Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
24. mar 2010

Schnucki, ja uz beham ako rak 😀 Si predstav, ze sa fajne spalis na slnku, si cela cervena, ze ako to boli. Tak to mam teraz aj bez slnka. Plus tie flaky...No ale coze, na to, ze sa nemaju hned brat dalsie antbiotika, ked na jedny mal clovek reakciu, na to nezabudnem 😀 Inak presne ako hovori moj brat - ak ta boli hlava, daj si odrezat nohu a na hlavu zabudnes 😝 Tak som pri tychto mojich trampotach takmer na zub zabudla 😖

Meleri a prosim ta, preco by si sa mu nemohla pacit? Vsak si pekna baba. Aj manzelovi si sa asi niecim pacila, nie? Tak co by si sa nemohla aj inym? Ja by som sa neobmedzovala a nakupovala v lekarni, ked ti to tam vyhovuje. Vsak nech si kokta, ked ho to bavi 😀 Co ty s tym mas?
Ten lekar egyptan bol fakt vysoky fesak, ja som dost vysoka a musela som sa dohora pozerat. Inak dnes je vseobecne nejaky ukecany den, hned rano som mala fasa rozhovor s takym symposom 82 r. ujom, vedla ktoreho som sedela v autobuse. Taky srandista. Sme si pinpongovali odpovede, prijemna zmena. Som cela rada, ze uz viem jazyk, lebo je to takto zabavnejsie, ked clovek moze kecat s ludmi, aj cudzimi.
Idem spat, bru noc.

schnucki
25. mar 2010

dobre ranko,
mirusch vubec nezavidim, ja se spalila jen jednou, jako mala, a to mi stacilo ... snad ti to brzo zmizi at se muzou pustit do toho zubu ... myslim na tebe

meleri vzdyt je to hezky ze se nekomu libis, proc bys nemohla se nekomu libit?? ... a ja bych na just tam chodila a uzivala si to 😀

a kde se vubec flaka zbytek?? noooo

ja se jdu najist, musim poklidit, nakoupit, uf uf ....

meleri
25. mar 2010

tak mám za sebou super noc...malý je zvyklý spát s manžou a on je ted pryč na dvě noci, no a tak jsme spali spolu a furt se budil..nakonec usnul...mi na zádech... 😅

no asi jak je ted pěkně tak jsou všichni furt někde...já moc ráno nestíhám chodit ven ale odpoledne si to vynahrazujem.

jo tak líbit asi jo, to máte pravdu..já mám z toho dycky takový blbý pocit od té doby co jsem vdaná..
od té doby co jsem se ostříhala nakrátko si připadám jak blbec...fakt už to nikdy neudělám...

schnucki
25. mar 2010

maly spi s manzelem?? .... na zadech, to je borec 😀

to asi jo, ja chodim ven taky odpo, dopo vetsinou spim nebo neco delam ....

emily mela mit ty NT testy, tak jsem zvedava jak dopadla ....

meleri
25. mar 2010

jo já jsem na čas přesídlila do jiného pokoje..potřebovala jsem si fakt odpočinout po kojení..

jo, říkala jsem to manželovi po telefonu dneska a smál se říkal že on je zvyklý mu spát na břiše tak asi proto..🙂)

aha, tak je asi chudák nervozní, ale určitě to bude v poho!

blondynka400
25. mar 2010

meleri, tak to jsi měla tedy dobrou noc 😝 😀 .
Taky si myslim, že proč by si se nemohla někomu líbit. Jak si na to prosím tě přišla? 😕 😀

takvá pláže o kterých mluvíš začínají tak 150km oúpod námi, je ot tam moc hezký a hlavně skoro žádný lidi. Ono je pobřeží itálie horzně proměnlivé...

