Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
3. jan 2010

Ahojte, tak aj ja sa pridavam k snazilkam v zahranici, hoci je pravda, ze ja by som sa mohla pridat do viacerych tem ☹ Snazilka, po 30-tke v zahranici 🙂 Som v Irsku a snazit sa zacneme od buduceho tyzdna 🙂 tak dufam,ze sa to podari, ale k tomu budem asi potrebovat vela stastia, aby sa to stalo na prvy krat ...

blondynka400
3. jan 2010

mirusch, jé já si myslela, že jste spolu dýl 😕
K počasí, nevím jak u fvás, ale teady zas předpovídají mrazy a má skoro celý týden sněžit....

emily, vítej 😵 . Jsou holky, co se jim to povede napoprvé, uvidíš.... Z Irska tady nikoho nemáme, ale to neva. Každopádně přeji, aby to co nejdříve vyšlo 🙂

emily327
3. jan 2010

blondynka400 : dakujem pekne za privitanie 🙂 Som rada,ze si mozem aspon takto prostrednictvom netu s niekym popisat o mojich planoch a pocitoch, kedze v nasom okoli ani rodine nikto ani len netusi,ze mame nieco take ako babatko v plane 🙂 chceme aby to bolo prekvapenie a hlavne az ked to bude iste tak potom to oznamime. Tak sa tesim,ze si mam s kym o tom popisat 🙂 Vy sa tiez snazite????

blondynka400
3. jan 2010

emily, ono je většinou lepší, když to nikdo moc neví.... Já to taky nijak nerozhlašovala.
Brala si HA? Nebo jak jsi na tom?

No já už se nějaký měsíc nesnažím, koukni se na týdny vedle nicku, za 3 týdny rodím 😀

emily327
3. jan 2010

blondynka400: jaj to som si nevsimla, tak drzim prsteky, aby vsetko dobre dopadlo 🙂 Brala som HAK 5 rokov a od zajtra (kedy by som mala zacat po tyzdnovej MS prestavke) uz neberiem, ideme snazilkovat 🙂
A uz aj viete co to bude??

blondynka400
3. jan 2010

emily, v pohodě 😉 Měla by to být holčička... Když si najedeš na fotku, zobrazí se ti tam detaily... Když to máš zadané, je tam termín porodu a co to je....

Tak hlavně aby ti tělo začalo fungovat, občas to bývá po vysazení problém..... 😒

mirusch
3. jan 2010

Ahoj Emily, vitaj. 😉 A nedavas si pauzu po HAK? Teda nemusi sa, ja sa len pytam. Ja som bola chvilu po HAK rozhadzana..., tak ako pise Blondy. Ak by sa ti chcelo, mozes skusit merat bazalnu teplotu, aby si vedela, ako na tom tvoje telo je a ci naskocila ovulacia...
Ja sa uz nesnazim, my dieta mat bohuzial nemozeme, ale aj tak tu stale som, lebo su tu skvele baby 🙂
Drzim ti palce.

Blondy, no, takmer 7 rokov spolu je dost, nie? 😕 Na nervy si uz niekedy ideme tak ci tak 😅

blondynka400
3. jan 2010

mirusch, jojo je, to je prý krizový rok 😀 . Ale nevím proč, nějak jsem si myslela, že jste spolu dýl.... Hold člověk občas myslí a skutečnost je jiná 😀
A jak jsi na tom vůbec se cvičením? 😕. Já chtěla jít dneska na spinning, ale jsme nějaká líná 😝

emily327
3. jan 2010

ahoj mirusch, dakujem za privitaie 😉 Nie rozhodla som sa nedavat si pauzu o HAK, konzultovala som to s mojou gynekologickou a ta povedala,ze netreba. A ak je vacsia pravdepodobnost,ze hned po vysadeni HAK otehotniem, tak super 😉 Co sa bazalnej teploty tyka, tak tato tema mi zatial nic nehovori ☹ kedze som nikdy pocas mojho sexualneho zivota neskumala kedy mam svoje plodne ci neplodne dni, ci mam ovulaciu atd. Nikdy som nemala dovod sa tym zaoberat viac ako bolo potrebne, cize vobec 😀 Ale ak by sa nase snazilkovanie nedarilo, tak urcite sa tomu budem venovat a budem vdacna za kazdu radu 😉
Co sa tyka toho,ze vy dieta mat nemozete to mi je fakt uprimne luto ☹ a budeme radi, ak tu s nami zostanes aj nadalej cmuk

