Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janulka04
9. jan 2010

manzel je slovak, uz tu je skoro piaty rok a ja tu budem v maji prvy rok...ale asi tu uz zostaneme, paci sa nam tu

emily327
9. jan 2010

tak to je najdolezitejsie,ze sa vam tam paci. My sme tu uz skoro 4 roky ale nevieme si ani len predstavit tu zostat zit navzdy. A sme stastni,ze sa uz tento rok vraciame domov NAVZDY 🙂 Dufam,ze sa nam coskoro podari splodit babatko a potom uz budeme vediet presne kedy odchadzame 🙂

schnucki
10. jan 2010

dobre ranko,

nemuzu uz od pul 7 spat, tak tu strasim 😝 .... ms stale nikde, teplota 37, tak si asi zitra koupim testik 😖

jinak ja jsem v nemecku, kousek od frankfurtu, jako mirusch, a uz tu zustanu 😀

blondy uz mas zbalino?? .... takova otazecka, to uz te zitra ceka rovnou cisarak nebo az za par dnu??

zuzka11
10. jan 2010

Zuzik je tady

cauki kocky, ja byla na horach, to byl ale mazec, poprve v byte - jinak jsme jezdili na chatu - klasika, ale ted kamosi zainvestovali a koupili byt dole ve meste, kousek od lanovky...takze ve 3+kk bydleli 3 rodiny s deckama, vydrzeli jsme tyden, pak jsme se vratili a oddechovali...a ted od ctvrtka jsem byli zase na horach, Petas se hecnul a nechal se premluvit na Jizerskou 50tku na bezkach, ja byla nehrajici kapitan, divim s ejim, sportuju rada, ale v zime neeee a tam teda zima byla, jen jsem stahla rukavice abych jim udelala pamatecne foto, tak mi malem upadly prsty Vcera jsem se vraceli, vsude zasypano, malem o strach .... no a hned vecer navsteva, byli u nas o 01h, paradne jsme pokecali......jeste ze jsem si koupila k Vanocum korektor na kruhy pod ocima, byste me nepoznaly

A jedna zprava na prd - o Vanocich jsem zase pribrala, no JAK TO? Vsichni kojenim hubnou a ja ne? Musim mit pord neco extra?

Blondy - moc moc rdzim palce....ono uz je to zitra? 😕Jeeeezis, budes mit uz miminko u sebe......

A zbytek jdu docitat, jen jsem chtela, abyste vedely, ze jsem nezapomnela 😀

kkatka78
10. jan 2010

Ranko dievcata,

schnucki jeeeej ja mam tie kamaratku z SK,kt. dlhe roky zije pri Frankfurte,myslim,ze je to Darmstad (Bad Konig-Zell), je vydata za Nemca...

zuzka, nic si z toho nerob,ja som tiez cez Vianoce pribrala a teraz sa toho snazim zbavit 😒

Inak som vcera studovala meranie BT a mam z toho gulas,ale urcite to nejako nastudujem a porozumiem. Dnes som si merala 37.1 C podla 28dnoveho cyklu som mala dostat 9.1. no vzhladom k tomu,ze moj je 34 dnovy,tak to bude neskor, takze frcime dalej 🙂

blondynka400
10. jan 2010

schnucki, nemám, ty jsi to zase popletla 😀 Zítra jdu jen na kontrolu,uvidíme, jak zas malá otočila a pak se dohodnem co dál 😀
Tak kup zítra testík a uvidíš., tím rozhodně nic nezkazíš.... 🙂

zuzi, je ahoj holka, konečně jsi se zas přišla podívat 😵 . Zítra nic není, schnucki to popletla, jdu jen na kontrolu 😀. Hold máme porblém s polohou, tak je otázka, jak to bude.... Ale zítra 100% ne 😀
Tedy ty jsi ztlustla, a kde, za uchem? 😀

kkatka, klidně se ptej, vysvětlím, čemu nerozumíš. Každopádně to chce měřit od 1 DC, jinak je to o ničem... 😉

janulka04
10. jan 2010

ahojte, babule....dobre ranko...
blondy, tak drzim palceky, aby sa mala spravne otocila 😉
ja som pripojila nove fotky nasej lasky 😵

blondynka400
10. jan 2010

janulka, pěkný 😵 To je z toho velkého UTZ, jak jsme počítaly ty týdny? 😀
Uvidíme zítra, dám vám vědět,j jak to vypadá 🙂

schnucki
10. jan 2010

ahojik zuzi, radi te tu zas vydime 😵 .... to by me taky zajimalo kde jsi pribrala 😀 a jak se ma Adamek??