mirusch, no má být po kom, ne? 😀

schnucki, došli to fotečky? Ono mi to psalo nějakou chybu v adrese, tak nevím, zdsa nakonec dorazilo všem adresátům 😝

schnucki
25. mar 2010

blondy dosli, na predesle strance jsem ti myslim dekovala a psala ze mala je nadherna, hlavne jak se tam culi 😀 .... takze jeste jednou dekuju 😵

dneska jsem byla nakoupit a ujela jsem si .... koupila jsem prvni bodicko, takove neutralni 😵 proste jsem neodolala 😀

janulka04
25. mar 2010

ahoj, koculky, moje...
ja mam teraz moc malo casu, nejako sa to na mna vali....
s malou som bola vcera u zubarky, jej robili zubky v narkoze, kedze sa boji velmi....mali len jeden, ale podla röntgenu bolo treba opravit nakoniec dva, ale statocne to zvladla, lepsie ako ja...
a ja po novom, co beriem navyse k Femibionu aj zelezo, kedze mi zistili minule v poradni velmi nizke hladiny hemoglobinu...
+ mi zacalo strasne opuchat jedno lytko, bolo uz skoro 50 cm po obvode, tak som sla k dokimu...a behom tyzdna babule mam hore 4 kila...a pritom sa nijako nenapchavam, doki mysli, ze to je voda, tak dufam, lebo tlak som mala ok...ale brali mi aj krv a hemoglobiny stale klesaju, pritom naozaj uzivam aj to zelezo k Femibionu, tak lekar nebol moc nydseny a vo stvrtok mam prist znova, este aj UZV bude, aj ked uz byt nemal, kedze mala je dole ritulou...sice uz som jedno KP rodila, ale o druhy Kp nestojim 😔
a predpisal mi masazne pancuchy, tak som si mohla vybrat, ze strih, farbu, ci tam chcem kraku...tak som si vybrala, cierne s krajkou, nie cele ale samodrzky...tak nech som v tomto gulavom stave aspon trosku sexy 😝 😀
ved, ked to hradi poistovna... 😅
a co tu mate nove? Ospravedlnujem sa, nestiham vas docitat....uz som v pluse cez 14kil...bleeee..esteze netehulujem cez leto 😝

blondynka400
25. mar 2010

schnucki, je tak pormiň, nějak jsem to přehledla 😅
A necháte si říct co to bude? Co by sis vlastně přála?

janulka,tedy ty máš starost 😖 .Neboj, jestli takhle otékáš, tak to bude voda a ne tuk 😉 . Ale nosit se s tím musíš stejně, ať je to voda nebo tuk...
Tak sexy punčošky jo? 😀

blondynka400
25. mar 2010

janluka, ještě k tomu hemoglobinu, mně taky stále klesal, i když jsem brala železo a zásoby železa v těle jsem měla dostačící. To e očs stane a dokuď ti hodnota nejde pod 100, nic se neděje, některé ženské to tak mají a doktoři zbytečně strewsují. Dělali ti i zásoby Fe? To jemožná důlěžitější, než samostatný hemoglobin. Navíc existují různé formy železa, a některé organismus neumí přijmout a vstřebat, tak jestli nezměnit preparát 😉

janulka04
25. mar 2010

aha, blondy.....nerobili mi ziadne speci testy na zelezo...iba klasicky odber krvi a vcera este z prstu...
a neviem, co to vlastne beriem...doktor mi to vlastne dal, kedze to mal v ordinacii...
ja sa stresujem, aby ho ta mala mala dost... ☹ ... tymi kileckami mas pravdu...doterza to islo pekne pomaly a zrazu behom tyzdna taka supa...ach jaj 😖

blondynka400
25. mar 2010

janulka, to není nic extra speciálního, ale z krve se dá poměrně jednoduše zjistit hladiny všech stopových prvků. tak až tam příště půjdeš, tak se na to zeptej, to se musí dělat i v německu... Jestli že budeš mít i nízkou hladinu železa, je nšco špatně a chtělo by to změnit preparát 😉
A ono an tak nejde o malou, té nic nehrozí, ale jde spíš o tebe, protože při porodu je pak veká ztráta krve a mohla by si špatně dopadnout. Každopádně neboj, kdyby to bylo hodně špatné, tak s tím bude něco dělat, ale příště bych se ho na to fakt zeptala, za to nic nedáš. 😉

janulka04
25. mar 2010

juj, blondy, tak na to sa urcite popytam nabuduce...uz len kvoli tomu, ze mam ten myom, sice nezavadzia, ale poporodne krvacanie hrozi...dakujem, moc si mi pomohla 😉

janulka04
25. mar 2010

inac, ako malinka?
Ako sa adaptovala ? 😕

schnucki
25. mar 2010

jeee, ahoj jani ... teda ty mas veci ... doufam ze vse bude ok ... jinak ja se te vody v tele docela hrozim, a jeste v lete 😝

