Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
18. nov 2009

neviem, ja asi pojdem niekam kuknut, nech to vidim a pocujem aj na zivo 🙂 ale urcite mi to pride lepsie jak vysavac 🙂 mne to spominala mama minule, ze nejaka znama to ma a je super a potom som to videla v katalogu a videla som to aj na amazone. musim este kuknut jake druhy maju tam 🙂 a s tymi uskami to nepoznam 😲 asi lepsie jak vatovymi tycinkami, ze

kleopatris
18. nov 2009

ahoj jani 🙂

ja neviem jak v nemecku, ale v rakusku minimalne tretina rodi sekciou.

a nie je ta polohruba muka, ta griffig? ci taka tam neni? sak ja si uz nepamatam jaku som kupovala v nemecku 😝, ale moje kolegyne (slovenky a cesky) pecu vsetky s mukou universal, ale to ja si neviem predstavit.

janulka04
18. nov 2009

ved to, kleo...
ja som mavala vzdy doma vsetky druhy muky...ved kazda je na nieco...a teraz som magor z toho...
a ta sekcia...to je sila...ved to je podla mna horsie ako spontanny porod....no, dufam, ze budeme obaja s mrnuskom v poriadku, aby sme rodili normal ☹

blondynka400
18. nov 2009

lubinka, tak já to až zas tak nezkoumala... Dotýkat se přímo bříška? Chudinka malá, to mi přijde hrozný. Ale já jsme v těhle věcech lehký zpátečník. A hlavně jsem hrozná, já totiž v ložnici nemám ani lampičku 😀
Ale jak jsem napsala, když to udělá maminku klidnější, proč ne...
Jinka v čechách si všichni chválí cůvičku od nanny, prý je jedna z nejspolehlivějších a cenově docela ok 😉

kleo, tak o odsávačce na baterky taky neic nevím, tedy nevím o tom, že by jí někdo používal 😒 Ale vypadá to docela ok ....

jani, on je císař taková moda. Tady je jich taky o hodně víc než v čechách... Ale tohle téma bych tu radši neotvírala, tedy jestli ti to neva 😉

janulka04
18. nov 2009

v poriadku, blondy...mna len zaujimalo, ze ci je to iba v telke, alebo ci baby, ktore ziju v Nemecku nevedia, ci sa uprednostnuje rodenie sekciou....petoze som strachopud...

inac, som nasla vcera jednu babenku, dala mi kontakt na pani, co maluje na kociky...baby, to je krasa...aj taky obycajny cierny kocik moze byt zrazu uplny original!!!

blondynka400
18. nov 2009

janulka, to není kvůli mně, když si přečteš diskuzi pár stránek dozadu, pochopíš.... 😉
Ale co vím, tak je to většinou o tom, že to ženy chtějí, než že by se to přímo nějak upřednosťňovalo... Tenhle trend je viditelný i v čr... A na "západě" je úplně normální, že si o to řekneš, že máš právo výběru.

Já bych zas pak chtěla někho, kdo maluje na zdi, hrozně se mi líbí takové ty dětské pokojíčky s namalovanými zvířatky,postavičkami a tak. Ale můj výtvarný um na to jaksi není 😀

janulka04
18. nov 2009

ale daju sa zohnat na ceskom a slovenskom mimibazare take sablonky a s nimi to zvladne aj uplny antitalent....

oki, pozriem...a ospravedlnujem sa....som nevedela... ☹

lubinka9
18. nov 2009

kleo, ja som mrkla nejake temy na koniku s tymi odsavackami na baterky.. noo je lepsia ko tie balonikove a hadickove ale horsia od tej na vysavac. Ako alternativa na cesty je to fajn. Vraj to ale chvilu trva kym najde mamicka ten spravny grif, vraj treba druhu nosnu dierku zapchat vtedy to ide lepsie. Tie zavisi od bateriek. Nazory sa tak 50-50. Ale kazdopadne vyhrava ta na vysavac. Na to ale, ze ta na baterky nefunguje idealne sa mi zda dost draha 😕

jani, polohrubu muku v nemecku ani nezozenies. A postolky sa daju kupit v lekarni, i ked nie su to take ako na SK. mala som na mysli, ze tu sa to nepouziva preventivne ale az vtedy ked sa hasia problemy. A to tu uz maju potom vselijake kovove konstrukcie ked je dysplazia na svete. Takze ja budem balit najsirsie ako sa da s tym co tu zozeniem.
no a v DE je cisarsky rutina, rodi tu tak 30% zien. A voli si to zena dopredu alebo ak je potrebne tak pristupuju k tomu lekari, to je jasne. Mam pocit, ze lekari tu pristupuju k cisarskemu pri mensich naznakoch problemoch pri prirodzenom porode ako na SK. Zbytocne neriskuju.
Kazdopadne je tu ta slobodna volba.

