrátí! navíc jak budeš cvičit tak na sto péro...horší je to se mnou..mi se cvičit moc nechce, a jak bych aji chtěla tak už na to chybí energie..

dneska sem mluvila s dvěma kamarádkama, jedna mi popisovala jak její máti kojila do 3 let malého že prostě to nešlo a nešlo, a prý si na prsa dávala přízraky z Haloweenu atd...a ta druhá mi řekla at to prostě skončím ze dne na den, že to bude na bednu ale hold nebude mít na výběr...tak sem se asi rozhodla pro to druhé řešení, ale až po vánocích. tak Leden, a pak v únoru snad najede normálně cyklus a v březnu bysme na to šli.. 🙂

kleopatris
4. nov 2009

meleri neviem, ci som to tu uz spominala, ale moja segra odnaucila malu od prsa tak, ze si bradavky zalepila leukoplastou akoze tam ma "bobo" 🙂 mala sice kontrolovala stale ci tam to bobo este ma, ale nejako prirodzene sa odnaucila a ani neplakala, lebo vedela, ze maminka ma "bobo" a ona jej ho nechcela zhorsovat 😵 mne to vtedy prislo take podarene, jak ju mala mackala a fukala aby sa jej to lepsie hojilo 😀

meleri
4. nov 2009

Kleopatris,
Jo!!! pamatuju!! 😀 no vyzkouším to jaksi uvidím jak to půjde v tom lednu, co budu muset vymyslet a tak...🙂)
to je srandovní s tím mackáním! no asi záleží na povaze...třeba Sam se ani tak moc netulí, stačí mu že prostě tady jsem, je takový chlapák už, ale co se toho týče tak se mi začne hlavou otírat o hrudník a já vím že chce napít...teda někdy má své slabé chvilky a dá mi pusu nebo mě láskyplně kousne do brady....no mohlo by toho být víc takových momentů! 😅

blondynka400
5. nov 2009

kleo, to je hezký způsob, to by mě nenapadlo 😀

meleri, koukám Samíkovy bude za cvhíli rok, toto hrozně letí....
Já myslím, že jsi se rozhodla správně 😵

kleopatris
5. nov 2009

dobre ranko 🙂

aj ja som si vsimla, ze maly Samsulka je novembrovy 😵 jak ja 😀 jak by som vam priala, aby ste to do marca zvladli prirodzene 😉

u nas je pocasie na spanie a ja sa tu zase musim nudit 😠
uz viem inak, co je to to slavne tvrdnutie bruska a krce v lytkach...vcera aj dnes som mala tu cest ☹ este ze idem v utorok k Dr., asi budem musiet zvysit davky magnezia...babulky ja vam tak zavidim, ze ste doma 😵

blondynka400
5. nov 2009

kleo, no já jsme doma a nejsem doma... Navíc zas nemusíš na různé otravné večerní seance jako já, takže není co závidět 😝 😀
Kolik toho magnesia bereš? 😕

kleopatris
5. nov 2009

tie seancy ti nezavidim, len ta nuda a ze musim stale sediet na zadku mna tu ubija....

no ja beriem jeden sacok denne a tam je myslim 365 mg Magnezia, netusim ci je to vela alebo malo ... ale dost to boli, ked to brucho stvrdne, ja som myslela, ze ostane len tvrde a hotovo, ale ono to aj boli 😲

blondynka400
5. nov 2009

kleo, a to máš málo práce?
Mně na tom vadí, že to je vždycky večer, když už bych si nejradši lehla k telce a nic nedělala... A hlavně člověk se tam nemůže zašít a musíš se tvářit jako že tě to hrozně baví 😝
Tak to já tedy beru o dost víc, schválně jsem se koukala, 3x denně 500 mg 🙂 . A to je normální dávka, která se v ČR předepisuje (v pdostatě základní, pak se to ještě i zvyšuje)

kleopatris
5. nov 2009

no to je dobre....a ja sa divim, ze mam krce 😠 boze ti rakuski lekari....nekomentujem radsej, budem rada, ked porodim a obaja prezijeme v zdravi ...

ja som mala stale nejak malo prace, alebo som bola rychlo hotova, netusim, ale teraz jak uz maju za mna nahradu, tak mi nechali len taky zbytok....takze z 8 hodin mam asi 2 hodiny co robit a zbytok ratam minuty ... musim ukecat buduci tyzden Dr.nech ma necha doma na par dni, lebo sa scvoknem uz asi 😖

to mas fakt narocne taketo vecery a hlavne, ked su viac menej pracovne 😝

meleri
5. nov 2009

děkuju holky,

Blondy,

ano bude mít ted 15. narozky.. 🙂 fakt to rychle uteklo..až toho někdy lituju.

