Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
9. nov 2009

blondy je to fakt rozne. Jeden den ma prekvapi tym, ze mi uplne na jednej strane vyduje brucho, ine dni len take jemne pohyby. Maly bol posledne na UTZ otoceny smerom dovnutra, placentu mam vzadu tak si myslim, ze je to aj kvoli tomu. Ale mocak masiruje pravidelne. A v noci casto sa mrvi ked lezim na lavom boku hlavne.

kleopatris
9. nov 2009

no a konecne mi dorazil ten pas do auta ... po pol roku od objednavky....sak neni diivu z nemecka do rakuska to je cesta nekonecna 😠 ale teraz mam problem (ja technicky antitalent), jak ho mam na sedanku pripevnit aby to bolo bezpecne? lebo tomu obrazku moc nechapem a nejak som to skusila, ale ci spravne? 😅

blondynka400
9. nov 2009

lubi, no nevím, já mám zas placentu dopředu vždycky byla otočená oblíčejíčkem dopředu a mám to hodně podobné 😀
Ale posledních 14 dní poznám, čím hýbe, jestli nožičkami nebo ručičkami. A už se netočí tak jako předtím, už je asi moc velká 😀

blondynka400
9. nov 2009

kleo, položíš ho na sedačku, tím pásek ho připneš ze zadu k sedačce. Sedneš si, připoutáš se a ten spodní pás zacvakneš do té části, co si dáš mezi nohy. Je do jednoduché 😉

kleopatris
9. nov 2009

no len to pripnutie na zadu nechapem 😅 mam tam take umele cudo, cez ktore musim prevliect ten pas...a to som nejak nepochopila, ten zbytok uz hej...len aby to drzalo na tej sedacke 😕

lubinka9
9. nov 2009

tak to ja len odhadujem, ze tie najsilnejsie pohyby su nohou, zatial otlacky nerobi. A mam pocit, ze rozoznam ked sa do mna zaprie hlavou 😀

ja mam kontrolu az 1.12 a jasne, ze vtedy bude aj cukor test, je to posledny den 28tt. Ja neviem co si davaju tak nacas 🙄

to je fakt doba kleo ten pas

bakosko
9. nov 2009

nezostal niektorej menopur

lubinka9
9. nov 2009

inak zuzka zas pridala nejake foto 🙂

kleopatris
9. nov 2009

lubi ja som mala cukor zase dost skoro...mna posielala viac menej uz v 23.tt ...kazdy to robi jak sa mu zachce

a ten pas...nechapem, ked nieco objedname z nemecka, tak na to cakame minimalne 10 dni 🙄 ani na slovensko to tak dlho netrva, jak do AT...no co uz zapadakov ostane zapadakovom

uz som fotecky kukla 😵 maly uz jaky je velky 😵

blondynka400
9. nov 2009

kleo, on tim umělohontným to protáhneš a zatáhneš a on to krásně pevně drží, nevím,j ak lépe bych to vysvětlila. Mám ho někdy od července a ještě se mi to nepovolilo 😉
Tedy kdyby Rakušani věděli, jak o nich mluvíš 😀

lubi, no já to předtím taky jen odhadovala, ale teď je to už celkem jasné 😀 . Právě v té době co jsi ty se tam otáčí jako holub na báni, akorát o tom nevíš. Jak pak bude větší a bude míť míň plodovky, točit se přestane...
Já jdu tedy na kontorlu za nějakých 14 dní a jdu i na velký UTZ v 30tt, no tedy budu ho mít už skoro ve 32tt, ale prý je to jedno 😉
K té cukrovce, já byla na konci 23tt, ale kvůli letenkám. 28tt není pozdě 😉