blondy v poho 😀 ... ja doufam ze se dozvime pristi kontrolu co to bude, rozhodne to chci vedet, zvedavosti nevydrzim .... jinak me je celkem jedno co to bude, hlavne aby to bylo zdrave ... ale pritel by rad kluka 😀

emily327
25. mar 2010

Ahojte zienky, tak sme zase tu. Je toho vela na citanie, co ste popisali, ale aj vela na napisanie. Tak zacnem NT screeningom. Boli sme v Dubline, robila mi Dr. vnutorny UTZ asi 15 minut, babatku sa moc nechcelo hybat do tych stran ako to Dr. potrebovala, tak mu pomahala tym,ze mi buchala po podbrusku. Kedze sme dostali aj CD, kde je cely priebeh toho vysetrenia, tak vam poviem,ze po pozreti to vyzeralo ako ked ublizujes dietatku, ktore je este len v brusku ☹ Zobrali nam este krv a vysledky budu tak cca za mesiac. Budu mi volat. Ale podla UTZ, to vyzera,ze je vsetko ok. Tak dufam,ze to tak aj bude.Cesta z Dublinu k nam domov (trva 4,5hod) bola priserna, najprv neskutocne teplo a smrad, tak na mna pol cesty fukala klima a potom to vypol sofer a bola kosa. A to nepisem o tom,ze by som mu hned zobrala vodicak, isiel ako magor. Bola som rada,ze som to prezila. Uz pocas cesty ma zacalo boliet hrdlo a ked sme prisli domov, uz som nevedela ani hovorit od bolesti a k tomu som zistila,ze mam vdaka tej uzasne klime aj zapalene dutiny. Dala som si na noc,ze paracetamol,ze sa mi hadam ulavi lebo hlava mi neskutocne trestala ale do pol hodky som ho podarovala zachodovej mise ☹ Rano som poslala sms do prace,ze si beriem zopar dni neplateneho volna, tak som doma a liecim sa. Hrdlo kloktam vodou so solou a dutiny nahrievam soluxom, tlacim sa ovocim a pijem na litre caju. Tak takto sme dopadli. Inak v Dubline na tej sukromnej klinike mi povedala,ze sme v 11+6 a ze datum porodu bude 7.10. takze loteria ☹ Tak uz mam 3 terminy, GP= 6.10., nemocnica = 3.10. a sukromna klinika = 7.10. 😀 Takze takto sa mi mame. Idem si lahnut mam dost, to hrdlo ma velmi trapi ☹ Budem si vas priebezne citat, som doma do utorka.

schnucki
25. mar 2010

emily no huraaaa, uz jsem si rikala kde jsi .... vysledky az za mesic??? to je docela dlouho, no ale hlavne ze na utz bylo vse v poho, urcite bude i krev 🙂 ... me doktor musel taky jednou zmaknout brisko, male spalo 😀 .... teda koukam jsi tu navstevu pekne odskakala, ona ta klimatizace neci az vzdycky tak dobra, kort kdyz ji nekdo blbe zapne .... preju brzke uzdraveni, cmuk 🙂

ivanajelinek
25. mar 2010

Ahojte kocky...Tak ja som mala 2 dni volno, ale stale som niekde behala...Vobec som si neoddychla.A zajtra zasa do prace, dokonca este aj v sobotu a nedelu...Taak hrozne sa mi nechce. 😠 No Schnucki, ja tiez dufam, ze pri dalsom UTZ uz bude Dr. vidiet co to je...Mne je to takisto uplne jedno ale moj manzel len chlapca...Tak sa nechame prekvapit....A aku velkost oblecenia zacinas kupovat? Lebo mne sa zda ta velkost 50-52 hrozne malinka.