Kleo

ty křeče jsou nepřijemné tak doufám že tě to přejde..aspon ta lýtka, já si vzpomínám že po ránu mě to kolikrát hnusně chytlo. možná by tě doktor mohl nechat doma at máš klid, když máš tu placentu...ono to občas tvrdne i jenom z toho že sedíš..doma by ses mohla aspon natáhnout.

jinak tady nic moc, počasí pod psa, ale sedět doma nebudem, odpoledne s kámoškou vyrazíme aspon do parku, no a zítra už je pátek hurá a v sobotu už je veget.... 😵

mirusch
5. nov 2009

Ahojte 😉 Som casovo dost natesno, tak mi to prosim odpuste. Ale chcela som vas este pozdravit predtym ako odfrcim do SR - o dve hodiny padam.
Neviem ako casto tu budem moct kukat, ale skusim aspon obcas. Rozhodne vsak budem na vas velmi mysliet!!! A budete mi chybat, uf, ani sa mi nechce ist 😅

No, ja tie kila zase priberiem, o to nejde, ale celkom ma to potesilo, mat zase normalne brucho 😀

Kukame, kam by sme sli na Vianoce, rozhodli sme sa, ze teda ideme prec, hadam to moji rodicia pochopia, ale tam by sme zase len hore-dolu behali. Potrebujeme vypnut.
Vyzera to, ze nepojdeme za slnkom, aj ked k moru. Tak a teraz hadajte 😵 K Vianociam patri zima, trochu neprijemneho veterneho pocasia....a tento rok netradicne more. Pojdeme k Ostsee (Nemecko), asi na ostrov Rügen, vybrali sme fasa hotelik, dufam, ze bude este volno. Ja som chcela Norsko, ale manzel zamietol, ze tam bol a ze draho a tak.

Inak tie mineralky, co spominate, juj, tak sa tesim na tie slovenske, maju bylinkove, s materinou duskou a vselicim, nechapem, preco to nemaju aj v DE. Teda, este som nevidela... A Rumba a ladove kastany a Minonky a Fidorka.... Lubinka, nemas chut? 😀

Ok babulky, pekne sa tu snazilkujte, tehulkujte, nech vas drobci posluchaju a ja sa ozvem, ked sa dostanem k netu. Papapapapapa.

nevestinka2010
5. nov 2009

Ahojte, kdyby tu byl nekdo z Irska a treba County Galway tak mam zajimavy vzkaz:
24/11/ Eye Cinema Galway > film The Business of being born
vice info pres IP
mejte se krasne!

lubinka9
5. nov 2009

Caaauky vospolok,

miri tak si to uzite na SK a gastanky nezavidim, dam si zajtra svoj pridel. 😝
Takze cez Vianoce idete k Ostsee? Ti potom zakyvam ked pojdete okolo 😉

kleo tak sa ti pridruzili uz aj krce? No ja si davam oriesky a krce tak minimalizujem. Uvidim ci mi nakoniec nebude treba viac. Ale ked si dam 5 orechov v noci poom krce nemam. Ale mozno casom budem musiet pridat nejaku chemiu 😕
a verim, ze je to v praci nuda. Ale uzivaj si to pokial sa da, hektika este len pride 😀

blondy, aspon sa dobre napakujes na tych vecerach a Taliani isto dobre varia. 😝 A to su tvoje pracovne vecere alebo robis doprovod manzelovi?

inak aj ja uvazujem, ze vybehneme niekam do hotela, kukneme mesto, najeme sa a spat domov. Niekam v okruhu 100km. Nech je troska zmena cez vikend.

blondynka400
5. nov 2009

mirusch, užij si to na SK 😉

kleo, ono je všude něco, znáš to... Ale nějak mi nepřijde, že by bylo rakouské lékařství lepší než české, dle toho, co píšeš 😝 😀

lubinka, jako doprovod... Jojo, italové vaří výborně, akorát někdy je to na mě moc mastné, ale jinak ok, hgodně zeleniny, ryb a tak... No nebylo to špytné, když jsem mohlay pít, vždycky byli k dispozici výborná vína 😀

meleri, jj, ty miminka rostou hrozně ryhle. Ale za chvilku budeš mít dalších 7, nebo kolik ti to těch mrazáčku zbylo 😀 😀

meleri
5. nov 2009

Blondy,

ty brďo... 😀 to sem měla jenom silné řeči těch 7! tedkom mám fakt co dělat! dneska už mi zapnul sporák..

jo...Italská kuchyně.... 😵 😵 Francouze to někdy pěkně se...e když někdo řekne že ta Italská je lepší než ta jejich ( a je to mimochodem pravda..) 😝

blondynka400
5. nov 2009

meleri, já si na to jen vzpoměla, tak mě napadlo, že ti to připomenu 😀

Tak oni se všeobecně francouzi a italové moc nemusí ne? 😕 Já tedy kdybych si měla vybrat, tak taky radši italskou kuchyni, francouzská není špatná, ale jak co...

kleopatris
6. nov 2009

Dobre ranko 🙂

mirusch uzi si slovensko 😵 a poriadne si obal nervy najlepsimi cokoladkami na svete 😀

meleri zeby 7 deti 😀 to si mozes rovno skolku otvorit 😀 😝

u nas nic nove, len je konecne piatok 😵
vcera sme boli na predporodnej priprave a bolo celkom fajn, som sa dozvedela celkom zaujimave infos 🙂 napriklad, ze ked zatnete zuby stiahne sa aj panvove dno, takze pocas kontrakcii nemame zatinat zuby 😅 a este nam ukazovala jak nam maju manzelia "masirovat" zadok, aby sme sa uvolnili 😀 to bolo tiez celkom vtipne, my sme sa s manzelom tak nejak len smiali 😀 a potom nam popisovala teta jak prebieha cisarak s epi, dufam, ze sa mu vyhnem, normalne som dostala strach, ze sa maly zle otoci alebo tak a ja ho budem musiet podstupit ...ten popis znel jak z hororu 😖 ale mozno len tu v AT je ten postup taky.....

