Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
16. mar 2010

Blondy diky... 😉 A ako sa ma malinka? Ake mate pocasie v Taliansku? Ja uz sa tesim ked sa zacne trosku oteplievat, lebo tato zima bola naozaj dlhaaaa.

finfrle
16. mar 2010

Zdravim 🙂
Tak uz jsem doma a je mi pekne spatne od zaludku.Sice nezvracim ale citim se jako bych tam mela balvan jejda

finfrle
16. mar 2010

Ivana to urco varit s alkoholem muzes on vypracha! 😉 Ja ti zavidim,ze muzes varit me se z toho dela spatne a staci mi to v praci az az CHudak manza ten ted trpi bez vareneho jidla a vlastne ani sendvic mu nedelam a stara se o sebe sam ale je poklad a chape to.Ted maka na novem baracku,uklizi koupelnu a ja si valim sunky doma ale dosmichu mi neni nejak boli zaludek ☹ Snad bude lepe

emily327
16. mar 2010

blondy, ja pevne dufam,ze mas pravdu a ze este 2 tyzdne sa budeme takto trapit a potom to uz prestane. Uz by som sa chcela citit ok, hlavne ten moj zaludok by sa mohol ukludnit.

meleri, velmi velmi drzim prsteky, nech sa zadari a nech je vsetko ako ma byt 😉 Pozitivne myslenie, to je velmi dolezite 😉 cmuk

ivanajelinek, len sa moja nedaj v praci. Nemoze po tebe chciet, aby si pracovala tolko hodin. Akcia neakcia, predsa nebudes riskovat,ze sa ti nieco stane kvoli jeho akcii. A inak sa citis ok? A tak ako pisala blondy, kludne vinko do varenia mozes, ono sa alkohol varenim vypari 😉

finfrle, ako vidim, uz aj u teba sa tehu zacalo prejavovat ☹ Asi si tym musime kazda prejst. Ja fakt tisko zavidim zenam, co ani nevedeli pocas tehu,ze su tehu, lebo im bolo celu dobu fajn. Jaj no mozno pri druhom, nam bude tiez fajn 😀

Ja som prisla akurat z prace, poviem vam bol to boj take 2 hodky za obedom som zase citila tu tazobu na zaludku. Tak som skusila za pohar mlieka ale nic, potom som si dala za salku polievky ( tu v Irsku robia taku hustu polievku je to skor uvarene kusy zeleniny a potom rozmixovane) a poviem vam,ze do pol hodky mi to preslo. Tak uz sa mi rozmrazuje masko na slepaciu polievocku a drahy mal dnes chut na visnovu bublaninu, tak mu idem upiect 🙂 Co by som ja pre neho neurobila 😀

blondynka400
16. mar 2010

ivan, no malá se má pořád stejně, tzn. dobře 😀 . Každým dnem je na ní znát nějaký pokrok. V noci spí úplně bez problémů, což je suepr, protože se fakt docela normálně vyspim. Vstávám jen jednou, s tím, že se naí a po chvilce bez uspávání zas vytuhne. Přes den je to horší, ale už jsem si zvykla. Zas už se dá docela dobře zabavit, takže to taky jde...
Počasí je tu teď krásné, dnes bylo 16 a jasno. S tím že sluníčko tu hřeje tak, jak čechách někdy v červnu 😎

emily, no většinou to tak bývá. Tak snad nebudeš vyjímka potvrzující pravidlo 😝 😀

ivanajelinek
16. mar 2010

Finfrle, no s tymi vyparami s kuchyne som aj ja mala problemy. Ale len ked sa u nas v praci robila ryba.Som to nemohla ani citit.Ale teraz je to s jedenim v poho.Varim, jem o sto sesto...A tu tazobu na zaludku mavam obcas aj ja, ale to naozaj len obcas..Aj podla toho, ze co zjem...Ozaj kocky, jedavate ryby? Lebo na to mi akosi chut vobec nejde.. 😒
Neboj Emily ja sa nedam...Nebudem riskovat, ze by sa mohlo nieco stat...Mnamky taku bublaninu 😝

