Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
21. nov 2009

Blondýnko,

tady je to podobné s tou izolací..:( říkám tomu tady letní byt...prostě přes léto paráda ale v zimě kosneš...

to je těžké no..

jak sem ti psala že nechci malému dávat ty čaje, atd, tak malý to právě chce! 😅 a tady se to fakt NEDA sehnat, takže jsem v pytli, jak mi dojdou ty dvě krabičky co mám tak nevím co mu dám...tady se na mě v lékárně dívali jak na vola, když sem se ptala po dětském čaji....

mirusch
22. nov 2009

Ahojte. Mame zase skarede pocasie. Ach jo.

Meleri, ten detsky caj davaju aj nasmu krstnemu synovi, kukala som na zlozenie, sa mi trochu nepaci, ze je tam vela cukru...mozno preto sa to detom paci 😝 Nuz, bud si daj poslat alebo si maly bude musiet zvyknut na iny ...
Inak, tie domy, to mate fakt nanic. Ja som raz bola na vikend v oktobri v Chorvatsku - pracovne a bolo sice slnecno, ale riadna kosa. Spali sme u niekoho v dome a samozrejme ziadne radiatory, ved naco, iba piecka a ani v tej nekurili. Tak som mrzla hrozne. Ja nechapem ako ti ludia cez zimu existuju, fakt nie 😕

Som celkom rada, ze tu to je fajn poriesene. Aj ked to kazdy rok na zaciatku zimy stoji 1-2 telefonaty s domacim, nech nesetri a prida na kureni, lebo mame max. 19° 🙄

Blondy, som ti chcela povedat, ze ked som cakala na letisku pri navrate na autobus (ku nam je to este 2 hodiny busom) a mrzla, lebo jeden spoj vymeskal 😠 , siel az posledny po pol noci, tak som kecala s jednym Talianom. Sa mi rehnil, ze minuta po planovanom odchode a ja uz chcem volat do busovej firmy a stazovat sa 😀 Ze vidno, ze Nemecko, ze v Taliansku by sa nad tym nikto nepozastavil, ze nieco meska. On bol z Udine - sever. Fajne sme kecli. S nim anglicky, potom som tlmocila Slovakom do nemciny a naopak, lebo si nevedeli listok kupit a kde vystupit no a tak. Na roztrhanie 😀 😝 Potom na mna sprievodkyna v buse taliansky, lebo bola Talianka a myslela si, ze ked kecam s Talianom, tak taliansky... No zazitok.

meleri
22. nov 2009

Mirusch,

aha to asi dávají ten granulovaný? tam je hodně umělin a cukru...to my ne, já mám normálně bylinný čaj, je to hlavně fenykl, ale nějaký lepší páč ten co piju já pro dospělé tak teda nic moc..
problém je že tady není vůbec žádný dětský čaj...asi francouzi dávají jenom umělé mlíko (oni tady nekojí), jenže malý mi to nechce, a navíc jsou tam samé umělé vitamíny v těch mlíkách fuj.. jo asi to přivezu z česka, pořádnou kupu...

právě mi včera manžel říkal že do krupic je zákonem zakázáno přidávat umělé vitamíny atd, a je fakt že třeba Hipp nebo NOVALAC to nemá, ale když člověk koupí nějakou levnou v supermarketu tak je tam toho plno....železo, kalcium, umělé aroma, cukry...dost mě to štve! přecejen do těch 2 3 let by ty děti měly jíst zdravě..

je fajn že si prožila super let..jak jsou lidi sympaťáci tak to skvěle utíká! teda kvůli minutě!! 😀 jinak dobré s tou průvodkyní...

mirusch
22. nov 2009

Meleri, no hej, ale ten autobus potom vobec neprisiel a cakali sme tam tristvrte hodinu 🙄 , az na posledny... A ked som isla na letisko, tak som mala listok z internetu a pridem na zastavku a ten autobus bol zruseny a hotovo. A vobec mi ani mail neposlali, aby som tam zbytocne necakala hodinu. Skoda reci. Su proste lacni a idu z nasho mesta, tak musim drzat hubu.

