Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
24. jan 2010

Emily, to prejde, neboj. Som sa skoro zlakla, ze som ten prispevok pisala ja 😝 , fakt tie iste slova. Nikto ma nema rad 😅 a tak. Ja mam dva druhy depky, jeden, ktory si uzivam, lebo mozem proste zaliezt pod deku, kaslat na vsetko, oblozit sa cokoladou, zapalit sviecku a revat pri romantickom filme. Proste si tu depku uzivam. A druhy typ je taky asi vaznejsi, lebo to ma ani ten film nebavi, to je zo samoty a tak z celeho sveta. Nemci na to maju take suprove pomenovanie - Weltschmerz (bolest sveta).
O par dni ides do UK, prides na ine myslienky a tiez ked pride jar, slnko, zacne sa zelenat, tak to mne tak brutal dobija baterky, ze ani spat nemusim 😉

emily327
24. jan 2010

mirusch, ja viem ja som uz dlho nemala taku depku ako dnes ☹ je to mozno aj tym cakanim na test, neviem ale nemyslim si,ze som tehu a skor mam pocit, ze pride MS. Mam zo vsetkeho strach... Ak by som bola tehu,ze ako to tu s lekarmi bude, ci babo bude zdrave, co bude ked sa vratime domov na Sk, vsetko sa mi nejako mixuje v hlave ☹ ja svoje male depky kompenzujem jedenim to je to jedine, co si tu mozem dopriat, kedze som kedysi pri svojom ex sa nemohla ani len dotknut sladkeho, lebo kazdy jeho pohlad znamenal,ze budem tlusta.... Pribrat som pribrala ale nie je to az take zle ako som si kedysi pri pomysleni na sladke myslela. Uz som sa stihla vyrevat pred chvilou, tak som to hadam vypustila zo seba. Chcem sa tesit na to,ze ideme do UK aj som sa velmi velmi ked sme si bookovali letenky, takze moja radost trva uz od novembra, ale do toho prislo to snazilkovanie a teraz to cakanie na testovanie alebo na prichod MS, najhorsie je to,ze je ten vylet do UK a to cakanie na MS a testovanie v rovnaky tyzden ☹ som z toho na nervy. Boze preco my zeny to musime mat vzdy takto komplikovane a musime sa takto trapit fnuk

mirusch
24. jan 2010

Emily, vsetko ma svoj cas. Ja sice nie som v ziadnej cirkvi, ale v tomto ma Biblia pravdu. A moj zivot je toho tiez dokazom. Dostanes vsetko co potrebujes, vtedy, ked potrebujes. Poznam x-pripadov, kedy boli baby nestastne, ze este nemaju babo, alebo ze potratili...a ked sa potom na to spiatocne pozreli, tak boli vdacne, ze "museli" cakat. Ze to babo prislo nakoniec presne v tom spravnom case. Pozri aj na Schnucki. Tiez sa dlho snazia. A babo prislo teraz, ked uz maju svoje byvanie atd. Na vsetko musi cas dozriet. Neunahlis to. Nakoniec to vsetko klapne vtedy ked ma. Spolahni sa na to a bude ti lahsie. Objednaj si to proste u vesmiru, tak ako ja. Nedavaj podmienky, proste si objednaj babo na vtedy, ked bude najlepsi cas.

mmmk
24. jan 2010

Schnucki, to preju dobre porizeni na uradech. Na beremku to tusim bylo v tematu Vdana v Nemecku docela dobre popsany (kdyz si Ceska bere Nemce). Myslim, ze navsteve CR se nevyhnes 😅
Mne je docela dobre, mimco sebou mrska a uz to prestava byt lechtani 😅 😀 Ja chci pauzu na uni vyridit taky ted nekdy.

schnucki
25. jan 2010

dobre ranko,

mmmk tak to jsem rada ze se ma mimco dobre 😉 ... jooo, jen si to uzivej 😀 ... ja se uz tesim az bude velky a bude se chybat, a az to prijde, budu nadavat jak kope 😀 .... ja musim do skoly jezdit a jelikoz budu v cervenci uz v nejakym 7-8 mesici, rozhodne se nechci plahocit skoro hodku do skoly, tak chci pauzu uz ted 🙂

emily no prosimte, doufam ze je ti dneska uz lip 🙂 .... myslim ze vetsine z nas tu pripominas vlastni zacatky, ja se stale ptala proc to neklapne, proc jiny muzou mit a aj ne a kdyz nam rekli ze to jde jen umele tak jsem malem odpadla a trvalo mi se s tou myslenkou smirit ... a ted se na me podivej, zvladli jsme to uplne sami, bez pomoci doktoru 🙂 .... jak napsala mirusch, dej tomu cas 🙂