blondynka400
3. jan 2010

emily, neboj, mirusch je naše stálice a podpora 😵 😵
Já si taky myslím, že po HA není ptořeba nějaká pauza, já ji taky neměla. Sice hned po vysazení je teoreticky možnost otěhotnění o něco vyšší, ale prakticky to moc nefunguje. Bohužel se spíše vyskytují problémy s délkou cyklů, s tím, aby ovu vůbec naběhla a s výškou a kvalitou endometria... Ale taky dost záleží, jak typ jsi brala. A hlavně některé těl ose s tím sorvná dobře, jinému to hodl občas trvá.... 😉

emily327
3. jan 2010

blondynka400: dakujem moja za info. Ale ja nechcem zatial negativne mysliet. Zacneme snazilkovat a uvidime. Kazda sme ina a nase tela reaguju uplne inac na vsetko. Takze az ked skonci januar a mne vyjde negativny test, tak potom aj ja budem ta co sa jej hned po vysadeni HAK nepodarilo otehotniet 😀 ale dovtedy myslim pozitivne a hlavne verim a VERIM, ze sa to hned podari 🙂

lubinka9
3. jan 2010

cauky,
my sme sa vratili z vychadzky. Sme totalne zasnezeni, no parada 😵

no blondy, veruze u nas bol siedmy rok kriticky.. ale odvtedy je to vsetko OK. Pokial si spominam u nas bol trochu krizovy aj siedmy mesiac.

emily vitaj, drzim palce aby snazilkovanie dlho netrvalo.
U nas sa pri druhom tehu zadarilo na prvy x a draheho to teraz aj troska stve, ze to snazenie trvalo tak kratko 😀 😀

emily327
3. jan 2010

lubinka9: dakujem za privitanie a aj za drzanie prstekov 😉
Ak sa smiem opytat, kde v zahranici sa nachadzas? Ked je tam tolko snehu??

lubinka9
3. jan 2010

ja som v Nemecku, Niedersachsen. A snehu tu mame teda paradne. Ale len posledny tyzden, dovtedy stale dazd, sem tam nejaky sneh. Teraz je to ale prave orechove. 😎
a teba co zavialo do Irska? a priatela/manzela mas cudzinca?

emily327
3. jan 2010

No aj my tu mame konecne po tych rokoch kedy len prsalo, fucalo a bolo chladno v zime, konecne poriadnu zimu, hoci bez snehu ale mrzne a je jasno, tak je dobre 🙂
Do Irska sme prisli spolu s priatelom - slovakom zarobit si na nase spolocne byanie na Sk. To uz stoji a tak sa tohto roku uz vraciame na Slovensko a chceme si zalozit rodinku, to su nase tohto rocne priania. Tak uvidime co sa z toho podari.

blondynka400
3. jan 2010

emily, já to tak vbůec nemyslela, aby jsi myslela negativně 😀 Naopak já jsem po vysazení HA až zas takové problémy neměla, na to že jsem jí brala 12 let se s tím moje tělo vrovnalo poměrně dobře a začalo fungovat hned, i když s malými problémy. Já otěhotněla v podstatě hned, bohužel dvakrát se mi mimi neudrželo a vyšlo to až napotřetí, ale i tak to bylo do půl roku po vysazení....

lubi, tak to u nás tedy 7 rok krizový nebyl. Ale já nemám nikdy nic standartně 😀

lubinka9
3. jan 2010

tak to znie super 🙂
my mame tiez plany, radi by sme domcek, uvidime jak sa podari. Vraciame sa na SK bud v lete tento rok alebo v marci 2011. To zalezi na draheho zamestnavatelovi.