kleopatris
9. nov 2009

no blondy tak dufam, ze to je ok utiahnute 😀 dufam, ze to nebudem musiet overit v praxi...
a k tej poste, sak sme to objednali asi pred mesiacom a az vcera som ho dostala....(sice chyba bola aj v DHLke - cest mojmu zamestnavatelovi...., ten idiot sofer nechal nas balik pobliz v kadernictve, bez toho ze by nam hodil do schranky listok, ze nam nieco prislo 😠 az ten kadernik sa nam musel ozvat, ze mame u neho balik ....) ... takze moj nazor na rakusko sa kazdym dnom zlepsuje 😀 😝

inak ja mam pocit, ze jak ty pises blondy "holub na báni" sa ten nas maly niekedy pretaca az to boli...vcera nahodou manzel zbadal moje brucho a ten sa tam tak vrtel....teraz je vystresovany, ze budeme mat hyperaktivne dieta 😀 😀

isla by som uz domov...ale este 2 hodky ☹

blondynka400
9. nov 2009

kleo, dvě hodiny utečou jako voda.... 😉 Já jdu cvičit, musím udělat něco pro zdraví 😀

Tak uvidíš, po pár dnech to překontroluj, zda se to neuvolnilo 😉

Tedy chudák tvůj manžel, ty ho takhle děsíš, jo? 😀

meleri
9. nov 2009

Ahojte holky,

tak už nemám jaksi sílu vás dočítat, jen tak dohaduju o čem je asi řeč...🙂 takže těhotenství.. 😵 těhotenské pásy do auta ... 🙂 tvrdnutí břicha.. ☹

u nás celkem pohoda, zdá se mi že malému se klube další zub ale kupodivu si nijak nestěžuje...

jinak nás čeká oslava prvních narozenin a já se přiznám že jaksi nevím co nachystat...chtěla sem udělat chlebíčky, ale asi se na to vys...u a nakoupím čipsy, a tyčky atd....a manžel upeče dort...já nemám sílu fakt tu mazat bagety pro tolik lidí a ještě k tomu lítat za malým..takže jestli si lidi mysleli že se u nás dobře nadlábnou no tak budou mít pro jednou smůlu... 😀

Blondy

29 tt to je krása!

jo jinak o těch jídlech minule, tak já si stejně myslím že stejně ze všeho nejlepší je pizza! 😀

kleopatris
10. nov 2009

dobre ranko 🙂

tak zase novy pracovny den predo mnou 😠 este 13 bez dneska...

dnes mame vecer kontrolu, som kvoli tomu nejak celu noc nespala...som riaadne nervozna a ani neviem preco 😒
inak baby taka aktualna otazka. ockovanie proti chripke? ja sa teda ockovat nechcem dat, ale aj tak by mna zaujimal vas nazor...davate sa zaockovat?

meleri to je krasne prve narodeninky 😵 a cipsy a tycky stacia podla mna 😝 nerob si starosti, aj tak je kazdy zvedavy na maleho a nie na jedlo 🙂 a hlavne ze torta bude 😵

lubinka9
10. nov 2009

ahojky,

kleo drzim palec, neboj dopadne to OK. Ja sa tiez klepem pred kazdou navstevou a tie sny noc predtym..

ockovanie, nedavam a nesuhlasim. Vacsinou ide o poriadne nafuknutu bublinu a poriadny biznis. Ale kazdy sa rozhoduje sam.
A ockovanie tehotnych zien? To uz mi pride jak poriadne scifi 😕

kleopatris
10. nov 2009

ved prave aj mne, ja som sa nikdy nedala a ani sa nedam, ale tu robia brutalnu kampan, ze prave tehotne by sa mali dat....a tiez mi to pride riadne strelene a nebezpecne 😠

lubinka9
10. nov 2009

kleo aj u nas robia kampan. Pri vstupe do budovy ma nejaky plagat aj moj Dr. V ordinacii mi to ale vobec nespominal. Oni niektore veci musia urobit (vyvesit plagat) ale tiez maju aj svoj rozum a nikomu to neponukaju. Tu v DE chceli ockovat lekarov a zdravotny personal a nepreslo to. Vsetci to odmietli.