blondynka400
25. jan 2010

Ahoj holky,

mmk, koukám už 30tt, to hrozně letí 😅

emily, tak co už je dneska lépe? 😵 Žádný depky, jasný? 😵

schnucki, neboj, nebudeš nadávat, že kope, budeš ráda že se hýbe 😀 . Mně tedy kopání a šťouchání nevadilo, jen mi vadilo, jak mi dával ručičky mezi ty žebra a pak jak mě do nich tlačila hlavičkou a zádičkama 😝 .
Dokonce jsem si ještě ani nezvykla, že už tam vevnitř není. Myslím že to bylo v pátek, jsem se ráno probudila, a začala mluvit k bříšku co s ní je že se nevbduila (vždycky ráno vstávala semnou) a pak až jsem si uvědomila, že hajá vedle mne v postýlce 😀

emily327
25. jan 2010

ahojte, ja nemam depku z toho,ze to nevyslo ( zatial este neviem ) ale mala som ju z viacerych dovodov a je to asi normalne,ze pred MS resp. ja mavam taketo depky resp. som viac na nervy pred MS 😀 vzdy 😀 Dnes je mi uz lepsie, myslim,ze som to potrebovala zo seba dostat a vsetko sa to nakopilo, tie myslienky preto,ze som bola vcera sama doma. Bude dobre, vzdy som si to hovorila a vzdy to tak aj bolo, hoci muselo byt najprv zle, ale predsa som sa len dobreho dockala 😉 Prajem vam pekny dnik a dakujem,ze sa o mna tak "starate" 😉 Utekam do mesta vybavit banku, zamenit peniaze do UK a urobit check -in online. Opatrujte sa cmuk 😎

kleopatris
25. jan 2010

Dobre ranko 🙂

vy ste teda popismenkovali vecer 😉

emily nebud smutna, jak pisala mirusch vsetko pride vtedy kedy ma a o to krajsie to bude a si to riadne vychutnas 🙂

blondy ty si to tak krasne napisala 😵 ja si tiez posledne dni snazim vychutnavat to mrvenie sa v brusku, za chvilu uz bude vonku a uz teraz zacinam chapat, jak pisala zuzka, ze jej to chyba 🙂
blondy este som sa chcela spytat, mas nejake stahovacie nohavicky po porode na brusko? si neviem predstavit jake to brucho potom ostane 😅

meleri
25. jan 2010

Blondýnko,

opožděně gratuluju k miminku! Dívala jsem se na fotky, je moc krásná! A jak jsi snesla porod? A jaké jsou tvoje dojmy, jsi moc unavená? no asi jsi to už tady psala.

zdravím vás holky všecky! 🙂

ivanajelinek
25. jan 2010

Ahojte...tak som od dr. doma...Potvrdila tehotenstvo, som ale este len v 5-tom tyzdni...Dostala som toolko materialov na citanie, no kuknem sa do toho..Dalsi termin mam o 4 tyzdne, tak som zvedava. Povedala mi, ze este ani zamestnavatelovi nemam nic hovorit, ze az o tie 4 tyzdne, vtedy dostanem aj Mutterpass...Tak mam aj trochu strach, ze co to vobec dobre dopadne..
A inak tiez mate toolko snehu ako my tu?
.

schnucki
25. jan 2010

ahojik holky,

blondy ja se tech pohybu nemuzu uz dockat 😀 .... nevim jak je to mozny, ale vecer by jste rekli ze uz jsem tak ve 3.mesici 😀 ....

emily tak to jsem rada ze uz jsi v poho, to me moc tesi 😉

ivus tak to je super!! ... delala ti utz? ... ja sice dostala mutterpass hned, ale podle tech jejich vypoctu jsem byla uz v 8tt, i kdyz doktor tam pak napsal 6tt .... neboj, vse bude v poho 🙂 ... a kdyby neco, tak se ptej, ja tu holky bombardovala otazkama 😀 ... hlavne ted na sebe davej pozor a netahej nic tezkeho ...

ivanajelinek
25. jan 2010

Hej robila mi aj UTZ, ale bolo vidiet len tu bublinku, ja uz som zabudla ako sa to vola...Aj mi dala uz fotku...

Tebe hovorila aj dr. ako casto budu robit UTZ? Lebo ze vraj Krankenkasse preplaca len 3 za cele tehotenstvo, ale si mozes priplatit nejku Vorsorge Plus 100 eur a potom budu robit kazde 4 tyzdne..Musim ist precitat ten papier, ci som to dobre pochopila.