inak ja teda zimu moc nemusim, leto mi je ovela sympatickejsie, ked uz zima tak poriadny sneh. Tak sa vytesujem.

emily327
3. jan 2010

blondynka400: ale nie mozno to zle vyznelo, pohoda nemyslela som to v zlom. Ja beriem kazdy nazor a urcite budem rada a vdacna za kazdu radu a pomoc 😉 Ja som brala HAK 5 a pol roka a nizkohormonalnu a mala som aj par krat pauzu na ocistenie, takze dufam,ze vsetko bude ok. No boze ja uz ani po nociach nespavam lebo mam 3 dni volna a nic ine nerobim len citam o tehotenstve, kedy, ako co to vsetko obnasa, co jest, nejest ake kedy vysetrenia, hmm no uz som z toho dobre psycho. Zajtra uz idem do prace, tak som rada,ze malinko vypnem lebo ja sa uz aj tehotna citim a este som preto nic neurobila 😀 Ale co ma clovek robit, ked je daleko od rodiny a svojich blizkych a nema tu nikoho, tak aspon,ze si moze co to precitat na nete no nie?

blondynka400
3. jan 2010

lubi, já jsem dneska nějaká zmatená 😝 Nějak jsem myslela, že v DE budete déle.... Asi už fakt těhu demence 😀
To u nás je možnost, že v IT zůstaneme ještě o něco déle, než byl původní plán, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne...

blondynka400
3. jan 2010

emily, uvidíš jak to bude. Každopádně je zbytečné nad tím teď uvažovat. Když tělo naběhne hned, bude to super, když ne, jsme tu od toho, abychom ti poradily 😀
Tak v dnešní době se jiná než nízkohormální snad ani nebere. Ono jde spíš o to, zda je třífázová, dvojhormonová nebo jenom z jednoho. Každá má po vysazení sva pozitiva a negativa... Ale myslím, že už stačilo, budeme myslet pozitivně a je to 😵

No ještě počkej, až se ti bude blížit první termín MS, to budeš mít všechyn těhu příznaky 😀. Ale jinka máš pravdu, když je člověk daleko, je to bčas těžké a hledání na netu je dobrá činnost 😀

emily327
3. jan 2010

lubinka9: tak budem drzat prsteky aby sa podaril ten domcek 😉 a ak sa vratite domov na Sk, tak do akeho mesta??? ake mas uz velke deticky? a ty mas za manzela slovaka?

lubinka9
3. jan 2010

emily, vracat sa spat budeme do Bratislavy.
Deticky zatial nemam, teda okrem toho mrnusa v brusku 😵 Som v 33tt akurat. Prve tehu nevyslo, v 5 mesiaci mi vyvolavali porod. To bolo pred vyse rokom.
Teraz sme ale pozitivne naladeni a cakame, ze vo februari to vsetko dobre dopadne 😉

a buduci manzel je Slovak, prisli sme sem kvoli jeho praci.

mnam, akurat som si dala porciu kapustnice 😝 a idem sa asi vyvalit k telke. Dalsiu fyzicku aktivitu dnes uz nezvladam 😀

blondynka400
3. jan 2010

lubi, já jsem tedy dneska fakt asi úplně mimo mísu. 😀 Já vždycky myslela, že jsi taky vdaná 😝
Píšeš budoucí, už plánujete svatbu? 😕

emily327
3. jan 2010

lubinka9: jej to som nevedela, tak super to sa tesim s vami, nech to dobre dopadne cmuk budem velmi drzat prsteky cmuk a uz viete co to bude? No to nebudeme daleko od seba xixi my sa vratime na Slovensko do Rovinky 🙂 priatel je rodeny Bratislavcan a ja vychodniarka a budeme byvat v Rovinke 😉