lubinka9
6. nov 2009

ahojky,

veru piatok a teda ma caka oslava☺

Kocky stalo sa vam, ze ste nieco malo schudli? Ja som sla od poslednej poradne (utorok) cca 300g dole. Tak neviem ci je to tym, ze cvicim kazdy vecer a ze som zacala jest menej mastneho 😕
Snad to nic zle neznamena. Viem 300g nie je vela, asi sa zas moc sledujem a asi je to aj o tom jak sa clovek vytoto 😅 😀

co vy na to?

no ja by som sa objedla francuzskymi syrmi a tie ich croassanty, ci jak sa to pise. Ale zasa talianske cestoviny.. 😝 😝

kleo, hele nestras co ty opisujes jak horor tak mna caka. Ja som to videla v telke a zas tak strasne mi to neprislo.

meleri
6. nov 2009

Blondy,

jo, mě chutná Fr. kuchyně odsud..ale z jiných oblastí je to kolikrát pěkně těžce stravitelné. proto ta italská mi přijde lepší. jednou nás pozvali známí od manžela kteří jsou italové a udělali toho ale tolik že se to absolutně nedalo sníst! já nevím kolik chodů to bylo, ale všechno strašně dobré..u vás to taky tak je že tak hodně vyvařujou?
Jinak nevím mi ani nepřijde že se fr. s it. nemusí spíš mi to přijde že naopak...sem byla překvapena jak moc italů mluví dobře fr. atd...

Kleo,

jo! 🙂 to fakt nééé.. 😅

tak to je dobré s tím zadkem!

Jo císařský řez fakt není nic moc... 😖 celý zákrok je celkem pohoda ale potom ta bolest...nemůžeš se pak moc starat o miminko.

Lubinko,

já jsem zhubla v nemocnici 2 kg, protože se to nedalo žrát....takže si z toho nic nedělej, nějakých 300 g fakt nevadí..

kleopatris
6. nov 2009

lubi ja som sa vazila tiez minule a mala som o pol kila menej....a este stale nie som na tej vahe co predtym 😅 ja predpokladam, ze u mna to sposobilo to stahovanie - stres a vela pohybu...
ale mozno moze u teba za 300 g aj to, ze si vynechala tie gastanky minuly tyzden 😀

no len ona nam opisovala necakany cisarak, nie ten co je planovany...ako zacnes rodis vo vyhriatej sale, si spotena a zistia, ze musis ist na cisarak do studenej operacky a zena sa zacne cela triast od zimy a potom ta priviazu na operacny stol za ruky aj nohy a ze sitie trva minimalne hodinu...jasne, ze ked mas planovany, tak je to menej stresujuce 😅 ale aj tak ho nechcem, bojim bojim 😔

blondynka400
6. nov 2009

Ahoj holky,

kleo, no tak to jste se pobavili 😀 . Já si myslím, že císařák není žádná trágadie (jako ten zákrok), ale jak pak píše meleri, to hojení už je horší...
Jo, četla jsem ten tvůj popis císařáku, to jsou rakušani snad 100 let za opicema ne 😀. Navíc když je to císař akutní, epidural většinou píchlý nemáš a dělám se císař v plné narkoze...

lubinka, 300g není žádná měřitelná hodnota. Já mám klidně jeden den o kilo víc a druhý zas míň a to se vážím vždycky ráno 😀 . Ono je to o tom, jak jsi zrovna zavodněná, vyprázdněná a tak. Takže 0,3 kg fakt neřeš 😀

meleri, jojo, jenže to jsou otalové na severu, ty většinu umí buď francouzsky nebo německy, je to tam takové hodně promíchané. Ale sjdeš o něco níž a už ani ťuk 😝 😀

lubinka9
6. nov 2009

kleo haha tie gastanky. Ale mozno mas recht 😝 Tak som to pre istotu uz dnes zavrsila 😝 😀
jasne, ze neplanovany je o niecom inom, je tam kopec stresu. Lekari su na to neni prichystani a asi aj zena nema urobene predoperacne vysetrenia ako pri planovanom, takze je to vacsi risk. A vacsinou pri rychlom cisaraku davaju do plnej narkozy, nie je cas aby sa cakalo nez zaberie EPI.

ja sa skor bojim toho co pise meleri, ze to bude dlho bolestive, nedajboze, ze sa bude jazva zle hojit a nejak ma to ochudobni pri miminku. Ale dohodli sme sa s drahym, kedze to bude naplanovane, ze si vezme 2tt dovolenky a bude mi pomahat. A urco pride moja mama alebo svokra. Tak sa snad neudeje nic neplanovane 😅