Ja neviem ani ci sa mam tesit alebo mam mat strach.. 😒

schnucki
25. jan 2010

jojo, to je pravda, utz se dela v 9-12tt, 19-22tt a 29-32tt .... jinak je moznost si ty dalsi doplatit, ja tu mam 28euro za jeden, nebo takovy balicky za 125 a 198 euro, ale tam je tech utz vic ....

jinak existujou jeste vysetreni, co normalne pojistovna neproplaci, pokud je vse v poradku, ja bych treba chtela jestli jsou organy v poradku a jestli neco nechybi a tak, za to dam 110 euro .... ale nejdriv chci probrat s doktorem jestli to treba nemuze pri nejakym tom normalnim vysetreni zkontrolovat ....

jasne ze se tesit 😀

ivanajelinek
25. jan 2010

No dobre.. 😉 Mne hovorila, ze potom jeden ultrazvuk navyse 30 eur alebo som teraz citala ten papier,t.j. schwangerschaftsvorsorge plus a tam je utz od 14-teho tyzdna potom kazde 4 tyzdne, a nejake vysetrenia naviac..Stoji to 100 eur, tak to si asi potom priplatim..
Mne teraz predpisala magnezium a femibion...Ty tiez uz nieco beries?

schnucki
25. jan 2010

me doktor nic nepredepsal, akorat kyselinu listovou s jodem, ja jsem ji sice doted brala, ale to byla jen kyselina listova bez jodu, tahle je primo pro tehulky ....

ja musim do priste vyplnit dva papiry, ze souhlasim s utz, s tema trema a pokud bych chtela jeste neco navic, tak aby to vedel ....

bylo uz vydet srdicko??

schnucki
25. jan 2010

ivus a uz jsi to rekla tatinkovi??

jinak me se povedlo nalakat moje rodice sem k nam, vubec nic netusej, myslej si ze je chcem nekam vzit, meli by prijet za dva nebo tri tydny, tak to musim do te doby vydrzet, cuka to se mnou, tatka se furt vyptava co to je .... ale ja se nedam, 😀 chci je u toho vydet 😵

ivanajelinek
25. jan 2010

Hej, manzelovi som to uz povedala. Tesi sa jak male dieta...Ja som to rodicom tiez este nepovedala, ale tiez sa musim prekonavat, aby som mamine nazavolala.Ale ja este pockam teda tie 4 tyzdne do dalsej kontroly a az potom im poviem..

Nie este nebolo vidiet nic..Len taku malu bublinku...

A aj ti byva zle alebo tak? Ja sa citim stale unavena a musim chodit casto na WC..A bolia ma hrozne prsia..

Tak to si dobre vymyslela s tymi rodicmi..A o svadbe si rodicom uz povedala, ci im to povies vsetko naraz? 🙂

schnucki
25. jan 2010

povim jim to vsechno najednou, protoze kdybych jim ted zavolala at se pripravej na svatbu a ze uz v dubnu tak mamku to trkne, takze i to drzim v tajnosti 😝

me byvalo nekdy v noci zle, a pri jizde autem, ale nastesti jsem jeste s misou mluvit nemusela 😀 .... doufam ze mi to vydrzi .... jinak ja jsem taky casto unavena a na vecko litam taky furt, ono bys mela ted i vic pit, minimalne 2l denne ....

jinak co pozoruju tak je, ze vsechno citim intenzivneji a spousta veci mi smrdi ... treba kdyz varim testoviny 😝

ivanajelinek
25. jan 2010

Tak to ja este nie...No s tym pitim vody to bude tazke..V lete nemam problem vypit aj 3 litre neperlivej mineralky, ale v zime.. 😖
No som zvedava, ci budeme aj mi s misou kecat 😝

kleopatris
25. jan 2010

lubi kde si? som uz zvedava na ten termin, co ti dali a ci bolo vsetko na kontrole ok 🙂

mirusch
25. jan 2010

Caute macherky, ja som tu, kukam vas, ale mam nejaku pracicku. Ale myslim na vas.