lubinka9
4. jan 2010

ranko 🙂 ,

haha blondy, ako si na to prisla? Ved som pisala o tom, ze behame po uradoch ohladne potvrdenia otcovstva aby som mala doklad so sebou v nemocnici a mohol mat mrnavy priezvisko po otcovi.
No planujeme, ako sa to vezme.. Sme zasnubeni od leta 2008 (na moje meniny 🙂 ), tyzden na to som zistila, ze som tehu. Potom prislo blbe obdobie, na svadbu som nemala ani pomyslenia. Potom sme sa zasa presunuli do DE a to by bola zbytocna komplikacia kvoli papierom a dokladom, vsetko by sme museli prerabat a v cudzine je to vzdy zlozitejsie. A popravde nejak sa brat v cudzine sa mi nechcelo.
No a teraz cakame krpucha a najblizsich par mesiacov asi tiez nic nehrozi.. uvidime.
Ale je pravda, ze to viacmenej stoji a pada na mne, drahy sa chce zenit kazdy den uz par rokov. Ja mam ale trosku inu predstavu ako by to malo prebehnut ako on, tak neviem teda kedy to bude.

diky emily, no na UTZ sa stale ukazuje pipik, takze je to jasne 😀
a my byvame v Dubravke 😉

schnucki
4. jan 2010

dobre ranko,

teeeeda vy jste ale popsali 😝 .... ja hlasim ze jsme se vratili z cech, jedeme ted nakoupit tak si vas odpo doctu ....
chtela jsem vas pozdravit, tak zdravim ....

a vitam emily 🙂

kleopatris
4. jan 2010

ahojky 🙂

ahoj emily 🙂 drzim pasticky pri snazilkovani 😉

my nemame az tak vela noveho, len ze my zase zacali (neviem v podstate ci niekedy vobec skoncili....) moje nevolnosti....na silvestra som ani nestihla dobehnut na wcko a schytala to dlazka na chodbe, som si spomenula na teba blondy 😅 ach jo, ja si asi fakt "odblvem" cele tehotenstvo....pardon za vyraz, ale uz toho mam vazne dost ☹ zajtra ideme prvy krat do nemocky sa prihlasit, tak som zvedava co nas tam caka a vecer mame kontrolu, isto ma ten nas maly slonik uz aspon 3 kila 😀
ach jo ja si vas kazdy den citam, ale do pisania mi akosi neni 😒 neviem, co to mam prave za obdobie...
inak otazocka, blondy aj si masirujes hradzu? alebo to vidis ako zbytocnost? ja mam olejik uz kupeny, ale neviem ci sa na to dat 😅

blondynka400
4. jan 2010

Ahoj holky,

lubi, no nevím jak jsem na to přišla, prostě jsme si to myslela. Ale vidím, že špatně 😅

schnucki, už jsem sí říkaal co je s tebou, úplně mi uteklo, že jsi byla v čechách....

kleo, no masíruju, už asi 2 týdny, jako zbytečnost mi to nepřijde, i když to není moc příjemné... Ale asi mi to bude stejně k ničemu ☹

Dneska jsem byla na té kontrole a mám špatné zprávy. Monitor ok, všechno ostatní taky, až na tu polohu, je KP, minule byla alespoň napříč.... Šance, že by se otočila už je minimální.... Tak jsme to nějak probírali a vzhledem k tomu, že vypadá, že bude velká, klasický porod asi nepřipadá v úvahu. Jsem z toho docela špatná. Sice pořád tajně doufám, že se ještě třeba otočí, ale moc šancí tomu nedávám ☹

kleopatris
4. jan 2010

blondy to je mi luto, ale este nejaka malicka sanca tam je, ze sa otoci. vraj niektore sa otocia este v den porodu. budem drzat moc moc pasticky, aby tvoja malinkata bola jednou z nich, teda ak to nestihne skorej 🙂

blondynka400
4. jan 2010

kleo, no točí, asi jedno procento, to fakt moc není 😝
Uvidím, jak se domluvím příští týden v porodnici, ale plánované císaře se berou většinou o něco dříve, je to tak bezpečnější.....