Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
4. aug 2008

Ja som tu, ale co sa mam tu bavit sama so sebou, navyse, ked tu nemam uz co hladat 😀 ? Pomaly periem, upratujem a balim, ideme cez vikend do SR...
A vy ako? Uz ste zabyvani? Napis mi prosim ta do IP miesto vasho bydliska, kuknem mapu, ci by som si niekedy nespravila vylet, ci sa ku vam da dostat vlakom napr.....ale zatial neslubujem pre istotu...

blackie26
4. aug 2008

ahojky jak se mate?

mirusch
4. aug 2008

Pracovne 😀 Balime na dovolenku v SR...

schnucki
4. aug 2008

ahojik vsichni,
tak jak se mate? Ja se pokousim napsat praci do skoly :(
Mirusch my budem jen radi kdyz se tu objevis na pokec 😀 jinak skoda ze to v nedeli nevyslo, co me ale napadlo (bohuzel az dnes) ze by jsme mohli mi, nebo jen ja, zajet i k vam, kdyz nebudes moct 😉 uz se urcite tesis na dovcu, vid

ahoj mmmk, ahoj blackie

jinak mam uz par dnu spozdeni, tak moc moc doufam ze tu nebude jen stresem 🙂

preju krasny den

meleri
5. aug 2008

Ahoj Mirusch,

to je mi strašně líto s tou azoospermií. Je to pro vás asi velmi těžké..já nevím co napsat, nechci tě nějak rozesmutnit...ale vaše rozhodnutí je fakt už napořád...
Je pravda, že život se dá naplnit i jinak, třeba najdete svoji cestu.

Jinak jo, jsem tak nějak v polovině, zatím vše probíhá ok, jen mě trápí únava, mám už chut s prací praštit, ale to víte, peníze se hodí...

Schnucki, sice tě neznám, ale zdravím..

Ahoj MMmk,
jak se máš? Co stěhování, atd...

Violloncielko,

držím palce s tou IVF!

Jsem ráda, že vám to moc nevadí, když občas napíšu... 🙂

mějte se holky pěkně!

mirusch
6. aug 2008

Meleri, dakujem. Nuz, lahke to nie je, ale verim, ze zivot ma pre mna este vela zaujimaveho 😉
Jasne, ze sa tu ukaz! Ide to hrozne rychlo, ako ti tie tt pribudaju. Prijemne tehulkovanie prajem 😵

schnucki
6. aug 2008

ahojik holky,
meleri ja taky zdravim 🙂 a preju at vse probiha co nejlip 😉
jinak u me planej poplach, sice dny jeste neprisli, ale test je negativni ☹ tak hura do snazeni
mirusch zatim to vypada ze bych prijet mohla, pisnu jeste vecer sms, jestli je to 100%, ale zatim na zitra nic nemam 😀

papa holky

mmmk
6. aug 2008

Ahoj holky 😵

Meleri, stehovani probehlo v rezii meho manzela, ja u toho ani nebyla 😀 Ale uz jsem zaridila spoustu veci do bytu, mame novou kuchyni, jejiz smontovani, instalace, doladeni byla full time prace na 14 dni 😀 A jinak na me ted padla takova apatie, ze si najednou nejsem jista, jestli tak moc to dite chci. Chodim sice do CARu, ale zacina mi to byt jedno. Nicmene verim, ze ta touha zase prijde 😀

Schnucki, mozna jsi to tu uz psala, ale ja si to nejak nepamatuju - co ze to studujes?

schnucki
6. aug 2008

ahojik,
mmmk, takze uz prestehovany 🙂 tyyy jooo, 14 dnu, uf. Jinak myslim ze ta apatie je jen docasna 😉
ani nevim jestli jsem to tu psala, ale studuju germanistiku a filozofii, ale mam ted podanou zadost na pri dani pedagogiky (jako druhej vedlejsi predmet s filozofii) a nebo filozofii vymenit za pedagogiku se sociologie. ale cekam zatim na rozhodnuti.

hezky den 😎

mirusch
6. aug 2008

Fuha Schnucki, ty budes nejako prudko inteligentna...myslis, ze budem rozumiet, co mi hovoris??? 😀 😀

Mmmk, uf, ze dva tyzdne. Ale keby sme my mali novu kuchynu, tak kludne by som ju montovala sama sroubik po sroubiku aj mesiac, len nech je nova a pekna 😅 A to mate prenajom alebo vlastne?