No, aha, ten caj oni davaju granulovany, ale ja sa do toho nemiesam, je to z lekarne, nuz tak hadam to chlapec prezije. My sme prezili horsie veci, ked sme nemohli spat, tak cumel do medu 😝 Alebo kravske mlieko rovno od kravy, este teple... a tu sme a ani jeden z nas nie je alergik.

A nechces ten caj poslat? Aj v Nemecku maju fenyklovy pre deti... Napis do IP, pripadne adresu a upresni, poslem ti, ak nemas najblizsie cestu domov.

schnucki
22. nov 2009

ahojik holky,

hlasim se ze ziju a omlouvam se ze tak meskam, .... svedu to na internet, co jsme zrusili smlouvu s nama moc nemluvi 😀 ale od 2.12. budeme mit pevny, tak budu rychlejsi 😀

doufam ze se mate vsechny bajecne, co maminy, jak je prckum, .... blondy uz se to blizi co 🙂

u nas je vse pri starem, jedina novinka, ze konecne mame gauc, 😀 vim ze to zni detinsky, ale po roce mit konecne gauc je proste parada .... a zadara 😀 ....

vsechny moc pozdravuju

mirusch
22. nov 2009

No slaaaava Schnucki, tak som ta konecne nakopla 😀 😝
Hej, gauc zadara a ja si ho mozem zadara aj pozriet 😀

My sa chystame tiez na vacsi nakup, ked sa nam to vsetko ukludni a rozdelime tych par EUR po svokre co zvysia, tak kupime 2 televizory. Som hrozne zvedava, co najdeme, ci budem spokojna, lebo ja hrozne brojim proti LCD televizorom, vsetci to kukaju nenastavene, cize ludia su v tom splasteni a mne to lezie na mozog, takze som radsej u nikoho telku nekukala. My mame este taku tu velku bednu s kockatou obrazovkou.

meleri
22. nov 2009

Mirusch,

jo to jo....ne ten čaj granulovaný určitě není špatný, no ale je v tom cukr, a pak už je to rozhodnutí každého jak často chce cukr podávat...já to omezuju zatím jak to jde, dávám pouze dětské piškoty jednou denně. malému moc sladké nechutná pač na to není zvyklý..

ale dneska se stal zázrak, poprvé se napil z flašky...přijme flašku pouze od tatínka...

tak to je pitomý s tím autobusem, to fakt dokáže nas...at taková věc..

Ahoj Schnucki,

to jsem ráda že píšeš, no určitě pak napiš víc jak to bude fungovat, ten net...

a co je to za gauč, jako k televizi? tak to je paráda...náhodou to vůbec není dětinské, ono je to celkem problém bez gauče, a vůbec není to zrovna levná záležitost... 🙂

lubinka9
23. nov 2009

cauky babky,

tak navsteva je uz spat doma na SK. Tak to rychlo utieklo.. ☹
Ale bolo super, aj pocko vyslo na malu prechadzku, vylet na Vodnu vezu s vyhladom a kavu s kolacikom. Boli sme aj na obed v restike a prejst sa po okoli kde byvame. Viac sa toho za kratky cas nedalo a i tak boli unaveni.
Inak polievka moja mala obrovsky uspech, na to, ze som to robila prvy x a ani nevedela ako vlastne ma chutit. No hold som talent. 😵 Tata moj si 2x vypytal nabrat.