Emily, tak si pekne oddychni a rychlo sa vyliec... 🙂

Mirusch a ty ako? Tebe je uz lepsie?

schnucki
25. mar 2010

ahojik ivus, ja jsem koupila 52, sice vypada male, ale nemohla jsem odolat, tak doufam ze mrne to aspon jednou oblekne 😀 pokud bych ale jeste neco kupovala, tak asi mozna i o trosku vetsi, i kdyz rikaj ze 52 by mela stacit ....
muj bude rad i za holcicku, je to nase primo vymodlene mimi, ale rad by kluka, mozna i proto ze kazdej rika ze holku, tak mozna i na protest ze to bude kluk 😀
a jak ti jinak je?? uz je lepsi?

schnucki
25. mar 2010

uz blbnu, ne 52 ale spis radej koupit 56, a ne moc, miminka pry rychle rostou ....

jdu se maznout, svedi me brisko 😝 😝

meleri
25. mar 2010

čaute holky,

dneska mám narozky, a super dárek..malý spadnul a asi se kousnul či co ale dost mu tekla krev, tak jsem letěla projistotu do nemocnice, přijal nás tam ten samý dr co nás už viděl 2x kvůli různým nehodám, tak se smál, že prý je to normální že je to kluk...naštěstí to má zatím fajn, jen mám strach aby se mu to nějak nezanítilo..

Schnucki,

tak to je pěkné, bodýčko určitě využiješ, neboj....já jsem dneska taky nakoupila, protože malý tedkom vyrostl z velikosti 81....v česku v Tescu ještě koupím nějaké ty ponožky a kraťásky...jo ty děti rostou fakt dost! ale zas to pak můžeš schovat na druhé dítě nebo to podarovat...či prodat..

ivanajelinek
25. mar 2010

Schnucki, no mne je dobre. Az na tu unavu...Uz aj v robote niekedy nevladzem, tak neviem ze ako to bude v lete ked sa tam budem uz len gulat... 😀 A ty ako? Este ti byva zle, ci uz to preslo? A uz papas poriadne? Uz si aj pribrala? Ja som zatial len kilo, ale neobleciem uz ziadne rifle ani nohavice.Niekedy si budem musiet konecne pretriedt skrinu s vecami, to co je male, dat do krabic na nejaky cas..

Meleri jej tak VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINKAM....No to ti dal maly pekny darcek...Ale hlavne ze to dobre dopadlo...A manzela mas uz doma ci je este prec? No ja som sa inak tiez dala minuly rok ostrihat na kratko a tiez toho casto lutujem...Uz som si chcela dat aj predlzit vlasy, ale mala som moje este moc kratke.Teraz ich chcem tiez nechat narast...Ale ked to trva... 😖

kkatka78
25. mar 2010

Meleri,tak to je neprijemne...ale aspon je klucik v poriadku 🙂 Inak vsetulinko najlepsie k narodeninam...a dufam,ze sa ,,zadari,, s druhym miminkom...

Emily rychlo sa vyliec,nech si fit 😉

Buduce maminky uz nakupuju 😀 skvele...uzite si to...

Inak u nas vsetko po starom...snazilkujeme,teda teraz nie,lebo ,,strajkujem,, 😀

mirusch
25. mar 2010

Meleri vsetko najlepsie k narodeninam!!!!! 😵 😵 😵 To nevadi, ze maly spadol, vsak kym sa ozeni, tak sa zahoji.
A nech sa ti splnia sny, lebo si super baba a zasluzis si to! 😉

Emily no uf, tak dufajme, ze tie vysledky dopadnu dobre, ked si tolko kvoli tomu vytrpis.

Janulka, tiez uf, hadam sa ti to nejako spravi, komplikacie nie je treba nikomu 😝 Vela stastia, nech to dobre dopadne aj napriek lekarom.

Ja som tak hocijako, alergia na ustupe, vsak ma dopuju kortizonom a este niecim. A pred chvilou som zobrala teda nove antibiotika a cakam, ze co 😝 A inak sa zmierujem s myslienkou, ze zub ide proste von. Nepaci sa mi to (stale boli) a korunku si nan isto nebudem za 500 EUR davat. Je to naprd, neznasam trhanie zubov. 😠 😔 😖 😝

blondynka400
26. mar 2010

janulka, není zač 😵
Malá se adopaptovala bez porblémů, v noci spinká krásně, přes den už občas takya spí, už vím jak na ní. Jí taky úplně bez problémů, a už je s ní fakt sranda. Občas je ještě protivka, ale to když jí bolí bříško nebo je unavená, jinka už ani ne...