meleri
10. nov 2009

kleopatris,

já se v těhotenství očkovat nedala, ale jestli si pamatuju tak mi doktor říkal že můžu...ale prostě sem nechtěla...no a od té doby na to kašlu....tady se to moc neřeší, myslím že akorát starým lidem posílají do schránky letáčky.

jinak držím palce s tou kontrolou, já tě chápu, taky sem to dycky prožívala...tak ať to rychle uteče ať si pak už oddychneš..

tak tady je furt hnusně a zima, ale aspon zítra tady máme volno, tak jsem ráda že budu celý den s manželem... 😵

holky mějte se..

blondynka400
10. nov 2009

Ahoj holky,

meleri, já si taky myslím, že to stačí a nebo nedá se u vás koupit už něco přímo udělaného jak je to třeba v čechách? 😕
Hele on tvůj manžel peče dort? To je tedy dobrý, ten můj umí tam max vajíčka 😀

kleo, 13 dní zteče jako voda... Nebuď nervozní, určitě kontrola proběhne v pohodě a vše je ok 🙂

K očkování, očkování proti bežné chřipce neuznávám, stejně je tolik kmenů, na které očkování nezabírá, že je to k ničemu. Navíc stačí, aby to lehce zmutovalo a je ti taky k ničemu. Navíc si pamatuju babičku, která se nechala (donutila jí doktortka, že prý jako pro starou paní je to výhodné a má to zadarmo), celou zimu pak měla takovou lehčí chřipku, takže děkuju, fakt ne 😝
Očkování proti prasečí vhřipce je toešku něco jiného, ale vakcína není vůbec vyzkoušená, takže za mne rezolutně ne. Navíc v našich končinách to ještě není taková tragedie...

meleri
10. nov 2009

Ahoj Blondýnko,

no asi dá, ale my jsme takoví socani že tu nikdy žádné oslavy moc nemáme takže ani nevíme jak se to pak řeší... 😀 max. jsem dycky pekla perník.

jo peče, on peče líp jak já! já jsem fakt strašná...vařit to jo, ale pečení mi nejde...nejhorší ze všeho je že se blíží mikuláš a já poprvé v životě chci upéct ty "bandury" jenže je to kynuté těsto a to já nikdy nedělala! ☹

to samé moje máti, ona se naočkovala pak byla celou ziimu zdechlá..

já se očkovala jednou jak jsme ještě žili ve velkém městě a asi to zabralo, byla sem zdravá...ale pak sem se na to vyprdla..

jak je to s tou Ukrajinou, už se to tam zlepšilo ta prasečí chřipka?

blondynka400
10. nov 2009

meleri, aha.. no je pravda, že já bych tady taky moc nevěděla 😀 Ale já si vždycky dělaal všechno sama, horzně mě to baví....
S tím kynutým těstem, neboj, to zvládneš. Důelžité je udělat si kvalitní kvásek. Hlavně použít vlažné mléko, do něho čerstvé kvasnice, lehce přisladit a pořádně rozkrdlat a pak zaprášit lehce moukou. V některých receptech to píšou jinak, ale pak se může stát že ti nevzejde a nebo to není úplně ono...

Ukrajina myslím pořád stejná a ještě se k tomu přidalo Beulharsko. A pak je hodně špatná Anglie a myslím i Irsko

kleopatris
10. nov 2009

som rada, ze aj vy mate na to ockovanie taky nazor 🙂

a s tym kysnutym cestom som mala aj ja vzdy hrozu...ale mamka mi poradila par trikov 😀 na zaciatku sa mi stavalo, ze som chuderky kvasinky zabila variacim mliekom a pod. 😝 ale uz to ako tak zvladam...

meleri
10. nov 2009

jo já se přiznám že doma poklidím povařím vše udělám ale třeba cukroví jsem ještě v životě nepekla,atd, to pekl manžel...