Baby, dnes som si slavnostne kupila ucebnicu talianciny, aj s CD, taku, co pouzivaju aj vo VHS, cize ak sa rozhodnem, ze chcem aj do kurzu, mozem kludne pokracovat...
A kupila som si plavky, lebo tento rok som si este nie 😅 , krasne farebne a zlacnene o 50%, kedze leto konci... 😵 Tajne dufam, ze v SR bude pekne a ja sa vyvalim este na plazove kupalisko, nech vsetkych naplasim svojou zdravou bielou farbou 😀

schnucki
6. aug 2008

😀 😀 neboj mirusch, jsem uplne normalni, co musi vse vyzkouset nez zjisti ze je to nic pro me 😀 😀

Ty jo, ucebnici italstiny, tak huraaaa do toho 😉 pisni jak to jde
😀 u nas ma bejt prej jeste hezky, tak u vas bude urcite taky, .... to je nejlepsi, ve slevach 😀

tak zitra, uz zhavim navigaci 😀

meleri
7. aug 2008

Mirusch,

ja kdyz mi nevychazely ty IUI a IVF tak jsem se vrhla na akvaristiku; a byla to fakt vasen...takze v zivote toho clovek fakt muze delat hodne! Ja byla i tak stastna..bohuzel to s akvarkem ted nezvladam, a hory taky nemuzu, takze vlastne jen sedim v praci nebo doma a stve me to...netusila jsem ze v tehotenstvi clovek musi vsechno tak omezit...

Schnucki,

dik moc! No nezlob se moc o tobe nevim, ale asi jsi taky v nemecku? A taky jsem pochopila ze jeste studujes..

Mmmk,

a tu kuchyn jste sroubovali sami? 😨 Tak to jste borci!!! No hlavne ze uz to mas za sebou...neboj se, to je normalni, jsou obdobi kdy je clovek vycerpany tim vecny snazenim a tesenim a proste to pusti k vode...jakmile se ale zacne neco dit a treba budes stimulovat na IVF tak se to v tobe zas probudi.... 🙂

mmmk
7. aug 2008

Meleri, tipuju ti holcicku 😉 Ja do IVF rozhodne ted nechci jit. Jeste mi nenahodili ovulaci, takze zadne IVF 😀 Budeme se klidne snazit dva roky jeste, ale nevidim duvod jit do toho uz ted. V CARu maji nastesti pochopeni 😵

mirusch
7. aug 2008

Meleri, no, niekto sa musi obmedzit, niekto nie, ale je to zataz aj tak. Mam tu kamosku mexicanku, odpadla by si z nej, uz ma 2 r. syna, pred tyzdnom som ju bola pozriet - v 9. mesiaci, prave zariaduje dom, lebo sa len pred mesiacom stahovali, Aj stropy sama natierala v 8. mesiaci a ona si to naplanovala tak, ze do 8.8. musi porodit, lebo 18.8. uz idu na dovolenku. No tak porodila 1.8. a sms sa koncila slovami "vdaka bohu" 😀 , lebo moze ist na dovolenku. Aj s 2-tyzdnovym synom bola. Nema problema 😀

Ak mozem, odpoviem za Schnucki, aj ona je z DE, byva nedaleko nas, dnes bola kuknut. A je krasne opalena od Cierneho mora 😠 😀 To uz nedobehnem.

mmmk a co na tu tvoju ovulaciu skusaju? mas nejake lieky alebo injekcie?

ja som dnes dostala o tyzden skor MS 😠 Neviem, ci to je este pozostatok hormonov 😕

schnucki
7. aug 2008

ahojik holky,
mmmk jestli jste tu kuchyn delali fakt sami, tak klobouk dolu 😲 jak se nahazuje?

meleri, to je v poho, ja tu nejsem dlouho (mezi vama) 🙂 ale jak uz mirusch napsala, bydlime kousek od nich a jeste studuju. Muzes mi napsat (nebo nekdo jiny) co je to to IUI? Ja v tech zkratkach jeste tolik zbehla nejsem 😅

