Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
27. nov 2009

Blondy,

ty jo tak to si fakt vysoká! jo ale zas jsou ti jižani hezcí..teda nevím jak taliáni, ale třeba španělé se mi líbí.. 🙂 no a samozřejmě francouzi. ale španělé jsou ještě hezčí..

Lubinko,

to neřeš, co je malé to je milé...🙂 já mám 174 cm, tak jsem tak nějak mezi...jo němci jsou asi dost vysocí ne?

vidíš já na to úplně zapomněla. dneska sem dělala jogurty, a pak ještě salát, no ale ten rýžový nákyp zkusím asi v neděli. tak pak řeknu jak to dopadlo..zítra jsme pozváni k prababičce, tak super, nemusím vařit, i když musím říct že ona je už fakt stará a je mi to už trapné k ní chodit..ale ona nás dycky pozve...navíc její zapékané brambory.. 😵 to neumí nikdo..

holky musím končit, manža uspal malého no a tedkom musím nachystat nějaké to jídlo...do toho příkrmy na víkend...mějte se!

jo a zdravím Schnucki!

blondynka400
28. nov 2009

meleri, tak mě se tedy italové nelíbí 😀 . Já nějak tyhle opálený rádoby playboje nemusím.... ale je pravda, že španělé jsou občas hezký, hlavně katalánci 😅

schnucki, no to by si koukala jakou škytavku chudinky můžou mít, úplně to s nimi hází. Ale na začátku je to tím, že se omylem napijí plodové vody a pak když jim začínají dozrávat plíce, tak trénují dýchání a od toho je pak škytavka 😉
A co ty? Co jinak nového?

meleri
29. nov 2009

Blondýnko,

jo je fakt že co jsem viděla některé Italy tak byli strašně naumělkovaní, jak říkáme u nás v Ostravě, šampoňáci.. 😀 ale zas od manžela kamarád je úplně normální..ale všimla sem si že v Itálii na to hodně dají jak je kdo oblečený..každopádně tady taky, ale spíš ženské se tu vymóďují, chlapi už míň.
jo španělé jsou fakt hezcí.
mi se líbí všichni chlapi, němci i rusové jsou hezcí, prostě záleží asi na chlapovi.. 😅

jo s tou škytavkou, mi to ke konci ani nebylo moc přijemné kolikrát i v noci škytal..

mirusch
29. nov 2009

Ahojte, hlasim, ze zijem, ale som chora ☹ Vobec neviem co mi je, ziadna nadcha, ani hrdlo, ale teplota a citim sa slaba ako vinna muska, uplne nanic. Mam jedno podozrenie, idem zajtra k Dr., tak som zvedava. Ale dobre to nie je teda. Ach jo. Aj Schnucki som musela dnes zrusit a tak som sa tesila na stretnutie.
No nic, ozvem sa zase neskor. Papa.

lubinka9
30. nov 2009

Ahojte,

miri to je mi luto, tak sa co najskor vyzdrav. Posielam pozitivnu energiu 😉

kleo, uz ste spat? ako bolo?

meleri, hej co je male to je mile. Ja hovorim: zleho aj malo staci 😀 Nemci su aj aj. Asi ako u nas.

ja som vcera zhresila, horuca cokolada a asi polkilovy kusok ribezloveho-smotanoveho kolaca. Hlavne, ze mam zajtra test na cukor 😅 😀
a boli sme na vianocnych trhoch, uz sa to rozbehlo 😵

mirusch
30. nov 2009

Ahoj, no tak sme boli u Dr, obaja, viralny infekt, ale mne budu brat aj krv, lebo mam divny priebeh a este som sa aj vypytala na vysetrenie stitnej zlazy, lebo to mame v rodine a tak, sa mi to nezda, pre istotu. Tak musim ist na nuklearnu medicinu. Hrozivy nazov to ma. 😕