blondy promin, zas sem to poletla 😝 ja jsem posledni dny nejaka zmatena 😝 😅 ... jj, zitra ho koupim a v utery rano prubnu, kdyz nedorazi 😵 .... jinak drzim na zitra palecky 😉

katko no nepovydej, tak az pojedes kamaradku navstivit muzes navstivit i nas 😀 ... jinak ohledne teploty se klidne ptej, a jak psala blondy, nejlepsi od 1dc, jinak je to naprd 🙂

janulka heeeezke fotecky 😵

schnucki
10. jan 2010

co me prijde treba jeste divny je, ze me boli bricho, ale kdyz lezim tak ne tolik, skoro o nem nevim 😝
tak se u uceni valim 😀

blondynka400
10. jan 2010

schnucki, úplně v pohodě. Já už jsem zvyklá 😀
Jen aby jsi u toho neusnula 😝 . Já když jsem se u učení ležela, vždycky to tak dopadlo 😀

zuzka11
10. jan 2010

Cus bus, tak za uchem asi taky, nejak vsude 😀 Hlavne klasika, bůčky, prdelka.....jojojo 😉

Blondy - uf, tak to ja jeste nebudu drzet palce, ty si necham az na porod 😀 .....snad se mala obrati a budes mit prirozene.......

Schnucki - ahooooj! Chudinko.....koukej teda kezet.....nenachladila ses? 😕

A koukam, ze tu jsou nove tvare, vsechny vitam!

Kdyz byste chteli okouknout jak nam tygr roste, tak jsem dala dalsi fotky na rajce.....

lubinka9
10. jan 2010

nazdaaarek 😀
ja som tu tiez. Zasa nam zasnezilo satelit takze sa neda kukat telka.
Nemci su tu v soku z tolkeho snehu. V tejto oblasti vraj roky nepamataju.. A stihaju odhrabavat len hlavne cesty a dialnice, takze tu v dedine skapal pes a sme zapadnuti. Som zvedava ci sa dostanem zajtra na kontrolu k Dr.

cau zuziii, super, ze sa zastavis. Priberas? haha, to urcite. By si mala vidiet mna 😅

schnucki, teda ty si popleta 😀 😀

blondynka400
10. jan 2010

zuzka, hele kdyby jsme tě neznaly, tak ti to možná uvěříme ty bůčku 😀 😀
No snad, ona je to cestovatelka a mění polohu dost často, teš si něco myslím, tak uvidíme, zda mi to zítra potvrdí....

lubinka9
10. jan 2010

kukla som fotecky, no krasne ste podrastli, maly je podareny. No a tie komentare.. 😀 pobavila som sa

zuzka11
10. jan 2010

Lubi - vsak ja bych te rada videla 😀 At uz je to albicko....moc se tesim...az se rozhodnes nejake udelat, dej vedet......a jak se mas, jak se citis?

Blondy - bohuzel.....jsem stejny typ jako Meleri....v tehu skoro nic a ted ryc 😉 Ale az se pry skonci kojeni, tak to jde zas dolu....doufam.....a koukam, kraaaasnr brisko, upln se mi zastesklo....

blondynka400
10. jan 2010

zuzka, to víš no, lubi je tajmená 😀

Tak to já doufám, že nebudu typ jako vy. Ale neměla bych být, už jsem přibrala dost. Ale tedy zatím to žádná katastrofa není a vidět to na mě taky moc neni
😀
No je to hrůza, že už Adámkovy budou 4 měsíce, ještě si pamatuju, jak jsi psaal, že se narodil 😅

lubinka9
10. jan 2010

zuzi mam sa fajn, horsie je to uz s obuvanim topanok 😀 Ale celkovo si to uzivam, v noci sice moc nenaspim, lame ma v kostiach a beham na wecko ale inac sa to da.. a ked sa postavim na vahu vzdy si spomeniem na teba 😉 a pytam sa ako je to mozne.. 😀 ale nejak extra to neriesim, ved to este pojde i tak hore 😝
ozaj co je to za znacku ten korektor na kruhy pod ocami? ja by som ho uz teraz potrebovala 😀
a dokedy planujes kojit?

album bude 😉

emily327
10. jan 2010

tak aj ja vam dnes prajem pekny dnik 🙂 ja som dnes sama ako kazdu nedelu, tak to bude pre mna dlhy den ☹
Ale uz rozmyslam, ze co vsetko si potebujem zbalit na 4 dni do UK letime 27.1. tak sa celkom tesim, len dufam,ze nebude zle pocko, aby sme aj odleteli. Akurat v tom case mam dostat "jahody" = MS 😀 tak nebolo by zle, ak by som nedostala xixi no drzim si palce 🙂
A co zienky mate dnes v plane?

kkatka78
10. jan 2010

emily pocasko je take trosku zasnezene,ale cesty su mokre,takze sa normalne jazdi...ved sa sa tiez toho bojim,ja idem 22.1. na 4 dni na SK,potrebujem si vybavit kopu veci...a spat letim 26.1 tiez sa len modlim,nech ,,lietaju,, normalne 🙂