blondynka400
25. jan 2010

ivana, tak super, že těhu potvrzeno 😵

kleo, nemám, já totiž nemám ráda když mě něco škrtí a nebo je to moc napevno 😝 . No jaké to břicho je, já ho ani moc velké nemám, nějakou povolenou kůži taky ne, ale je to takový sulc, nevím jak bych to popsala 😅

schnucki, to je tím, že je to bříško nafouklé 😀 Uvidíš, kdy budeš pohyby cítí, já to měla poměrně brzy, někdy v 17tt 😉

meleri, já jsem asi nějaká divná, ale nejsem unavená vůbec ani hned po porodu jsem nebyla. Chtěla jsem i po svých odejít ze sálu, ale nenechali mne 😝 😀 . Spaní sice není to, na co jsem byla zvyklá, ale relativně se vyspím a zatím mi to bez problémů stačí 😵
A k porodu, když bych to schrnula, byl to úžasný zážitek, na který asi ještě dlouho nezapomenu, i když to tedy bolelo jako sviňa a fakt jsem toho v jednu dobu měla dost a proklínaal jsem sama sebe, co jsem si to způsobila, jestli mi to mimi za to stojí 😝 😀

no je, kde je Lubi? 😕

schnucki
25. jan 2010

ahojik holky,

vsechny zdravim 😉

blondy a splaskne a nebo ted uz jen poroste? 😀

a co je s lubi? .... snad je vse v poradku ....

emily327
25. jan 2010

ahojte, tak som aj ja na skok tu 🙂 cely den mam nejaku smutnu naladu a bolesti velmi silne v podbrusku, mam pocit,ze dostavam MS, vytok je taky divny nie krvavy ale skor taky husty a zltohnedy.... Tak aspon nech MS dostanem teraz ako potom chodit s vlozkou cely vylet, ak by som nahodou dostala, lebo sa bojim,ze po vysadeni HAK bude ta MS dost silna. Inak vam dakujem velmi pekne za pismenka, za povzbudenie a bola to len klasicka depka, uz je za mnou a hadam tak skoro nepride dalsia 😉

ivana, gratulujem k oficalnemu tehu 😉 Ja mam tiez v plane,ze to nasim a celej rodine oznamim az ked minie 3 mesiac, ale neviem ci to tak dlho vydrzim 😀

lubi, haloo halooo dufam,ze je vsetko ok 😕

schnucki
25. jan 2010

emily jsem zvedava jestli to vydrzis, 😀 ... ja jsem si taky rikala ze nejdriv po 3.mesici, ale je to takova radost, ze ji s nekym chces delit, pritelovi rodice to vedeli jeste pred terminem u doktora (ale uz bylo jisty ze tehu jsem), nemohl to vydzet tak jsem mu to povolila 😀

jinak jsem rada ze ti je lip, ze uz je depka pryc 🙂 .... me ti covece po vysazeni hak zustala ms jen 4 dny ....

emily327
25. jan 2010

schnucki, ved ja by som chcela oznamit tu stastnu novinu hned, ked sa to dozviem ale priatel zatial nechce. U nas v mojej rodine este vnuca nemame ( mam 2 sestry mladsie) a tak nasi by boli velmi stastni, tak uvidime. Ved potom dam vediet 😉
Ja som kedysi pred branim HAK mavala MS 6-8 dni, neskutocne dlho a silne prve 4 dni a dost silne bolesti, pocas HAK som mala MS dlhu iba 3-4 dni a silne iba 1 den a skoro ziadne bolesti, aspon som nemusela brat tabletky 🙂 Tak som aj zvedava aka bude ta prva MS teraz po vysadeni 😕
A tebe je moja ako? Uz si si nieco pozerala na nete co sa svadby tyka??? Mas predstavu o satach a kolko asi ludi budete mat?? Kludne sa s nami podel o tvoje stasticko 😉 cmuk aspon ja budem rada...

schnucki
25. jan 2010

ja mela pred branim hak taky ms dlouho, nekdy i 10 dni, ale po vysazeni mi zustala ms kratka, brala jsem hak skoro 7 let, tak nevim jestli proto ....
u nasich to bude taky prvni vnouce, sestra je taky mladsi 🙂

zatim jsem nekoukala, na prvnim miste je ted papirovani a dodelat semestr, pak se zacnu ohlizet 🙂 .... moc lidi nechceme, ja si ten den chci uzit a mit tam lidicky co mam rada a co vim ze jsou opravdovi pratele, takze takova mensi svatba 🙂 .... vim ze nechci tradicni, takze udelame takovou grilovaci oslavu, par her, a tak aby se kazdy zabavil 🙂 .... pritelova prvni svatba byla velka, takze proti memu navrhu nic nema 😀

blondynka400
25. jan 2010

schnucki, no mně splasklo,takže pak jsem neměla chvilku nic a pak začalo růst, někdy kolem 13tt 😉 Ale každý to má jinak...

schnucki
25. jan 2010

tak uvidime jak to bude u me 😀

holky letim do hajan, preju vsem krasnou dobrou noc 😵

blondynka400
25. jan 2010

schnucki, já jdu taky, musím využít toho, že malá spí 😀