Lubi, fiha, clovece 😀 , ale kludne natlac do seba, vsak si zasluzis, nie? A este k tej vyske. Vyska nie je dolezita. Dolezite je, aky clovek je. Mozes mat 1,90 m a ak si naprd clovek, zly, tak co z toho. Si myslim. Zalezi na uplne inych veciach ako je vyska, sirka a farba. A cim dalej, tym si to viac uvedomujem. Inak, ja som so svojimi 178 cm mala vzdy len problemy na skole, vzdy som bola ta, co trcala na telocviku, davali mi prezyvky a tak. A to az tak vela zase nie je, si myslim, su aj ovela vyssie zeny. Teraz sa mi moja vyska pozdava, konecne si to uzivam. A si predstavte, ze ked som bola v piatok strielat, tak ma zhodnotili ako zierliche 😀 😨 Ja so 70 kg a zierliche? No vsak nedbam.
Ale, Lubi, napr. sa nespracem do Ryan Air lietadla, mam dlhe nohy. Alebo aj v buse mam problem. Hm, nie vzdy je vyska taka super.

Ja by som tak rada nieco podnikala, ale neda, neda, kurnik, ani do fitneska nemozem, ani na tie vianocne trhy. Aj ked, dnes skusim zvladnut muzejnu kavicku, mesacny rozhovor a mozno sa mi postasti, kym budem cakat na bus, tam skocit a dat si mnamku. A v stredu nerobim, aj tak mam ist na krv a iny terminy nebol, az buduci tyzden. Tak zdravie mi je prednejsie, neda sa nic robit.
A to som este v sobotu odkrutila 4 hodinovu sluzbu v muzeu, skoro som zgegla. Uf.

Ale mame v muzeu nadhernu pernikovu chalupku. Z riadnych medovnikov, daju sa jest, vyvana to tam na cele muzeum, krasa fakt. A velka je, tak 1,5 m vysku moze mat. 😵

meleri
30. nov 2009

Mirusch,
tak mi to přišlo! 😵 děkuju moc! jak sem tam viděla ty německé názvy na těch čajích úplně sem zatoužila po německu! super krabice! fakt dík moc!
malý měl 40cítky horečky o víkenud je ješt trochu zesláblý ale ve středu se vypravím a koupím nějaké hezké pohlednice, ok? a i to vínečko vymyslím..🙂 akorát nevím asi ho moc nebude..🙂

Mirusch, je to pitomé, asi je nějaký hnusný infekt v Evropě, naši jsou taky zdechlí, kamarád z česka mi psal že lehnul, my jsme byli zdechlí minulý týden, dokonce i kamarádka s malým plus manželova sestřenice, já jsem taky pod psa, vlastně už týden přechozuju nějaké svinstvo, no letos je to fakt naprd..tak pevné nervy ať se uzdravíš! asi nás to všecky letos nemine...ňam, perníková chaloupka....němci mají krásné vánoce!
tady je to zase jako vždy o žrádle... 😝

Lubinko,
to si nevyčítej, počkej poporodu se nevyspíš nenajíš, tak to půjde dolů a ještě budeš vzpomínat kolik bylo času na jezení!

kecám - člověk si na sladké najde čas dycky! 😀 😝

mirusch
30. nov 2009

Meleri, jeeej, tak to celkom rychlo doslo 😵 Nech padne na uzitok. Hadam sa maly z toho rychlo dostane a ty tiez! Na vinecko zabudni, my vino nepijeme. Dohoda bola pohladnicu 😉 a basta.
Ja horucky nemam, ale citim sa pod psa a nemusim mat ani krochkaciu chripku, aj tak je to nanic. Dnes o nieco lepsie, klop,klop,klop, uvidime, ako pojde dalej.