finfrle
16. mar 2010

ivana ja ryby rada ale ted jsem nejaka taka a nic moc nejim a maso vubec nejak mi prestalo chutnat!
Hodne co jim je jogurt toust se syrem ale nic vic no jen dneska je to napochvalu dala jsem si k snidani kiwi,jablicko,banan a pulku broskve z konzervy 🙂 alespon nejaky vitamin

emily327
16. mar 2010

ivana kludne moja pridi bublaniny je zatial dost, pokial drahy nepride z futbalu 😀 Ja od asi 6tt vobec rybu nemozem ani len vidiet a vobec citit. Takze aj ja mam trosku vycitky,ze nejem vobec ryby ☹ Takze sa tym vobec netrap moja, nie si sama 😉

finfrle, ty sa ako zdravo stravujes na ranajky 😀 Ja bez poriadnych ranajok ako chleba a obloha sa z domu ani len nepohnem. Inak by som za par hodin bola velmi hladna a v praci nemam sancu si nieco dzobnut pokial nejdem na obed. Neskutocne mi ide na chut hemendex ☹ velmi velmi by som si dala. milujem vajicko ked sa rozteka mnam mnam jaj vsetko co nemozme by som si dala, minule som mala hroznu chut na hlt pivka, o kave ani nepisem, tu ked servirujem, tak slintam 😀 Jaj jaj ale ako sa len musime obetovat 😀 ale urcite to pre toho maleho drobca stoji 😀 Najviac na co sa tesim ked sa vratime domov na Sk, su tenkostenne papriky a uzasne domace paradajky z trhu, co chutia ako paradajky mnam mnam to mi strasne chyba v IRL ☹

schnucki
17. mar 2010

dobre ranko,

no proste to bez vas nemuzu vydrzet 😀

meleri moc na vas myslim a drzim palecky at se zadari 😵

ahojik blondy, jojo, cestu jsme zvladli, az me to prekvapilo, ale musim rict, ze jak jsem si protrpela prvni trimestr, tak ted ten druhej je parada ... samo ze se male sem tam ozve a vecer me brisko jeste sem tam zaboli, ale uz si to zacinam uzivat 😵 je nam fajn ... mala je zlaticko ze ti v noci spi, to ja si preju taky, aby v noci vstavala jen jednou ....

ivus ten tvuj sef je fakt pako, nedej si to vubec libit, na tohle nema pravo .... a jak jinak je???

finfrle to ze ti vse smrdi je fakt normalne, u nas varil na zacatku jen pritel, a pri kureti sem odchazela i z obyvaku, jak me to smrdelo 😝 ale casem to prejde .... jez na co mas chut, hlavne ovoce a zeleninu, male si z tebe vezme co potrebuje, jedno co jis ...

emily muzu te uklidnit, ja jsem dalsi dukaz toho ze se to v druhem trimestru lepsi 😀 ... jsem sice navecer unavena a nevydrzim treba v restauraci dlouho sedet, ale je mi o hodne lip nez pred par tydny, takze si to pomalu zacinam uzivat ... a spuntovi ceska kuchyne chutna, furt tu bastim rohliky 🙂

vcera jsem byla zkouset saty, maminka mi je chce totiz zaplatit jako pomoc pri svatbe .... byla jsem z toho tak vyrizena, a to jsem jich nezkousela tolik ... hruza ... kolikrat jsem jedny natahla a rikam at je ani nezavazuje, uz tlacili 😀