moc děkuju za ten kvásek! můžu když tak ještě v prosinci napsat o radu? 🙂
mamka mi poslala recept a varovala mě že nesmím odfláknout to tření že prý aspon 20 minut a prý je to nářez jak je to tuhé...ale manža slíbil že pomůže...si říkám jestli to ted poseru tak to ještě nevadí malý to asi nebude moc vnímat ale příští rok už se to musí povést! 🙂

juj...no oni prý i v česku dost straší lidi a my tam máme o vánocích jet tak to snad bude ok...

blondynka400
10. nov 2009

kleo, tedy ty jsi byla na chudinky kvasinky taková? Jak se pak mají množit 😀

meleri
10. nov 2009

jo holky hoďte když tak nějaké tipy..

znáte někdo "krucánky"? dělala to moje bábi chtěla bych to zkusit, jenže se mi dycky nechce...jo kdyby tu byla ta by mi napekla... ☹

tak s kvasinkami umím zacházet jenom na přípravu CO2 do akvária...to je pak správný burčák! 😀

kleopatris
10. nov 2009

meleri to musis to kysnute cesto 20 minut miesit?? mne teda mamka poradila, ze sa nemam natahovat s tym, ze to mam proste nechat na kvasinky, ze oni tie hrudky rozbiju 😀 a fakt to funguje, proste urobim kvasok jak pisala blondy, zmiesam to len trosku dokopy a necham kysnut a potom asi kazdu polhodku alebo 20 minut trochu premiesim a vzdy to super fungovalo 🙂 ale mozno su nejake recepty specialne...ale mojho manzela by som teda nedonutila piect 😀 on tak mrazenu pizzu upece a aj to sem tam prihori 😀

lubinka9
10. nov 2009

vy tu rozoberate pecenie? no ja sa priznam, ze varenie mi ide, bavi ma aj ine domace prace zvladam ale pecenie je alfa omega. No a kysnute cesto, to je alchymia! Ale jednoduchy kolac zvladnem 😉 posledne som robila a drahy ho vzal do prace a cely mu ho rozobrali 😀 Tak sa asi podaril 😉

inak s tou prasacou chripkou, ja teda nestresujem. Oficialne a neoficialne informacie o pocte nakazenych a mrtvych sa diametralne odlisuju. A ta ukrajina je sama o sebe.. im sa to teraz hodi nafukovat, chcu vydierat Rusov skrz plyn, stavaju na tom aj predvolebnu kampan a pod. To sa v ofic. spravach neuvadza. Ak tam niekto umrie tak nie na prasaciu chripku ale na ine komplikacie. A hlavne, trosku tu krajinu poznam a zdr. starostlivost a hlavne uvedomelost obcanov je ta tam..
Mala som tam ist na slozobku v case ked im tam rachol ten fosfor, cca 20km od miesta kde sme mali firmu a ukrajinska strana sa ma snazila presvedcit, ze je vse OK. Odmietla som, mala som tam organizovat firemny Outdoor training, nejsom blbec predsa. Zvlast ked som si pozistovala o com fosfor vobec je a pod.

lubinka9
10. nov 2009

no ja musim tiez nieco vymysliet ohladne pecenia na Vianoce.
ale jak citam, z kysnuteho cesta to nebude 😀

blondynka400
10. nov 2009

meleri, já to tedy nepromíchávám. Ale ono je víc druhů kynutého těsta, záleží co chceš dělat. Jestli vánočku, buchty a pod... Krucánky neznám, bohužel 😖

lubinka, no melri začal, tak radíme 😀 . Člověk s nesmí pečení bát, ono je to v konečném důsledku lehčí, než vaření, jen to chce trošku cviku....

blondynka400
10. nov 2009

lubinka, a co vánočka? Ta přeci na vánoce musí být.. Nebo na slovensku se nedělá? 😕