Dekuju mirusch, taky jsem se na ty plazi snazila 😝 dneska to bylo moc fajn 😎

hezky vecer 🙂

mirusch
7. aug 2008

Schnucki, hej z 1 hodiny boli 3 a pol hodiny 😀 Super bolo.
No IUI je inseminacia, to len vstreknu sp. do maternice alebo vajcovodov. IVF je umele oplodnenie (mimo tela), ICSI je napichnutie vajicka a vlozenie spermie do nej - pri zlom spermiograme. Co este? Ale ja by som povedala, ze vy najprv riadne snazilkujte prirodzene a potom sa uvidi 😉 Alebo uz mate nejaku diagnozu 😕 Vidis, to sme nestihli predebatit 😀

schnucki
7. aug 2008

to jo, z jedny hodky na 3,5 a ani jsme nestihli probrat vsechno 😀 mooooooc dekuji, vycerpavajici odpoved, ja se v tom nekdy ztracim. 😵 k doktorovi jdu pristi patek a chci se ho zeptat jestli by mohl skouknout jestli vse funguje jak ma, protoze pritel se nechaval asi pred 3 rokama vysetrit a tenkrat mu rekli, ze ma pomali spermie, tak pujde asi rovnou se mnou. Ale moje menstruace ci po vysazeni prasku delala pekne co chce 😀

mirusch
7. aug 2008

Schnucki - IP. Ohladom MS po vysadeni HK sa netrap, to sa stava a upravi sa to.

schnucki
7. aug 2008

ok 😀 uz jsem odpovedela
jinak hezky vecer vsem

mam tu syna od pritelovi sestry (8let) to se nikdy nenudim, je straaaaaasne ukecanej

mmmk
7. aug 2008

Mirusch, mam 3. cyklus clomifen. Pokud nezareaguju ani na tuhle davku, dostanu LSH (?) injekce do bricha 😅 Navic mi zacalo byt po tom clomifenu pekelne zle 😒

Schnucki, snazi se mi ji nahodit clomifenem a HCG shotem. Uvidime. Osobne tomu nedavam moc velke nadeje 🙄

Dneska mi dosly papiry a koukam, ze je tam asi chyba. Prece by mi doktorka nesnizila davku leku, kdyz jsem na ne nezareagovala, ne? 😠

schnucki
7. aug 2008

Aha, nevedela jsem jak. Injekce do bricha je trosku neprijemna 😖 to by ti mela dat neco jineho, kdyz ti je zle, nebo ne? ..... si myslim ze je divny snizovat davku kdyz to nezabralo, podle me je tam asi chyba jak pises.

Preju at to zabere, a at te to tak nezlobi 😉

mirusch
8. aug 2008

Mmmk, uf, zle ti je hovoríš? No, hádam niečo na teba vymyslia. Veľmi ti držím palce!!!!

Babule, idem na 2 týždne na dovolenku, tak tu nebudem. Myslím na vás 😵 Pá.

meleri
8. aug 2008

Mirusch,

já to doma zvládám taky, natírání, mytí oken, cokoliv doma, i akvárko čistím..ale horší je to prostě s tím sportem. ten nedávám..na brusle jít by byl zločin, to samé s kolem...hory vůbec, tak jsem přišla o to jedno dvojče, a od té doby jsem už na horách nebyla.... 😔 Akorát co zvládnu je plavání, takže plavu! 🙂

Mmmk,

já si myslím, že je to možná kluk, ale proč, to nevím, jen takový pocit...ale kdo ví, třeba to právě bude holka! Pro holku máme i vybrané jméno kdežto pro kluka ne a ne se dohodnout.

Schnucki, tak to máte super, to se asi s Mirusch scházíte? 😵 docela závidím! Ty se chystáš na IUI? Je to takový menší zákrok kdy ti vloží spermie do dělohy, ale žena musí být 100 v pořádku. DRžím palce!

schnucki
8. aug 2008

ahoj holky,

Mirusch, radne si uzij dovolenou a vrat se nam v poho 😀 budes tu chybet

Meleri, prave s tim s miruch zaciname. 😀 je to moc fajn. Jinak ja teprv zacinam se zjistovanim jestli je neco v poho. Pristi patek mam termin u gynekologa. Ale bojim se ze u me neni vse v poho. Mela jsem po vysazeni HA problemy s men. a ted ji mam po 39-40 dnech. Dneska je to napr. 40 den co ji cekam. Tak uvidim. Jinak pritel se taky chysta na rozbor spg. Snazime se uz od rijna, ale v tomhle jsme zacatecnici 😅

mirusch
8. aug 2008

Meleri, máš pravdu so športom. Ale nevyčítaj si, že kvôli horám si prišla o dvojča. Možno to bola len blbá zhoda náhod a ono by sa neudržalo aj tak. Nie si jediná s takým problémom, mohlo byť geneticky poškodené. Príjemné plávanie a tehulkovanie. Na šport máš času po pôrode dosť. Dvíhanie drobca budeš mať ako výborný fitnes. 😀