vsechny moooooc pozdravujem

finfrle
17. mar 2010

Krasne rano!
Tak a mame volnicko 🙂 jeste,ze je ten nas Patrik 😅
Vcera vecer se mi udelalo velice zle az jsem se vecer prevlekla a sla se prochazet.Nastesti to zabralo 🙂 ale za to dnesni rano me to uz pekne prohnalo.
Holky je nejaky sirup na uklidneni zaludku?Jen kdyz bude nejhure....
Manzel mel semnou vcera co delat jsem mu plakala,ze nechapu co to semnou je....ale dnes je vazne vse ok teda az na ten prujem 😅
Emi ja snidam pokazde velkou porci vlocek a ovoce rano a velikansky cajik,dokonce vstavam o hodku drive abych mela cas na snidani ale co jsem tehu snidani moc nedam ale snazim se....
Tak uz v pondeli mas scan co 🙂 budu na tebe myslet ja jdu taky k lekari a pokusim se s nim vyresit proc nemam termin do nemocnice!
Opatrujte se tehulky,maminky a snazilky!Ukazu se az vecer ted se jde balit 😉

meleri
17. mar 2010

Finfrle,

užij si volna! 🙂

zkus všecko co je s ginger..prý to dost pomáhá, jinak ten gaviscon a taky vogalib, ale ten nevím jak v těhotenství..

včera u mě byla těhotná kamarádka, neviděly jsme se měsíc. úplně jsem cítila jak z ní vyzařuje to štěstí a klid.. 😵

ale když jsem viděla jak je unavená tak jsem celkem dostala strach, jak zvládnu při té únavě ještě syna..

už si dělám naděje a ani ještě není jisté že to vyjde..

emily327
17. mar 2010

finfrle, neboj moja kazda sme si tym presli a sme tu. Cas rychlo leti a ani sa nenazdas a budes v druhom trimestri a ako schnucki pisala, uz nam bude len dobre 😀 Skus ten Gaviscon, mne celkom pomaha a je aj pre tehotne,takze bez problemov sa moze uzivat. Mne ginger nepomohol, skor mi neho bolo zle ☹ Ale vyskusaj, za to nic nedas. Tak sa na teba tesime vecer.

schnucki, jej ty si ale na nas zavisla 😀 Z coho sa samozrejme tesime 🙂 Parada,ze ti je uz dobre, dufam,ze o par tyzdnov to caka aj mna. Nie je mi velmi zle ale stale ta tazoba na vecer, uz mam aj strach nieco zjest ak mi je ok, aby som to nepokazila ☹ Od maminky je velmi mile ako sa o teba stara, potom posli nejake foto saticiek, cosi si vybrala 😉 Uzivaj si ceske jedlo a tesime sa na teba ked sa vratis a napises viac, ako si sa mala a co mas nove, aj ohladom svadby 😉

meleri, vies,ze toto napadlo aj mna? Ked si predstavim mat teraz doma dieta, ktore ma 2-3 roky a ja som takto tehu, tak si to fakt neviem predstavit,ze ako by som to zvladla. Lebo nase plany su take,ze ked sa narodi to prve,ze s odstupom asi 2 rokov by sme chceli surodenca. Ja viem,predbieham dobu, ale nie je to jednoduche. Ale zase nemam skusenost a tak neviem povedat, ako to bude. Ale nebudeme ani jedna z nas prva, ktora to zvladla a je tu. Sme silne zienky a vsetko zvladneme 😉 Tak sa neboj moja a ja verim,ze sa to podari a ty za chvilku budes tehu a budes si to velmi uzivat 😉 Urcite to zvladnes, hlavku hore.

mirusch
17. mar 2010

Ahojte moje, dnes vas nestiham, bola som v muzeu a teraz si idem uzivat volna - konecne! - a svoje narodky 😵

emily327
17. mar 2010

mirusch, vsetko len to NAJ 😉

mirusch
17. mar 2010

Dakujem Emily 😵

mirusch
17. mar 2010

Zajtra prechadzame na novu verziu!!! Tak sa nezlaknite 😀 😝 Asi to tu bude zajtra na par hodin vypnute....