Tak som na trhu kupila horuce gastany. Take velke, super ma ta teta. A ked nam bude lepsie, tak skocime aj na Glühwein a Wursta.

meleri
30. nov 2009

mirusch,
zrovna mi to došlo jak mi skončila poslední krabka z česka! 😵 jo tak víno nepiješ? tak to neva pošlu něco jinýho..však nějaká specialitka se najde! 🙂))

jak to vůbec máte v německu s prasečincem? tady s tím hodně straší, každý den běží reklama na vakcínu a domů prý začnou chodit nějaké kupony na očkování zdarma. já na to ale nejdu! prý jsou z toho alergie! já už jednu mám a to mi stačí!

se přiznám že ty horuce gastany sem eště nejedla, asi je to slané? přitom tu je to velká specialita! jestli máš kaštany ráda, můžu ti poslat gastanový krém, je to ale sladké.

mirusch
30. nov 2009

Meleri, aj tu ludia blbnu s ockovanim. Ale za prve uz je neskoro a za druhe je v tom vraj svinstvo. Ja ked som sa dala raz v zivote zaockovat, tak som z toho mala taku brutal chripku, ze som skoro zgegla. Cely mesiac. A moj manzel to iste. Obaja sme sa zhodli, ze pokial na to nebudu zavazne dovody, tak sa ockovat proti chripke proste nedame. Stale si myslim, ze to je sikovny marketingovy tah s tou prasacou chripkou. Ved chripka je kazdy rok a dokonca s tazsim priebehom ako tato a mnoho ludi na nu kazdy rok zomiera a doteraz sa to bralo ako ok a zrazu... Zaockovat by sa mali dat rizikove skupiny, ludia chori, v zdravotnictve, stari a pod. Ale nie zdravi ludia s normalnym imunitnym systemom. Moj manzel od zaciatku tvrdi, ze im isto konci zarucna doba na antivirotikach, tak sa ich chcu zbavit. 😝

Horuce gastany su proste jedle gastany, narezane a uprazene 😉 Aj doma v rure sa daju spravit, ale ta teta na trhu ich ma take dobre, ze take ja teda nespravim. Gastanovy krem si neprosim, to rada nemam 😅 Ani pyre, ani nic ine, iba oprazene gastany a pripadne ladove cokoladove gastany 😀

kleopatris
1. dec 2009

ahojky 🙂

tak uz sme naspät, prezili sme a sme tu 😀
a bolo celkom fajn, sme boli na vianocnych trhoch a som sa pekne napapkala aj wurst som si dala, aj zemiakove placky na nemecky sposob, aj mandlicky v cukre...hmmmm, mohla by som znova 😝
a najlepsia novinka 😵 svokrovci si posunuli dovolenku o 2 tyzdne, takze k nam dorazia az na konci marca...sice aj tak nic moc, ale lepsie jak nic...ti chlapi, ja by som toho mojho mohla zabijat skoro denne 😠 jasne, ze to cele zbuchal on...som sa dozvedela, ze on ich chcel k nam napratat uz tak, aby boli tam, ked pridem z porodnice 😠 no ale nastastie sme to zorganizovali aspon takto.....
inak sme dostali x milion veciciek pre maleho, takze cisla 62 a 68 uz kupovat ozaj nemusim, no prve vnucatko 😀 a este sme dostali necakane aj autosedacku, teda my sme si ju vybrali a svokra ze ju zaplati....tak mame nakoniec Maxi Cosi a nie Römer, teta predavacka nam konecne vysvetlila vyhody a nevyhody oboch a na zaklade toho sme sa rozhodli pre Maxi Cosi - hlavna vyhoda je, ze ma kombinovany podstavec IsoFix a aj pas, takze nebolo o com 🙂

idem teraz pocitat co ste popisali 🙂

blondynka400
1. dec 2009

Ahoj holky,
tak vás jdu taaké po 3 dnech pozdravit.

mirusch, kaštany mám taky ráda... Tady mají výborné, mnohem lepší než v čechách. Ale teď je nejim, protože jsou dost šasto plesnivé a není ti přitom vidět, tak si je radši odpustím 😝

kleo, to je fajn že jsi v pořádku nazpátek. K té sedačce maxi-cosi je fajn, ale bezpečnost nemá ani náhodou takovou jako Romer. V letošních testech skončila až 3 😖

lubi, s váhou si starosti nedělej. Já na ni vlezla dnes ráno asi po 14 dnech a docela jsem koukala. Ato v poslední době ani moc nejím 😝 😀

meleri
1. dec 2009

Mirusch,

určitě je to nějaký reklamní trik či co...ale fuuurt to tu ukazujou, a hlavně ukazujou vždycky fronty na to očkování, jako stylem, vidíte to, tak běžte taky! prostě televize je fakt v poslední době nahovno.