Schnucki 😵 Každá sme nejako začínali. Po vyšetreniach budeš múdrejšia. A budeš dumať čo ďalej.
Pá, už fakt idem 😅

meleri
8. aug 2008

Schnucki,

držím palce at je vše v pořádku...jinak "jen" tak, zrovna minulý týden otěhotněla jedna moje známá z Emimina, taky po vysazení HA měla mencky co 40 dní, ale díky IVF je tedkom těhotná..
Neboj, oni na to přijdou a určitě se to povede...hlavně jak je děloha v pořádku! 🙂

Jo holky to vám fakt závidím, já jsem tu jak kůl v plotě...a Francouzské baby nejsou zrovna sympaťačky... ☹ Vůbec jak to dáváte navazovat vztahy s místníma lidma? S chlapama tady by to šlo jedna radost, ale je to trapné když jsem už vdaná! ☹

Mirusch

máš pravdu, bůhví proč se to stalo..možná vše dohromady..ale už je to "dávno" tak na to radši moc nemyslím..

jo..když já jsem fakt závislák na horách a přírodě a tedkom mi to chybí!!!! ☹

schnucki
8. aug 2008

Dekuju meleri 🙂 tak to se mi trosku ulevilo. Vim ze musim pockat co mi rekne doktor a ze na to prijdou, ale honi se mi hlavou tolik veci 😝 nejak mi uteklo kde jsi, takze jsi ve francii? tam je pry kraaasne. Ja tu mam znamy prevazne cizinky, z kurzu ktery jsem drive navstevovala. Jinak tam kde ted s pritelem bydlime neznam nikoho. Jooooo, vlastne parecek, ale pres pritele. Jeho kamarad s pritelkyni 😅 jsem sice spolecensky typ, ale tady spousta lidi na cizince kouka pres prsty, takze nic moc. Spis nenavazuju. Ale treba se to zlepsi 😀 Vetsinu lidi ale poznam diky vysoky, kde ted jsem

Neboj, az bude mala, nebo malej na svete, muzes zas huraaa do prirody 🙂

meleri
8. aug 2008

Shnucki,

neboj, jsem ráda, že se ti ulevilo...páč to znám jak to s člověkem dokáže zacvičit, to IUI a IVF, zvlášt když na to jde poprvé...teda doufám, že u tebe to bude poprvé a naposled! 😎

Hm, tak vidím, že je to všude stejné...cizinec =černá ovce.. 😠

Já taky jenom s ostatními cizinci..jenže tedkom bydlíme v menším městečku nebo skoro už vesnici, a žádní cizinci tady nejsou až na turky, hm..

Máš fajn, že máš tu školu..já už nic..

Na těhotenském plavání se ty baby baví jenom mezi sebou..:(

Hodní jsou akorát starší lidé a chlapi, ale já bych chtěla nějakou kamarádku třeba i co má miminko...

To si mám sakra dát inzerát či co.. 😠

schnucki
8. aug 2008

Snazim se na to nemyslet, ale nejde to ..... znas to .....

Presne, vsude je to stejny.
my ted bydlime taky na takovy skoro vesnici, maly mestecko, takze se tu ani o kontakty nesnazim, a lidicky co znam bydlej vzdy nakej ten kilometr daleko. Coz je kolikrat taky problem, se vubec sejit.

ale to jak se chovaj na plavani me teda prekvapuje 😨 to je to, co my chybi z cech, u nas by se s tebou normalne bavili. desny

vim jak ti je, za ze zacatku taky hodne postradala blizkou kamaradku, a uprimne, nenasla jsem nekoho tak blizkeho, jako jedna moje v cechach. ale treba se to s mirusch prolomi 😀

skoda ze nejsi tady, nekde pobliz ☹

meleri
8. aug 2008

Schnucki,

jo...je těžké...takový životní boj. Ale jediné co vím, že dříve nebo později se to každému povede!!

Jo...já to zkoušela..v klubech, kroužcích, ale všechno je marné..

Jo, v česku se hned lidi co jsou ve stejném klubu nebo organizaci dají hned do řeči..francouzi taky, ale jen v tom klubu...mimo klub mám pocit že se vůbec nestýkají, jen někteří z nich...

Jo...je to v pytli..já měla dvě dobré kamarádky, jenže co jsem otěhotněla, tak se na mě vyprdly..prostě volám a neberou mi to!!! Obě dvě španělsky mluvící...

Jo, je to škoda, lidi se vždycky tak sejdou na dálku, ale proč to nejde nablízku, to nevím.......hele aspon máš Mirusch, třeba taky časem někoho najdu..