emily327
17. mar 2010

mirusch, dobre, ze si napisala, odkial ty mas vsetky tieto novinky? hm no ty sa nezdas 😉 Esteze ta tu mame cmuk

mirusch
17. mar 2010

no lebo ja som uz v sukromnej teme na tej novej verzii - aj ked to teraz premazu, nevadi a tam je to napisane, ze zajtra budu kona prenasat. Tak aby ste sa nevyplasili 😵

finfrle
17. mar 2010

mirusch krasne narozeniny!
Holky jsem uplne vyrizena a silene moc unavena.Pritom jsem neprehanela ale nejak ty nevolnosti no jo.
Uz pred hodinou jsem se chtela vykoupat a jsem jako pecka 🙂
Uz mne tu mate jen dva dny ☹ budete mi strasne moc chybet ☹
Meleri dekuji za rady
Emilko moje milovana co ja bych si bez tebe pocala..... 😉

meleri
19. mar 2010

Mirusch, vše nejlepší! 😵

holky tak je to fajn ta nová verze..sice si chvíli počkám než si na to zvyknu..🙂)

emily327
19. mar 2010

Ahojte, tak konecne sme zase tu 🙂 Ja dnes prezivam peklo. Vcerajsia noc bola tazka ako aj cely dnesny den. Uz vcera vecer sme sli spat s bolestou hlavy, vdaka nej sme celu noc nespali a v praci to boli muky. Odisla som z prace o 2,5 hodky skor. lebo som myslela,ze mi praskne hlava. Sla som hned do lekarne, lebo kolegyna,ze chod urcite musia mat nieco aj pre tehotne,ze nie je dobre takto trpiet. Tak som sla a dali mi tam paracetamol. Tak som si jeden dala. A potom sa drahy docital na nete,ze sa moze ale nie v prvom trimestri ☹ Tak mam vycitky, hlava presla ale nie uplne. To fakt nic neexistuje ak ma clovek silnu migrenu a je tehu? A ako sa mate vy?

kkatka78
19. mar 2010

Ahojte dievcata, Emily dufam,ze to prejde....verim,ze je to tazke a hlavne,ked is nemozes nic dat...

Miruschtek,vsetko naj,naj,najlepsie k narodeninkam a dobre si to uzi 😀

mirusch
19. mar 2010

Ahojteeee 😵 Joj, abstak bol hrozny. Ale som si aspon doma porobila 😀 Ale ubralo mi 3000 prispevkov!!! No toto, aka nespravodlivost 😀 😝

Dakujem vam za blahozelania, ste zlate.

Emily, chudatko, ta hlava je dost naprd. Paracetamol sa moze, max. jeden za den, neviem ako je to s 1. trimestrom, ale neboj nic, urcite to babatko zvladne. Ja poznam tehule, co museli brat aj antibiotika a ine lieky a vsetko ok. Tak nech sa ti polepsi.

No, neda sa nic robit, nestiham vas docitat. V kazdom pripade prajem tehulkam, aby to dobre znasali a nebolo vam zle.
a uz sa tesim na Schnucki...

Meleri, uz beries hormony? Joj, dalsia tehulka budeeee

Musime si pomenit fotky v pase, kuknite na nove pravidla, musi nam byt na fotke vidno ksicht a musime byt na fotke sami, musim aj ja nejaku vyhrabat. Alebo ziadna fotka, aj tak sa da.

kkatka78
20. mar 2010

Woooow Mirusch aka kocanda.... 🙂 Idem aj ja nieco vybrat....ani som nevedela,ze si musime zmenit foto. Inak Mirusch, vraj mi uz prisiel ten Femigard...uz sa tesim. Dufam,ze mi pomoze. Pozdravujem vsetky tehulky a aj snazilky 🙂

lubinka9
20. mar 2010

Nazdarek 🙂 ,
hlasim, ze zijeme a mame sa fajn.
S mliekom stale bojujeme, je to lepsie ale uz som sa zmierila s tym, ze prikrmujeme. Holt nestaci a nestiham dodavat Le natur 😒
S malym uz zacina byt sranda, cez den je uz dlhsie hore a chce sa velice rozpravat a pozerat dookola. A sem tam v noci tiez prekvapi a pospi v kuse 5-6hod.
Uz sme si aj aky taky rezim nasli, stihnem aj nieco okolo domacnosti. Uz sme boli aj par x vonku ale teraz sa pocko zasa pokazilo, prsi a prsi. Jak naschval ked je vikend. 😠