Doniesli mi kopec veci pre O., mozem vyskrtat z mojho zoznam co treba kupit, deky, zavinovacky, rukavicky,.. 😀
mam aj domace jablcka, kompoty, domacu mletu papriku, muku a kopeeec ineho. Tak sa tesim.

dnes je uz pocko zas naprd, zima a cochvila zacne prsat. Tak sme to vystihli. 😵

Ozaj, v piatok jak som mala upratovaci den a furt myslela ci vsetko mam tak som zabudla na svoju kazdo piatkovu oslavu 😝 😀 Ale v sobotu som si to vynahradila na Vodnej vezi a dala som si ku kolacu aj horucu cokoladu 😝 😝

no a piatok sa mrnavy tak vrtel, tolko hlasov pocul, vsetci si osahali a bolo to super vidiet ako sa tesia. Aj tatko co vacsinou hra tvrdasa, ze aj on chce sahnut. Ale s menom sme ich neohurili ☹ , moc sa im nepacilo, myslim, ze je to o zvyku, ved na kazde si treba zvyknut. Mozno na toto o trosku dlhsie, nie?

co nove vy? idem kuknut co ste popisali.

blondynka400
23. nov 2009

Ahoj holky,

schnucki, no konečně jsi se přišla podívat 😵

meleri, hm, to tady čajíků prodávají spousty. Ale většina jich je granulovaných a řekla bych že alespoň půllka je cukr, jak je znám 😀

mirusch, tedy ty máš zážitky... To víš no, sever, to je ještě civilizace 😀 😀

lubinka, tak koukám, měla jsi se dobře 😎

Já zítra letím do čech, jdu na velký UTZ, ttak zas malinkuo po dlouhé době uvidím 😵

lubinka9
23. nov 2009

blondy tak drzim palce na zajtra aj na cestu aj na UTZ.

Ja idem az 1.12, tento x az po 4 tyzdnoch, zaroven bude aj test na cukor. Po 30tt su tie poradne potom castejsie, ako je to po 2tt? Musim sa tu spytat Dr.
Cohvila mi bude treba aj do nemocky, co a ako, stretnut sa s operaterom, kuknut "ubytko" 😀 a tak. Aj Hebamme by som mala nejaku oslovit, preplatia nam potom jej 10 navstev u nas doma.

schnucki, no teeda, vitaj po dlhsom case. A sedacka super, nam majitel bytu slubil novu, uz ho vidim.. nasluboval toho viac ako dost. Tento tyzden ideme kuknut nejake byty a domy a ked sa nastveme tak mu dame vypoved. Drahy by rad nieco blizsie do prace, je tu ale moc krasne okolie a s mrnavym by sa tu lepsie fungovalo mne.. uvidime.

miri, cesta drahsia ako hotel? No pani, ideme nejakym vladnym specialom? 😀

meleri, super, ze malicky sa uz napije sam. To by chcelo dalsiu oslavu. A co na tom, ze prijme iba od ocka, hlavne, ze prijme 😉

blondynka400
23. nov 2009

lubi, v čechách je to po 3 týdnech (zhruba od 25tt) a od 36tt každý týden... Já jdu teď po 5 a bych pravdu řekla nějak mi ta kontrola ani nechybí.... 😝 😀

kleopatris
23. nov 2009

dobre ranko 🙂

zase po vikende 😒

lubi to je fajn, ze sa vasim pacilo a polievka sa vydarila 😵 a s tym menom...ani nasi neboli moc nadseni (manzelov otec sa vyjadril, ze to je babske meno...), ale ved su to nase babatka 🙂 oni uz vybrali nam, tak maju smolu 😀

schnucki ahooj 🙂 aspon, ze to mas na co zviest 🙂 my sme si naivne mysleli, ze ty tak pilne studujes a ty len nemas internet 😨

mirusch tak ty takto s talianmi 😀 nemecki chlapci su ti malo, co 😀

meleri super, ze uz pije 😵 mozno si neskor ani nevsimne, ze mu flasku nedava tatinko ale maminka 🙂

blondy a kedy sa vracias? tak sa drzte zajtra pri tom UZV 😵

blondynka400
23. nov 2009

kleo, brzy, už ve čtvrtek, je to je krátký "výlet" 😉
A co ty, kolik ti tedy ještě zbývá pracovních dní? 😀

kleopatris
23. nov 2009

este 8 :(
tento tyzden mam nastastie kratky, stvrtok vyrazame do toho nemecka...uz aby bol buduci piatok 🙂 nech mam vsetko za sebou 😵

lubinka9
23. nov 2009

kleo tak super, uz len 8. A tento tyzden ubehne rychlo. A kam sa to presne rutite do toho Nemecka?