Kam idete do Uk ak sa mozem spytat?

emily327
10. jan 2010

katka: no dufajme,ze vsetko bude ok v tom case co letime, lebo tu bolo dlhy cas dublinske letisko zavrete a vsetky lety presuvali do Uk na par hodin a potom sa lietadla vracali spat do IRL. No hruza ☹ Dufajme,ze to mrznutie ustupi, u nas je podobne, je chladno ale dnes tusim ani nemrzne pomalicky sa to topi a cesty sa mi zdaju ok.
Letime na 2 dni do Londyna a na 2 dni do Worthingu. Kde si ty????

emily327
10. jan 2010

inak zienky prave citam na konikovi temu Femigrad. Napadlo ma,ze ak sa tu snazilkujeme, ze mozno tieto kvapky by nam mohli pomoct, ak sa nam nedari. Sice sa to netyka mna ale mozno vam co uz sa snazite dlhsie, by to mozno pomohlo. Alebo uz to beriete? To len tak ma napadlo,ze mozno tato informacia by nam mohla pomoct.

emily327
10. jan 2010

oprava: FEMIGARD 😀

kkatka78
10. jan 2010

emily ja som na sever od Londyna...cca 20min od Cambridge...keby som bola blizsie urcite dame stretko 😉

emily327
10. jan 2010

katka: jasne jasne uvidim kde budeme my, lebo budeme u kamosa v Londyne. Zisitm presne a dam vediet 🙂 A co dnes porabas? Ozaj co robis v UK ak sa smiem spytat?

mirusch
10. jan 2010

A ja som si myslela, ze cez vikend tu zase nikoho nebude....a zase musim vela citat 😅 🙄

Emily, vsak preco si myslis, ze sa neviem od tejto temy odtrhnut? Lebo su tu skvele babule!

Janulka, no toto, ze tato bude robit na vlozky 😀 Vsak snazte dalej, raz motyka streli a bude aj chalan. No ale ved este uvidite. Inak, co sa tyka tych vloziek, vsak presidlite na Ladycup a je to vybavene 😉
Janulka a Bavorsko je krajina? 😀 😀 A kde tam priblizne, nech si ta viem zaradit? Mozes aj do IP...

Schnucki a uz nemerias BT pravidelne? Ak nie, tak ti jednorazove meranie toho vela neprinesie 😝 Ved si urob test a budes vediet. Nechcem nic vraviet, ale aj mne niekedy takto blbne cyklus, bolia ma prsia a tehu nie som. Ach jo... No ved uvidis.

My sme dnes s manzelom robili danove priznanie, este ze existuju take fasa programy, pre blbych 😀 Vsetko sme tam zadali, co sa dalo, dokonca aj to sa dalo, ze sme sa starali o jeho matku a hned nam naskocilo 300 EUR, ze nam maju vratit z danoveho. Plus ine veci, no ak fakt, tak mame jednu telku zaplatenu 😝

kkatka78
10. jan 2010

No ved keby som aj ja Emily bola niekde nablizku dam vedit. Ja som nanny, ale predtym som pracoval u jedneho velmi bohateho pana ako hosekeeper 4 roky. Moj priatel u neho stale pracuje..uz 12 rokov a vlastne byvame stale na jeho pozemku...mame tu taku malu cottage,ale je tu krasne. Dnes oddychujem...chystam sa piect kacku a tak sa psychicky pripravujem na dalsi prac.tyzden a hlavne na utorkove vysetrenie....a odkial si zo Slovenka Emily?

emily327
10. jan 2010

mirusch: dobre,ze si spomenula danove priznanie, sa mi pripomenulo,ze to musime do konca marca tusim podat aj my na Sk, ach jaj. To bude zase s velkou nulou ale aj tak na to netreba zabudnut.

Katka: tak to mate super,ze byvate v cottage 🙂 musi tam byt utulne a hlavne prijemne 🙂 Takze sa staras o deticky? fuuha no ja som to skusala ked som prisla do IRL popri praci, ale poviem ti,vydrzala som 2 hodiny a to mi stacilo. Pristup Irov k vychove deti je iny ako moja predstava a tak som od toho radsej dala ruky prec. Kedysi som bola vo Svajciarsku pracovat ako opatatrovatelka deti a poviem ti mala som na starosti 3 deti, dvojicky vo veku 7 rokov a mala mala 1,5 roka a este nechodila. Po mesiaci a pol som to vzdala, utiekla som domov 😀 jedina pozitivna vec co bola, ze som sa naucila plynule po srbsky 🙂 Ja nemam trpezlivost, ale vtedy som mala 18 rokov, tak mozno to bolo aj tym.