schnucki, u nás bych 52 nedala ani den po produ, bylo jí to malé a to měla 51cm. 56 jí byla malá asi ve 14 dnech, neměla si kam dát nožičky, takžče já osobně doporučuju radši větí, ono fakt nevadí, když jim to někde odstává, oni do toho rychle dorostou 😉

meleri, všechno nejlepší 😵

schnucki
26. mar 2010

meleri dodatecne vsechno nejlepsi k narozeninam !!!! 😵 .... neboj, jeste si parkrat namele, to jsou deti, hlavni ze to nebylo nic hrozneho 🙂

ivus uz je mi lip, ohodne, brisko sice nekdy zlobi, ale vetsinou kdyz mam hlad a nebo tam asi male neco vyvadi 🙂 ... papkam uz normalne, ted se spis musim premlouvat do zeleniny, jablka a tak mi jedou stale, ale furt do sebe cpu chleba nebo obedy a do okurky se fakt musim premlouvat 😀 .... ja uz jine nez ty tehu kalhoty nenosim, uz i teplaky na doma me zacinaj nejak vadit, a tricka zacinaj bejt nektera tesny, tilka budu muset komplet nakoupit nova 😝

mirusch tak co, prezila jsi ty antibiotika?? zuby jsou fakt mrchy, ja je nemam rada .... a to me ted mamca strasi at beru vapnik, ja mam takhle zuby na h.... tak se do nej radeji pustim ....

blondy ja tu 52 koupila bez nozicek, neodolala jsem a ty 56 nechci kupovat hodne, spis jen tak na tech par prvnich dnu a spis pak veci dokupovat, abych toho nemela hodne a unosila to 🙂

emily327
26. mar 2010

Meleri, vsetko najlepsie k narodeninkam a z toho padu maleho si nic nerob ;) Hlavne,ze sa mu nic vazne nestalo. cmuk

Dakujem vam,ze na mna myslite. Je nam horsie ako nam bolo vcera ☹ Dokonca sme vcera zase pokecali vecer s misou ☹ Uz som z toho vsetkeho taka vycerpana. Hrdlo, nos, do toho este zaludok. A to sme iba na zaciatku fnuk

Inak co sa oblecenia tyka pre babatka, tak tu v Irsku nemaju take cislovanie ako na Sk alebo v Cechach, takze ja ked som si citala ako pisete o velkosti 52 tak mne to nic nehovori. Tu su velkosti,ze pre novorodeniatka do 3,4kg a potom od 0 do 3 mesiacov, 3-6, 6-9 atd. Takze planujem kupit jednu sadu pre novorodeniatko a to je vsetko, kedze nevieme ake velke babo sa narodi a asi viac toho na 0-3 mesiaca. Lepsie vacsie ako male.

Mirusch, tak s tymi zubami je to blbe ale ak sa mas trapit, tak radsej nech ide von. Ja chodim celkom rada k zubarovi, mozno aj preto,ze nemam zatial nejake problemy so zubami a nie som tam casto.

Ivana, tak ako ste dopadli vy na UTZ? Vsetko ok?

schnucki, tak sa tesim s tebou,ze uz si ok. Uz by sme si mohli aj my zacat uzivat to tehotenstvo nie? Ja dufam,ze este chvilku a uz bude dobre. Lebo ak to takto bude celych 9 mesiacov, tak to budu muky ☹ Ale zase my zeny sme silne osobnosti a musime a urcite vsetko zvladneme. Ved ako inac 🙂

My mame dalsiu navstevu v nemocnici na 5.5.a to uz hadam budeme aj vediet,ze co to bude. Hoci ja necitim vobec nic a je nam to viac menej jedno, hlavne nech sme v poriadku. Moj priatel nie je,ze chce chlapca alebo dievca, budeme radi, ak vsetko dobre dopadne a budeme zdravi a je to fakt uplne jedno, co to bude. 🙂
Vcera sme sa dozvedeli od svagra, oni maju 2 rocneho chlapceka,ze kludne ak budeme chciet, tak take ako kociarik, postielku, sterilizator, vanicku, podlozku na prebalovnie atd. ze nam vsetko pozicaju,ze oni to aj tak uz nepouzivaju a vsetko je ako nove,ze zbytocne budeme kupovat. Tak sme radi, lebo zidu sa nam na zaciatok tieto veci, kedze prideme domov a budeme zariadovat nase nove byvanie, tak kazde euro usetrene bodne.
Ok zienky, citam vas ale len tak zbezne, lebo sa necitim dobre, tak idem sa vystriet a oddychovat. Urcite napisem pa pa pekny dnik 😉