Kleo,
super, aspon tedy budeš mít klid..zas je super že vám nakoupili tolik věcí, hlavně ta sedačka, to není levná záležitost, tak to aspon máte vyřešené!

Blondýnko,
ahoj! nedělejte si holky s váhou problémy, dřív nebo později to fakt jde dolů...většina ženských při kojení velmi dobře zhubne!

tak jsem zase brutálně nachcípaná, bolí mě všecko, kašlu smrkám, fakt super... ☹ asi by to chtělo nějaké vitamíny..

blondynka400
1. dec 2009

meleri, jen ty jsi byla vyjímkou co? 😝 😀
Já si s tím starosti nedělám, hlavně mi přijde že v poslední době je to spíš zadržovaná voda než tuk...
Hlavně vím, že to pak cvičením dám bez problémů dolu, takže neřeším 😉

janulka04
1. dec 2009

😀 ahojte, bambulky
hlasim, ze nam sa podarilo po mesiaci vybavovaciek popohnat sloveske urady, tu som si vybavila karticku a vcera som bola u lekara...dostala som tolkooo obrazkov maleho...a bol tam aj mm, kdze ja po nemecky moc neviem...ale lekar mu povedal, ze nech uz nechodi, ze my si rozumieme a nohy ruky to istia...takze dnes som zvlada odber uplne sama, som pysna na seba, dokonca som aj co to zo seba vykoktala 😀 😀
a ked som si chcela vypytat obrazok, ako na potvoru mi vypadlo z hlavy sovicko bild, tak ja ze, ci mi nemoze spravit a dat PICTURE... 😀 😀 tak sa zasmial, ze jasne, ze PICTURE bude 😀 😀 ...a aj som sa zabudla opytat, ze kolko meria male..teraz som si spomenula, tak mu potom este zavolam aj za vysledky a popytam sa...
blondy, kraaassne brusko 😵
lubi, mozes mi IPnut meno pre maleho? Ja to poznam, tie pindy starych rodicov a okolia...mne zase stale svokrovci, ze Linda je meno pre psa... 😠
meleri, mne toto male tiez parkrat spravili...s tym kakanim do vane 😀, aked boli malunke
co mate nove?

blondynka400
1. dec 2009

janulka, o vidíš, jak jsi holka šikovná 😉

No mně naštěstí jméno nikdo nekritizuje, asi si to nedovolí 😀

janulka04
1. dec 2009

ako pisala lubinka, neda sa prihliadat na to, ze kto koho s takym menom pozna a neznasa, ci sa tak vola nejake zviera...hlavne, ze sa lubi rodicom...ved stari rodicia sa uz realizovali a teraz je rad na nas 🙂

blondynka400
1. dec 2009

janulka, no ono je to asi i přístupu... Já si osobně myslím, že je to každého věc, ale zas na druhou stranu každý má právo na to říct svůj vlastní názor...
ale mně se zorvna jméno Lubinky líbí, je takové originální 🙂

lubinka9
1. dec 2009

ahojte,
hlasime sa aj my. Dnes sme mali kontrolu aj cukor test. Vse OK. 😵 Malinky sa prehupol cez kilecko, 1060g. Robili aj CTG ale O. vobec nespolupracoval, stale utekal spod sondy a opasku. Nevedeli mi namerat ani 10 min. suvislej cinnosti. Zato ale tak kopal, ze sa to ozyvalo po celej budove. No sranda velka.. Ale nabuduce mu uz musim dohovorit, holt v bruchu ma stale dost miesta tak uteka. A poloha na fotenie tiez nebola idealna, sikmo hore hlavickou ale dolu tvarou. Takze asi tak..
A dopichana som riadne, 2 prsty a zila. Zistovali mi aj protilatky kedze som Rh negat.
no a o 2 tyzdne nas caka 3 velky UTZ. A spomenula som Dr., ze som mala doteraz asi 2-3x krc v nohach tak mi napisal Magnezko, max. 3x denne.