inak.. nasi vcera od nas odchadzali po pol 10 rano a pred tristvrte na 4 mi uz volali, ze dorazili domov. Moje nervy, dobrodruhovia. Hlavne, ze stastne dorazili. 800km cesta za necelych 6 hodin. Na detaily som sa radsej nepytala 😅

barbora87
23. nov 2009

ahojky
tak som zase tu...stale som lenv robote a pomaly uz nevladzem...ale od28.12.mam 2 tyzdne dovcu juhuuu!!!

kleo no nejako to kocikovanie nestihnme ale neboj snazilkujeme...

blondy to by bolo super ako vianocny darcek:D kto vie, mozno to tak bude...

kleopatris
23. nov 2009

lubi my cestujeme smer Bonn, oni byvaju v takej dedine pri Bonne a tiez to mame nejak okolo 900 km....ja na to ratam takych 10 hodin s mojimi prestavkami, ale moj milovany manzel maximalne 8....no radsej zavrem oci a nebudem kukat tachometer.....

ahoj barborka 🙂 a to musis tak vela pracovat? mas tak blbo smeny?

lubinka9
23. nov 2009

kleo, 8hod? My sme isli posledne na SK a dalo nam to cca 9hod. Na kazdom druhom odpocivadle som musela vypustit. Inak sa neda.. A manzel to urco pochopi.
Inak som si to minule sledovala, zbehnem na wecko aj 15x denne. Dost vela pijem a ked mrnavy zacne bubnovat do mechura.. Mate to podobne? A inak to kolostrum stale nikde 😕

a ako to nakoniec dopadlo s kocikom?

barbora87
23. nov 2009

kleo no mam taky dienstplan na tento mesiac...a od 13.dec budem mat raz az 2 krat za mesiac 5dnovu tour...sa zblaznim...a hlavne ked budem mat zrovna vtedy ovu....no uvidime

kleopatris
23. nov 2009

lubi ja som tiez manzela varovala, ze nevydrzim dlhsie jak hodku bez wecka 😀 aj moj maly sa pomrvi a ja uz musim utekat vypustit moje dve kvapky 😝 normalne uz mi je aj utieranie na wecku neprijemne...uz je toho proste vela na tu pokozku tam dole 😅 a kolostrum tiez nemam, ale aspon sa setri pre prcka a nevyteka len tak do podprdy 🙂

no a kocik sme vratili a namiesto neho objednali iny 🙂 ten co som chcela 🙂 takze v pohode a dodacia lehota je 12 tyzdnov, takze dojdu s maxim asi naraz 😀 len so sedackou do auta mame problem...lebo chceme kolekciu 2010 a tu zacnu dodavat az januar, februar a co ked maxi dojde skorej jak sedacka....jak ho dostaneme chudaka maleho domov 😖 musim pokukat v DE, ci maju nejaku peknu, lebo tu boli vsetky z kolekcie 2009 uz take osuchane a obite....i ked nove, ale jak tam stoja v regaloch a skladoch...je vidno, ze uz maju rok za sebou

barbori to je blbe, ze to mas 5 dni v kuse 😠 to budes musiet manzela bravat so sebou 😀

lubinka9
23. nov 2009

no dufam kleo, ze sa setri pre mrnaveho a ked bude treba, ze sa objavi.
a s kocikom super, to su take dlhe dodacie lehoty? Tak to by som sa asi uz mala rozhybat. Ale ja stale dufam, ze nabehnem do toho velkoobchodu a nakupim vsetko tam a bude pokoj.