blondy, ano bruska ale pristroj reaguje len v pripade, ze sa prestane dotykat bruska, kedy prestane zaznamenavat pohyb. Inak nie. A je to velmi malicke, vobec to pri pohybe alebo inak nevadi. Ale tvojmu nazoru rozumiem 😉 Ja nemam doma mikrovlnku a wi-fi sme zrusili 😉 Ale toto je pre mna trochu ine.. I ked drahy s tym tiez nieje nadseny, ze by to malo byt na brusku 😒

janulka04
18. nov 2009

dakujem, Lubi..takto mi to staci....

blondynka400
18. nov 2009

janulka, v tomhle případě jsme horší naž anitalent 😀

lubi, jestli to správně chápu tak dle toho co jsi našla jsou nejlepší ty odsávačky na vysavač...? 😕 No já ji asi koupím, a pak asi jednnu takovou tu obyčejnou na cesty...
Mikrovlnku tedy mám (kuchyň tu byl plně vybavena), ale nepoužila jsme jí ani jednou. Wifi po baráku rozvedenou taky nemám, nechci, i když je to pohodlější. Takže zas nějaká podobnost mezi námí 😀 Tak uvidíš, jak se dohodnete, hlaní je, aby si pak byla v klidu... 😉

kleopatris
18. nov 2009

no aj ja som to citala, ze to je tak 50 na 50...neviem, chcela by som to vidiet nazivo a skusim este kuknut nejake DE a AT fora, ci tam niekto o tom nepise....

a s tym wi-fi a elektronikou....neznasam to ani ja...ale tak ci tak, aj keby sme nemali, susedia maju, takze ziareniu sa clovek nevyhne...a mikrovlnku sme kupili a pouzivame len a vyhradne na popcorn 😀 tiez nie som jej fanusik...

ja som vcera objavila nadherne nalepky na stenu a tie si objednam k malemu postielke 🙂 lebo izbicku este mat nebude, tak polepim len roh v spalni, kde bude postielka 🙂 a neskor chceme tiez dat namalovat nieco na stenu, sama si ani ja netrufam, nechcem aby sa chudak hanbil pozvat k sebe kamaratov 😀

blondynka400
18. nov 2009

kleo, jé tak jsem ráda že nejsem jediný výtvarný antitalent zde 😀
K té wifi, je pravda, že na světě je tolik sítí, že i když jí nemáš přímo doma, stejně to má na tebe vliv... Ale pořád si říkám, že mít odma vysílč, který ty vlny ještě zesiluje, je horší... Tady mi to v tomhl směru docela vyhovuje, wifi tu vůbec není bežný strandart jako v čehcách, takže pohoda 😎

lubinka9
18. nov 2009

blondy 😉
no ano, najlepsie vychadzaju tie na vysavac, samozrejme s regulovatelnym vykonom a nie moc casto. Ked sa dutiny prilis casto cistia a tym padom vysusuju sliznicu tiez to nie je dobre. Mozu praskat cievky a krvacat z nosa. Ale ked ma mimco fakt nostek upchaty, ze nemoze nic, spat, jest, dychat tak je to idealne. Ale nie na cesty, to sme uz preberali. Ale tie klasicke vraj stoja za prd, vlastnu skusenost nemam. Treba sa spytat nasich mamiciek 😉

kleo, mne sa nalepky tiez moc pacia, resp. tie bordury v jednej vyske dookola izby. Tu to ale nehrozi, mame tu hrube tapety a majitel bytu by asi i taj nebol nadseny. Nemozeme ani vrtat do stien, chcela som taky vesely baldachyn z Ikea a mozem zabudnut. Ked sa vratime na SK tak si to vynahradim vo vlastnom a vtedy to mozno maly uz zacne vnimat okolo seba ked bude mat cca 1rok

janulka04
18. nov 2009

babulky, ale to by ste ozaj zvladli....to sa len obkreslia sablony...ta firma ma X-druhov..a potom len vyfarbit...