kleo tak super, ze navsteva dopadla OK. Ja som vcera robila inventuru medzi vecickami co uz mam, spisala zoznam co musim este kupit v akych velkostiach a tak. No ale mam toho este hrozne moc vratane kocika, autosedacky a pod. A vobec niesom este rozhodnuta.

blondy s tymi gastanmi si ma nepotesila, som sa chystala ale tak radsej teda nie.

jani, sikulka si. A kukni IP

mirusch tak nech je aj nadalej lepsie nech si zacnem uzivat vianocnu atmosku.

janulka04
1. dec 2009

no, ahoj, Lubi..tak ten tvoj malinky je teda sidielko... 😀
inac, baby, mne az pred porodom zistili, ze sledovane ozvy malych, co mi robili celu dobu, boli ozvy len jednej a ozvena....sila, ze? Doktor vtedy zuril ako blazon a ani sa necudujem

janulka04
1. dec 2009

a moj milovany dedko sa tak volal, bol to uzasny cloviecik, takze mne sa to meno naramne paci, Lubi...a priznam sa, aj som si myslela...krasne meno 😉

lubinka9
1. dec 2009

blondy diky, potesila si ma 😉

blondynka400
1. dec 2009

lubinka, hlavně že je vše ok.
Neboj, on až trošku víc povyroste a bude mít méně místa, utákat nebude moct 😀. Ale kilčo už je hezká váha 😵
Ty kaštany jsou bohužel blbý, no ☹ . Taky bych si je dala, mám je hrozně ráda. A víš že až zas tak opatrná nejsem, ale tohle prostě nedám... Zlaté ořechy proti kaštanům 😝 . Hlavně jak je upečeš, tak to prostě nepoznáš, poznáš jen ty hodně plesnivé 😝

lubinka9
1. dec 2009

no jani aj ty si ma potesila. Ja uz neriesim ci sa niekomu nepaci. Nam sa paci moc 😉 a zvysok si zvykne.

kleopatris
1. dec 2009

ahoj janulka 🙂 tak super, ze to u lekara tak klaplo 😵

lubi aj u teba super, ze kontrola tak dopadla ako dopadla 🙂 len ja furt neviem, jak je maly tazky 😠 uz nesmiem zabudnut nabuduce sa spytat 🙂 a ze maly utekal, he he, sak co sa bude nechat monitorovat, taka zbytocnost 😝

blondy k tym sedackam, praveze v najnovsich nemeckych testoch obstal maxi cosi super, tak preto sme sa nechali presvedcit 🙂 a vraj v testoch, co zverejnia v januari predbehol römer, ale to neviem, ci nekecali 😅
nasa sedacka ma hodnotenie zo septemrboveho testu 1,7 a römer 1,6 🙂 takze moc velky rozdiel tam neni 😉

meleri mas pravdu, ze usetrime kopec penazi 😵 ale tak maju jedineho syna a prvy vnucik, tak komu by tie prachy davali ked nie jemu 😵

meleri
1. dec 2009

Blondýnko,

jo, jaksi sem nehubla...ale taky jsem dost žrala nutelu a tak... 😝 😅 no ale už je to skoro dole..

Janulko,

15 tt to je krása! 😵 takže jste teď na Slovensku? Jo malý s tím dal trochu pokoj, ale občas se ještě vykaká do té vany..nalili jsme tam kyselinu a je to zatím průchodné! 😅
Malý se snaží napodobovat co říkám, když řeknu nějaké slovo tak ho sse snaží říct taky..taky začíná stát bez oporoy, ale krůčky ještě nedělá...

kleopatris
1. dec 2009

a k tomu kojeniu 😀 moja segra ma este stale par kil navyse a to kojila dva roky 😀 lebo vraj sa nema chudnut pocas kojenia, aby sa neuvolnovali skodlive latky do mliecka, tak sa toho poctivo drzala, pekne papala a teraz sa kileciek uz nezbavi 😀

meleri ako sa rozpravas s malym? po cesky a drahy francuzsky? ja neviem jak to riesit. a maly rozumie v pohode vas oboch?