Inak sme planovali cez Velku noc na SK ale nejak nam to urady prekazili. Maly nema cestovny doklad, vybavenie trva 6-8t, musime to cez generalny konzulat v Berline riesit. Ide o to, ze na SK by sme sa mozno bez dokladu dostali ale kedze ma maly SK obcianstvo po nas tak by sme sa z SK uz nemuseli dostat keby nas kontrolovali. V najhorsom pripade by nas obvinili z pokusu zavlecenia dietata do cudziny a to veru nebudeme riskovat.
Ide o to, ze na vybavenie cestovneho dokladu, resp. zapisu do pasu rodicov treba uradne overenu kopiu rodneho listu a to trva prave tych 6-8t. Na SK sa to da vybavit len v Banskej Bystrici a tiez to trva takisto dlho. Tak to mame zajedno a budeme to riesit postou cez ten Berlin. No poviem vam je to sranda tieto papierovacky.. 🤐 A to este stale riesim svoju matersku cez Socialnu poistovnu na SK. Uz ani neverim, ze svoje peniaze uvidim.

a co sa deje tu?

miri, dodatocne vsetko najlepsie, cmuky 😵

tehulkam to pekne pribuda, tak nech je vsetko v najlepsom poriadku u vas.

kukam, ze kleo je tiez vytazena 😀 😀

meleri, drzim palce nech to vyjde, mysliet pozitivne!

inak mamicky, neviete poradit nejake polievky pre kojace matky? ja uz neviem co by som vymyslela.. na polievkach som bola zavisla, teraz ale tie co ovladam su nevhodne..

mirusch
20. mar 2010

Katka dakujem 😅 No a ty nie si kocanda? Vsetky sme tu kocandy! 😀 😵 Musim potom kuknut tvoj graf, dufam, ze este merias.

Lubi, tak drzim palce, nech sa vam to podari vybavit cim skor. Papierovacky su to najhorsie. Vzdy. Tiez sme si uzili svoje. No ale s trpezlivostou najdalej zajdes. Ale co sa tyka tvojej materskej, tak bojuj. Skus ich nejako vyplasit, ze sa pojdes stazovat alebo co...ach jaj.

kkatka78
20. mar 2010

Miruschtek jasnacka stale meriame,snazime sa atd atd atd... 🙂

Lubi,neviem ake su vhodne,ci nevhodne pre kojace mamicky...ja zboznujem brokolicovu,je vyborna ak chces poslem ti recept. A co v tych polievkach ma byt a co nie??? 😒 Ja som myslela,ze polievky su vsetky zdave a vyzivne 🙂

emily327
20. mar 2010

ahojte, tak dnes aj vidim na monitor, tak vam mozem aj napisat. Vcerajsok sme ako tak pretpeli. Paracetamol moc nezabral a tak sme sa trapili az do noci ale kedze som bola na vecer dost hladna, tak som zjedla slepaci vyvar s rezancami (domaci) a neskor bananik a jogurt a poviem vam, ze sa mi spravilo tak tazko na zaludku,ze ked som si pred spanim dala pohar dzusu, tak som do minuty uz kecala s misou, skoro ma to zadusilo. Ale pomohlo mi to, asi mi to co som zjedla sadlo na zaludok a mala som tam hrcu. Ale v noci sme sa dobre vyspali a tak dnesok uz bol ok. Len sme mali toho v praci strasne vela a mam na soboty novu kolegynu, tak som si vsetko oddrela sama ☹ Ledva som dosla domov. Ale mam zajtra a pondelok volno, tak si dufam oddychnem, hoci zajtra potrebujem dat dokopy byt konecne, lebo to tu vyzera ako po vybuchu. A v pondelok zabijem cely den v nemocnici, ideme na prvy scan. Uz sa fakt neviem dockat.