ozaj, vy ste tu take scitane a mate nasurfovane kilometre 😀 , neviete mi poradit, kde sa da zohnat nahradna podlozka na ten pultik, co mam v Albume...cez net? Som to hladala...ale vsetky su len na polozenie....ja potrebujem taky, co sa nasuva...predajna, kde som ho pred 6 rokmi kupovala pre male uz skrachovala 😠
je to L.Rossi...ale neviem naozaj najst taka nasuvacia....uz som na nervy...
lebo ta nasa je miestami puknuta...tak som ju dala bokom...

meleri
18. nov 2009

Blondy já už ted asi 14 dní jenom nosím, a je to lepší. příští dítě bych chtěla nosit už od začátku, v babyvaku a pak do Manducy..kočár mi moc nesedí a taky tu máme schody takže je to pakec...

holky nemám čas to dočíst, doufám že jste všecky zdrávy a že se vám daří!

a ať miminka rostou! 🙂 😵

blondynka400
18. nov 2009

lubi, no tak já se o tom pobavim se ségrou. Přeci jenom je už maminkou 3 maliných dětiček, tak snad něco ví 😀

janulka, to jen tak vypadá 😀

mirusch
18. nov 2009

Ahojteeeee 😀
Kto si na mna pamata? 😕
Skusim aspon z rychlika kuknut, co ste napisali, ale obavam sa, ze to bude fakt len v rychlosti. Stalo sa nieco zavazne, co by som mala vediet? Diky za info.

No, ja som dorazila dnes rano o tretej. Som kaput, dnes som aj dost vela vybavovala, plno papierovaciek ma cakalo, manzelik je cely zmateny a stale sa nevie sustredit, tak som to musela prejst. Aj financie, aby surodenci nebrblali, ze nieco nesedi 😔
Navyse dnes vypratali svokrin byt, skoro som odpadla, ked som tam bola kuknut. A prislo mi aj velmi smutno, ze je to vsetko prec, ze sa tu uz nikdy nevrati, ako to bolo ☹ Ale zivot ide dalej, co sa da robit.

Asi vam Schnucki referovala, dufam 😝 , co so mnou bolo. Cely minuly tyzden som prelezala v posteli. Sla som hned so zapalenym hrdlom k byvalej obvodnej po antibiotika. Nerada ich beriem, ale potrebovala som sa rychlo vyliecit a ja viem rozoznat, kedy mam virus a kedy bakterie a teda kedy mi pomozu. A aj mi pomohli, cize som mohla ist v nedelu na muzikal do Bratislavy. Ale aj tak som porusila vsetky stretnutia s kamoskami a ich babatkami. Co uz. Aspon som si vydatne oddychla. Ale hrooozne som sa nudila v posteli 😀 Musim rychlo dobehnut nejakou cinnostou.

Ok, zatial vsetko, postupne sa ku vam zase pridam 😉

bakosko
18. nov 2009

lubinka polohrubu muku kupis pod nazvom UNIVERZAL

blondynka400
18. nov 2009

mirusch, jé ty žiješ, to je dobře 😵 😵
Nic závažného se nestalo, neboj 😉

kleopatris
19. nov 2009

dobre ranko 🙂

no mirusch konecne si zase u nas 😵 som na teba myslela, ci uz neprisiel cas navratu 🙂
tak ked budes mat cas tak poreferuj, jaky bol muzikaaaal a taaak vsetko 😵

lubinka9
19. nov 2009

ahojte,

miri vitaj spaaat. 😵 fajn, ze si tu s nami.

bakosko, to vazne? to musim najst! Ty si v Nemecku?

inak ja som sa dnes zobudila polohlucha, v hlave mi neprijemne huci a vsetko susti. Mam plne dutiny. No hrozne a prave ked maju prist nasi. ☹ Davam citron s medom a kopec ovocia. Teplota sa zatial nehlasi tak dufam, ze to tak aj ostane.
Inak sa mi snivalo s mojim Dr. 😅 , dufam, ze som nerozpravala zo sna. Musim nenapadne vyzistit. Ach tie hormony.. 😀

na nemecku polievku mam vsetko pripravene, hor sa do toho. 1 den vopred aby fajne presla a keby sa nahodou nepodarila mam este piatok doobeda na ukuchtenie niecoho ineho. 😀