mirusch
1. dec 2009

Ahojte, uf, zase pisete... tak rychlo...
Kleo, ten tvoj asi bude kukat, kolko je s dietatom roboty 😠 si to predstavuje ako Hurvinek valku, fakt. Ale aj ked pridu neskor, co je super, ze sa to dalo, tak sa nepretrhni! Nedaj sa, bojuj za svoje prava 😀 Ale fakt. Vsak svokre vysvetli, ze varit bude ona a basta. a drahy bude upratovat a ty sa budes starat o dieta a usmievat sa na vsetkych ako slniecko.

Inak, super, ze vam tie vysetrenia vsetkym dopadli fajn, tesim sa z vas.
Lubi, takze sa malemu nepozdava, ked ho vyrusuju, co? Vsak sa mu ani nedivim. To bude asi tiez taky gaucosed ako moj chlap 😝

Janulka, sikovna 😉 Len sa pekne snaz komunikovat, kazda rec, ktoru vies, je super. A anglicky teda vies? Ja som prisla do DE iba s anglictinou a teraz uz sprechujem odusu. To pojde rychlo, ale musis hovorit.

Kleo, keby sme my mali dieta, tak by som to riesila tak, ako moja kamoska - ja na dieta iba v mojej reci a manzel iba v jeho. Ziadne vynimky. Kamoska nerobi vynimku za ziadnych okolnosti, aj ked ostatni nerozumeju, co dietatu hovori. A jej deti nemaju problem so ziadnou recou, ani s odlisovanim. Lebo druha kamoska, co s detmi hovori raz tak, raz tak, tak tie chudata to maju dobre domixovane a pol vety tak a pol inak. Deti su sikovne a praveze ked od narodenia pocuvaju dve reci, tak sa obe naucia rovnako dobre a potom to maju v zivote ovela jednoduchsie. Pekne ty len na drobca slovensky 😵

meleri
1. dec 2009

Kleopatris,

jo tak to je těžké...nedávno sem se dočetla že kojící by měla jíst hodně masa, aby nahradila ztracené bílkoviny...prý když nejí dost masa tak pak si to vynahrazuje sladkým, proto při kojení má člověk takovou chuť na sladké.. 🙂

Já mluvím česky, manžel na něho mluví francouzsky.

jinak Mirusch to velmi dobře napsala. prostě je třeba zavést pravidla, kdo jak mluví a pak je to ok podle mě....já na něho nikdy nemluvím francouzsky a manžel zase ne česky.

lubinka9
1. dec 2009

miri, obavam sa, ze prave naopak. On je nejaky hyperaktivny tak asi nebude sediet na gauci 😀 Aj Dr. to dnes pri UTZ schytal do ruky a skonstatoval, ze to je teda Hammer 😀 😀
najviac vyvadza na noc, prdolka. Dnes ale co robil pri tom CTG.. 😕 asi z toho pol kila cukru co dostal 😀

kleo, my sme teda obaja Slovaci ale maly to bude mat tiez bilingvalne. Sme sa tak dohodli, ze ja slovensky a on nemecky. Predsa len bude narodeny v DE a ako pise mirusch nech len pekne vie aj dalsiu rec. Anglictina sa potom nalepi neskor.
moja svagrina je Slovenka, manzela ma Mexicana. Medzi sebou rozpravaju anglicky, zvykli si odkedy sa spoznali v Amerike na skole. Potom sa vzali, zili v Mexiku a teraz od septembra su vo Francuzsku. Na malicku ona hovori slovensky kvoli starym rodicom, on spanielsky kedze je mexican a aj kvoli jeho rodicom. Malicka bude chytat aj anglictinu kedze sa medzi sebou bavia anglicky a najnovsie aj francuzsky. Takze aky misung bude mat ona netusim 😅 😀
Inak svagrina je sikovnica v jazykoch, anglicky, nemecky, spanielsky a francuzsky. Klobuk dolu.
Ja by som chcela buduci rok zacat so spanielstinou. ..uvidime..