no ja stale zvazujem tu autosedacku poloha lezmo. Ale chcela by som aj nejaku v ramci kombinacie, ked bude treba len tak vybehnut do obchodu alebo k lekarovi. Lebo neviem ci vyberiem zrovna kocik, na ktory sa to bude dat nasadit. A v ruke to nosit..

kleopatris
23. nov 2009

no lubi ono u niektorych kocikov cakas jak blazon a niektore maju vystavene a predaju ti ich aj, zalezi co si vyberiete 🙂
no ja som pozerala tu lezaciu, ale hm 230 Eur nova....
ale kukali sme v obchode tie Maxi Cosi, tie su tu teraz straaasne moderne...a tie sa daju polohovat ciastocne do lahu, ale my chceme aj tak Römer. a este mame "problem" kvoli tomu isofixu (neviem presne jak sa to pise), drahy to v aute ma a ja nie, a na kazde treba zvlast podstavec...takze asi kupime len podstavec na pas a bude...som si nemyslela, ze nakup sedacky zaberie tolko energie 😅

mirusch
23. nov 2009

Ahojte. No Lubi, ty sa mas, take zasoby! My si vzdy donesieme zo SR, ale teraz som nemohla-lietadlom ☹ No co uz. Ale jedno som si doniesla - malinovy lekvar od starej mamy, mnam, mnam.
Netrap sa, ze sa im meno nepozdavalo. Je to vase dieta a vy mate pravo ho nazvat ako len chcete 😉 Teba sa tiez nikto nepytal, ci sa ti meno paci, nie? Ved oni si zvyknu, neboj nic.
No a ideme ICE, vacsinou, musime prestupovat, nuz, je to predsa len dialka, cesta trva okolo 8 hodin!!! A vlak je prakticky najdrahsi spoj. No ale ked sa raz manzelik zamiloval do vlakov, tak co mam robit. Ved si na to zarobi, tak nech ma, no nie?

Blondy, tak teda stastnu cestu a informuj, ci mala ok. A pozdrav ju 😵

Kleo - presne, Schnucki si nasla fasa vyhovorku. Nemame to ako skontrolovat 😀 😝 Ale zrejme v sobotu za nou ideme, tak urobim kontrolu!
Kleo - ja a Taliani...to je dlha story. Som zatazena na ten stat, jazyk a tmavych chlapcov 😅 Ale priznavam bez mucenia, ze na tohto nemam ziaden kontakt, aspon som trochu kecla, lebo by ma z toho autobusu inak porazilo.

Lubi, fiha, si svihli ti vasi! Ale inak, v nedelu aj my zvladame vzdy rychlo, lebo nie su kamiony a to vela spravi. Ideme tak 130-tkou a 1000 km zvladneme za 10 hodin.

Barbora, to fakt, zober draheho so sebou 😀 Raz sa snazite, neda sa nic robit 😝

blondynka400
23. nov 2009

kleo, tak 8 už je pohoda, ne? 😉 . 900 km se dá zvládnout i ryhcleji než za osm hodim i s častými přestávkami, tedy jestli je to po dálnici.Ale je tedy pravda, že mě nějaké rychlostní limity neberou 😀
K té sedačce, když kopuíš ten podstavec< je jedno jestli to bude isofix nebo na pásy, oba jsou stejně spolehlivé... Já jsem nejdřív chtěla isofix (máme ho v obou autech), ale na přední sadčce ho nemám. A když budu jezdot s maluo sama, chci jí mít vepředu, takže koupím tak ten na pásy. To mi připomíná, že bych měla sedačku konečně obejdnat, ale já pořád nevím, jakou barvu 😅

lubinka, s tím záchoidem to mám podobné. Někdy musím chodit každých pět minut, ale někdy vydržím i tři hokdy... Záleží co tam malinkatá provadí a pak mi vadí časté změny (třeba když vstvám a pak si zas sedám a tak). Když jenom sedim, tak mi to až zas tak neva....