mrnavy mal vcera teda poriadne linou, ani som o nom nevedela. Pohyby uplne jemnucke. Ale bola som furt na nohach asi ho to stale uspavalo. Tak sa snad dnes rozbehne. Rano som mu v posteli dohovarala a vyzera, ze si to vzal k srdcu 😉 Tiez to mavate? Ja som myslela, ze cim je vacsi a tazsi tak uz jemne pohyby nebudu.. A mozno je ku mne len citlivy 🙂

kleopatris
19. nov 2009

no lubi aj ja som mala taky pocit, ze na mna nieco lezie, ale nejako to preslo nastastie ...klop klop klop
a dnes moja kolegyna prisla s tym do prace, ze jej maly ma mozno Schweinegrippe.....tak som vytocena, davam si jak blbec na seba pozor a potom si pride taka nezodpovedna krava do prace a nakazi mna 😠
a este aj nasa teta personalistka mna nastvala, som sa dnes kontrolne spytala, kolko dni dovolenky teda naozaj mam....pred mesiacom to bolo o jeden den viac jak dnes 😠 takze moje trapenie tu sa predlzuje o jeden den....ide mna porazit 😠 nech sa nauci najprv ratat do 20 nez sa niekde zamestna 😠

jaka je to vlastne polievka? jak sa vola? ci som ju uz vobec niekedy jedla 😅

nas maly bol vcera tiez uplne kludny, aj dnes rano, inokedy sa vrti bez prestavky a vcera a dnes oddychuje asi 🙂 alebo je tiez nastvaty, ze tu musime sediet este toooolko dni 😠 nemyslim si, ze by nas az tak setrili tie nase deticky 😀 sak kedy nas tak mozu kopat, ked nie brusku. ale ja som aj rada, ze ma pauzu, lebo ma jedno specialne miestecko, kam sa vzdy strefuje a to boli uz aj zvonku na dotyk 😒

lubinka9
19. nov 2009

kleo, to je teda pech. Jak clovek s podozrenim, ze to ma on alebo jeho dieta vobec ma odvahu a srdce prist do prace? A hlavne ked vie, ze je tam tehula. Moje nervy!
No a s tou dovo, to nas...ie ale tak je to len ten jeden den. Ale chapem, clovek sa uz trasie..

ta polievka to je skor taky jak gulas, husta so zeleninou, mletym masom, hribami, broskynami 😕 . Mozno tvoj manzel pozna vola sa Waldschrat Suppe.

no idem sa ja pustit do upratovania, mam toho dost.

blondynka400
19. nov 2009

kleo, to tedy naštve. Ty která odpočítaváš poslední dny... To to ani neumísslepic pořádně spočítat? 😀 Tedy to jsou v Rakousku zvyky 😀

lubi, tak ať je brzy lépe a hlavně se to nezhoršuje. Tak moje malinká je taky každý den jiná, ale v poslední době jsou ty rozdíly méně výrazné. Každopádně bych to zhodnotila tak, že počet pohybů se změnšuje ale jejich intenzita je větší. Občas mě to až překvapí, jakou už má sílu, to se mi dělají na břiše velké boule 😀 . Takže je to přesně tak, jak se píše v chytrých knížkách, že zhruba od 30tt je pohybů méně, ale silnější.... 🙂

meleri
19. nov 2009

ahoj holky,

tak sme taky nemocní, teda zatím jenom manžel a já trošičku ale malý nic, tak nosím masku aby to nechytl...je to smůla, nevím jak v německu tady se to dost mění, t počasí...

no nic musím končit malý mi tu řádí!
mějte se

mirusch
19. nov 2009

Bre ranko.
No ani nestraste so Schweinegrippe. Inak, ja som sa narehnila ako kon, lebo manzel mi volal do SR, ze jeho sestra ju ma a ze ci ju nemam aj ja. Tak za prve som ziadnu chripku nemala, rozpoznam rozne choroby, aj to, ci mam virus alebo bakteriu, mala som sprosty zapal mandli a iba zvysenu teplotu a kedze som reagovala rychlo, tak sa mi to nerozvinulo. Svagrina mala to iste (mozno sme sa navzajom nakazili 😠 ), akurat ona sa na to vykaslala, preslo jej to na priedusky a dostala horucky. A lekar jej proste povedal, ze ma chripku a namiesto antibiotik ju napchaval Tamiflu 😝 Mne to preslo za 5 dni, jej za 10. Takze tak. Hlavne ze diagnoza Schweinegrippe, bez potvrdenia z krvi, ak to takto vsetkych diagnostikuju, tak sa mozem iba smiat z epidemie 🙄

No nic. Kleo, o muzikali som pisala viac vo Volnej diskusii, tema M.J., kukni tam, nech to tu nezapracem Michaelom 😀
Inak, tej kolegyni by som to priamo do oci povedala, aka je krava. Celkovo nemam rada, ked chori ludia pridu do prace a nakazia ostatnych. Ja som zodpovedna chora, ja som si to vylezala doma, ani som sa z izby nepohla!