Mirusch, ahoj moja ako? Spat v kolobehu prace?

Katka, ahoj moja ako sa mas? Dufam,ze stale snazilkujete 😉 Napis kedy cakas MS, uz mi to chyba sa tu tesit s niekym na kazde rano ci dosli MS, alebo ako dopadol testik 😀 Vytratil sa tu taky adrenalin 😀

Lubka,tak to je fajn,ze maly je taky zlaty. S mlieckom si vobec nerob starosti, stale lepsie iba prikrmovat ako nemat vobec ziadne mliecko. Co sa polievociek tyka, skus pozriet nejake receptiky na nete. Co sa papierovaciek tyka, z toho mam uz teraz strach aj ja. Ked si predstavim, kolko toho budem musiet vybavit tu v Irsku pred odchodom na Sk a potom kolko toho nas caka na Sk, tak na to zatial ani len nemyslim. Takze drzim vam palce, aby sa vam podarilo vybavit si doklady co najskor, aby ste mohli ist na Sk.

kkatka78
20. mar 2010

Emily ahojcek, hej snazilkujeme ako sa da, i ked niekedy sa neda,lebo s nasadenim pracovnym tempom pride aj unava...no tento mesiac to ruzovo nevidim...ani sme sa netrafili do ovu a moja polovicka bola taka o nicom....ale skusime zase bud.mesiac....ked moj drahy ,,sa stazuje,, ze zrovna ked TO ma robit ,,na rozkaz,, tak sa mu neda...no asi tak,tak sa snazim ho akosi ,,bezdovodne,, znasilnovat 😀 Takze asi tak...je to tazke,ale stale mesriam BT a idem na Velku noc na par dni na SK,kde ma caka Femigard....a dufam,ze mi nejako pomoze a nieco z toho bude...stale sa chystam,ale najblizsie si chcem dat urobit u lekarky hormonalny profil a drahy jeho vysetrenia...inak sa u nas nic ,,prevratne,, nedeje....stale v jednom kolotoci....

Dufam,ze tie tazoby na zaludku a bolesti hlavy nejako pretrpis Emily a bude vsetko ok...

emily327
21. mar 2010

katuska, ahoj moja. Co sa tyka snazilkovania, poviem ti,ze uplne chapem,ze ked ma clovek toho vela v praci, tak to snazilkovanie je o to tazsie. Ale ja pevne verim,ze vsetko bude ok, co sa lekarov tyka a ze coskoro sa ti podari byt tehu 😉 Velmi drzim prsteky cmuk Super,ze ides na par dni na Sk, aspon vypadnes z toho kolotoca, ktory mas. My sme na tom podobne, ja sa uz neviem dockat, kedy pojdeme na stalo domov. Uz ma to tu vobec nebavi a odratavam dni ako na vojne. Mrzi ma,ze moj pocit neskutocneho stastia, ktory som mala na zaciatku tehu sa pomalinky vytratil. Je to urcite sposobene aj tym,ze mi je casto zle a hlavne tym,ze stale nieco riesime. Myslim si,ze aj z toho mam tu bolest hlavy, psychika robi hrozne vela a aj po nociach sa mi zle spava ☹ Uz som povedala,ze nic nechcem vediet, co sa rodine deje, ze nech ma do toho netahaju lebo je toho na mna prilis vela. K fyzickej nepohode ak sa prida aj ta psychicka, za co vdacim aj mojim sefovcom v praci, tak sa ani niet co cudovat,ze ma boli hlava. Dakujem za povzbudenie, urcite to prejde. Doteraz to bol iba 2 taky migrenovy zachvat a ja verim,ze uz tak skoro nebude. Opatruj sa moja a uzi si Slovenska 😉