kleopatris
26. mar 2010

ahojky 🙂

meleri vsetko najlepsie k narodeninkam, nech sa ti splni vsetko po com tuzis 😵 hlavne to druhe babatko
a myslim, ze som aj miruschkine narodky prepasla, tak dodatcne aj tebe vsetko naj naj naj a nech zubky daju konecne pokoj potvory 🙂

my sa mame fajn, vcera sme mali otrasny urevany den, este tolko toho nenareval za cely svoj minizivotik jak vcera...no jak som cakali, ostali sme sama a maly asi vyrevaval cely ten stres poslednych dni a okrem toho som odmietla ho vlacit na rukach...ale uz sa konecne dostavame do normalu 😵 uz aj v noci 5 hodin zase spinkal 😵 inak je strasne nenazrane to nase babo, ja neviem ale asi polka jeho tela je len zaludok 😅 a cez den je furt hore a uz ne´viem cim ho zabavat 😀 blondy cim zabavas malu? uz pouzivate aj nejake hracky? ja asi budem musiet nieco kupit, ale neviem co pre take minibabo 😖

schnucki my sme 56 neobliekli vobec 😒 ho to strasne tahalo ... sice na sirku pohoda, ale na dlzku nejak kratke...a jak vravi blondy radsej nech je to trosku velke, ono bavlna sa aj pranim kusok sperie a tak 🙂

emily chudatko tiez to nemas lahke to tvoje tehu, ale hlavne nech je babatko zdrave 😵 jak ho uvidis zabudnes na vsetko 😵 viem o com hovorim 😀 tak sa drzkaj a drzim palce na vysledky

mirusch
26. mar 2010

Ahojte. Tak zatial zijem, ale neviem co poviem zajtra 😀 😝 Vsetko super, alergia po liekoch ustupila, aj prve antibiotikum ok a po druhom som sa zase vyhadzala, aj ked nie tak velmi, ale mam dost vysoku teplotu a cakam ci mi kortizon zaberie, inak musim zase na pohotovost 😠 A to vsetko len preto, lebo zubarka nevie, ze po prvej alergickej reakcii treba najprv preliecit 😠 Do frasa.
Ja zase az tak casto k zubarovi nechodim, vlastne som teraz rok nebola a aj to mi prehliadka dopadla dobre, az na to, ze som sa rozhodla pre korunky a ako mi ten zub vyvrtala a pripravila, tak koniec sveta. Ale to mohlo byt uz predtym, len ten zapal spal.
Ale som rozhodnuta, ze ten zub ide von, aj ked bude diera ako svet, lebo to je najvacsi zub, desim sa trhania najviac na svete, ale kaslat na to. Len neviem kedy, ked nemaju termin a potom je zubarka na dovolenke, tak si radsej idem kuknut, kde tu maju zubarsku pohotovost. Lebo zub boli, kost boli, ide mi to do hrdla, do ucha a antibiotika asi budem musiet zase vysadit. Si hodim maslu 😝

Ale inak pohoda. Co ta nezabije, to ta posilni.

Myslim na vas, Emily, si tiez uzijes. No ale stale je sanca, ze sa ti to zlepsi. Drzim palce.

Kleo, ach jo, maleho rozmaznali. Ale dobre robis, co robis, nabuduce si ale povedz a dupni, jasne?

ivanajelinek
26. mar 2010

Ahojte kocky...ja som odisla dnes skor z prace.Nebolo mi akosi dobre...Sa mi v poslednej dobe dost casto toci hlava a citim sa tak nijak...A ta unava nechce odist. ☹ Tak si idem trochu oddychnut s potom navarim veceru...

Emily UTZ dopadol dobre, vsetko v poriadku 😉 Dalsi UTZ a kontrolu mame 22.4, tak uvidime...Ty hlavne vela oddychuj...

Mirus,chuda nase...Tebe nech tie bolesti rychlo prejdu...

Schnucki a uz pozeras kocar a podobne veci? Juj ja uz by som rada isla nieco nakupit, ale asi este chvilocku pockame, nie?