Lubinka, liec sa, neskusis homeopatika? Tie sa mozu, nie?

Blondy, tvoje brusko mi robi radost, skontrolovala som este vcera 😉 Inak, potrebujem radu. Objednala som si pod stromcek depilator a sice Braun-Silk epil, Xpressive, nejaky najnovsi, aj s holiacim strojcekom, ma to vysoke hodnotenie od ludi a aj od nezavislej agentury. Samozrejme, ze nebudem cakat do Vianoc 😅 , chcem ho zajtra vyskusat. Co odporucas - na mokro, aby to menej bolelo? Alebo su k tomu take speci vlhke utierky... Neviem sa rozhodnut. Ale na sucho to asi nerisknem. A pouzivas ho aj pod pazuchy, alebo radsej holit?
Sorry za odbocenie...

Inak, kukam, ze varite, tak na to este ani nemyslim, ale budem musiet pomaly aj tuto cinnost vykonavat, uz som nevarila asi mesiac 😝

kleopatris
19. nov 2009

mirusch ten strojcek mam aj ja 😵 a ja teda len na sucho trham nohy a da sa to v pohode vydrzat, len musis poskusat nadstavce (ja mam rada ten skrabavy, zubkaty), ktory ti "robi" najlepsie 🙂 a podpazie som este neskusala, ale bikiny hej a tam v pohode 🙂 (tu som pouzila ten hladky nadstavec a ten by som pouzila asi aj na podpazusie)

lubinka9
19. nov 2009

tak ja tiez mam depilacny strojcek, sice starsi model ale nepouzivam. Ja som asi jedna z tych, ktorym zarastali z toho chlpky a nez som nohy vyliecila z tych cervenych bodiek. 🙄
Takze u mna klasika, bikiny riesim depilacnym voskom a ked si clovek zvykne pohodka. 😀 A podpazusie tiez ziletka, tam by som sa vytrhavaniu z folikulov bala aj kvoli zarastaniu ale hlavne naslednemu prieniku deodorantov do nich a nasledne zdurenie uzlin.. To uz radsej jedno-dvojrazovka laser. U mna to ale neriesi, tmava pokozka, tmavsie chlpky=najmensi ucinok 😒 No a v lete ruky riesim peroxidom (namiesavam). Hold ja to mam komplikovanejsie, som cely tata 😀 😝

kleopatris
19. nov 2009

lubi a neprestali ti teraz trochu menej rast chlpy? ja som si nohy depilovala pred 2 mesiacmi asi naposledy a nic, stale ziadne chlpy 🙂 asi bude na tom nieco jak pisala blondy, ze ked cakas chlapca rastu menej 😀 teda na zaciatku som bola jak opicka, ale teraz chlpy miznu, keby to tak ostalo 😵
inak ja mam problem s hornou perou, ked som bola doma, tak mi to vzdy segra u nej v salone strhla, ale teraz nema kto a sama si to sem tam strhnem, ale to chce vzdy polrocnu psychicku pripravu 😀

lubinka9
19. nov 2009

kleo, to ja riesim tiez peroxidom. A v tvojom pripade je to este lepsie, mas svetlu pokozku tak je to neviditelne. U mna trosku je. Take biele paperko 😀
Pri strhavani je nevyhoda, ze ked to urobis pod zlym uhlom (sama) alebo sa proste smykne ruka niekomu rastu dalej a niekedy i tmavsie. Takze to by som riesila laserom alebo peroxidom. Peroxid je kazdopadne bezbolestny, mozno castejsie treba riesit ale nevzniknu pri nom chrasticky a nasledne jazvicky pri zlom strhnuti.

no a hej, rastu menej, dokonca na tej tvari mi zbledli, kedze som tento rok peroxid pre istotu vyradila. Tak som rada.