Ja som vychodniarka - Bardejov. Ale pred odchodom do IRL som 4 roky pracovala v BA a tam som stretla aj moju lasku 🙂 a mame kupene byvanie v Rovinke = kusok od BA, tak tam aj zakotvim ked sa vratime na Sk.
A ty si odkial?

Inak som rada,ze tu cez vikend niekto je 😀

mirusch
10. jan 2010

Zuzi no toto? Vy ste riadne akcna rodinka! My sme s manzelom uz fakt ako dochodci, iba pokoj a klud 😅 Ale stale mam zajacie umysly na leto, ze by som skocila k moru pocas horuceho leta, co manzel nemoze a ani uz nema dovolenku, sme si naplanovali 3x Slovensko tento rok. Bud pojdem sama, alebo niekoho prehovorim...Kto sa hlasi? Netehotny? 😀
Zuzi, inak Meleri tiez nechudla pocas kojenia, az ked prestala. Pamatas, vzdy sa na to stazovala, ze nechudne...?
A medzi nami....tebe tych par gramov navyse fakt neublizi 😉 Fotky kuknem o chvilu.

Schnucki prosim ta, nezavadzaj tu ludi, nerob paniku 😀 No, ja som merala BT aj od 3.-4. DC, pocas MS som nie, kedze ja som merala v posve. To staci...Ale potom uz pravidelne kazdy den.
Pocuj, keby ta to brucho neprestavalo a tehu nic, tak chod k Dr., ci nie si fakt nachladnuta. Alebo si kup v lekarni take tie pasiky, ktorymi sa meraju bielkoviny a ine veci v moci, ja to mam doma, Combur ci ako sa to vola....

Blondy, ze za uchem 😀 😀 To bola dobra poznamka.

Lubi a neda sa vam k tomu satelitu vyliezt a ocistit to? To je fakt ale system 😖
Napises mi do IP, kde to presne byvate? Dedinu a vacsie mesto pri nej? Nech si ta kuknem na mape. Inak na severe vraj fakt riadne nasnezilo a aj vlaky stoja... Tu mame tak 5 cm a sme radi, ze sme radi. A od zajtra mame sluzbu v odhrnani my, teda ja, kedze manzel je v praci, tak len dufam, ze nebude snezit 😅

Emily, par slov k Femigard. To nie su kvapky, no ako to nazvat, je to taka plastova flaska a ty beries 3x denne pred jedlom cajovu lyzicku. Mne sa to vzdy vylievalo mimo, tak som si proste z tej flasky logala zhruba tu malu lyzicku. Jedna flaska vyjde na mesiac a aby to malo nejaky ucinok, treba brat minimalne 3 mesiace. To sa berie, ked mas nejake problemy, napr. nepravidelnu MS, vysoke/nizke hormony, nanic ovulaciu a podobne. Ja som to brala, pretoze mam vysoky jeden hormon a tym padom posunutu ovulaciu. V tej dobe som si merala BT, tak som mala jasny dokaz o tom, ci Femigard zabera. U mna fasa zaberal, posunul mi ovulku z 17. DC na 15.DC, 13. DC a ked som skoncila na 11. DC, tak som radsej prestala brat 😀 Chodila som vtedy aj do reprodukcneho centra a lekarka sa iba hrozne cudovala, ze mam zrazu hormon v poriadku. Radsej som jej nepovedala preco, lebo ona bylinkam velmi neverila. A poznam babulu, co jej ani vysoke davky tabletiek nespustili ovulaciu, ale Femigard ano. Cize funguje. Ale myslim si, ze este nemas dovod ho brat. Pockaj aky budes mat cyklus, ci sa ti nahodou hned nepodari a ak par mesiacov nic, tak potom. Kupuje sa to na internete...

mirusch
10. jan 2010

Katka, no toto, ze u velmi bohateho pana 😕 Ale viem si to predstavit, aj tu cottage co mate, to musi byt super.

Emily, tak to fakt nemas velku trpezlivost s detmi 😀 Ale chapem, ja som tiez bola au pair, aj ked tam boli deti v mojom veku, cize som sa starala len o domacnost a maximalne som chodila babysittovat, na privyrobenie si. Ale je fakt, ze maju strasne divny system vychovy (UK). Uz len to, ze decko nemozes ani po zadku plesnut, lebo ta hned mozu dat na sud za ublizenie na zdravi. A deti to vedia a vyuzivaju to. Nakoniec som aj rada, ze som nezostala v Anglicku zit. Velmi sa mi tam pacilo, strasne vela som sa tam naucila a nazbierala skusenosti, ale fakt stacilo. Nemecko mi vyhovuje uz aj preto, ze ma vela spolocneho so Slovenskom (aj mentalita), ale zaroven je tu par veci prepracovanejsich, aj zdravotnictvo na urovni a tak.