Kolostrum se vám udělá, nebojte holky, ale tedy v celku vám můžu říct, že není moc o co stát 😀

mirusch
23. nov 2009

Fiiiha Blondy, farba ako najdolezitejsie kriterium 😀 No, sedacka nema kolesa, cize nemusi byt cervena 😉 (ako by povedal moj manzel.

blondynka400
23. nov 2009

mirusch, to jsi bblě pochopila. Já mám typ už dávno vybraný a rozhodně to není nejdůelžitější kriterium. ale oni mají v tomhle typu asi 10 barevných kombinací.. Ale já prostě nevím, chtěla jsme červenou, aby se mi hodila do auta, ale růžová je prostě hezší a hodila by se i víc na kočárek, tak mám dilema 😅

kleopatris
23. nov 2009

no blondy, presne aj my furt dokola riesime farbu 🙂 ty mas vyhodu, ze ju pouzijes len pre malu, ale my chceme taku univerzal, keby sa nahodou druhe postastila babulka 😵 ale asi dame ciernu s bielym karom - to vybral tatinko...ja som videla nadhernu hnedu s detskou modrou, ale neukecala som ho 😠

no a s rychlostnymi limitami si ani moj manzel starosti nerobi....vacsinou zaplatime este dodatocne viac na pokutach jak za naftu.....

a 8 dni je este nekonecna doba, ono sa to nezda, ale kazda minuta sa tiahne jak zuvacka .....

blondynka400
23. nov 2009

kleo, to víš no, barva je problém... Manžel mi řekl, že si mám objednat jakou chci (tak to mám lepší než ty, ale já bych si do toho stejně kecat nenechala, 😀 )ale prý do červeného auta je hezčí červená... Jenže mě se prostě ta růžová líbí víc no 😖 . No já i kdybych nějakým omylem měla druhé mimi, tak bych si koupila novou, než tuhle někde skladovat, takže je fakt, že to mám výhodu a řešit to nemusím... 😅

Tak to je tůvj manžel můj člověk. 😀 . Já naštěstí pokuzty v podatatě nikdy neplatila, výstřich a dlouhé nohy je nejlepší obrana 😀 Akorát když padnu na ženskou je problém a těch naštstí moc není 😀 . Stacionární radary mi taky neva, v navigaci je mám všechny, takže mi to včas ohlasí, že je tam meřený úsek....

Vzhldeme k tomu, že tu nebudu, tak ti přeju hezkou cestu 😉

mirusch
23. nov 2009

Blondy, vsak ja som si len srandu robila 😉 Jasne, ved vsak si vyber farbu, ktoru chces. Ruzova moze byt pekna, ak to manzelovi nevadi, moj nema rad ruzovu, ale ja ju mam rada a aj tak nosim, ha. A inak, ruzova je iba odtien cervenej, akoze sa nehodi do cerveneho auta, jasne, ze sa hodi.

Uf, ja sa bojim rychlej jazdy, manzel si dava pozor, ked ide so mnou, aj ked predtym tiez rychlo jazdil. Je to predsa len bezpecnejsie, ked sa ide pomalsie... Moj nazor.

blondynka400
23. nov 2009

mirusch, tak ty si ze mně děláš legraci jo? Jen počkej 😠 😀 😀
Růžová mu nevadí a i kdyby vadila, měl by jaksi smůlu 😀 . Tak šla by, ale já mám ty sadačky takové dvojbarevné, tak aby to nevypadlao jako pěst na oko. K manželovy do auta by to ale zas šlo super. Tak prostě nevím no, jsem hrzoná, řeším blbosti 😅

K té bezpečnosti, jsou lidi co budou v padesátce nebezpečnější než jiní ve 150... Já nemám ráda lidi co jezdí rychle a nemají na to, a že jich je bohužel na silnici hodně... Bohužel většinou chlapů... A taky záleží kde se jezdí rychle, 130 na rovné dálnici je prostě málo, ale když někdo jezdí 100 ve městě třeba kolem školy, to taky neuznávám.... 😠